Zaloguj się
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
11
18
19
20
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2024
Najbliższe zawody
08.03.2024, godz. 17:00
Lahti HS-130
ICoC

Tylko 51 skoczków stanie na starcie zawodów Pucharu Świata w Lake Placid. W programie mamy trzy konkursy, a na liście zgłoszonych do rywalizacji jest pięciu Polaków.

W porównaniu z poprzednimi zawodami Pucharu Świata (w Willingen) z listy startowej ubyło kilku skoczków - do USA nie polecieli Jan Hoerl, Roman Koudelka, Artti Aigro, Kasperi Valto, Jules Chervet, Valentin Foubert, Robert Johansson, Peter Prevc, Fatih Arda Ipcioglu, Witalij Kaliniczenko i Jewhen Marusiak. Wystąpią za to nieobecni w Niemczech Clemens Aigner, Sindre Ulven Joergensen i Maksim Bartolj. Dla tego ostatniego będzie to pierwszy tej zimy start w Pucharze Świata.

Z listy startowej można też wywnioskować, że w konkursie Super Team weźmie udział jedenaście duetów. Przynajmniej dwóch zawodników mają tu bowiem ekipy Austrii, Finlandii, Japonii, Niemiec, NOrwegii, Polski, Rumunii, Słowenii, Szwajcarii, USA i Włoch.

Polacy

Wbrew temu, czego oczekiwali niektórzy kibice i eksperci, na amerykańsko-azjatyckie tournée nasi skoczkowie jadą w dobrze znanym składzie. W Lake Placid (a później także w Sapporo) zobaczymy zatem Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Pawła Wąska.

Program

Program zawodów w Lake Placid jest nietypowy z kilku powodów. Po pierwsze - zawody odbywają się w specyficznych porach. Oba konkursy indywidualne są bowiem zaplanowane na 15:15 (w sobotę i w niedzielę), czyli na poranek czasu obowiązującego w tym regonie USA. Po drugie - mamy dwa konkursy jednego dnia: w sobotę wieczorem (naszego czasu) rozegrany zostanie przecież konkurs Super Team. Dzień wcześniej o podobnej porze będą trwały treningi i kwalifikacje.
Puchar Świata Lake Placid
9 lutego 2024 (piątek)
0:00odprawa techniczna
20:30oficjalny trening (dwie serie)
23:00kwalifikacje
10 lutego 2024 (sobota)
14:15seria próbna
15:15konkurs indywidualny
22:00seria próbna
23:00konkurs Super Team
11 lutego 2024 (niedziela)
14:00kwalifikacje
15:15konkurs indywidualny
Pogoda

Nie można wykluczyć, że czeka nas kolejny weekend z kapryśną pogodą. W piątek ma być pogodnie, w sobotę z czasem napłynie trochę chmur, które w niedzielę przyniosą odrobinę opadów śniegu. Problemem może być jednak wiatr - na przestrzeni tych trzech dni możemy spodziewać się podmuchów rzędu 4-6 m/s z porywami nawet do 15-16 m/s, a najgorzej ma być w sobotę...

Skoki w telewizji

Zawody w Lake Placid pokażą Eurosport 1 (konkursy oraz kwalifikacje) i TVN (konkursy). Oprócz tego czekają nas dodatkowe programy w stacjach TVN24 ("Strefa Kibica - zima"), TVN i TVN7 ("Kroniki Pucharu Świata") czy Polsat Sport Extra ("Polskie skocznie"), a także - rzecz jasna - obszerne rozmowy w studiu Eurosportu; kibice, którzy nie będą mogli oglądać zawodów w TV, z pewnością chętnie skorzystają z internetowej usługi Eurosport Extra w Player.pl oraz z powtórek, które będzie pokazywać Eurosport.

Zapraszamy do działu Skoki w TV, w którym prezentujemy program telewizyjny związany ze skokami narciarskimi. Harmonogram jest aktualizowany co 20 minut, zawiera dokładne godziny planowego rozpoczęcia i zakończenia emisji, a także czytelne oznaczenie tego, co akurat jest nadawane w telewizji. Przetestujcie i dodajcie do zakładek! program transmisji telewizyjnych ze skoków »
Relacja LIVE

Polecamy także naszą relację LIVE, dzięki której - jak zawsze - będzie można śledzić wyniki serii treningowych, próbnych, kwalifikacji oraz konkursów. Zachęcamy wszystkich do komentowania wydarzeń na skoczni w wygodnym czacie, który towarzyszy tabeli wyników i liście startowej. skoki narciarskie na żywo - relacja LIVE »
Typer

Walka toczy się nie tylko na skoczni, ale też w Typerze - naszym konkurs dla kibiców skoków narciarskich. Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów. typuj wyniki skoków - typer.skokinarciarskie.pl »
Lista startowa
zawodnikkraj
1Mihnea Alexandru SpulberRumunia
2Decker DeanUSA
3Maksim BartoljSłowenia
4Daniel Andrei CacinaRumunia
5Sindre Ulven JoergensenNorwegia
6Kevin BicknerUSA
7Francesco CeconWłochy
8Casey LarsonUSA
9Felix HoffmannNiemcy
10Taku TakeuchiJaponia
11Andrea CampregherWłochy
12Andrew UrlaubUSA
13Naoki NakamuraJaponia
14Eetu NousiainenFinlandia
15Robin PedersenNorwegia
16Zak MogelSłowenia
17Simon AmmannSzwajcaria
18Remo ImhofSzwajcaria
19Daniel HuberAustria
20Paweł WąsekPolska
21Benjamin OestvoldNorwegia
22Niko KytosahoFinlandia
23Junshiro KobayashiJaponia
24Giovanni BresadolaWłochy
25Killian PeierSzwajcaria
26Vladimir ZografskiBułgaria
27Alex InsamWłochy
28Antti AaltoFinlandia
29Kamil StochPolska
30Piotr ŻyłaPolska
31Dawid KubackiPolska
32Clemens AignerAustria
33Aleksander ZniszczołPolska
34Domen PrevcSłowenia
35Kristoffer Eriksen SundalNorwegia
36Ren NikaidoJaponia
37Philipp RaimundNiemcy
38Timi ZajcSłowenia
39Stephan LeyheNiemcy
40Lovro KosSłowenia
41Johann Andre ForfangNorwegia
42Gregor DeschwandenSzwajcaria
43Daniel TschofenigAustria
44Manuel FettnerAustria
45Marius LindvikNorwegia
46Michael HayboeckAustria
47Karl GeigerNiemcy
48Pius PaschkeNiemcy
49Ryoyu KobayashiJaponia
50Andreas WellingerNiemcy
51Stefan KraftAustria
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2024 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
W Oberstdorfie chyba będzie na lotach, to jeszcze ten period.
Pewnie trening by pomógł, chociaż gwarancji nie ma, przynajmniej że mocno, a wtedy i straty i są i wyniki Polaków jeszcze gorsze. No ale różnie można do tego podejść. Zawodnicy pewnie czują, że w każdej chwili mogą walczyć o "10" i są głodni tej poprawy szybko, a jest to w miarę realne.
(09.02.2024, 17:57)
marmi
No i zobaczymy co taka przerwa przyniesie Granerudowi. Oczywiście on poszedł trochę po bandzie opuszczając PŚ aż na miesiąc (cały period?) i nie znaczy to, że u naszych byłoby tak samo, ale będzie to ciekawe jak wróci, jak się będzie prezentował.
(09.02.2024, 17:24)
jamesbond007
Kojrzę, że gdzieś przy informacjach o Franciszku było, że jego brat już nie skacze.
(09.02.2024, 17:21)
marmi
@Pawmak
Wciąż połowa konkursów przed nami. Moim zdaniem lepiej zrezygnować teraz z 4 z nich by odpocząć, potrenować i przystąpić z lepszą energią, nastawieniem i szansami na pozostałe konkursy.
Nie ma imprezy docelowej, ale wciąż jest uzasadniona nadzieja, że w ten sposób zdobyliby więcej punktów (i pieniędzy!) za cały sezon niż jeżdżąc wszędzie.
Rację ma oczywiście Małysz, że należało to zrobić już dużo wcześniej. Na przykład po Klingenthal lub Engelbergu i co najmniej na 2 tygodnie, z czego skorzystał ale tylko połowicznie Stoch. Co pewien niewielki ale pozytywny efekt przyniosło. Dłuższa o tydzień przerwa dopiero oznaczałaby porządny czas na trening (np. 9 dni zamiast 2-3, to zasadnicza różnica!) i być może lepsze efekty na konkursy w Polsce i zdecydowaną większość sezonu. Teraz może trochę późno, ale nie za późno i ze względu na kalendarz i tournee po innych kontynentach ostatni dobry czas na to.
Wiemy, że to nie nastąpi, więc sobie tak akademicko dyskutujemy :)
(09.02.2024, 17:20)
Pawmak
@ Artix9
Lake Placid pewnie nie, ale powinno wejść zgodnie z pierwotnym planem Iron Mountain (możliwe są też inne lokalizacje, np. po remoncie Ironwood). Musi być jakiś weekend w Ameryce, zwłaszcza że są kibice. A nie przyjeżdża akurat niewielu jak na zawody daleko od Europy. Japonię zazwyczaj o wielu więcej odpuszczało i nie było mowy, żeby tam nie było PŚ.
(09.02.2024, 16:55)
Pawmak
Tamci też mają nieaktywny i niedawno też dwóm innym wskoczył nieaktywny, ale już mają z powrotem aktywny. Wydaje mi się, że C. Moerth w zeszłym sezonie też odzyskał aktywny, ale nawet jeśli nie, to startował w grudniu 2022 w Austria Cup. Ale już pewnie nie skacze, natomiast tamci nie wiadomo.

A nasi starsi chcą dochodzić do formy poprzez starty. Gdyby mieli w tym sezonie jeszcze docelową imprezę, to by mieli po co specjalnie trenować, a tak to wolą się przełamać w zawodach. Są zresztą dużo lepsi od zaplecza, ich poziom to druga dziesiątka.
A z zaplecza oczywiście, że 1. w kolejce byłby Kot, a zaraz za nim Wolny i Murańka i ejdżym jest kompletnie bez sensu.
(09.02.2024, 16:50)
Artix9
@Pawmak
Wcale nie jest pewne, że Lake Placid będzie jeszcze wiele lat w PŚ. Wielu skoczkom nie chcę się tu przyjeżdżać, co obniża poziom zawodów
(09.02.2024, 16:45)
jamesbond007
@Pawmak C. Moerth zakończył karierę, i to zdaje się już prawie 4 lata temu. Zresztą ma status nieaktywny w bazie.
(09.02.2024, 16:39)
marmi
A pomyślałeś M., że w jego miejsce wskoczył najlepszy z pozostałych po prostu? Dlatego właśnie, że jest najlepszy a nie młody? Może też jest to wypadkowa tych czynników, a u nas jednak w kolejce są starsi istotnie lepsi od młodzieży...
W szczególności teraz podczas MŚJ nie ma z kogo wybierać, jakoś tak w wieku 20-25 to jest Wąsek, a poza tym to nikogo w formie pozwalającej na start w PŚ to nie widzę (może jestem ślepy).
Niestety nasza starzyzna upiera się na starty we wszystkich konkursach a trening na siłę bez przekonania też efektu nie przyniesie. Nie wiem czy są tak pazerni na ten drobne stosunkowo wynagrodzenia za małe punkty PŚ czy tam inne czynniki wchodzą w grę, ale mimo słabej formy wciąż nie mają choćby równych sobie (abstrahując od Zniszczoła). No i tak to się toczy, już w tym sezonie nic z tego nie będzie, z wyjątkiem (mam nadzieję) najlepszego sezonu i miejsca w konkursie (oby na podium) Olka w karierze...
(09.02.2024, 16:33)
M.
Prevca nie ma i od razu na jego miejsce młody Bartolj. U nas jechałby jakiś podstarzały Kot.
(09.02.2024, 16:17)
Pawmak
Huber w 6 ostatnich CoC-ach był na podium, a Aigner w PŚ w Zakopanem 41. Pewnie Huberowi przysługiwało to miejsce na Willingen, ale to nie znaczy, że do końca periodu. W 1. konkursie w Willingen był 19., więc nieźle, tylko go w drugim pewnie zdmuchnęło. Ale ogólnie forma niezła, a jak tam mają ustalone, to nie wiadomo.

Aschenwald to taki jest, a Ashelfanda nie kojarzę ;P Tak samo z kontuzjami są Lackner, Steiner i J. Steinberger.
Nie wiadomo swoją drogą, czy skaczą jeszcze Weichselbraun, Tritscher i C. Moerth.
(09.02.2024, 15:49)
jamesbond007
@Pawmak Zobacz, że po powrocie Tschofeniga ze składu wypadł Aigner - bo Huber ma miejsce wywalczone z COC. Tutaj nie skacze Hoerl, a nie zdziwię się, jesli do Sapporo nie poleci np. Fettner.
(09.02.2024, 14:55)
Fan ekipy pod narty
@Dawmor
Kontuzja wykluczająca go ze startu w tym sezonie.
(09.02.2024, 14:29)
Dawmor
A co się stało w ogóle z Philipem
Ashelfandem ?
(09.02.2024, 14:11)
Pawmak
Do końca periodu to jakby był od kogoś lepszy, inaczej to raczej nie, nawet jeśli mają takie zasady, że teraz mu to miejsce przysłużyło.

Z Frantzem, Belshawem i Colbym pechowo, ale PŚ w USA pewnie będzie teraz co roku, a MŚJ to dla nich ważniejsza impreza i juniorami w końcu przestaną być (Belshaw nie będzie już za rok).

Ciekawe, czy Boyd-Clowes (i może Soukup, jeśli jeszcze definitywnie się nie pożegnał) tak blisko Kanady będzie przedskoczkiem, jak rok temu Bickner ;)
(09.02.2024, 13:06)
jamesbond007
@Artix9 Huber wywalczył sobie miejsce startami w COC, więc pewnie będzie skakał w PS do konca periodu.
Było wiadome, że biedniejsze reprezentacje odpuszczą: Francuzi, Ukraińcy, Czech, Turek, osobiście spodziewałem się, że również Rumuni nie przyleca. I tak pięćdziesiątka w tych zawodach to sukces, nie spodziewałem się aż tylu.
(09.02.2024, 12:53)
TomaszJ
Szkoda tylko Franza i Belshawa, bo są w przyzwoitej formie a to jedyny moment w sezonie, gdzie mogliby skakać na swoim kontynencie. Pechowo trafiło z MŚJ
(09.02.2024, 12:40)
Artix9
Myślałem, że Austriacy powołają kogoś innego niż Huber, który skakał średnio. A oni mają wielu skoczków którymi mogą zastąpić zawodnika w słabej formie. Podczas kwalifikacji pewnie odpadnie któryś z Rumunów, chyba że będą DSQ
(09.02.2024, 12:21)
Pawmak
Tak kiedyś było i też się zdarzało tylu skoczków poza Europą (tylko raczej nie przeprowadzano wtedy kwalów). Lepsze mniejsze kwoty, bo większe betonują skoki dla najsilniejszych - i mimo mniejszych kwot i skoków za oceanem jest ponad 50 zawodników (a byłoby jeszcze więcej, gdyby nie robić akurat w tym samym czasie MŚJ).
Przy "egzekwie" na końcu oczywiście 51 wystartuje w konkursie, tylko chyba przy co najmniej 2 dyskwalifikacjach będzie poniżej 50. Przy 51 nie powinno być kwalów, ale i zamiast prologu też lepszy byłby zwykły trening, gdyby nie zaplanowana transmisja.

Przy braku dyskwalifikacji zapewne odpadnie któryś z niestrudzonych Rumunów.
(09.02.2024, 11:11)
Mnichuzdzichu
Powinni jednak kwoty startowe wszystkich krajów powiększyć o co najmniej dwóch skoczków. Najlepsi niech wystawią nawet i po ośmiu zawodników, żeby chociaż z tych kwalifikacji odpadło z dwudziestu. A nie 51 na zawodach..
(09.02.2024, 10:36)
IceSkateWinter
Jedynie pogoda może im dać trochę fory i z powodu wiatru mogą odwoływać co nie co lub skracać do jednej serii xD Zobaczymy jak będzie i czy wszystko odbędzie się zgodnie z harmonogramem ;)
(09.02.2024, 07:19)
IceSkateWinter
A swoją drogą chłopaki, którzy będą startować w konkursie Super Team oraz w dwóch pozostałych konkursach indywidualnych to się trochę na skaczą w ten weekend, biorąc pod uwagę wszystkie treningi, ewentualne kwalifikacje, serie próbne i zawody. Ciekawe czy "leciwi" zawodnicy temu podołają i z jakim rezultatem
(09.02.2024, 07:15)
IceSkateWinter
Przy 51 skoczkach pytanie czy jest sens przeprowadzania kwalifikacji? Żeby odpadło najsłabsze ogniwo? A co jak się okaże, że 2 najsłabszych będzie miało tyle samo pkt. w kwalach? Będzie startowało 49? Czy i tak 51? Lepiej by było zrobić normalny prolog jak u pań przy małej liczbie startujących. A w nagrodę, że w ogóle tam pojechali mogliby już temu jednemu podarować ten jeden skok więcej w I serii i tak znacznie konkursu to nie wydłuży.
(09.02.2024, 07:08)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
PŚ Lake Placid: Tylko 51 skoczków na starcie
PŚ Lake Placid: Tylko 51 skoczków na starcie

PŚ Lake Placid: Tylko 51 skoczków na starcie

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Nicolas Gonthier (1993)
Najbliższe zawody - szczegółowy program
8 marca 2024 (piątek)
12:00
PŚ Oslo
odprawa techniczna M
12:30
PŚ Oslo
odprawa techniczna K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna K
14:45
PŚ Oslo
oficjalny trening M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening K
16:15
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
17:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
17:00
PŚ Oslo
kwalifikacje M
18:15
PŚ Oslo
oficjalny trening K
20:00
PŚ Oslo
kwalifikacje K
9 marca 2024 (sobota)
08:00
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
09:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna M
13:40
PŚ Oslo
seria próbna M
14:40
PŚ Oslo
konkurs ind. M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening M
16:15
CoC/ICoC Lahti
seria próbna M
16:45
PŚ Oslo
konkurs ind. K
17:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. M
10 marca 2024 (niedziela)
08:00
CoC/ICoC Lahti
seria próbna M
09:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. M
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
23:42
TVN24 Strefa kibica - zima kroniki
LIVE
jutro
05:25
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs drużynowy, HS 130
jutro
06:29
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
jutro
06:52
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs drużynowy, HS 130
jutro
08:00
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
jutro
13:00
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
6.3.2024
00:30
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
6.3.2024
05:00
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs drużynowy, HS 130
6.3.2024
06:00
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
6.3.2024
07:00
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich