Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Kwalifikacje obfitowały w słabe skoki. Większo¶ć zawodników nie przekroczyła nawet 120 metrów. Po raz kolejny dobrze zaprezentował się Robert Mateja. Tym razem nierówny Polak zajał 9 miejsce, za skok na 121,5 metra. Wygrał Adam Małysz, który poszybował na 132,5 metra. Adam wyprzedził Roara Ljoekelsoeya (129,5 m) i Janne Ahonena (129 m). Dobre skoki oddali także Kasai, Janda, Hautamaeki, Hoellwarth i Widhoelzl - czyli czołówka klasyfikacji Pucharu ¦wiata. Po raz kolejny równym skokiem błysn±ł Balthasar Schneider.

Spo¶ród 57 skoczków, do konkursu nie weszli Długopolski i Bachleda. Po raz kolejny kompromitacja naszych zawodników.

Już jutro o 13:45 pierwszy konkurs Pucharu ¦wiata w Engelbergu. Serdecznie zapraszamy do relacji w naszym serwisie.

Zawodnicy pogrubion± czcionk± mieli zapewniony awans do konkursu.

 Wyniki kwalifikacji
 miejsce i  skoczek odl. punkty
  1. Adam Małysz (Polska)
  2. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)
  3. Janne Ahonen (Finlandia)
  4. Jakub Janda (Czechy)
  5. Noriaki Kasai (Japonia)
  6. Matti Hautamäki (Finlandia)
  7. Martin Höllwarth (Austria)
  8. Andreas Widhölzl (Austria)
  9. Robert Mateja (Polska)
 10.Thomas Morgenstern (Austria)
 11.Balthasar Schneider (Austria)
 12.Alexander Herr (Niemcy)
 13.Bine Zupan (Słowenia)
 14.Wolfgang Loitzl (Austria)
 15.Daiki Ito (Japonia)
 16.Lars Bystoel (Norwegia)
 17.Nicolas Dessum (Francja)
 18.Björn Einar Romören (Norwegia)
 19.David Lazzaroni (Francja)
 20.Martin Schmitt (Niemcy)
 21.Emmanuel Chedal (Francja)
 22.Maximilian Mechler (Niemcy)
 23.Andreas Goldberger (Austria)
 24.Michael Uhrmann (Niemcy)
 25.Andreas Küttel (Szwajcaria)
 26.Michael Möllinger (Szwajcaria)
 27.Henning Stensrud (Norwegia)
 28.Hiroki Yamada (Japonia)
 29.Jernej Damjan (Słowenia)
 30.Akira Higashi (Japonia)
 31.Primoz Pikl (Słowenia)
 32.Hideharu Miyahira (Japonia)
 33.Simon Ammann (Szwajcaria)
 34.Michael Neumayer (Niemcy)
 35.Jan Matura (Czechy)
 36.Maksim Anisimov (Białoru¶)
 37.Jens Salumäe (Estonia)
 38.Peter Zonta (Słowenia)
 39.R.Schwarzenberger (Austria)
 40.Tami Kiuru (Finlandia)
 41.Sigurd Pettersen (Norwegia)
 42.Martin Mesik (Słowacja)
 43.Jörg Ritzerfeld (Niemcy)
 44.Florian Liegl (Austria)
 45.Stephan Hocke (Niemcy)
 46.Marco Steinauer (Szwajcaria)
 47.Kazuyoshi Funaki (Japonia)
 48.Jaan Juris (Estonia)
 49.Tommy Ingebrigtsen (Norwegia)

 50.Alexey Silaev (Rosja)
 51.Ilya Rosliakov (Rosja)
 52.Asan Tachtahunov (Kazachstan)
 53.Marcin Bachleda (Polska)
 54.Radik Zhaparov (Kazachstan)
 55.Krystian Długopolski (Polska)
 56.Georg Späth (Niemcy)
 57.Johan Erikson (Szwecja)
132.5
129.5
129.0
126.5
126.0
124.5
125.0
122.5
121.5
123.0
121.0
121.0
118.5
118.0
117.0
117.0
117.0
116.0
116.0
114.0
114.5
114.0
113.0
113.5
113.0
112.5
112.0
112.0
111.5
111.0
111.5
110.0
110.0
111.0
110.5
111.0
110.0
110.0
109.5
109.0
107.5
108.5
107.0
107.0
107.0
105.0
103.5
102.5
103.0

102.5
100.0
100.0
98.5
99.0
93.5
94.0
87.5
128.5
124.6
122.7
119.7
117.3
114.6
114.0
110.0
107.2
106.4
106.3
105.3
101.8
100.9
99.6
99.6
98.6
96.3
95.8
94.2
94.1
93.2
92.4
91.8
90.9
90.0
89.1
88.6
88.2
87.3
87.2
87.0
86.5
86.3
85.9
85.3
85.0
85.0
84.6
84.2
80.5
80.3
79.1
78.6
78.6
75.0
73.3
71.0
70.9

69.0
65.5
63.5
62.8
58.7
49.8
47.7
37.5
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Dawid
cze aDI
(18.12.2004, 10:39)
Dawid
Malysz jest cool tylko Bachleda i Długopolski czemu oni sie tak stresuj± ja oddalem dwa skoki na wielkiej krokwi na 119,5 i 118
i nic sie nie stalo jestem tylko skoczkiem który Kruczek i Kuttin bior± na Kontynentalny nie spisuje sie tam zbyt dobrze ale liczy sie superowska moj inienniku Dawidzie nie bior± TAJNERÓW bo nie maja zbyt dobrej formy ciekawe co by sie stało gdyby wzieli mnie czyli Dawida Kowala i Stefcia Hulę i oczywi¶cie matiego Mateusza Rutkowskiego Malysz jest wczuty w skocznie Malysza przezywamy KRÓL SKOCZNI bo on jest krulem skoczni. Mateja nie daj sie stresowi!!!
(18.12.2004, 09:57)
Natalie
yes!!! Florek sie zakwalifikował!!! No a poza tym to wielkie gratulacje dla Adasia i Robusia;)))
(18.12.2004, 09:46)
misia(svenka)
Pięknie ten nasz Ada¶ skacze! Oby jutro w konkursie było podobnie a może nawet lepiej! Jestem szczę¶liwa!! Trzymam kciuki za Adama i resztę naszych skoczków!
(17.12.2004, 21:33)
Dawid
czemu nie bior± wojtka i tomisława tanerów
(17.12.2004, 20:40)
Dawid
Mateja jest cool
(17.12.2004, 20:38)
Jacket
No Ada¶ skacze coraz lepiej ,Mateja rówież.My¶le ,że Kuttin wie co robi.CO do pozostałych naszych skoczków to kompletna żenada.Miejmy nadzieje ,że CI młodsi maja większy potencjał.
(17.12.2004, 20:34)
Adi¶
Adam byle tak dalej
(17.12.2004, 20:12)
fan adama
Mateja całkiem całkiem tylko żeby się nie zpalił potczas zawoduf a adam to jak zwykle debest a czy wogule to nie były kwaliwikacje paralitykóf
(17.12.2004, 19:47)
Agusia
Docencie też Martina Schmitta, jego forma może nie jest wysoka, ale skacze równo.
(17.12.2004, 19:47)
MaRtA
małysz wygra dwa konkursy engelbergu!!! w końcu to król skoczni!!!
(17.12.2004, 19:23)
Kinga1511
Janne liczę na Ciebie jutro i pojutrze
:)
(17.12.2004, 18:33)
Ada¶ko
Małysz wygra jutro!!!
(17.12.2004, 18:22)
Andy
Uważam, że Bachleda to utalentowany skoczek, nie mniej jednak musi sobie odpowiedziec na pytanie czy tak na prawdę chce mu sie jeszcze skakać. Bo duzo wskazuje na to, że nie ma juz ochoty dalej się w to bawić . A szkoda, bo ja osobiscie darzę go duż± sympati±.
Krystian to zawodnik prezentuj±cy od lat przyzwoit± formę krajowa, ale nie jest to skoczek na Puchar ¦wiata. NieĽle skacze w zawodach niższej rangi, ale kazdy jego start w powazniejszych zawodach konczy sie klęsk± (wyjatek: LGP 2004 w Zakopcu).
Robert Mateja jutro jak zwykle spali sie psychicznie, ale mimo to kilka punkcików powinien uciułać.
Adam Małysz jest absolutnym fenomenem, powinny byc dwa miejsca na podium.

(17.12.2004, 17:47)
smith
ADAM DO BOJU JESTES NAJLLEPSZY!!!
(17.12.2004, 17:25)
Stawy
gdzie ty widzisz bluzgi?
(17.12.2004, 17:18)
finofanka
Janne masz sie podciagnac adas zlec na 19miejsce :P
(17.12.2004, 17:09)
air show
@realista
Czego ty nie rozumiesz? Jeżeli skoczek przeskakuje wszystkich na treningu i w kwalifikacjach, a w konkursach jest zdaje się 11, 7 i 3, to dla mnie jest skoczkiem treningowym. Małysz za swoich najlepszych czasów często nie był najlepszy na treningach za to wygrywał konkursy i chyba lepiej, żeby było tak, a nie odwrotnie. Zreszt± wyraĽnie zaznaczyłem, ze chodzi mi o ostatnie konkursy, a nie o pierwsze 4. A jak jutro wygra, to na pewno sie nie zmartwię. Pozdrawiam.
(17.12.2004, 16:38)
~?
@Clio
A ja my¶lałam, że jeste¶ fajn± osob±. Czy każdy skoczek, który wyprzedził twojego "Ahonenka" jest głupi? To znaczy, że nie cierpisz jaki¶ 40 skoczków, którzy kiedykolwiek byli od niego lepsi? Kolejny pseudofan

(a ja my¶lałam, że ludzie bywaj± inteligentni. Czy mam się tłumaczyć z każdej "podszywanej" wypowiedzi? Czy ja kiedykolwiek powiedziałam, że jaki¶ skoczek jest głupi? Nie. I nigdy czego¶ takiego ode mnie nie usłyszycie. Je¶li jednak wolicie się sugerować oczywistymi prowokacjami, to proszę bardzo... Przecież redaktorowi naczelnemu najlepszego serwisu o skokach narciarskich nie powinno przeszkadzać, że jego współpracownicy maj± gdzie¶ zawodników, o których pisz±. I pozwala im bluzgać oficjalnie na stronie...)
(17.12.2004, 16:16)
realista
"Chyba Adam nie ma zamiaru być skoczkiem treningowym, jak to było w ostatnich konkursach LGP" nie rozumiem tego zdania
przecież Małysz wygrał LGP!!!
air show nie udawaj idioty
Małysz to mistrz ¶wiata
i na pewno te skoki nie były dziełem przypadku
JUTRO WYGRA ADA¦!!!
(17.12.2004, 16:11)
air show
Nie mam nic przeciwko temu, żeby tak było w konkursie. Chyba Adam nie ma zamiaru być skoczkiem treningowym, jak to było w ostatnich konkursach LGP. Ada¶ znowu rozbudza nadzieje na dobre skoki, oby nie płonne.
(17.12.2004, 15:59)
janik sosnowiec
Małysz to jest potęga Małysz najlepszy jest
(17.12.2004, 15:56)
Henio
Czy Bachledę i Długopolskiego zaczn± odchudzać ,wyrzucać z kadry?
Ale tak poważnie to nie ma co się oszukiwać bo:
1.Na P¦ jeĽdzić powinni tylko Mateja i Małysz,
2.Na PK jeĽdzić powinni wył±cznie młodzi skoczkowie z rocznika 1986-89 tj.Rutkowski,Stoch, Hula,Urbański,Kowal, Toczek,Żyła,Ciapała,Wantulok,S tyrczula ,Topór itd
(17.12.2004, 15:55)
ADAM fan
@ Małysz to mistrz
Cóż można dodać... MAŁYSZ IS SIMPLY THE BEST
(17.12.2004, 15:09)
georgia_fan
bachleda i długopolski mówie wam sie na niedziele zakfalifikuj±
a adam i robert rewela : )

(17.12.2004, 15:05)
mała ja
malysz-gratulacje, a janne i tak on paras:)
(17.12.2004, 15:05)
Clio
jak to? przecież niejednokrotnie zmianiano belkę w kwalifikacjach, bo nie ma znaczenia, ile się skoczy - dla 15 najlepszych.
(17.12.2004, 15:02)
Gucio
Oby jutro był replay
(17.12.2004, 14:56)
Zosia
Małysz-gratulacje
(17.12.2004, 14:55)
Zosia
a jednak robert jest spoko
(17.12.2004, 14:54)
fanka
wow mateja ! super :)) tylko zeby jutro sie nie spalil, adas jak zwykle wspaniale, maddin dobrze:) widac poprawe:P
(17.12.2004, 14:51)
Małysz to mistrz
marco taaa zmienili belke w kwalifikacjach hhaha
Ahonen do domu!!!:)
Małysz to mistrz
(17.12.2004, 14:46)
Stawy
@marco: musiał, bo przecieżto kwalifikacje, i mog± tylko zmienić dla czołowej 15-ki
(17.12.2004, 14:35)
marco
Czy Ahonen skakał z tej samej belki co Małysz?
(17.12.2004, 14:33)
Małysz to mistrz
a nie mówiłem:)))i co teraz zrobicie fanki Ahonena hahahaha
Ahonen do domu!!!:)
Małysz to mistrz
(17.12.2004, 14:32)
Apoloniusz
MAMY TYLKO DWÓCH SKOCZKÓW .reszta niech siedzi w kraju i nie kompromituje się i austriaków
(17.12.2004, 14:30)
All
no ładnie Adam aby tak było w jutrzejszym konkursie =) Mateja też super =)
(17.12.2004, 14:29)