Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Tommi Nikunen, dzięki rewelacyjnej postawie Janne Ahonena, od pocz±tku sezonu ma ogromne powody do rado¶ci. Jego podopieczny, po pięciu zwycięstwach w P¦, prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 580 punktów. Trener Finów przyznaje jednak na łamach "Przegl±du Sportowego", iż obawia się powracaj±cego do znakomitej dyspozycji Adama Małysza.

"Tylko Małysz może odebrać Ahonenowi triumf w Pucharze ¦wiata. Jego się obawiamy najbardziej. Skoki w Harrachovie pokazały, że wraca do wielkiej formy. Potrzebuje jeszcze kilku spokojnych treningów i będzie na stałe w¶ród najlepszych. Obawiam się nawet, że to on może być tym najlepszym. Może jeszcze nie w Engelbergu, ale podczas Turnieju Czterech Skoczni trzeba będzie na niego uważać" - mówi Nikunen.

Fiński szkoleniowiec zdaje sobie również sprawę z tego, iż wy¶mienita forma Ahonena nie będzie trwać wiecznie. "Skoki składaj± się ze wzlotów i upadków. To taki dziwny sport, w którym zawodnicy na przemian bardzo ciężko trenuj± na siłowni i odpoczywaj±, by odzyskać ¶wieżo¶ć. Najważniejsze jest dobranie odpowiednich proporcji. Dlatego nie ma cudów - Janne będzie miał spadek formy i chyba nast±pi on po Turnieju Czterech Skoczni" – stwierdza.

Przypomnijmy, że podczas dzisiejszych treningów i kwalifikacji do konkursu w Engelbergu Adam Małysz prezentował bardzo wysok± formę. Drugi trening wygrał l±duj±c w granicach rekordu skoczni Grosse Titlis – na 137 m. Triumfuj±c w kwalifikacjach, pokonał o 5,8 pkt. trzeciego Janne Ahonena.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Magda
Adam Małysz Jest najlepszy
(19.12.2004, 16:06)
Mandy
Nikunen ma zawsze racje i wierzy w Mikołaja :D
(18.12.2004, 22:11)
Suomi88
Hautamaeki jest siódmy o ile mnie pamięć nie zawodzi.
(18.12.2004, 19:08)
Justysia
NIO WCZAS ADAM POKARZE!!!
(18.12.2004, 13:35)
grzes
380 punktow to 4 konkursiki :)
(18.12.2004, 12:21)
Zosia
Adam jest najlepszy
(18.12.2004, 12:04)
Dawid
Clio ktory w genelarce jest Hautameki
(18.12.2004, 10:44)
Natalie
Racja Nikkunen, racja... a jeszcze będzie taki czas kiedy Morgenstern im obydwóm zagrozi!!!
(18.12.2004, 09:50)
Marianb
Czy Małysz będzie pierwszy czy dwudziesty to i tak jest zawodnikiem ¶wiatowej klasy. Szukajmy w¶ród naszych zawodników człowieka z podobnym podej¶ciem do sportu jak Adam Małysz.
(18.12.2004, 09:45)
WoJtEk
małysz wygra zawodu w Engelbergu i już!!!
(18.12.2004, 09:28)
rob@k
bez jaj ziomki Małysz wraca do formy a Mateja.... TO JUŻ CUD :):):)
(18.12.2004, 09:22)
Red
ludzie, 25 konkursów do końca sezonu,a Wy już kulę rozdali¶cie. Naprawdę 400 punktów jest do odrobienia. Np. Małysz wygra 3 konkursy, a Ahonen będzie poza 10-tk±, i np Ahonen ominie zawody w Willingen, a tam wygra Małysz i już po ptakach.
(18.12.2004, 08:55)
sdsi
stawiam na koniec - janne, roar, adam :)
(18.12.2004, 00:28)
Marian
Clio, nie zapomniał, tylko jest grzeczny... gdyby udzielał ten wywiad dla norweskiego magazynu z pewno¶ci± stwierdziłby, iż tylko Roar może zagrozić Ahonenowi. A w rzeczywisto¶ci nie obawia się już nikogo. I słusznie, bo Ahonen jest w dyspozycji, która pozwoli mu ostatecznie triumfować, czego chyba udowadniać nie trzeba.
(18.12.2004, 00:08)
Clio
Roar z konkursu na konkurs skacze lepiej i stabilizuje formę. Je¶li dojdzie do takiej dyspozycji, jak± miał pod koniec ubiegłego sezonu, Jasiek będzie w poważnych opałach.
(17.12.2004, 22:21)
misia(svenka)
Oczywi¶cie, że Adam może zagrozić Ahonenowi i mam nadziję, że tak się stanie!!
Ada¶ jest najlepszy z najlepszych!
(17.12.2004, 21:30)
realista
@Clio
nie zapomniał
on mu nie zagrozi