Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Heinz Kuttin poniesie konsewencje wykorzystania podczas inaguracyjnych zawodów tegorocznego Pucharu Świata w Kuusamo, biało-czerwonej flagi z naszytym logo jednego ze sponsorów. Tak postanowił Polski Związek Narciarski, nakładając w dniu dziejszym na austriackiego szkoleniowca karę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Pieniądze mają zostać przekazane na cele charytatywne.

Prezes PZN, Paweł Włodarczyk tłumaczy, iż sporna flaga została wykorzystana bez zgody Związku oraz wyraża nadzieję, że podobna sytuacja nie będzie już miała miejsca. W poprzednim tygodniu Kuttin przeprosił wszystkich kibiców za wykorzystanie flagi, jej użycie tłumacząc faktem, iż nie spodziewał się, że może to wywołać taką burzę.
"Heinz Kuttin naruszył warunki marketingowe naszego związku, bo bez naszej zgody nie miał prawa wykorzystywać logo jednej z firm. Dlatego nałożyliśmy na niego karę w wysokości pięciu tysięcy złotych. Pieniądze trener przekaże na cele charytatywne. Kuttin przeprosił wszystkich, także kibiców, za użycie polskiej flagi z naszytym logo firmy Maxdata. To się już na pewno nie powtórzy" - wyjaśnia Paweł Włodarczyk

Kwestia "afery flagowej" nie była jedynym tematem rozmów podczas dzisiejszej wizyty Kuttina w PZN-ie. Dyskutowano równiez o formie Adama Małysza oraz pozostałych naszych reprezentantów.
"Trener tłumaczył, że słabsza postawa naszych skoczków jest spowodowana przede wszystkim brakiem treningów na dużych skoczniach w okresie przygotowawczym. Z powodu złych warunków śniegowych nie było gdzie skakać. Ponadto Robert Mateja, który był w bardzo dobrej formie, doznał kontuzji i nie może startować. To osłabiło naszą ekipę. Trzeci problem to nadwaga Skupnia i Rutkowskiego, z którą nie mogą sobie poradzić" - stwierdził prezez PZN.

Trenerzy postanowili, że specjalną opieką fizjoterapeuty, w celu zmniejszenia wagi, objęci zostaną Mateusz Rutkowski oraz Wojciech Skupień. Już jutro nasza reprezentacja będzie przygotowywać się w Zakopanem do kolejnych zawodów Pucharu Świata.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Clio
@ana - zgadzam się z tymi, którzy bronią Kuttina i twierdzą, że żyjemy w chorym kraju.

Wszyscy wiedzą, dlaczego prof. i dr odeszli z zespołu. PZN przed SLC obiecał im pieniądze za medal olimpijski Adama. A gdy Adam medal zdobył, rozłożyli ręce i powiedzieli: "Nie mamy". I tu chyba nie chodziło już o samą kasę - ale o niedojrzałość i kompletny brak odpowiedzialności u ludzi, którzy podejmują w Polsce główne decyzje w skokach. Ja też bym nie chciała mieć z takimi nic wspólnego. Nie dziwię się ani trochę, że Żołądź i Blecharz powiedzieli "do widzenia". Za tak chamskie i niepoważne potraktowanie???
(07.12.2004, 16:55)
Jusia
Ci ludzie z PZNu nie mają chyba skąd ściągać kasy i wykorzystują każdą nadarzającą sie okazje by ją zdobyć! Brak słów....
(07.12.2004, 14:57)
trele-morele
No nieeeeeeeee...Bez przesady!!! Kuttin nie jest Polakiem, u nich w Austrii takie coś jest na porządku dziennym i karanie go za niewiedzę jest idiotyczne. PZN traktuje to tak, jakby jedynie z łaski trzymali Kuttina na stanowisku trenera, a tymczasem gdyby Heinz poddal si edo dymisji, zostaliby na lodzie.
(07.12.2004, 14:16)
Kukka
I jeszcze jedno, tak apropos Małysza... To jest człowiek, a nie cyborg. nikt nie może przez X lat z rzędu utrzymać takiej formy, żeby stale stać na podium... Bo to nierealne. Nie traktujmy Małysza jak leku na narodowe kompleksy. Lubię kiedy "nasi " wygrywają, ale rzucanie się na tych "naszych" z nagonką, kiedy wygrywać przestają... Dla mnie to obrzydliwe. Te komentarze w stylu "Małysz sie skończył"... słów brak.
(07.12.2004, 10:46)
Kukka
U nas, jak tylko coś zawodnikom nie wychodzi od razu zmienia się trenera... Tymczasem kilka miesięcy to jest za mało, żeby mówić autorytatywnie, czy trener dobry, czy zły... Mnie się podejście Kuttina podoba. Podoba mi się wizja silnej reprezentacji i Polaków na podium w konkursach drużynowych. Tymczasem dla wielu skoki to tylko Małysz i nikt inny i jakość pracy trenera mierzy się tym, czy Małysz stoi na podium, czy nie. Tymczasem Małysz, z całym szacunkiem, dla niego, nie jest wieczny i kiedyś karierę zakończy... I co wtedy? Koniec polskich skoków? Zresztą moim zdaniem, sukces Adama to praca Żołędzia i Blecharza. Zauważcie, że spektakularne sukcesy Małysza skończyły się wraz z odejściem tych panów... Może dajmy Kuttinowi trochę więcej czasu? I nie zwalajmy wszystkiego na niego. Oprócz trenera, sukces zależy też od całego sztabu innych ludzi... No i od samego zawodnika... Mnie się też reklama na polskiej fladze nie podobała, ale Kuttin przeprosił, powiedział, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca i afera na tym powina się zakończyć.
(07.12.2004, 10:40)
ALEX
mb10mb, jesteś pierwszą osobą której wypowiedź mi się podoba. Czasami wysiadam nerwowo kiedy widzę jak "kibice" krytykują wszystko i wszystkich, zapominając, że w sporcie nie liczą się wyłącznie wygrane. DZIĘKI!!!
(07.12.2004, 10:35)
mb10mb
Cos mi się nie chce wierzyc, że Kuttin sam wpadł na pomysł, żeby naszyć na flagę logo sponsora. Dlaczego miałby to zrobić - lubi sprzęt tej firmy ? Przeciez za taka rzecz firma musiała zapłacić i to nie do kieszeni Kuttina tylko jak sądzą na rachunek PZN. Po fakcie ktos im zwrócił uwagę, że to nie elegancko naszywac logo firmy na narodową flage i pewnie wspólnie ustalili, że wszystko weźmie na siebie Kuttin. A ta kara dla Kuttina to tak "dla picu". Moim zdaniem zgrabnie z tego wyszli i nie ma co do tego wracac.
Natomiast co do porównań Tajnera i Kutiina, to nie ma co ich winic za załamanie formy Małysza w ubiegłym sezonie i to, że w tym nie jest jeszcze na szczyscie. Po 3 tak wyczerpujacych sezonach musiał kiedys przyjsc rok słabszy i nawet teraz gdy widac ze kryzys minał, Małysz prawdopodobnie nie bedziedzie juz zdobywał Kruształowej Kuli, tylko (aż !!!) bedzie utrzymywał się przez parę sezonów w ścisłej światowej czołówce (tzn. w pierwszej 15).
W ogóle to Małysz, powinien miec indywidualnego trenera i własny sztab psychologów, fizjologów itp. itd. i niech wybierze go sobie sam, a jak nie potrafi, to nich zleci to komuś komu ufa np. Federerowi albo swojemu wujkowi.
Natomiast Tajnera i Kuttina (np. w połowie sezonu) trzeba rozliczyc z tego, ze reszta polskich skoczków nie potrafi zdobyc nawet punkt w PS i z trudem łapie się czasem do pierwszej 50-tki. To jest po prostu żenujące :(
(07.12.2004, 09:39)
mmm_krakow
@FAW:
Do Włodarczyka rzeczywiście można się przyczepić o niezbyt kulturalne wywalenie "doktorów", a to poskutkowało coraz cieńszą formą Adasia. Ale czy i Tajner nie maczał w tym swoich pazurków? Najwyraźniej uznał, że sobie poradzi bez ich pomocy, z jakim skutkiem, to widzieliśmy w zeszłym sezonie.
Reklamacje o zatrudnienie Kuttina [to dla niezadowolonych] prosze przesyłać na adres spólki: Nadarkiewicz & Siderek & Federer :P
To że Kuttin oberwał po uszach jest chyba efektem jakiejś mało wyszukanej gry pomiędzy "grupą krakowską" i "grupą zakopiańską". Zauważ, że "na dywanik" został wezwany do Krakowa... Najwyraźniej "grupa krakowska" chce udowodnić, ze "zakopiańczycy" dali się Federerowi okręcić wokół palców i dokonali takiego wyboru, jak on chciał.
A wyniki z COC, gdzie dostaliśmy po uszach od Włochów to potwierdzają.
(07.12.2004, 08:34)
ran
Niech skaczą, trenują, osiągają dobre wyniki!
Reszta mnie nie interesuje
(07.12.2004, 08:30)
FAW
@ mmm_krakow Myślę że winą Włodarczyka jest jeśli nie rozbicie zespołu "doktorów" to napewno dopuszczenie do tego w takim mało wyszukanym stylu, by rzec poprostu po chamsku! Oprócz wymienionych przez Ciebie członków tzw. grupy zakopiańskiej dodałbym jescze szarą eminęcje w PZN ( z ostatnich lat ) niejakiego Federera. Pozdrawiam
(07.12.2004, 08:23)
FAW
@grzeeech nie przesadzaj z tym samo biczowaniem, spójrz na lewo i prawo, a zauważysz że na cały świecie i we wszystkich dyscyplinach sportowych najbardziej wysunięty jest trener i to on z racji wykonywanego zawodu i powieżonych mu obowiązków odpowiada za wyniki, a jak wyników nie ma to "całe zło" przypisuje się trenerowi. Zapewniam Cię nie jest to tylko i wyłącznie cecha polskich układów. Więc proszę nie poniżaj siebie i nas wszystkich.
(07.12.2004, 08:14)
mmm_krakow
Podejrzewam, że afera z chorągiewką nie miałaby miejsca, gdyby Adaś zajmował od początku sezonu miejsca w czołówce. Wtedy Kuttin mógłby machać nawet szmatą do podłogi...
To tłumaczeni jest debilne i próba szukania winnych, zwłaszcza że przed sezonem było podawane, że na fladze logo ma być. Teraz całe towarzystwo się wycofuje?
Co do Pawła Włodarczyka? Przepraszam bardzo Prezes [i "grupa krakowska PZN] miał zupełnie inną koncepcję, kto powinien zostać trenerem naszej kadry [koncepcja, która bardziej mi się podobała, ale skoro dokonano wyboru to czekam na wyniki, a nie bluzgam]. Jeśli już ktoś chce mieć pretensje, że Kuttin został "Naczelnym" to reklamacje pod adres: Nadarkiewicz & Siderek [i "grupa zakopiańska"] :P
(07.12.2004, 07:51)
MoMo
Nagonka na Kuttina: żenada, zaścianek i wstyd...
(07.12.2004, 02:04)
grzeeech
Nikt nie wierzy w to że o logu na fladze niewiedzieli wszechwiedzący w PZNie. Wszyscy teraz umywają ręce i to jest śmieszne. Kuttin widocznie chce spokojnie pracowac i wziął to na siebie. Szacunek !!!
Jak tak dalej bedzie to Kuttin nawet jak osiągnie zadowalające wyniki to w marcu podziękuje nam bo jak pracowac w takich warunkach. To jest trzeci świat, niestety....
(07.12.2004, 02:04)
sosna
ludziska - flaga państwowa nie jest od tego by wyklejać na niej loga sponsorów( no chyba że ktoś za to dobrze zaplacił)
(07.12.2004, 00:35)
małyszomanka nr 1
Ja zawsze byłam za Polem, więc teraz nie muszę czuć kaca moralnego, ale powiem jedno, takie wzywanie "Polo wróc" jest bez sensu. Skoro wybrało się trenera, to trzeba dać mu szansę, teraz skoczkowie muszą mieć do niego zaufanie, a kibice nie wieszać na nim psów za kilka słabych występów. Co najwyżej widać po tym wszytkim, że tak często podnoszony argument do wywalenia Tajnera, że Małsza to każdy mógłby z takim samym skutkiem trenować, a o umiejętnościach trenerskich świadczą wyniki pozostałych był zupełnie chybiony.
(06.12.2004, 23:02)
Hekaton
Tak jak powiedziałem kilka dni temu - Kuttin przeprosił i dla mnie sprawa jest zamknięta raz na zawsze. Czy to naprawdę takie przewinienie, żeby nakładać karę finansową i to takiej wysokości??? Po prostu PZN chciał się na nim wyżyć za kiepskie wyniki w Kuusamo i Trondheim. Czyżby niektórzy pozapominali już LGP? Dołączam się do Clio, masloo i "2 szopy". :)
(06.12.2004, 22:59)
smołysz
Co oni dają!!! Przyczepili się do biednego Kuttina ale , jak ktoś już kiedyś napisał , gdyby Adam był pierwszy to afera flagowa byłaby tylko niewielkim incydentem . Niech ci z PZN wezmą się w końcu za porządną robotę ! A tak poza tym ADAŚ JESTEŚ THE BEST!!!
(06.12.2004, 22:51)
smith
ale wy jestescie zalosni.... w marcu br. kazdy Tajnera najchętniej by powiesil i poćwiartowal. Kuttina w lecie traktowano jak zbawcę a teraz chcecie zeby Tajner wrócił.
PARANOJA!!!
brak mi słow (To my polacy)
(06.12.2004, 22:03)
ana
@Clio z ktorymi przedmowcami?:)
(06.12.2004, 22:01)
2006
Mam pytanie trochę nie na temat. Co się stało z cyklem historii o Pucharze Świata? skończyło się na sezonie 89/90. Będzie jeszcze kontynuacja?
(06.12.2004, 21:58)
misia(svenka)
Szczerze pisząc to wolałabym alby Apoloniusz Tajner znów trenował naszych skoczków. Pozatym nie piszcie, ze Kutin nic nie wiedział o tym, że reklam sponsorów nie wolno umieszczać na fladze Polski, bo zdaje mi się,że już przed sezone, te sprawy zostały wyjaśnione. Nie pochwalam zachowania Włodarczyka i innych, gdyż między innymi to oni wybrali Heinza na trenera a teraz na nim psy wieszają, nie dają mu szansy się rozwinać, choć pracuje z naszymi skoczkami od lata. Myślę, że wszystko się ułozy i nie dojdzie do wojny.
(06.12.2004, 21:54)
ik
PRZED sezonem pisano, gdzie i jakie reklamy będą mieć polscy skoczkowie i już wtedy podano, że na trenerskiej chorągiewce będzie logo sponsora. A teraz nagle wszyscy stosują metodę strusia (głowa w piasek) i z Kuttina robią kozła ofiarnego. Owszem, są przepisy o ochronie godła (flagi, hymnu) ale teraz nagle nie ma winnych, choć trudno uwierzyć, by nikt w PZN o niczym nie wiedział. Nie róbmy jaj.
(06.12.2004, 21:39)
Mazurka-finomanka
Wszystko przyjdzie pomału...powoli, trening za treningiem , konkurs za konkursem będzie coraz lepiej !!! Teraz nie wolno przeszkadzać Kuttinowi nie się porządnie zadomowi..., nie trzeba mu było robić takiej awantury za tą flage...faktycznie źle zrobił,że nie zapytał,ale bez przesady...po co ta kara pieniężna ?? a i moim zdaniem mozna by bylo przywrócić starego psychologa Adama Małysza !!! On był dobry...! :) nie wiem co tam sie stalo,ze go wywalono...i myśle że byloby chyba moze lepiej. Pozdro for all !!!
(06.12.2004, 21:25)
:)
Małysz to mistrz
po co mnie banujecie?:)ja nie mam stałego ip
(Nie banujemy, tylko staramy się usuwać wpisy z wulgaryzmami oraz wpisy obrażające innych komentatorów - nie wszystkie możemy wyłapać.)
(06.12.2004, 21:22)
Clio
ja też się zgadzam z przedmówcami :)
(06.12.2004, 21:10)
masloo
zgadzam się z poprzednikiem.... Kuttin jest dobrym trenerem. Zauważyć rownież trzeba że "Nie od razy Rzym zbudowano"(prawda natalie??, mam przypomniec ci LGP tegoroczne??) co do Pawła Włodarczyka to nie widze przyszlisci w Polskim narciarstwie dopuki jest on prezesem PZN...
(06.12.2004, 20:57)
2 szopy
gdzie niby tajner ma wracać , skoro jak widzę z trenera awansował na faktycznego nadtrenera , któremu kuttin jak małe dziecko musi się ze wszystkiego tłumaczyć a i tak go z włodarczykiem biorą na dywanik i karcą jak szczyla -polskie piekiełko-no to ja się pytam:
-kiedy w jakiejkolwiek kategorii wiekowej zdobywaliśmy medale w skokach drużynowo i za jakiego trenera nam to się udało?
-kiedy i za jakiego trenera mieliśmy polskiego mistrza świata
juniorów ?
- za jakiego trenera ktoś taki jak r. mateja [31 lat bez sukcesów] wygrywał jakąkolwiek klasyfikację generalną ?
dajcie człowiekowi normalnie pracować to i będzie tych sukcesów jeszcze więcej !
(06.12.2004, 20:45)
elvis
robia afere z niczego...czemu mu nikt nie powiedzial jakie sa warunki??? a tak w ogole to czemu Kuttina tepi sie za flagae a pan prezes Wlodarczyk zrywa kontrakty za setki tysiecy zlotych i potem mowi ze nie mam pieniedzy I NIKT GO ZA TO NIE POTEPIA???
(06.12.2004, 20:22)
Yvonne
Hmmm, a mnie się coś wydaje, że tu wcale nie chodzi o flagę, a o to, że nie udału mu się od razu wnieść Adama na pierwszy stopień podium.....Szukają jakichkolwiek pretekstów, aby tylko go ukarać..., dziwne, oj dziwne....;
(06.12.2004, 20:15)
ana
Jak dla mnie to jest przesada.Stawiają Go pod zbyt dużą presją,nie dają mu nic zrobić,kazdy by chcial od razu efekty,a tu potrzebny jest czas.
(06.12.2004, 19:20)
PW
Nie rozumiem czemu wszyscy traktują to jak np. zabójstwo albo coś innego. Będą w PZN Kuttinowi sąd robić i karać zaraz na poczatku kariery. W innych krajach to normalne, ale w Polsce wszystko jest inaczej.
(06.12.2004, 19:12)
Natalie
PANIE TAJNERZE!!! NIECH PAN WRACA!!! BŁAGAM!!! Inaczej z polskich skoków zrobi się JEDEN WIELKI SZAJS. Będzie tak jak z Engelem. ZOBACZYCIE!!!
(06.12.2004, 19:02)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Kuttin ukarany finansowo
Kuttin ukarany finansowo

Kuttin ukarany finansowo

Kalendarium
Anssi Koivuranta
Dziś urodziny obchodzą:
Robert Valentin Tatu (1996)
Brian Wallace (1993)
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Ranking polskich skoczków
Który z Polaków zasługuje na występ w Pucharze Świata, a nie jest brany pod uwagę przez nasz sztab szkoleniowy?
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich