Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Po konkursach w Kuusamo powstało małe zamieszanie w polskich skokach. Bynajmniej nie chodzi tylko o słaby występ naszych reprezentantów, lecz raczej o zachowanie trenera - Heinza Kuttina.

Austriak podczas sobotnich zawodów "puszczał" naszych zawodników za pomocą flagi. Nie byłoby w tym nic dziwnego. Przecież "Polo" robił to kilka lat i wszyscy się do tego przyzwyczaili. Byłoby... ale... Kuttin, nie wiadomo, czy z własnej nieświadomości, czy też z chęci przypodobania się sponsorom machał flagą polską z czarnym paskiem pomiędzy kolorami białym i czerwonym. Na tymże pasku widniała nazwa firmy sponsorującej PZN.

Nie obyło się to bez echa. W mediach zawrzało i pojawiły się głosy, że Kuttin nie szanuje polskich barw narodowych.

Były trener naszych skoczków, Apoloniusz Tajner był zdegustowany postawą swojego następcy. "Nie było żadnej umowy, która pozwalałaby umieścić reklamę na naszej narodowej fladze. Z drugiej strony nie było też zakazu, bo tak prawdę mówiąc nie przyszło nam do głowy, że ktoś zechce umieścić reklamę na naszych barwach narodowych. Ja zobaczyłem to w momencie, kiedy Kuttin puszczał do startu naszych zawodników i zauważyłem na tej fladze jakąś reklamę [..] Po zawodach porozmawiałem z Kuttinem i uświadomiłem mu, że Polacy bardzo poważnie traktują swoje barwy i godło narodowe. Trener opowiedział mi, że na flagach austriackich czy niemieckich trenerzy bez problemu umieszczają reklamy i nikt z tego powodu nie robi problemu. Powiedziałem mu tylko, że nasza polska mentalność w tym zakresie jest inna i że żadna reklama tam nie pasuje. Kuttin przeprosił i powiedział, że nie wiedział, że u nas to może mieć tak duże znaczenie. W niedzielę już "puszczał" zawodników chorągiewką z samą tylko reklamą" - wyjaśnił Tajner w wywiadzie dla RMF FM.

Prezes PZN - Paweł Włodarczyk w wypowiedzi dla TVN stwierdził, że Kuttin chyba zapomniał kim jest i kogo reprezentuje.

Sam winowajca przeprosił kibiców, którzy poczuli się urażeni jego zachowaniem.

Przedstawiciele firmy sponsorskiej mówią, że nic nie wiedzieli o "geście" Kuttina i jak najbardziej zaprzeczają, że byli prowodyrami takiego zachowania.

Godło i flaga, dla każdego Polaka są bardzo ważne. Bezczeszczenie ich to oznaka głupoty, niewiedzy albo prowokacji. Miejmy nadzieję, że Kuttin padł ofiarą tylko własnej niewiedzy. Za bezczeszczenie flagi w polskim prawie grozi nawet do roku więzienia. Prawnicy jednak wyjaśniają, że odpowiedzialności karnej podlega tylko ten, który uszkadza lub niszczy symbole narodowe świadomie krzywdząc uczucia innych osób.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kamila
ale ja mam dużo przeciwko...to co zrobił Kuttin jest szczytem głupoty ...i jeszcze to zdjęcie na skispringen ---Kuttin usmiechnięty od ucha do ucha z POLSKA FLAGA z tą reklamą.....niech on sobie ponakleja na swoją austriacką flagę takie nalepki....nie wiem jak można byc do tego stopnia głupim ,żeby nie pomyslec że takie zachowanie jest nie na miejscu....to było żałosne.
(02.12.2004, 11:19)
naty
ludzie dajcie spokoj ja nie mam nic przeciwko czepiaja sie Kuttina i tyle P
(01.12.2004, 19:50)
szympans
Z igly widly dajcie pokoj Kuttinowi!!!
(30.11.2004, 21:11)
Zosia
no co Kutin nie wiedział trzeba mu wybaczyć!!!
(30.11.2004, 18:40)
@ska
i na pewno to tak rozemocjonowalo naszego mistrza i nie mogl dobrze skoczyc .... nie ladnie panie kutin wstyd .... buhhhhaaaahhha a dla mnie to tylko szukanie na sile czegos aby sie przyczepic do kutina ....
A tak poza tym to byl Tajner wszyscy zgodnie krzyczeli ze juz sie nie nadaje .. no nasi koachani pseudo kibice myslalm ze dacie wiecej czasu Kutinowi .. dwa konkursy .... hmhm hm ... nie ladnie ...
(30.11.2004, 17:34)
mumin
Ojojoj .. co tu sie porobiło. Nasze barwy narodowe wilka sietosc sie nagle znalazla. Tylko gdzie ta wasza swiadomosc obywatelska, czemu tak nie latacie na wybory manifesty i takie tam skoro jako Polacy poczuliscie sie obrazenie prez Kutina .. Ale prosze panstow od wiekow znana dobrze prawda, Polak musi miec na kogo gadac i na kogo wine zwalic..
(30.11.2004, 17:30)
Kolka
Po co robić z tego aferę? Kuttin przeprosił i nie ma sprawy. Można byłoby się czepiać, gdyby ktoś poinformował go o skutkach, ale NIKT tego nie zrobił... A teraz, po fakcie wszyscy próbują w jakikolwiek sposób dokuczyć Heinzowi, bo Małysz ledwo zmieścił się w pierwszej dwudziestce... Takie zachowanie ze strony kibiców nie jest fair, a czepianie się może mieć nie za dobry skutek... Oceniajmy Kuttina za miesiąc, a nie po pierwszych zawodach!
(30.11.2004, 17:19)
Gośk@
Mnie też trochę zdziwiła ta chorągiewka, ale po co zaraz robić z tego TAKĄ aferę? Rozumiałabym to oburzenie, gdyby Kuttin machał austriacką flagą, ale tak.......
(30.11.2004, 12:02)
mmm_krakow
Federer chyba jest przyzwyczajony do austriackich realiów w temacie flagi. Tam nie ma takich obostrzeń.
Z tego co pamiętam z ostatnich lat [nie będę się wgłębiać w zamierzchłe dzieje], to z trenerów ekipy Austrii tylko Innauer nie miał reklamy na fladze [tylko godło - czarnego orzełka].
(30.11.2004, 11:37)
Stawy
Federer nie od dziś zna Polaków, już kilka lat tutaj czynnie uczestniczy w konkursach, promocji adama czy Rutka, więc tym bardziej powinien wiedzieć, że flagi się nie profanuje.
(30.11.2004, 11:02)
miriam
No to extra nie bedzie juz bialo-czerwonej flagi tylko jakas szmata z logo sponsora???
(30.11.2004, 10:31)
Kuba
Robicie poprostu afere z byle czego. Niewiedział otym że jest w tym coś złetgo. Ale przprosił i to jest najważniejsze
(30.11.2004, 10:30)
Arczyn
Cytat z PS: "Kontrakt na jej (reklamy) umieszczenie podpisał Eddie Federer. – Nie rozumiem tego całego zamieszania – mówi menedżer Małysza. – Przecież tak robią Austriacy i Niemcy, więc myślałem, że w Polsce również jest to możliwe. Naprawdę nie robiliśmy tego w złej wierze. W Trondheim Kuttin będzie dawał znaki jednobarwną flagą z logo sponsora."

:D :D :D
(30.11.2004, 08:51)
Dyap
Generalnie barwy narodowe to "barwy" i jakiś przybłęda nawet na kontrakcie i niby dobry nie ma prawa się nimi bawić !!! Powinien dostać zdrowo po tyłku od związku !
(30.11.2004, 00:57)
black_dragon
Och jacy my Polacy jesteśmy wstrętni niedość że dla siebie nawzajem to jeszcze dla ludzi zza granicy .Taka nasza natura he he.. TO MY POLACY
(29.11.2004, 23:53)
Dora
"Prawnicy jednak wyjaśniają, że odpowiedzialności karnej podlega tylko ten, który uszkadza lub niszczy symbole narodowe świadomie krzywdząc uczucia innych osób"

dajcie spokoj kuttinowi :-)) jest w koncu zagraniczny, a nasza wlasna edytka górniak i mundial 2002 ?? hihi ;-))
(29.11.2004, 23:45)
misia(svenka)
od początku mi się ten cały Kutin nie podobał, najlepiej niech wraca tam skąd przyszedł
(29.11.2004, 22:37)
Hekaton
No tak - najpierw była Rywingate, później Orlengate, a teraz mamy flaggate. Może powołajmy komisję śledczą? ;-) Bez przesady - Kuttin po prostu nie wiedział, że może nas w ten sposób obrazić. Przeprosił i po sprawie. Zapomnijmy o tym - mamy teraz naprawdę dużo poważniejsze problemy na głowie...
(29.11.2004, 22:27)
Andy
Och to polskie przywiązanie do symboli... Nie widzę problemu. Jeżeli chodzi o pracę Kuttina to dajmy mu teraz spokój, będziemy go oceniać w marcu.
(29.11.2004, 21:33)
Jen
@Pawlak - gdyby Heinz machał taką łapą to mogliby oskarżyć nas jeszcze o propagowanie treści nacjonalistycznych ;-) i tak źle, i tak niedobrze. a prawda jest taka, że afery pewnie by nie było, gdyby Adaś wygrał :> pozdrawiam
(29.11.2004, 21:27)
Asia15
No ten incydent z flagą bardzo mnie zdenerwował. Jeszcze tylko tego brakowało. Dlaczego trener Tajner nigdy nie reklamował swoich logosów na flagach? Bo szanował barwy narodowe. Widocznie Heinz nie szanuje ich , bo nie jest Polakiem i to nie jest jego symbol narodowy. Pozdrawiam wsystkich którzy wchodza chociaz od czasu do czasu na tę stronę.
(29.11.2004, 21:24)
Jagaciarz
To sie nazywa robic z igly widly.Jesli to sie powtórzy to dopiero mozna robic z tego halo-jak na razie zwrócono mu slusznie uwage,przeprosil i powinno sie na tym zakonczyc.
(29.11.2004, 21:22)
Filo
Wg mnie to tylko pretekst. Tak naprawdę chodzi o słabe wyniki naszych skoczków:)
(29.11.2004, 21:14)
Glutek
Tyle halasu o nic.Mnie to nie obrazilo i uwazam,ze zamieszanie wokol tej sprawy jest zbedne
''Miejmy nadzieje,ze Kuttin padl ofiara tylko wlasnej niewiedzy''??Co to ma byc ,miejmy nadzieje?A jakby moglo byc inaczej,skad mogl wiedziec,ze polacy tak ostro zareaguja.Przeprosil i po sprawie.
Zostawcie Kuttina w spokoju!!!
(29.11.2004, 21:10)
mnihas
Już chcą zaszczuć Kuttina.
(29.11.2004, 21:08)
masloo
@mazurka.. nie wiem ale wyglada na to że pzrespałaś sezon letni... <lol> a po drugie oceniasz forme Adama po dwoch konkursach (zapomnialaś ze nei odbyli treningow na K120??) a co do Kuttina to nie mam nic do niego...niewiedza usprawiedliwa
(29.11.2004, 21:06)
stary lulek
Hmm
01.12.2001 Titisee-Neustadt
Małysz wygrywa z prawie 40-punktową przewagą nad Schmittem, a nie ma tego odnotowanego w "rekordach i statystykach". Tylko zwracam uwagę, bo jeszcze lepsze by wrażenie dawało tyle takich miażdżących zwycięstw Adasia :D !!!
(29.11.2004, 20:41)
Mazurka
Pawlak Ta ręka byłby niezła !
(29.11.2004, 20:23)
Mazurka
Moim zdaniem nie powinno sie zmieniać Apoloniusz Tajnera na tego Kuttina ! Kiedy był pan A.Tajner , Adam Małysz miał lepsze wyniki w skokach i wygrywał. Teraz nie widać niby tej świetnej taktyki Kuttina...moze i Rutkowskiego doprowadził do jakiejśtam formy,ale trwało to krótko.Może Adam źle skacze bo to poczatek sezonu i jeszcze sie nie rozkręcił ? A z tą flagą to troche przesadził. Nie powinien tak robić, przecież na polskiej fladze narodowej nie ma w rzeczywistości żadnej reklamy, to po co tę flagę na siłe upiekszac jak i tak to beznadziejnie. Moim zdaniem jak przeprosił jest okey, był bezwiedny i koniec. Nie ma co rozgłaśniać. Okwey, rozpisalam sie pozdro dla wszystkich.
(29.11.2004, 20:22)
Pawlak
wiec jaki z tego wniosek? machac nie flaga narodowa, ale "reka" z napisem "I love Zakopane" jak Kojonkoski ;-)
(29.11.2004, 20:21)
Kukka
@Stawy
Mówisz o ludziach, którzy noszą majtki we wzór flagi narodowej... :)
(29.11.2004, 20:21)
Stawy
ciekawe jakby zareagowali Amerykanie, jeśli zamiast gwiazdek byłoby logo Mc Donald'sa hehe
(29.11.2004, 20:17)
Kukka
Mnie sie też to nie podobało... Ale uważam, że skoro przeprosił i zrobił to z niewiedzy, to nie ma specjalnego sensu sprawy wałkować. Chyba, że znów mu się "zapomni"...
(29.11.2004, 20:15)
Stawy
@Arczyn - a dla mnie nie. Ja uważam, że takie coś to naprawdę poważny grzech i mnie to zabolało. Nie podoba mi się to co zrobił i uważam, że trzeba to nagłośnić. Co do wyciągnięcia konsekwencji wobec HK - to jestem przeciwny, zrobił coś głupiego , przeprosił i koniec, ok. Wybaczyłem. Niemniej jednak jest to dla mnie żenujące.
Napewno bardziej niż wykorzystanie na okładce filmu "Skandalista Larry...." jego postaci leżącej krzyżem.
(29.11.2004, 20:11)
Clio
no i mamy kolejny argument przeciw Kuttinowi...

dlaczego w naszym kraju panuje taka chora rzeczywistość...??
(29.11.2004, 20:06)
Arczyn
Nie rozumiem tej całej nagonki. W zachodniej Europie to normalka, więc Kuttin uznał że u nas to także nic nienormalnego. Polo mu powidział co i jak, Kuttin przeprosił i finał. Po co robić z tego aferę?
Szczerze mówiąc to dla mnie HK mógłby machać nawet swoimi skarpetkami, byle by nasi w końcu zaczęli dobrze skakać.
(29.11.2004, 20:03)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Afera flagowa z Kuusamo - Kuttin na językach
Afera flagowa z Kuusamo - Kuttin na językach

Afera flagowa z Kuusamo - Kuttin na językach

Kalendarium
Tom Hilde
Dziś urodziny obchodzą:
Patrik Lichy (1992)
Najbliższe zawody
3 października 2020 (sobota)
07:15
FIS Cup Rasnov
odprawa techniczna K/M
08:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening K
09:15
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
10:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
13:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening M
14:15
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
15:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
4 października 2020 (niedziela)
08:30
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
09:30
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
12:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
13:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
9 grudnia 2020 (środa)
19:00
MŚ Planica
odprawa techniczna
10 grudnia 2020 (czwartek)
14:00
MŚ Planica
oficjalny trening
16:00
MŚ Planica
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich