Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Po konkursie w Harrachov niemiecki serwis skisprigen.com zanotował wypowiedzi kilku zawodników i trenerów. Pozwalamy sobie je omówić i czę¶ciowo przytoczyć. Adam Małysz (odniósł dzi¶ 25. pucharowe zwycięstwo w karierze) twierdzi, że konkurs był bardzo dobry, ale nie idealny. "Dziękuję polskim kibicom" - mówi skoczek, "Czułem się, jakbym skakał w Polsce". Tradycyjnie do Harrachova przyjechali głównie polscy kibice, jednak było ich sporo mniej, niż trzy-cztery sezony temu na konkursach lotów. Czyżby znów okazywało się, że "liczy się odległo¶ć"?

Janne Ahonen nie jest roczarowany konkursem, "W końcu byłem drugi". Mniej przyzwyczajony do wielkich sukcesów Georg Spaeth jest bardzo zadowolony ze swojego wyniku. Czwartemu zawodnikowi ostatnich M¦ w lotach udało się skorygować drobny bł±d techniczny, który przeszkadzał mu w skokach porównywalnych z najlepszymi występami ostatniej zimy. Szczę¶liwy jest także trener Peter Rohwein, który rozpocz±ł sezon pod duż± presj±, niemal tuż po przejęciu kadry. Twierdzi, że obecny poziom zawodników nie wyczerpuje jeszcze ich możliwo¶ci - przede wszystkim można jeszcze sporo poprawić, jeżeli chodzi o odbicie.

Gorszy humor maj± po konkursie Andreas Widhoelzl i trener Pointner. Wydaje się, że Pointner jest niezadowolony z występu podopiecznego; Widhoelzl z kolei próbuje się usprawiedliwiać wiatrem z tyłu. Jeżeli tak było, był to na pewno jeden z bardzo nielicznych skoków, w których znaczenie miały warunki atmosferyczne. Dzisiejszy konkurs był wzorcowo spokojny, a zdarzało się już przecież w Harrachovie (choć na bardziej wystawionej na wiatr skoczni mamuciej) odwoływanie treningów i kwalifikacji z powodu wiatru.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
MartA
hmmmmm.... naprawde bardzo sie ciesze ze Ada¶ po raz kolejny wygrał!!! ale znowu jak mu sie nie powiedzie spadnie na niego presja tych ktorzy bed± mowili ze Malysz znowu nie w fornie i zle skacze...;/ ale ja jestem dobrej mysli:]
p.s. nie dolujcie Schmitta bo i jego przez to dopadnie <syndrom wypalenia> i skończy jak Sven ;/;/;/
pozdrawiam :]
(12.12.2004, 12:30)
mała
ja to przetlumaczylam i jest tak jak napisala Emu. na skispringen com.pl zle jest o tyle....a pozatym mowil chyba w sporcie ze sie cieszy:)
(12.12.2004, 11:07)
ola
przetlumaczcie to zdanie deutsch translatorem
(12.12.2004, 09:17)
Emu
@ Go¶ć - Janne powiedział w cało¶ci dosłownie: "W żadnym wypadku nie jestem rozczarowany, w końcu byłem drugi". W przypadku tak prostego zdania nie mam powodów nie ufać swojej znajomo¶ci niemieckiego...
(11.12.2004, 22:29)
Zosia
Krak nie obrażaj ahonene n już taki jest, każdy chce więcej, znasz kogo¶ kto miałby nie chcieć??? Ahonen napewno jest wielkim skoczkiem udowodnił to nieraz!!! :)
(11.12.2004, 21:39)
anka
Adas dzisiaj udowodnij tym ktorzy w niego zwatpili ze jest NAJLEPSZY.Nikt sie dzisiaj nie spodziewal ze Adam wygra,zrobil nam bardzo mila niespodzianke:)Jak to mowia Polak potrafi:)
(11.12.2004, 21:36)
Zosia
no Widhoelzl co¶ kombinuje, a może nie??? A ja i tAK GO LUBIĘ BO ZAWSZE JEST U¦MIECHNIĘTY I WESOŁY.Pozatym jak dawał mi autograf to u¶miechał się i robił to z przyjemno¶ci± a nie tak jak niektórzy z konieczno¶ci bo go prosz± i nie wypada odmówić a w my¶lach tylko kiedy to sie skończy!!! ;)
(11.12.2004, 21:36)
Krak
@Go¶ć - prawda jest taka, że Ahonen nie umie przegrywać! Gdyby Adam wygrywał cztery razy z rzędu, a potem nagle był drugi powiedziałby co¶ w stylu: "jest ¶wietnie, bardzo się cieszę". Ale temu to mało i jest "rozczarowany"... ech... i to ma być wielki skoczek?
(11.12.2004, 21:00)
wako
to nie Jane przestał wygrywać. Tylko Adas zacz±ł robić swoje . Jane skakał na swoim poziomie(dobrym). Ale Adam przeszedł samego siebie.Jane nie mial szans na poprawienie rekordu skoczni a Adam zrobił to spokojnie!!! BRAWO ADAM!!!
(11.12.2004, 20:50)
Go¶k@
MAŁYSZ EXTRA ALE SCHORSCHI TEŻ SUPER!!!
(11.12.2004, 20:44)
Go¶ć
"Jestem rozczarowany, choć byłem drugi."
Janne Ahonen - według skispringencom.pl

Janne Ahonen nie jest roczarowany konkursem, "W końcu byłem drugi". - według waszego serwisu.
To gdzie leży prawda?
(11.12.2004, 19:51)
ojc
@Ka¶ka
Bilety odbiera się osobi¶cie z Orbisu Zakopane. Można nawet w dniu skoków.
(11.12.2004, 19:36)
Ka¶ka
Przepraszam, że nie na temat, ale mam pytanie :) Czy kto¶ z Was zamawiał bilety na P¦ w Zakopanem drog± telefoniczn± w Orbis Zakopane ? Kiedy te bilety maj± być wysłane ? I czy kto¶ z Was już je dostał ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
(11.12.2004, 19:16)
fgs
Dlaczego te filmy sa w tak zalosnym formacie ? Bedzie wiecej ? (tego formatu co w Kuusamo i Trondheim)
(11.12.2004, 19:10)
grzes
adam!! jestes wielki
dobra ale...
przeciez my nie mamy drugiego skoczka lapiacego sie do 40!
(11.12.2004, 19:00)
Karlo
Adam jest gites nikt nie skacze lepiej niż on zawsze w niego wierzyłem
(11.12.2004, 18:41)
Ada¶
Adam RULES !!! On NIGDY nie będzie Ľle skakał !!!
(11.12.2004, 18:22)
milo84
ADAM zwycieski, wraca do formy !!! , juz chyba nadchodzi kryzys Ahonena (w końcu)
(11.12.2004, 18:16)
milo84
ADAM zwycieski, wraca do formy !!! , juz chyba nadchodzi kryzys Ahonena (w końcu)
(11.12.2004, 17:58)
Kinga1511
Janne "w końcu był drugi", więc nie było Ľle, jutro może być tylko lepiej, w co wierzę!!!
(11.12.2004, 17:51)
MONIA
ADAM NIGDY NIE PRZESTANIE WYGRYWAC:) TO JEST PRAWDZIWY NIEPOKONANY MISTRZ I NIGDY NIE BĘDZIE DRUGIEGO TAKIEGO MAŁYSZA !!! ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA PRZESTAC W NIEGO WIERZYĆ.....