TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
17
18
19
22
23
24
25
26
29
31
grudzień 2018
Najbliższe zawody
13.12.2018
Villach HS-98
Alpen Cup

Zwycięstwem Johana Eriksona zakończyły się wczorajsze zawody o Mistrzostwo Szwecji rozegrane na dużej skoczni w Solleftea (K108/HS120). Srebrnym medalistą został Isak Grimholm, a trzecie miejsce przypadło w udziale jego młodszemu bratu Jakobowi.


Konkurs o mistrzostwo kraju na dużej skoczni miał pierwotnie odbyć się w Falun, ale z powodu wyjątkowo wysokich temperatur organizatorzy już w połowie stycznia zdecydowali się oddać zawody, które ostatecznie przejął klub z Solleftea. Do wczorajszego konkursu na skoczni Hallstabacken zgłosiło się zaledwie 13 zawodników. W pierwszej serii najdalszy skok oddał Isak Grimholm, który poszybował na odległość 113 metrów. Drugi, po skoku na 110,5 mera był Johan Erikson a trzeci, ze znaczną stratą, Jonas Westberg (96,5 metra). Po drugim skoku na odległość 116 metrów na prowadzenie wysunął się Erikson. 109 metrów Isaka Grimholma pozwoliło mu na zdobycie srebrnego medalu. Westberg stracił medalową pozycję na rzecz Jakoba Grimholma (107 m w drugim skoku).
Świeżo upieczony mistrz Szwecji uda się teraz na tygodniowe zgrupowanie do Kuopio. "Możemy tylko mieć nadzieję, że kryzys Johana ustąpi. To normalne, że człowiek jest spięty kiedy musi wciąż myśleć o technicznych szczegółach, które trzeba skorygować" powiedział dziennikowi Falukuriren jeden z klubowych trenerów Johana Per Balkasen. Już za dwa tygonie możemy się jednak spodziewać kolejnych startów Eriksona w Pucharze Świata.
TOTALbet - legalny polski bukmacher
Wyniki - konkurs indywidualny:
1. Johan Erikson (Holmens IF) - 110,5 i 116 m - 246,4 p.
2. Isak Grimholm (IF Friska Viljor) - 113 i 109 m - 240,8
3. Jakob Grimholm (IF Friska Viljor) - 94,5 i 107 m - 202,4
4. Jonas Westberg (IF Friska Viljor) - 96,5 i 100,5 m - 191,3
5. Joakim Lehto (Svansteins SK) - 92,5 i 94,5 m - 169,8
6. Besnik Gashi (Holmens IF) - 91 i 93,5 m - 164,8
7. Alexander Mitz (Holmens IF) - 89 i 90,5 m - 156,3
8. Jonas Nordin (IF Friska Viljor) - 78 i 95,6 m - 139,0
9. Niklas Eriksson (IF Friska Viljor) - 81 i 82 m - 123,1
10. Carl Nordin (IF Friska Viljor) - 63,5 i 84 m - 84,2
11. Alexander Lehto (IF Friska Viljor) - 61,5 i 66 m - 48,2
12. Martin Junkka (Koskullskulle AIF) - 61,5 i 61 m - 42,7
13. Pär Svensson (IF Friska Viljor) - 70 m - 7,6

Wyniki - konkurs drużynowy:
1. IF Friska Viljor - Örnsköldsvik (Jonas Westberg, Isak Grimholm, Jakob Grimholm) - 634,5 p.
2. Holmens IF - Falun (Besnik Gashi, Alexander Mitz, Johan Erikson) - 567,5
3. IF Friska Viljor II - Örnsköldsvik (Jonas Nordin, Carl Nordin, Niklas Eriksson) - 346,3

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2005 - wszystkie artykuły
Komentarze
Dexter
@spiderman
W pelni popieram. Jest w tym kraju sporo osób, których zainteresowanie skokami nie konczy sie na Pucharze Swiata w Zakopanem i osobie Adama Malysza. Pozdrawiam
(01.02.2005, 22:21)
spiderman
Ten news jest jak najbardziej potrzebny. Mnie on interesuje. Nawet jeśli redakcja by znała wyniki Mistrzostw Ukrainy to mogłaby to podać na stronę bo wiele osób to interesuje A jeśli to jest strona o skokach to tym bardziej powinna zamieszczać takie artykuły.
(01.02.2005, 21:51)
Kupcia
Cha!Cha! NIedługo na tej stronie będą Mistrzostwa Hiszpanii! Dam wam radę zajmujcie się czymś pożytecznym a nie bzdurami! Jeśli nie macie co pisać znajdzcie jakieś ciekawostki a nie piszcie o Mistrzostwach Szwecji z której wywodzi się 1 dobry zawodnik! Pozdrawiam
(01.02.2005, 21:47)
spiderman
Szwecja pomimo, że nie ma dobrych skoczków to ma dwa razy więcej skoczni od Polski.
(01.02.2005, 21:18)
Jasiek
Szkoda mi tych Szwedow.Slabo skacza :(.Gdyby skakali jak Ahonen,czy Janda, Malysz mialby wiecej konkurentow:),a tak to konkursy Pucharu Swiata sa mniej ciekawe:(.
(01.02.2005, 17:33)
spiderman
Erikson w tym szonie lata blisko i fatalnie stylowo.
(01.02.2005, 16:00)
jp
Chyba częściową odpowiedzią na to, czemu w Szwecji skoki tak źle stoją, jest to, że Szwedów ten sport po prostu nie interesuje. A co za tym idzie nie interesuje osób, które rozdysponowują pieniądze. W kraju jest trochę skoczni ale w żadnym razie nie tyle (zwłaszcza małych, treningowych) ile w Norwegii. Bardzo niewiele klubów prowadzi sekcje skoków, Szwedzi żyją narciarstwem biegowym. Z zimą też w tym sezonie był spory problem. Na przykład w Falun skocznia nadawała się do użytku tylko pod koniec listopada, potem przyszła odwilż. Teraz znów jest mróz, ale obiekt jest nieprzygotowany, bo mistrzostwa oddano do Solleftea...
Mówi się, że problemy Johana są głównie natury psychologicznej, na treningach idzie mu dobrze, a w konkursie nie wychodzi. Na pewno te wszystkie przeychanki zeszłego lata miały na niego spory wpływ, ale mam nadzieję, że będzie lepiej, może w Oberstdorfie?
(01.02.2005, 12:45)
skolim
ja generalnie sympatyzuje tym potencjalnie slabszym, a Jaafs byl jakis sympatyczny,mimo ze latal zle stylowo,czesto machal rekami tak jak Damjan Fras to go bardzo lubilem. W ogole lubie Szwedow. sa swietni w pilce,hokeju, ale nie w skokach... :(
(01.02.2005, 12:39)
Adam K.
@skolim- ja też żałuję, że nie skacze już Jaafs. Zawsze darzyłem tego zawodnika dużą sympatią.
Co do Eriksona, to spodziewałem się po nim dużo więcej w tym sezonie. W poprzednim latał koszmarnie stylowo, ale przynajmniej odlegołości jako takie miał... W tym jego styl nieco się poprawił, jednakże ląduje wyjątkowo blisko. Widocznie podobnie jak nasi skoczkowie (z wyjątkiem Małysza oczywiście) stawia na bezpiecznie (czyli bliskie) lądowanie, he he. Co nie zmienia faktu, że trzymam za niego kciuki i mam nadzieję, iż dorówna Jaafsowi (bo jednak poziomu Bokleva raczej nie osiągnie).
(01.02.2005, 11:56)
marmi
Obraz nędzy i rozpaczy u Szwedów widzę. Poza pierwszą dwójką, która reprezentuje poziom zblizony wg mnie do Rutkowskiego dalszych 5 to poziom może Huli czy Tonia a reszta pewnia by przegrała z Klimkiem Murańką :)
Ciekawe czemu Szwedzi są aż tak słabi, przecież mają skocznie, porządną zimę - ich sąsiedzi mający podobne warunki to potęgi...
(01.02.2005, 10:23)
skolim
Jaafs zajmowal jednak wiecej dobrych pozycji niz Eriksson, tyle ze Johan caly czas skacze. Jaafs w sezonie 98/99 byl w klasyfikacji generalnej PŚ na 45 miejscu z 61 pkt, a zgadnijcie kto byl tuz za nim? Nasz Adam Małysz!!! 58 pkt!
W sezonie 2000/2001 czyli wtedy kiedy cala Polska zaczela ogladac skoki Jaafs zajal 36 miejsce i zebral 107 pkt. Nie sa to wspaniale wyniki ale nie jest to tez zenada. Szkoda ze go nie ma... Szwedzi naprawde maja tradycje i zal ze tam skoki sa jeszcze nizej niz u nas

dla zainteresowanych: http://www.kristofferjaafs.ch. vu/ strona wyzej omawianego Pana :)
(01.02.2005, 02:08)
jp
@Adam K. - oprócz tego jednego wybryku w Trondheim (dobrze wiemy, jakie panowały wtedy warunki na skoczni :) Jafs wcale nie miał na koncie większych osiągnięć w PŚ niż do tej pory Erikson. Chyba więc sformułowanie o czekaniu na drugiego Jafsa jest lekką przesadą z Twojej strony. Myślę, że Johan, jeśli tylko będzie miał dobre warunki do uprawiania tego sportu, może zajść o wiele dalej niż Jafs.
(01.02.2005, 01:20)
Adam K.
@Dexter- świetnie, że wspomniałeś o takim zawodniku jak Christopher Jaafs, bo zdaje się, że zbyt wielu komentatorów sytuacji szwedzkich skoków w ostatnich latach o nim zapomina. A przecież to był całkiem niezły zawodnik, nawet prowadził po pierwszej serii konkursu w Trondheim w sezonie 2000/2001!!!
(Ostatecznie zwyciężył Małysz z rekordem skoczni- 138,5 m.).
Tak czy owak, pewnie na drugiego Jaafsa (nie wspominając już o Boeklevie) Szwedzi dłuugo poczekają!
(01.02.2005, 00:45)
Andy
Niestety narciarstwem klasycznym w Szwecji zajmują się niepoważni ludzie. Dopóki ta sytuacja sie nie zmieni to Szwedzi nie będą mieli wyników.
(31.01.2005, 21:23)
Paweł
13 zawodników to nawet mniej niż kibiców w Czechach
(31.01.2005, 19:23)
Dexter
Ilosc zawodników moze swiadczym o tym, w jakiej kondycji jest teraz ten sport u Szwedów. Jeszcze pare lat temu niezle skakal Jaafs, który juz zakonczyl kariere. Rok temu tez dobrze radzil sobie Johan Erikson. Ciekawe czy w tym sezonie zdobedzie jeszcze punkty PS.
(31.01.2005, 19:22)