Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Pierwszy konkurs 53. edycji Turnieju Czterech Skoczni za nami. Na najwyższym stopniu podium zgodnie z oczekiwaniami stanął faworyt Janne Ahonen. Adam Małysz, który w pierwszej rundzie rywalizował w systemie KO z Finem, ostatecznie zajął trzecie miejsce. Zaraz po zakończeniu zawodów Polak udzielił krótkiego wywiadu:


"Moje skoki nie były takie, jakbym chciał. Jeszcze popełniam trochę błędów. Nie jestem w najwyższej formie. Główną rolę odgrywały dzisiaj warunki, ale to zdarza się tutaj, w Oberstdorfie. Skakałem bardzo dobrze na treningu, dlatego zrezygnowaliśmy z kwalifikacji, żeby startować pod koniec razem z najlepszymi. Było wiadomo, że ostatnich 3-4 skoczków będzie mieć podobne warunki - czasem warto jest zaryzykować. Skoki nie są złe, czegoś jednak brakuje, żeby to poszło jak na treningu" - powiedział Małysz.
Obiektu w Oberstdorfie Adam z pewnością nie może zaliczyć do ulubionych. Dzisiejsze trzecie miejsce było jego pierwszym podium na skoczni Schattenberg. "Skakałem tutaj bardzo dobrze w lecie, w COC, dobrze było na treningu, myślę, że ta skocznia zmieniła się, nie jest zła".
Już wczoraj miłą niespodziankę sprawili nam reprezentanci Polski w komplecie awansując do zawodów. Dzisiaj również w komplecie zdobyli punkty. Obok Małysza do drugiej rundy weszli Mateja - 14. miejsce i Długopolski - 28. miejsce. Z postawy swoich kolegów jest zadowolony Małysz:
"To jest coś wspaniałego, że trzech zawodników jest w 30-tce i to w zasadzie na bardzo dobrych miejscach. Myślę, że wszystko idzie do przodu".

Robert Mateja zdobył dzisiaj kolejne 18 punktów do klasyfikacji PŚ. W pierwszej rundzie przegrał rywalizację w systemie KO z Maxilimilianem Mechlerem, jednak awansował do drugiej rundy z trzeciego miejsca na liście "szczęśliwych przegranych".
"Spodziewałem się po moim pierwszym skoku, że mogę wejść jako lucky loser. W drugiej rundzie warunki poprawiły się. Chciałbym zdobywać punkty, uzbierać ich jak najwięcej. Myślę, że z konkursu na konkurs powinno być coraz lepiej".

Dużo szczęścia miał dzisiaj Krystian Długopolski, który wywalczył pierwsze w sezonie punkty w PŚ. W pierwszej rundzie pokonał Hansa Petrata - jednak nie było to większym problemem, gdyż Niemiec nie doskoczył do 100 metra. "Nie były to skoki idealne, było trochę błędow. Miałem dzisiaj trochę szczęścia, udało mi się awansować do drugiej serii. Jestem zadowolony, cieszę się z tych trzech punktów" - powiedział Długopolski.

Z występów naszych skoczków z Adamem Małyszem na czele cieszy się również dyrektor sportowy PZN Apoloniusz Tajner:
"Miejsce w pierwszej trójce na inaugurację Turnieju Czterech Skoczni jest miejscem doskonałym i dobrą pozycją wyjściową do dalszej walki. Trzeba być zadowolonym. Forma Małysza rośnie, jest na bardzo dobrym, wysokim poziomie i daje nadzieję, że wyniki zostaną powtórzone, a może będą nawet lepsze".

Janne Ahonen jest w tym sezonie bezkonkurencyjny. Wygrał osiem na dziewięć rozegranych konkursów. Kto może stanąć Ahonenowi na drodze do triumfów? Apoloniusz Tajner uważa, że bardzo duże szanse ma na to Adam Małysz.
"Janne czuje już oddech Adama. Wie, że teraz tylko Małysz może go pokonać i wie, że ta chwila może być blisko. Czas działa na korzyść naszego zawodnika, który ciągle się poprawia, trudno powiedzieć jak długo Janne utrzyma formę".

A jak wyglądają plany naszej drużyny na najbliższe dni? Już pojutrze kolejne skoki w ramach TCS. Kwalifikacje do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen.
"Jutro przejazd do Ga-Pa. 31 grudnia - trening i kwalifikacje. Sylwester spędzimy podobnie jak zawsze: około 20:00 wspólna kolacja, później miły wieczór, lampka szampana i do łóżka. Następny dzień już na skoczni".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawlak
@Bartek
wczorajsze trzecie miejsce to faktycznie pierwsze podium na tej skoczni - jest o tym mowa w tresci newsa
(30.12.2004, 10:08)
Bartek
@borsuk - nie sądzę, żeby Ljoekelsoey był teraz w lepszej formie od Małysza. Dzisiaj miał dużo szczęścia, bo skakał w zdecydowanie lepszych warunkach, myśle, że lepszym miernikiem ich dyspozycji była pierwsza seria, gdy obaj skakali przy identycznych warunkach i Małysz skoczył 8 metrów dalej. Co prawda na treningu Ljoekelsoey był lepszy, ale skakał z wyższej belki niż Adam i Janne. W kwalifikacjach Małysz nie startował więc nie mamy porównania. Ale już na obu wczorajszych treningach Polak był wyraźnie lepszy od Norwega. Nie ulega więc wątpliwości, że to Małysz jest w tej chwili bliżej Ahonena i ma większe szanse na jego pokonanie.
(30.12.2004, 02:29)
Bartek
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że Adam znalazł się na podium w Obersdorfie po raz pierwszy w karierze. Nawet sa swoich najlepszych czasów, kiedy wygrywał cały turniej, nie udało mu się wskoczyć do pierwszej "3"!
(30.12.2004, 02:23)
ajo
@ dowcipniś
dobre ;)
(29.12.2004, 22:47)
ciotka
Radzę popracować nad tabelami bo ciągle się wam coś przesuwa
to uwago do całego portalu
(29.12.2004, 21:31)
Numaje
A mnie cieszy, że Adaś oddaje równe skoki!!!I będzie coraz lepiej!Tak trzymać - a jednak trener Kuttin ma plan
(29.12.2004, 21:01)
Kinga1511
Moim zdaniem na największe brawa wśród Polaków zasługuje Robo Mateja. Pnie się w górę i oby tak dalej, życzę Mu tego z całego serca.
(29.12.2004, 20:55)
Kinga1511
widzę, że te wypowiedzi sprawiły wszystkim wiele radości...:D
(29.12.2004, 20:52)
borsuk
E tam, co najmniej takie same szanse na pokonanie Ahonena jak Małysz ma Ljokelsoy. Dla mnie natomiast na największe pochwały zasługuje Mateja, jego drugi skok to było coś! Do światowej czołówki wdziera się Ito - jednak młodzież w Japonii też potrafi skakać.
(29.12.2004, 20:50)
kiler
a widzieliscie jak przed skokiem w I seri Ahonen sledzil Malysza :D
(29.12.2004, 20:46)
dowcipniś
"Ahonen czuje już oddech Małysza" - o co chodzi? To znaczy że oni baraszkują razem? A może Małysz zapomniał szczoteczki?
(29.12.2004, 20:44)
Dawid22
Super że trzech weszło do 30-tki oby tak dalej i dajcie szanse Stochowi w PŚ . Brawa za dzisiejszy występ :):):)
(29.12.2004, 19:59)
ja
to kiedy beda kwalifikacje??
(29.12.2004, 19:46)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Trzech Polaków punktowało. Wypowiedzi po konkursie
Trzech Polaków punktowało. Wypowiedzi po konkursie

Trzech Polaków punktowało. Wypowiedzi po konkursie

Kalendarium
Anssi Koivuranta
Dziś urodziny obchodzą:
Robert Valentin Tatu (1996)
Brian Wallace (1993)
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka komentarzy
Szukasz wszystkich komentarzy jednego użytkownika? Chcesz przeczytać komentarze z określonego czasu? Skorzystaj z wyszukiwarki komentarzy!
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich