Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Już w najbliższy weekend kolejne zawody Pucharu ¦wiata. Tym razem w Szwajcarii, a konkretnie w Engelbergu. Jak wszystkim wiadomo, jest to "ulubiona" skocznia Janne Ahonena. Tutaj wła¶nie najwięcej razy w swojej karierze stawał na podium - aż 10 razy - i jest murowanym faworytem. 3 razy zdobywał 1 miejsce, 4 razy 2 i 3 razy 3. Zdobył tu prawie 1000 punktów Pucharu ¦wiata.

Czy i tym razem Adam Małysz wł±czy się do rywalizacji o 1 miejsce? Oprócz Adama największe szanse na starty w Engelbergu maj± Robert Mateja, Krystian Długopolski - dobrze spisuj±cy się w Pucharze Kontynentalnym i Mateusz Rutkowski. Stefan Hula, który w Harrachovie skakał jako przedskoczek i uzyskał bardzo zadawalaj±ce rezultaty. Odległo¶ci± 137 metrów pobił swój rekord życiowy. Je¶li podczas tego-tygodniowych treningów w Zakopanem będzie prezentował podobn± dyspozycje i na najbliższym CoC zdobędzie wreszcie punkty, może być pewny wyjazdu na konkursy P¦ w przyszłym roku kalendarzowym.

Program zawodów:

pi±tek, 17 grudnia 2004
12:00 - oficjalne treningi i kwalifikacje

sobota, 18 grudnia 2004
12:45 - seria próbna
13:45 - konkurs

niedziela, 19 grudnia 2004
12:15 - kwalifikacje
13:45 - konkurs
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
borsuk
@ Henio
A to sory, wkółko co¶ zmieniaj± w tym regulaminie, albo ja sobie co¶ ubzdurałem, że kiedy¶ było inaczej.
(15.12.2004, 17:48)
Henio
@ Borsuk
Sobczyk i Styrczula 2lata temu wyskakali pkt FIS ,ale to się nie liczy na aktualnej CRL już ich nie ma.
(15.12.2004, 07:41)
borsuk
Ja my¶lę sobie tak, że w P¦ skakać powinno 4 aktualnie najlepszych (tj. w najwyższej formie) polskich skoczków bez względu na wiek. W COC natomiast powinno być zagwarantowane w każdych zawodach 2-3 miejsca dla najlepszych juniorów, a o pozostałe miejsca powinni rywalizować wszyscy zawodnicy, którzy nie mieszcz± się w danym momencie w kadrze na P¦. Wtedy będzie jaka¶ równowaga, juniorzy będ± mieli swoje szanse a i pozostali będ± mogli udowodnić swoj± warto¶ć w COC. I to wła¶nie COC powinien być przepustk± dla występów w P¦.
@ Apolinary
Sobczyk to już chyba co¶ uskakał w COC, więc punkty FIS-u już ma.
(14.12.2004, 22:52)
mmm_krakow
@The Naturat:
W skokach wiadomo o kogo, hehe ;)))) Bo ostatnio mi to wypomniałe¶ ;)))))
Ale tę druga propozycję też rozważę ;)))) Bo pasuje - stylowo podobnie ;)))))
(14.12.2004, 14:27)
The Naturat
hmm... ciekawe o kogo chodziło z tym Dyrektorem? Może o Ojca-Dyrektora?
(14.12.2004, 14:19)
mmm_krakow
@Henio:
Je¶li chodzi o protekcję i czyje¶ "widzimisię" to Tajnerowi jeszcze daleko do pewnego Anty-wzoru Dyrektora Sportowego :P
Zaręczam :)
(14.12.2004, 14:01)
Henio
@ snow
1.nie należy tolerować protekcji a w sporcie wymiernym szczególnie ,
2.je¶li jest bryndza to musz± być winni,
3.masz prawo mieć inne zdanie to twój problem!
(14.12.2004, 13:11)
snow
@Henio
Człeku, czemu jeste¶ tak pesymistycznie upierdliwy!
Nie żyj jedynie w ¶wieie własnych urojeń, czasami wręcz chorych. Uparłe¶ się, że Polo jest największym nieszczę¶ciem polskich skoków i zatruwasz t± tez± wszystkim zdrowie. Daj se siana i będzie lżej. :)
(14.12.2004, 12:39)
Henio
@ Borsuka
Nie musisz obawiać się startów juniorów w P¦, bo tylko Kamil Stoch ma punkty FIS , a przy obecnej polityce startowej Dyrektora Sportowego PZN długo żaden junior tych punktów nie będzie miał okazji zdobyć.(najwcze¶niej na PK w Zakopanem w końcu marca 2005r.)
(14.12.2004, 10:02)
Apolinary T
Kto pojedzie do Engelbergu to mało istotne bo i tak punktować będzie tylko Małysz.
Ważne kto poza Hul± pojedzie do Harachowa:
1. Najlepiej jakby pojechało 4juniorów np.Toczek,Zyła,Urbański, Ciapała ew.Kowal ,Wantulok lub Topór,
2.Seniorzy którzy nie maj± pktów FIS:
m.in.Sobczyk,Pawlusiak,Sty rczula,
3.Rutkowski,Długopolski dla utrzymania się w 50-tce CRL
(14.12.2004, 08:08)
borsuk
Je¶li chodzi o juniorów, to moim zdaniem najpierw powinni pokazać się z dobrej strony w COC. Wysyłanie ich na P¦ tylko dlatego, że s± juniorami, nic im nie da. Dopiero w miarę regularne punktowanie w COC daje szansę na przyzwoite występy w P¦ i rozwijanie kariery. Zreszt± to dotyczy nie tylko juniorów, choć ci ostatni powinni czę¶ciej dostawać szansę w COC (a nie tylko seniorzy z kadry A i B).
(13.12.2004, 23:55)
max
Cos czuje ze znow wysla dziadkow z Mateja i Skupniem na czele i jedynym rodzynkiem Rutkowskim.Chyba swiat stanie na glowie jesli ci pseudodzialacze postawia na jakiegos juniorka.
(13.12.2004, 21:48)
zuz
jeszcze co¶ o coc. na waszej stronie w klasyfikacji jest napisane, ze bachleda i stoch maj± tyle samo punktow, ale sa na innych miejscach...czy aby sie nie wkradł jaki¶ bł±d??:)
(13.12.2004, 19:23)
mała ja
realista.. to bylo 2 LATA TEMU!!!. nawet jinew iesz jak czlowiek moze sie zmienic w tak dlugim czasie.... szczegolnie psycjhicznie.. forma tez raz jest raz jej nie ma
(13.12.2004, 18:49)
VG
Jak 2 i 3 lata temu często Hannawald wygrywał z Małyszem to każdy na niego psy wieszał, jak rok temu Ljoekelsoey pod koniec sezonu dominował to też go krytykowano a teraz gdy Ahonen wygrywa to sytuacja jest taka sama jak z Hannawaldem i Ljoekelsoyem!!! Kto będzie w następnym sezonie?
(13.12.2004, 18:15)
SaNdRa
Nie rozumiem czemu wszyscy ci±gle mówicie o Ahonenie!!!A zupełnie zapomnieli¶cie o naszym mistrzu Adamie!!!Adam wygra konkurs Engelbergu w końcu to mistrz!!!Wierzę w to!!!
(13.12.2004, 17:09)
Trak
realista ma rację!
Ahonenowi kończy się para - w Kuusamo wymiatał, w Trondheim czołówka się wyraĽnie zbliżyła, a w Harrachovie raz przegrał z Adamem, a potem wygrał o włos z Roarem. Innymi słowy: w Engelbergu będzie jeszcze słabiej, na T4S marnie, a na M¦ powtórka z Predazzo. Co było do udowodnienia : )
(13.12.2004, 16:25)
realista
bez sensu ten artykuł nic nie ma o Małyszu
a gadanie ze Ahonen jest murowanym faworytem jest bez sensu
był 35 i sie nie zakwalifikował do konkursu w predazzo
i to ma być najlepszy skoczek ¶wiata buhahaha
najlepszym skoczkiem jest mistrz ¶wiata i nikt tego nie zmieni
(13.12.2004, 16:07)
Stawy
@ Henio: masz racje, zmieniłem :-) Sory za bł±d
(13.12.2004, 15:59)
Clio
"murowany faworyt". Podoba mi się to stwierdzenie :)))
(13.12.2004, 15:31)
master
@Apoloniusz
Podzielam zdanie.
(13.12.2004, 15:04)
Apoloniusz
Hula będzie startował w Harachowie w CoC, aby zdobyć pierwsze punkty Fis.Do Harachowa warto wysłać cał± czołowkę juniorów i dać też im szan¶ę zdobycia pierwszych punktów co jest szczególnie ważne dla umożliwienia startu w P¦ w styczniu w Zakopcu
(13.12.2004, 14:28)
Henio
@stawy
Zapomniałe¶, że Hula nie ma punktów FIS i w P¦ nie może startować.
(13.12.2004, 14:17)
kibil z gorzowa
ok małysz super skacze i w zakopoanym wygra badzcie dobrej mysli tak jak ja hhhaahahah