Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Miarka się przebrała. Martin Schmitt bardzo żle rozpocz±ł zimowy sezon 2004/05. W Kuusamo dwa razy zaj±ł 40 miejsce, w Trondheim był 44 w sobotę, a w niedzielę w ogóle nie zakwalifikował się do konkursu.

Trener niemieckich skoczków, Peter Rohwein uważa, że Martin potrzebuje przerwy na treningi. "Chciałbym aby Martin przestał się o¶mieszać i zacz±ł skakać normalnie" - kwituje.

Kar± za złe występy jest absencja podczas najbliższych konkursów Pucharu ¦wiata w Harrachovie (11-12 grudnia). Niemiecki skoczek prawdopodobnie nie pojedzie także do Engelbergu (18-19 grudnia).

Schmitt to kolejny skoczek, który wypada z kadry Niemiec. Nie tak dawno kadrę dyscyplinarnie musieli opu¶cić Frank Loeffler i Michael Moellinger. Po nieudanej poprzedniej zimie totalnie pogubił się Sven Hannawald. Teraz Schmitt ma kryzys.

"Adlers" jednak mimo wszystko radz± sobie dobrze w P¦. Liderem ekipy jest niedoceniany Alex Herr. Na dobrym poziomie skacze także inny do¶wiadczony skoczek - Michael Uhrmann. Dodaj±c do tego talenty Spaetha, Neumayera i Ritzerfelda, Rohwein może być spokojny o występy w największych turniejach w tym sezonie. Co prawda nie można liczyć na złoto, ale medale s± w zasięgu ekipy niemieckiej.

Aktualnie Niemcy zajmuj± 3 miejsce (za Austri± i Finlandi±) w klasyfikacji drużynowej P¦. W indywidualnej w 15-ce maj± trzech skoczków. Alexander Herr zajmuje 8 miejsce, Michael Uhrmann 10, a Georg Spaeth 14.
Oprócz nich w zawodach P¦ punktowali także Joerg Ritzerfeld (20 pozycja w P¦), Stephan Hocke (27 miejsce), Michael Neumayer (34 miejsce) i Maximilian Mechler (44 pozycja).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Clio
chodziło mi bardziej o to, że robi±c sobie odpoczynek od startów w P¦, będzie mógł lepiej skupić się na treningu. Może w spokoju przemy¶li swoje błędy, zastanowi się, co może zmienić i takie tam. Że choć na chwilę zdejmie z siebie presję występów i oczekiwań, jakie towarzysz± konkursom.

I dopóki nie powie "Kończę", będę wierzyć, że wróci do dawnego siebie :)
(07.12.2004, 16:47)
ALEX
Zapomniałam życzyć Martinowi i Niemcom poukładania swoich spraw. POWODZENIA
(07.12.2004, 10:13)
ALEX
Clio nie wiem co miałe¶ na my¶li pisz±c, że wycofanie Martina ma przynie¶ć skutki. Chodzi o to, że zmobilizuje się wtedy i wróci do swojej dawnej formy? Je¶li tak, to mogę się z tym zgodzić. Oby tylko nie przyniosło to odwrotnych skutków...
(07.12.2004, 10:08)
mb10mb
Żegnaj Martin ! Wszystko sie kiedys kończy. Trzeba ustapić miejsca lepszym. My¶lę, że na skoczni cie już nie zobaczymy, ale będziemy cię pamiętac z twoich najlepszych lat !
(07.12.2004, 09:50)
dżamper
Czy kto¶ ma jakie¶ bardziej szczegółowe informacje na temat Hannavalda? I nie chodzi mi o jego "rajdowe" plany.... ;)
(07.12.2004, 09:41)
borsuk
I jak szybko z bohatera i idola można stać się chłopcem do bicia. Dopóki wygrywał dla Niemiec to to się prawie sfajdali z zachwytu, a teraz wynocha, bo przynosi obciach. Inna sprawa, że nie znamy wszystkich okoliczno¶ci sprawy, może Martinowi się co¶ odklieiło pod sufitem, a ostre słowa trenera miały go przywołać do porz±dku... Kto wie? Ale atmosfera jest gęsta jak galareta z karpia.
(06.12.2004, 22:08)
Natalie
MARTIN WRACAJ!!! I żeby Hocke sie zmobilizował...
(06.12.2004, 19:05)
asia
MARTIN WRACAJ!!!
(06.12.2004, 18:57)
Mazurka
Tak czekamy na ciebie Martin !!! Ćwicz, ćwicz...każdy ma w karierze gorsze chwile...nie ejst cały czas dobrze, wierzę w ciebie !!! a teraz trenuj w spokoju !a pan panie trenerze, mógł to pan uj±ć trochę lżej :) ale okey !!! jeszcze raz Martin trenuj dużo i staraj się...mam nadziję,że jeszcze wrócisz (wierz w siebie)
(06.12.2004, 18:18)
tonio
hahaha
tonio zdobedzie krysztalowa bule
(06.12.2004, 18:06)
¦fienty Mikołaj
nie dziala ostatni filmik z trondheim czyli 2 skok roara lojkkersoja
(06.12.2004, 17:38)
ja*
Schmittku weĽ się w gar¶ć, bo bez Ciebie skoki nie maj± sensu!!!
(06.12.2004, 16:28)
Clio
ej, no co Wy! Rohwein na pewno nie chciał Martina obrazić! Chciał tylko powiedzieć, że skakanie przy takiej dyspozycji - zwłaszcza wspominaj±c dawn± formę Martina - nie jest dla niego (Martina) niczym przyjemnym i w gruncie rzeczy... to jak nie on.
(06.12.2004, 16:22)
misia(svenka)
Ojjjjj!!! Trener Rohwein zachował się bardzo nieładnie. Trener powinnien być osob± która wspiera zawodników, a nie dołuje. My¶lę, ze każdy ma prawo do nie zbyt dobrego skakania. My¶lę, że Martinek będ±c w słabszej formie się nie o¶miesza, a wypowiedz jego trenera swiadczy o nim samym. Od kibiców ż±da się, aby nie wywierali presji na skoczkach, poucza się ich, że skoczek też człowiek a tu jak grom z jasnego nieba takie słowa. Cóż więcej pisać. Dla mnie Martin zawsze będzie postaci± kultow±, zawsze będzie dla mnie kim¶ wielkim bez względu na to co inni powiedz±.
(06.12.2004, 16:03)
Clio
i tak żal mi Niemców...:(
a decyzja o wycofaniu Martina... oby przyniosła skutki..
(06.12.2004, 15:56)
Jati
to trener sie osmiesza a nie Martin takimi komentarzami
(06.12.2004, 15:49)
fANka
:((( ...... maddin ! co ty chlopie robisz...! mam nadzieje ze bedzie dobrze!! trzymam za ciebie bardzo bardzo bardzo mocko kciuki ! trenuj ile sil w nogach ! tylko skzoda ze cie nie bede mogla obejrzec na skoczni :( trening czyni mistrza! obys jak najszybciej powrocil na ekran tv! bedzie dobrze...>!
(06.12.2004, 15:38)
It's me...
Nom to jak w takim razi nie wystartuje to Ćwicz Martinku ćwicz
Bedziemy na ciebie czekać ...