Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Dziewi±te miejsce w klasyfikacji drużynowej Pucharu ¦wiata, dziesi±te w Pucharze Kontynentalnym. Słoweńcy s± za słabymi Polakami, a w CoC nawet za Francj± i Włochami. W walce o kryształow± kulę najlepszy z nich - Jernej Damjan jest dopiero 19-ty z dorobkiem 99 punktów. Co prawda punktowało jeszcze 4 innych zawodników, ale ich dorobek jest bardzo skromny. Całkowicie pogubił się Robert Kranjec, którego największym osi±gnięciem jak do tej pory było 39 miejsce w Trondheim.

Najwyżej sklasyfikowanym Słoweńcem w konkursie P¦ w tym sezonie był Jerej Damjan - 10 miejsce. Gdyby nie on, młody, 21-letni zawodnik, to praktycznie Słoweńcy byliby w tym sezonie niezauważeni.

Peterka i Zonta nie skacz± nawet przyzwoicie, choć zwycięzca konkursu TCS w Innsbrucku w 2004 roku miał przebłysk w II serii drugiego konkursu w Engelbergu, gdzie zaj±ł 16 miejsce. W ogóle nie widać nadzieji Sloweńców - Roka Benkovica.

W indywidualnej klasyfikacji CoC najwyżej sklasyfikowany jest Bine Zupan - 31 miejsce. Dwudziestolatek z Jesenic dostał szanse w P¦ w Engelbergu, ale zaj±ł dopiero 34 pozycję.

Czy widać jakie¶ ¶wiatełko w tunelu?

Przecież minione lato należało do nich - Słoweńców. Bezapelacyjnie wygali drużynówkę letniego CoC. W klasyfikacji końcowej mieli 7 zawodników w czołowej piętnastce. W Letniej Grand Prix Robert Kranjec był dziewi±ty, a Słowenia zajęła 5 miejsce w rankingu drużynowym, przed Niemcami i Finlandi±.

Czy przyczyn± spadku formy całej kadry jest złe przygotowanie do zimy? Może, jak to było w przypadku Polaków - brak skoków na ¶niegu na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-120? Za nami już 8 konkursów, a poprawy nie widać. Na nic chyba tłumaczenie trenera Zupana, że forma przyjdzie na najważniejsze turnieje - TCS i M¦ w Oberstdorfie.

Efektem słabej postawy Słoweńców jest utrata jednego miejsca w Pucharze ¦wiata na nadchodz±cy period. W Turnieju IV Skoczni będ± mogli wystawić 5 zawodników. Ale kogo? Pewniakiem jest Jernej Damjan. Pojawi się zapewne także do¶wiadczony Zonta, ale czy Benkovic, Kranjec i Peterka poprawi± swoje skoki? Czy też zast±pi± ich Bine Zupan i Jure Bogataj? Na te pytania odpowiemy sobie za niecałe 2 tygodnie.

Pozycja trenera Matjaza Zupana wydaje się być w tej chwili najbardziej zagrożona ze wszystkich trenerów kadr A w Pucharze ¦wiata.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Puza
Ja stawiam na Ahonena wygrał 7 razy z rzędu i raz miał 2 miejsce bo Małysz wygrał
(21.12.2004, 18:17)
mmm_krakow
@GRUBY
WytrzeĽwiej, zanim zaczniesz co¶ klepać pod mój adres, bo nie rozumiem co bełkoczesz! Jakie obiady???
(21.12.2004, 07:37)
Bartek
Sory, pomyłka, oczywi¶cie chodziło mi o:
@Małysz to mistrz
(21.12.2004, 02:35)
Bartek
Słoweńcy Słoweńcami, ale niepokoić może słaba forma Finów (co u licha się dzieje z Akselim Kokkonenem, jeszcze w tym sezonie nie skakał?) no i dużo słabsza niż w ubiegłym sezonie Norwegów (Pettersen i Romoeren ci±gle szukaj± formy, Ingebrigtsen już nie skacze tylko spada, nic nie słychać o Solemie i Bardalu, którzy tak dobrze skakali w zeszłym sezonie). Słabo prezentuj± się też Japończycy (dla mnie rozczarowaniem sezonu jest jak narazie Higashi), Francuzi (Chedal i Dessum w zeszłym roku regularnie punktowali a teraz?)... Generalnie większo¶ć ekip ma kłopoty, nie tylko Słoweńcy.
(21.12.2004, 02:23)
Małysz to mistrz
dosyć tego mam do¶ć
w sezonie 200/01 Małysz też wygrał 7 z 8 konkursów!!!
więc nie ma co się podniecać
(20.12.2004, 22:51)
Pawlak
Slowency, Niemcy i Finowie,
klopoty maja kadrowe.

Polacy niestety gonia ich w tej kwestii,
Panowie: czas na zmiany - skoncze na tej sugestii.
(20.12.2004, 21:39)
Mattia
Och, Ahonen, ten farciarz... tak, masz rację Anty-Ahonenie, to napewno jaka¶ zmowa! Janne zawarł swoistego rodzaju pakt z wiatrem, deszczem, ¶niegiem i wszelkimi innymi silami natury jak również z fizyk±, dzięki czemu może przezwyciężać jej prawa! No i oczywi¶cie odpala jak±¶ czę¶c ze swojego zarobku dla Jandy za to że ten "psuje" drugie skoki... fajna teoria, prawda? :P

to była taka mała dygresja niezwi±zana z wła¶ciwym tematem mojego komentarza :) A więc sama jestem bardzo zmartwiona postaw± Słoweńców :( nie ukrywam, że jest to moja 3 z ulubionych drużyn... Ciężko mi przeboleć przede wszystkim Roberta i Roka. Ale z drugiej strony bardzo mnie cieszy, że Jernej Damjan znalazł swoje miejsce w kadrze :) Temu chłopakowi na prawdę warto dać szansę (co już udowodnił w tym sezonie)
(20.12.2004, 18:56)
GRUBY
A TY MMM_KRAKOW I TWOJE OPCJONALNE OBIADY???
(20.12.2004, 15:11)
borsuk
Kranjec już w zeszłym sezonie miał poważne problemy z form±. W ogóle od br±zowego medalu na olimpiadzie Słoweńcy systematycznie obniżaj± loty. A tacy zawodnicy jak Radelj czy Medved nie s± w stanie nawet punktować w CoC, niewiele lepiej skacze Fras.
(20.12.2004, 15:02)
ANTY-AHONEN
Zgadzam się z REALISTˇ!!!
Ahonen to farciarz sezonu - albo pomaga mu wiatr, albo psychika Jandy!
(20.12.2004, 14:55)
master
chyba na grach komputerowych
(20.12.2004, 14:10)
heaven
heh...mam nadzieje,że Słoweńcy przebudz± sie choć troche w TCS...życze im tego...:))do Zakopanego musz± się wyrobić!!;-)
(20.12.2004, 14:09)
max
A ja licze na to ze sie Peterka w koncu odnajdzie i przypomni sobie sukcesy w latach 90-tych.Stac go na to zeby wygrywac znow i przeskakiwac skocznie.
(20.12.2004, 13:04)
Pawlak
trudno nazywac "zmieceniem z ziemi" wygrana w jednym konkursie z przewaga 5,2 pkt
(20.12.2004, 11:59)
realista
nie na temat ale Ahonen bedzie slabo skakał na TCS(przypomnijcie sobie sezon 2001/2002)
i Małysz go zmiecie z powierzchni ziemi!!!tak jak w Harrachovie:]
(20.12.2004, 11:55)