Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Polscy skoczkowie kadry A dzi¶ będ± w Zakopanem, już niedługo pojad± do Harrachova na kolejne konkusy Pucharu ¦wiata. Pewniakami s± Adam Małysz i wracaj±cy do zdrowia Robert Mateja. Pod uwagę brani s± także Mateusz Rutkowski i Wojciech Skupień. Stoch i Bachleda s± w Lahti na konkursach CoC. Apoloniusz Tajner, aktualnie dyrektor sportowy Polskiego Zwi±zku Narciarskiego dzi¶ w stolicy polskich Tatr spotka się ze skoczkami kadry A. Celem spotkania będzie omówienie dotychczasowych występów w Kuusamo i Trondheim.

"Wiem, co im powiem. Na pewno nie będzie to reprymenda. I bez tego s± wystarczaj±co zdołowani. Trzeba ich podnie¶ć na duchu, pokazać, że jeste¶my z nimi. (...) Niestety, kiedy nie ma wyników, pojawia się niebezpieczeństwo utraty zaufania. Nie chcemy podejmować pochopnych decyzji, zostawiamy sobie czas na reakcje. Ale zapewnienia, że forma przyjdzie na Turniej Czterech Skoczni to trochę mało. Dlatego oprócz mojej obecno¶ci, będziemy znowu korzystać z usług biomechanika i fizjoterapeuty, bo ich badania s± wymierne" – mówi Tajner, który razem z ekip± wybiera się do Harrachova.

Dzisiaj kadra będzie trenowała na Wielkiej Krokwi. Po treningach zapadnie decyzja kto ostatecznie pojedzie na kolejny Puchar ¦wiata.

Program zawodów:

pi±tek, 10.12.2004
11:00 - oficjalny trening (dwie serie)
13:00 - kwalifikacje

sobota, 11.12.2004
13:45 - konkurs

niedziela, 12.12.2004
12:00 - kwalifikacje
13:45 - konkurs
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
mmm_krakow
@Emu:
Skoro była gadka o "o¶mieszaniu się", więc jak to można zinterpretować??
(09.12.2004, 11:20)
Squeal
@artur: Nie przez pięć lat, tylko przez dwa ostatnie. (Co oczywi¶cie bynajmniej nie przeczy temu, co mówisz.)

@reszta: To może nikogo nie wystawiajmy. Nie będzie problemów z l±dowaniem ani na buli, ani w ogóle gdziekolwiek.
(08.12.2004, 22:03)
Zadra
Kto wybiera się na skoki do Harrachova?Mam nadzieję,że akipa polskich kibiców będzie spora:)Ja zjawię się tam już jutro,dzi¶ w nocy wyjeżdzam,do zobaczenia,trzymajcie się!
(08.12.2004, 18:49)
air show
Wszyscy się czepiaj± o skok Skupnia (czy Skupienia), a przecież on ten skok oddał dlatego, że się zakwalifikował, czyli osi±gn±ł więcej od dwóch pozostałych nielotów. Ale ich jako¶ nie chcecie wykluczyć z zespołu. Czyli lepiej się nie kwalifikwać, żeby potem się nie kompromitować na zawodach, ciekawa logika.
(08.12.2004, 18:20)
artur 2 szopy jackson
to wszystko kupy się nie trzyma ,przecież za tajnera pozostali skoczkowie , oprócz co jasne adasia, przez 5 lat skakali tak samo beznadziejnie jak teraz za kuttina przez tydzień ,niby na jakiej podstawie on teraz ma interweniować że co¶ złego się dzieje , to mocne słowo ale uważam to za bezczelno¶ć
a na kolejne zawody i tak jeżdż± ci sami i sorry ale ja nie wierzę ,że to horngaher tak się zakochał w toniu a kuttin w skupniu...jak zwykle ryba psuje się od głowy .
(08.12.2004, 17:42)
Emu
Rohweinowi nie chodziło o obciach, tylko o to, żeby Martin potrenował.
(08.12.2004, 16:24)
marek
ta nikogo nie bronie nie rozumiem polityki polaków w sporcie ... zawsze musimy co¶ kombinow±c a nie robić jak inne kraje .... to mamy... ale musze poprawić mmm-k wiesz co to jest czynnik bmi? niektórzy musieli sporo przytyć żeby móc wogle skakac ... wiec odchudzanko nic nie pomoze /////
(08.12.2004, 16:03)
mmm_krakow
@Henio:
Rozumiem że chodzi ci o te "fenomenalne" skoki niektórych w II serii, gdzie tez lecieli na bulę, aż miło.
Jak się nie ma formy, to nazwisko nie pomoże. Np. Rohwein wycofuje Schmitta z najbliższych konkursów [a być może i do TCS], żeby mu nie robił obciachu. Kojonkoski też gadał, że wywali Pettersena, jak Sigurd dalej będzie spadał na bulę...
A nasi oczywi¶cie nieusuwalni, niezależnie od wyników...
Jak za tłu¶ci - odchudzanko, a nie podoba się, to wyjazd. Płaci się w końcu za profesjonalne podej¶cie.
(08.12.2004, 14:16)
Henio
oczywi¶cie chodzi o Wojtka a nie Mateję
(08.12.2004, 13:53)
Trak
o jakim Robercie mówisz Henio? Bo my mówimy o Wojtku...
(08.12.2004, 13:49)
BETIN
Mam nadzieje i wieże w to że ada¶ wszystkim jescze pokaże
(08.12.2004, 13:32)
Henio
@ mmm-k
Nie chcę bronić Roberta ale :
1.aby wej¶ć do 50-tki P¦ to trzeba trochę skoczyć,
2.po siedemdziesi±t metrów skoczyło z tej 50-tki jeszcze kilku naprawdę dobrych skoczków,
3.poza Kamilem i ew. Bachled± na razie nie widzę lepszych skoczków od Roberta (może jedynie Hula ale dzięki "polityce startowej "nie zdobył jeszcze PKT FIS.
Pozdrawiam
(08.12.2004, 13:18)
mmm_krakow
Co¶ mi się tu nie zgadza. Je¶li maj± być zmiany i będ± bran pod uwagę skoczkowie występuj±cy w COC, to jak zd±ż± do Harrachova?? Przecież dzisiaj i jutro będ± skakac w Lahti...
Z przedmówcami sie zgadzam, zabieranie Wojtka do Harrachova to gruuuba pomyłka.
(08.12.2004, 13:08)
Zły
zgadzam się z maxem - Skupień i jego 77m to był blamaż - jak można brać go pod uwagę?
(08.12.2004, 13:02)
max
Mialy byc podobno zmiany.Czemu Skupnia tam dalej chca pchac po wspanialych wystepach zwlaszcza w Norwegii? Tylu niby skoczkow a nie bedzie 4-tego do skladu?
(08.12.2004, 12:47)
dziadek
Czy w tym kraju nie będzie nigdy normalnie?Nieloty musz± skakać,burmistrze rz±dz± z za krat,ekonomi± zajmuj± się debile,złodzieje nazywaj± siebie lewic±.
(08.12.2004, 12:43)