Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Jedna z największych gwiazd Turnieju Czterech Skoczni zdecydowała się wrócić na miejsce swojego największego triumfu: po ¶więtach, które spędzi w gronie rodzinnym, Sven Hannawald będzie obserwować zawody w Oberstdorfie. Na razie tylko jako widz. "Potem zobaczę, jak wszystko się dalej ułoży. Wszystko zależy od tego, jak poradzę sobie z ludĽmi i stresem wynikaj±cym z sytuacji. Od tego też zależy, czy będę obecny na wszystkich konkursach Turnieju Czterech Skoczni" - mówi 30-latek. Sven życzy swoim kolegom z drużyny wszystkiego co najlepsze, ale nie wierzy za bardzo w wielki sukces, mimo iż wie, że "ciężko trenowali i s± w dobrej formie". Realnie patrz±c, za faworyta uchodzi Janne Ahonen.

A jak jest z jego własnymi postępami? Obecnie Sven uprawia to, co sprawia mu największ± przyjemno¶ć – tenis, biegi, spędza dużo czasu na ¶wieżym powietrzu. Powrót dalej jednak nie brany jest pod uwagę. "Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym. Ci±gle nie jestem jeszcze tak daleko, by o tym my¶leć" - przekonuje Niemiec. Jednak pragnienie by wrócić na skocznie jest tak silne, jak nigdy wcze¶niej. "Chcę znowu po prostu dobrze skakać... i znowu podci±gn±ć się w górę, tak jak niegdy¶ czyniłem". Hannawald nie wie jednak, czy weĽmie udział w niezbędnych przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. W tym momencie Turyn go w ogóle nie interesuje...

Jednakże Sven powraca na wła¶ciw± drogę: "Zauważyłem, że terapia bardzo mi pomogła i zaczyna teraz przynosić plony. Tymczasem, coraz lepiej sobie radzę z uporz±dkowywaniem każdego dnia, z czym dot±d miałem problemy. Kiedy jednak zostaję poddany sytuacjom stresowym, zauważam, że nie jestem jeszcze na tym etapie by skakać i potrzebuję trochę czasu".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
dentka
Wierzę,ze Sven powróci do normalnego zycia,a takie imprezy mu w tym pomog±.Tez sklaniam sie ku teorii,ze to media Go wykonczyly...Adam Malysz jest silniejszy,to chyba Mu to nie grozi...Bo nasze media sa jeszcze gorsze...
(27.12.2004, 09:39)
lolo
co wy gadacie najlepszy jest Valery Kobelev
(26.12.2004, 22:02)
misia(svenka)
poradnia
Nie będę się zniżała do twojego poziomu. Nie znasz mnie więc jak możesz wypowiadać się o mnie? To ¶wiadczy tylko o tobie, bo jak kto¶ ocenia ludzi po ich jednej wypowiedzi w necie to znaczy, że jest głupiutki. Pozdrawiam
(23.12.2004, 12:49)
mmm_krakow
Widzę że Mr "poradnia" znowu w swym żywiole, bo może komu¶ dokopać, hehe :)))))))
Nie przepadam za Hannim, ale trochę "łyso" na skoczni bez niego :(
(23.12.2004, 08:10)
stripes
miło bEdzie go znów widzieć wokół skoczni ; )
(22.12.2004, 23:07)
finofanka
ja tam za nim nie przepadam ale zycze mu zeby wrócił bo bardzo bym chciala, aby zajmowal sie nadal skokami!
(22.12.2004, 21:54)
svenka
poradnia ugryz sie w jezyk za nim cos powiesz!! znowu mam sie powtarzac??
(22.12.2004, 20:59)
misia(svenka)
Moje słonko! Tak cię cieszę!! Wierzę, że Sven będzie skakał i, że znowu będzie w dobrej formie. Mam nadzieję, że poradzi sobie ze stresem i z cał± reszt±. Jestem bardzo szczę¶liwa! Tak czekałam na informację o jego ewentualnym pobycie na TCS. Svenku,misiaczku jestem z Tob± i zawsze będę!
(22.12.2004, 20:20)
Clio
Hanni, baw się dobrze w Oberstdorfie :)
i nie stresuj.
(22.12.2004, 18:56)
svenka
ja wiem ze on wroci! a jezeli nie to trudno... ale zawsze bede swietnie wspominac tego skoczka!! Hanni jestem z Tob±!!!
(22.12.2004, 17:33)
Filo
wierz mi istniej± miliony bardziej nieszczę¶liwych ludzi od niego, jak choćby mieszkańcy państw ogarniętych wojn±, ludzie głodni lub chorzy, a co najgorsze im nikt nie może do końca pomóc, natomiast Sven ma do dyspozycji znakomitych lekarzy i psychologów, którzy mu pomagaj±
(22.12.2004, 17:31)
taka sobie
prosze bardzo co sport moze zrobic z czlowiekiem!a niby sport to zdrowie...tylko zastanawiam sie czy to nie media(czyt.RTL)go nie zniszczyly, bo sport sam w sobie to cudowna rzecz.Byc moze jesli sie chce za duzo od zycia albo od czlowieka(bo RTL wpakowal duzo kasy za to by zrobic z niego i ze Schmitta gwiazdy)mozna sie zawiesc i zalamac
(22.12.2004, 17:25)
jakub
sven to wspaniały zawodnik i życze mu jak najlepiej.
ale z drugiej strony to chyba najbardziej nieszczę¶liwy człowiek na naszej planecie.
(22.12.2004, 16:27)
phi
też co¶ ;( Niby go nie ma a wszędzie o nim gło¶no. Gwiazda za dychę :)
(22.12.2004, 16:22)
svenistka
Ech, no coment to poprzedniego komentarza....Svenie, 3maj się dobrze, wróc lub nie , to bedzie Twoja decyzja oby¶ tylko był wtedy szczę¶liwy i żałował swojej decyzji!!! Pozdrawiam!!!;-)
(22.12.2004, 16:11)
kitaa
Kinga a po co Ty się wogle urodziła¶ :/
(22.12.2004, 16:01)
Zossia
ale czy to nie sprawi mu przykro¶ci??? Może poczuje się Ľle że on tam nie skacze tylko inniu??? Ale może dzięki temu wróci do skakania??
(22.12.2004, 15:49)
Kinga1511
A po co on tam???
(22.12.2004, 15:41)