Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Po konkursach w Kuusamo powstało małe zamieszanie w polskich skokach. Bynajmniej nie chodzi tylko o słaby występ naszych reprezentantów, lecz raczej o zachowanie trenera - Heinza Kuttina.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Austriak podczas sobotnich zawodów "puszczał" naszych zawodników za pomoc± flagi. Nie byłoby w tym nic dziwnego. Przecież "Polo" robił to kilka lat i wszyscy się do tego przyzwyczaili. Byłoby... ale... Kuttin, nie wiadomo, czy z własnej nie¶wiadomo¶ci, czy też z chęci przypodobania się sponsorom machał flag± polsk± z czarnym paskiem pomiędzy kolorami białym i czerwonym. Na tymże pasku widniała nazwa firmy sponsoruj±cej PZN.

Nie obyło się to bez echa. W mediach zawrzało i pojawiły się głosy, że Kuttin nie szanuje polskich barw narodowych.

Były trener naszych skoczków, Apoloniusz Tajner był zdegustowany postaw± swojego następcy. "Nie było żadnej umowy, która pozwalałaby umie¶cić reklamę na naszej narodowej fladze. Z drugiej strony nie było też zakazu, bo tak prawdę mówi±c nie przyszło nam do głowy, że kto¶ zechce umie¶cić reklamę na naszych barwach narodowych. Ja zobaczyłem to w momencie, kiedy Kuttin puszczał do startu naszych zawodników i zauważyłem na tej fladze jak±¶ reklamę [..] Po zawodach porozmawiałem z Kuttinem i u¶wiadomiłem mu, że Polacy bardzo poważnie traktuj± swoje barwy i godło narodowe. Trener opowiedział mi, że na flagach austriackich czy niemieckich trenerzy bez problemu umieszczaj± reklamy i nikt z tego powodu nie robi problemu. Powiedziałem mu tylko, że nasza polska mentalno¶ć w tym zakresie jest inna i że żadna reklama tam nie pasuje. Kuttin przeprosił i powiedział, że nie wiedział, że u nas to może mieć tak duże znaczenie. W niedzielę już "puszczał" zawodników chor±giewk± z sam± tylko reklam±" - wyja¶nił Tajner w wywiadzie dla RMF FM.

Prezes PZN - Paweł Włodarczyk w wypowiedzi dla TVN stwierdził, że Kuttin chyba zapomniał kim jest i kogo reprezentuje.

Sam winowajca przeprosił kibiców, którzy poczuli się urażeni jego zachowaniem.

Przedstawiciele firmy sponsorskiej mówi±, że nic nie wiedzieli o "ge¶cie" Kuttina i jak najbardziej zaprzeczaj±, że byli prowodyrami takiego zachowania.

Godło i flaga, dla każdego Polaka s± bardzo ważne. Bezczeszczenie ich to oznaka głupoty, niewiedzy albo prowokacji. Miejmy nadzieję, że Kuttin padł ofiar± tylko własnej niewiedzy. Za bezczeszczenie flagi w polskim prawie grozi nawet do roku więzienia. Prawnicy jednak wyja¶niaj±, że odpowiedzialno¶ci karnej podlega tylko ten, który uszkadza lub niszczy symbole narodowe ¶wiadomie krzywdz±c uczucia innych osób.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kamila
ale ja mam dużo przeciwko...to co zrobił Kuttin jest szczytem głupoty ...i jeszcze to zdjęcie na skispringen ---Kuttin usmiechnięty od ucha do ucha z POLSKA FLAGA z t± reklam±.....niech on sobie ponakleja na swoj± austriack± flagę takie nalepki....nie wiem jak można byc do tego stopnia głupim ,żeby nie pomyslec że takie zachowanie jest nie na miejscu....to było żałosne.
(02.12.2004, 11:19)
naty
ludzie dajcie spokoj ja nie mam nic przeciwko czepiaja sie Kuttina i tyle P
(01.12.2004, 19:50)
szympans
Z igly widly dajcie pokoj Kuttinowi!!!
(30.11.2004, 21:11)
Zosia
no co Kutin nie wiedział trzeba mu wybaczyć!!!
(30.11.2004, 18:40)
@ska
i na pewno to tak rozemocjonowalo naszego mistrza i nie mogl dobrze skoczyc .... nie ladnie panie kutin wstyd .... buhhhhaaaahhha a dla mnie to tylko szukanie na sile czegos aby sie przyczepic do kutina ....
A tak poza tym to byl Tajner wszyscy zgodnie krzyczeli ze juz sie nie nadaje .. no nasi koachani pseudo kibice myslalm ze dacie wiecej czasu Kutinowi .. dwa konkursy .... hmhm hm ... nie ladnie ...
(30.11.2004, 17:34)
mumin
Ojojoj .. co tu sie porobiło. Nasze barwy narodowe wilka sietosc sie nagle znalazla. Tylko gdzie ta wasza swiadomosc obywatelska, czemu tak nie latacie na wybory manifesty i takie tam skoro jako Polacy poczuliscie sie obrazenie prez Kutina .. Ale prosze panstow od wiekow znana dobrze prawda, Polak musi miec na kogo gadac i na kogo wine zwalic..
(30.11.2004, 17:30)
Kolka
Po co robić z tego aferę? Kuttin przeprosił i nie ma sprawy. Można byłoby się czepiać, gdyby kto¶ poinformował go o skutkach, ale NIKT tego nie zrobił... A teraz, po fakcie wszyscy próbuj± w jakikolwiek sposób dokuczyć Heinzowi, bo Małysz ledwo zmie¶cił się w pierwszej dwudziestce... Takie zachowanie ze strony kibiców nie jest fair, a czepianie się może mieć nie za dobry skutek... Oceniajmy Kuttina za miesi±c, a nie po pierwszych zawodach!
(30.11.2004, 17:19)
Go¶k@
Mnie też trochę zdziwiła ta chor±giewka, ale po co zaraz robić z tego TAKˇ aferę? Rozumiałabym to oburzenie, gdyby Kuttin machał austriack± flag±, ale tak.......
(30.11.2004, 12:02)
mmm_krakow
Federer chyba jest przyzwyczajony do austriackich realiów w temacie flagi. Tam nie ma takich obostrzeń.
Z tego co pamiętam z ostatnich lat [nie będę się wgłębiać w zamierzchłe dzieje], to z trenerów ekipy Austrii tylko Innauer nie miał reklamy na fladze [tylko godło - czarnego orzełka].
(30.11.2004, 11:37)
Stawy
Federer nie od dzi¶ zna Polaków, już kilka lat tutaj czynnie uczestniczy w konkursach, promocji adama czy Rutka, więc tym bardziej powinien wiedzieć, że flagi się nie profanuje.
(30.11.2004, 11:02)
miriam
No to extra nie bedzie juz bialo-czerwonej flagi tylko jakas szmata z logo sponsora???
(30.11.2004, 10:31)
Kuba
Robicie poprostu afere z byle czego. Niewiedział otym że jest w tym co¶ złetgo. Ale przprosił i to jest najważniejsze
(30.11.2004, 10:30)
Arczyn
Cytat z PS: "Kontrakt na jej (reklamy) umieszczenie podpisał Eddie Federer. – Nie rozumiem tego całego zamieszania – mówi menedżer Małysza. – Przecież tak robi± Austriacy i Niemcy, więc my¶lałem, że w Polsce również jest to możliwe. Naprawdę nie robili¶my tego w złej wierze. W Trondheim Kuttin będzie dawał znaki jednobarwn± flag± z logo sponsora."

:D :D :D
(30.11.2004, 08:51)
Dyap
Generalnie barwy narodowe to "barwy" i jaki¶ przybłęda nawet na kontrakcie i niby dobry nie ma prawa się nimi bawić !!! Powinien dostać zdrowo po tyłku od zwi±zku !
(30.11.2004, 00:57)
black_dragon
Och jacy my Polacy jeste¶my wstrętni niedo¶ć że dla siebie nawzajem to jeszcze dla ludzi zza granicy .Taka nasza natura he he.. TO MY POLACY
(29.11.2004, 23:53)
Dora
"Prawnicy jednak wyja¶niaj±, że odpowiedzialno¶ci karnej podlega tylko ten, który uszkadza lub niszczy symbole narodowe ¶wiadomie krzywdz±c uczucia innych osób"

dajcie spokoj kuttinowi :-)) jest w koncu zagraniczny, a nasza wlasna edytka górniak i mundial 2002 ?? hihi ;-))
(29.11.2004, 23:45)
misia(svenka)
od pocz±tku mi się ten cały Kutin nie podobał, najlepiej niech wraca tam sk±d przyszedł
(29.11.2004, 22:37)
Hekaton
No tak - najpierw była Rywingate, póĽniej Orlengate, a teraz mamy flaggate. Może powołajmy komisję ¶ledcz±? ;-) Bez przesady - Kuttin po prostu nie wiedział, że może nas w ten sposób obrazić. Przeprosił i po sprawie. Zapomnijmy o tym - mamy teraz naprawdę dużo poważniejsze problemy na głowie...
(29.11.2004, 22:27)
Andy
Och to polskie przywi±zanie do symboli... Nie widzę problemu. Jeżeli chodzi o pracę Kuttina to dajmy mu teraz spokój, będziemy go oceniać w marcu.
(29.11.2004, 21:33)
Jen
@Pawlak - gdyby Heinz machał tak± łap± to mogliby oskarżyć nas jeszcze o propagowanie tre¶ci nacjonalistycznych ;-) i tak Ľle, i tak niedobrze. a prawda jest taka, że afery pewnie by nie było, gdyby Ada¶ wygrał :> pozdrawiam
(29.11.2004, 21:27)
Asia15
No ten incydent z flag± bardzo mnie zdenerwował. Jeszcze tylko tego brakowało. Dlaczego trener Tajner nigdy nie reklamował swoich logosów na flagach? Bo szanował barwy narodowe. Widocznie Heinz nie szanuje ich , bo nie jest Polakiem i to nie jest jego symbol narodowy. Pozdrawiam wsystkich którzy wchodza chociaz od czasu do czasu na tę stronę.
(29.11.2004, 21:24)
Jagaciarz
To sie nazywa robic z igly widly.Jesli to sie powtórzy to dopiero mozna robic z tego halo-jak na razie zwrócono mu slusznie uwage,przeprosil i powinno sie na tym zakonczyc.
(29.11.2004, 21:22)
Filo
Wg mnie to tylko pretekst. Tak naprawdę chodzi o słabe wyniki naszych skoczków:)
(29.11.2004, 21:14)
Glutek
Tyle halasu o nic.Mnie to nie obrazilo i uwazam,ze zamieszanie wokol tej sprawy jest zbedne
''Miejmy nadzieje,ze Kuttin padl ofiara tylko wlasnej niewiedzy''??Co to ma byc ,miejmy nadzieje?A jakby moglo byc inaczej,skad mogl wiedziec,ze polacy tak ostro zareaguja.Przeprosil i po sprawie.
Zostawcie Kuttina w spokoju!!!
(29.11.2004, 21:10)
mnihas
Już chc± zaszczuć Kuttina.
(29.11.2004, 21:08)
masloo
@mazurka.. nie wiem ale wyglada na to że pzrespała¶ sezon letni... <lol> a po drugie oceniasz forme Adama po dwoch konkursach (zapomniala¶ ze nei odbyli treningow na K120??) a co do Kuttina to nie mam nic do niego...niewiedza usprawiedliwa
(29.11.2004, 21:06)
stary lulek
Hmm
01.12.2001 Titisee-Neustadt
Małysz wygrywa z prawie 40-punktow± przewag± nad Schmittem, a nie ma tego odnotowanego w "rekordach i statystykach". Tylko zwracam uwagę, bo jeszcze lepsze by wrażenie dawało tyle takich miażdż±cych zwycięstw Adasia :D !!!
(29.11.2004, 20:41)
Mazurka
Pawlak Ta ręka byłby niezła !
(29.11.2004, 20:23)
Mazurka
Moim zdaniem nie powinno sie zmieniać Apoloniusz Tajnera na tego Kuttina ! Kiedy był pan A.Tajner , Adam Małysz miał lepsze wyniki w skokach i wygrywał. Teraz nie widać niby tej ¶wietnej taktyki Kuttina...moze i Rutkowskiego doprowadził do jakiej¶tam formy,ale trwało to krótko.Może Adam Ľle skacze bo to poczatek sezonu i jeszcze sie nie rozkręcił ? A z t± flag± to troche przesadził. Nie powinien tak robić, przecież na polskiej fladze narodowej nie ma w rzeczywisto¶ci żadnej reklamy, to po co tę flagę na siłe upiekszac jak i tak to beznadziejnie. Moim zdaniem jak przeprosił jest okey, był bezwiedny i koniec. Nie ma co rozgła¶niać. Okwey, rozpisalam sie pozdro dla wszystkich.
(29.11.2004, 20:22)
Pawlak
wiec jaki z tego wniosek? machac nie flaga narodowa, ale "reka" z napisem "I love Zakopane" jak Kojonkoski ;-)
(29.11.2004, 20:21)
Kukka
@Stawy
Mówisz o ludziach, którzy nosz± majtki we wzór flagi narodowej... :)
(29.11.2004, 20:21)
Stawy
ciekawe jakby zareagowali Amerykanie, je¶li zamiast gwiazdek byłoby logo Mc Donald'sa hehe
(29.11.2004, 20:17)
Kukka
Mnie sie też to nie podobało... Ale uważam, że skoro przeprosił i zrobił to z niewiedzy, to nie ma specjalnego sensu sprawy wałkować. Chyba, że znów mu się "zapomni"...
(29.11.2004, 20:15)
Stawy
@Arczyn - a dla mnie nie. Ja uważam, że takie co¶ to naprawdę poważny grzech i mnie to zabolało. Nie podoba mi się to co zrobił i uważam, że trzeba to nagło¶nić. Co do wyci±gnięcia konsekwencji wobec HK - to jestem przeciwny, zrobił co¶ głupiego , przeprosił i koniec, ok. Wybaczyłem. Niemniej jednak jest to dla mnie żenuj±ce.
Napewno bardziej niż wykorzystanie na okładce filmu "Skandalista Larry...." jego postaci leż±cej krzyżem.
(29.11.2004, 20:11)
Clio
no i mamy kolejny argument przeciw Kuttinowi...

dlaczego w naszym kraju panuje taka chora rzeczywisto¶ć...??
(29.11.2004, 20:06)
Arczyn
Nie rozumiem tej całej nagonki. W zachodniej Europie to normalka, więc Kuttin uznał że u nas to także nic nienormalnego. Polo mu powidział co i jak, Kuttin przeprosił i finał. Po co robić z tego aferę?
Szczerze mówi±c to dla mnie HK mógłby machać nawet swoimi skarpetkami, byle by nasi w końcu zaczęli dobrze skakać.
(29.11.2004, 20:03)