Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Z podanego pierwotnie składu ekipy fińskiej na zawody w Trondheim, które odbęd± się w najbliższy weekend, wypadł Pekka Salminen. Reprezentant Klubu Narciarskiego z Kuopio (Puijon Hiihtoseura) miał dzi¶ wypadek na skoczni Puijo K120 - podczas treningu upadł tak nieszczę¶liwie, że złamał ko¶ć udow±. Konieczny był zabieg operacyjny, którego dokonano w Szpitalu Uniwersyteckim w Kuopio. Lekarz fińskiej kadry, Juha Venäläinen, orzekł, iż Salminen odpocznie od skoków na dwa miesi±ce, a po tym okresie wróci do treningów. Przypomnijmy, że nie dalej jak w ubiegłym tygodniu, urazu na skoczni doznał klubowy kolega Pekki, Arttu Lappi - złamał ko¶ć ¶ródstopia, co wykluczyło go ze startów na 6 tygodni. Czyżby ekipę Kraju Tysi±ca Jezior prze¶ladował jaki¶ pech?

Finowie w Trondheim stawi± się w następuj±cym składzie: Janne Ahonen, Janne Happonen, Matti Hautamäki, Jussi Hautamäki, Tami Kiuru oraz Veli-Matti Lindström. Nie wiadomo jeszcze, czy Tommi Nikunen zdecyduje się powołać kogo¶ na miejsce Salminena.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pekkakanka
mój ulubiony skoczek:((((((((((((((((( Pekka rzadko skacze w kadrze A ostatnio,i kiedy już miał szansę, a ja widziałabym go w telewizorku to musiał złamać nogę:((((((((((( co z a pech. PEKKA TRZYMAJ SIĘ!!
(02.12.2004, 18:04)
Kukka
No to się zmartwiłam... Tak się cieszyłam, że Pekka wyst±pi w Trondheim... Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia...
(02.12.2004, 11:01)
smith
zobaczymy.
(01.12.2004, 23:18)
martucha
reszta Finów trzyma klase a dla Pekki zdrówka zycze...a co do malysza i jego szans w trondheim to nie byłabym taka optymistka...;]pozdro
(01.12.2004, 22:32)
smith
szkoda.
(01.12.2004, 22:17)
suomen
@Veli-kanka : rzeczywiscie Axu idzie slabo, ale to poczatek sezonu, musi sie chłopak rozkrecić - trzeba mu dac szanse ! ;)
(01.12.2004, 21:43)
Zosia
Fatal, fatal, fatal!!!
(01.12.2004, 21:38)
Veli-kanka
@suomen: bo nic nie pokazał w Kuusamo? :>
Też ubolewam że go nie będzie, ale faktycznie
słabiutko mu idzie. Nie jemu samemu - zreszt±.

Pekka! Zdrówka! :)
(01.12.2004, 21:37)
alanis
tez sie zastanawiam nad Axu!!! czyzby Nikunen go wykluczyl za to co pokazal w Kuusamo? nie!!!:(((((
(01.12.2004, 21:36)
suomen
a co z Axu Kokkonenem ?? czemu nie ma go w skladzie w Trondheim??
(01.12.2004, 21:29)
Jusia
oby tylko janne, matti i velu nic sie nie stało!!! Co to za konkursy bez nich:/
(01.12.2004, 20:54)
Pola
Przepraszam ze nie na temat,ale chcialam sie dowiedziec ,czy beda zdjecia z Kuusamo?
Bardzo prosze o odpowiedz
(01.12.2004, 20:54)
Porki
Oj niefajnie!!!
Nie przepadam za Finami,ale nikomu zle nie zycze.
Czy dwa miesiace leczenia tak powaznej kontuzji to nie za krotko???
W kazdym razie zycze mu szybkiego powrotu do zdrowia i powrotu do skakania :)))
(01.12.2004, 20:48)
Clio
Kuopion Yliopistollinen Sairaala albo Puijon Sairaala. W Kuopio połowa miejsc, obiektów i instytucji ma w nazwie Puijo. Szpital ma jeszcze od biedy wytłumaczenie, bo leży na szeroko pojętym zboczu wzniesienia...

Pekka, wracaj do zdrowia! Już pan profesor się Tob± dobrze zajmie! :)
(01.12.2004, 20:14)
piotrekrym
uuuuuuuuu szkoda że złamał nogę :(
(01.12.2004, 20:11)
_dusia__
jejku to jakas plaga czy co!Rany mój ulubieniec sezon ma stracony to straszne!
(01.12.2004, 20:10)
masloo
ta jasne 10 pechów...