Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

¦roda to kolejny dzień treningów na skoczni Kuusamo. Niestety skoczkom często przeszkadzał silny wiatr, w porywach wiej±cy 8 m/s. Temperatura jest nadal niska i oscyluje w granicach -12 st C.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Niekorzystne warunki nie przeszkodziły w oddawaniu kolejnych dalekich skoków podczas dzisiejszych serii treningowych. Jeden z dalszych skoków oddał Thomas Morgenstern, który wyl±dował na odległo¶ci 149 metrów. Wynik młodego Austriaka jest lepszy o jeden metr od rekordu skoczni ustanowionego w 2001 roku przez Veli-Matti Lindstroema. Naturalnie wynik Mistrza ¦wiata Juniorów z 2003 roku nie może zostać wpisany jako nowy rekord, gdyż został ustanowiony na treningu.

Przypomnijmy, że przed rokiem podczas pierwszych zawodów P¦ 2003/2004 Morgenstern doznał fatalnie wygl±daj±cego upadku. Jak widać Morgi nie boi się skoczni Ruka, a przynajmniej nie widać tego po dzisiejszym bardzo dalekim skoku.
Podobn± sytuację przeżył kiedy¶ Toni Innauer, obecny dyrektor konkurencji narciarstwa klasycznego w OSV: "My¶lę, że Thomas zapomniał już o upadku. Podobnie było ze mn± - potłukłem się dotkliwie w 1975 roku na skoczni w Oberstdorfie, a w następnym sezonie wygrałem na niej konkurs".

Morgenstern nie ukrywa, że chciałby powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej P¦. "Puchar ¦wiata ma dla mnie duże znaczenie, ponieważ to znaczy, że przez cały rok jeste¶ najlepszy".
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawlak
30 lat to sporo czasu, mogl sie pomylic...
(25.11.2004, 12:47)
mmm_krakow
Pawlak:
Zreszt± pisz±c życiorys Lepistoe, też miałam niezłego "klina" jego autorstwa. Zacz±ł podliczać medale podopiecznych Hannu w jakim¶ wywiadzie na skispringen, a wynik tych wyliczeń poszedł ¶wiat.
Pozbierałam wszystkie dane w cało¶ć, zaczęłam liczyć i stwierdziłam, że przeciez nie moge wymagać znajomo¶ci matematyki od ... mgr filozofii ;)))))
Podejrzewam, że jakby napisał swój życiorys, to ksi±żka byłaby jeszcze ciekawsza od wyznań Nykaenena. Bo już w niejednym wywiadzie były takie teksty, że można było "odpłyn±ć" ;)))))
PS - po cichu licze, że co¶ napisze, jak rzeczywi¶cie odejdzie ze stanowiska Dyrektora Sportowego :)
(25.11.2004, 12:30)
mmm_krakow
Pawlak:
I tak dla mnie nie trzyma się to qpy, z prostego powodu. Obersdorf był wówczas jeszcze "Normal Hill", jakich w Austri jest sporo. Więc nie s±dzę, żeby Preiml woził kadrę na treningi do Niemiec ;)))
Chyba że mu się pomylił rok [no mówię, że biedak ma już tęga sklerozę] :) Bo nie ma w bazie jego wyników z TCS 74/75. "Dzwonn±ł" na treningu przed konkursem w Oberstdorfie...
Wtedy cało¶ć ma sens ;)
(25.11.2004, 12:24)
Pawlak
fakt, zwyciezyl w 1975 (grudzien) - o tej wygranej mowi w cytacie byc moze; a ten upadek mozliwe, ze mial na treningach kilka miesiecy wczesniej? :P
(25.11.2004, 12:10)
mmm_krakow
@Pawlak:
A moim zdaniem Toni rzeczywi¶cie zaczyna mieć objawy sklerozy i to tęgiej. Na tej skoczni w Oberstdorfie mógł się wywalić tylko podczas konkursu TCS.
Poza tym jakby wyrył w grudniu 1975 roku, to raczej by nie startował na IO w Innsbrucku, a na dużej skoczni był tam wicemistrzem, hehe :))))
(25.11.2004, 11:23)
Pawlak
@mmm
teoretycznie Innauer mogl potloc sie w styczniu, na jakims treningu - nie wiem, to juz sam zainteresowany powinien lepiej wiedziec :)

"Przeczytaj sobie następne zdanie: "Nie może zostac uznany za rekord"... ;-)"
mialem na mysli, ze kazdy skok uzyskany na treningu - w tym przypadku Morgensterna - nie moze byc rekordem... ale mimo wszystko to jest tylko stwierdzenie - nikt tutaj nie robi sensacji z tego skoku, bo jak sama piszesz inni skakali jeszcze dalej.
(25.11.2004, 11:11)
mmm_krakow
@Pawlak:
Przeczytaj sobie następne zdanie: "Nie może zostac uznany za rekord"... ;-)
Nie może zostać uznany, bo inni skakali jeszcze dalej :P
A Innauer to chyba zaczyna mieć zaawansowan± sklerozę [w tym wieku?; trochę chyba wczesnie, hehe] i o sobie opowiada niezłe bzdury. W 1975 roku leżał na skoczni w Oberstdorfie?? Ciekawe, bo baza FIS podaje, że wygrał zarówno 30.12.1975 jak i 30.12.1976 :P
(25.11.2004, 10:58)
Pawlak
@Kostek
Rutkowski jest M¦ Juniorów z 2004 roku, a Morgenstern zdobył ten tytuł rok wcze¶niej

@mmm
nikt sie nie podnieca, jest napisane "Jeden z dalszych skoków oddał Thomas..." ;-)
(25.11.2004, 08:14)
mmm_krakow
@Kostek:
Mistrzem z 2003 roku jest Morgi, Rutek jest mistrzem z tego roku, czyli 2004 :P Znaffco...
(25.11.2004, 08:11)
klimek
"Jak widać Morgi nie boi się skoczni Ruka, a przynajmniej nie widać tego **** po dzisiejszym bardzo dalekim skoku." Ja w miejscu gwiazdek wstawiłbym słowo "było", bo jednak podczas czytania brakowało mi go ... :D
(25.11.2004, 07:57)
Kostek
Mistrzem ¦wiata Juniorów z 2003 roku jest Rutkowski a nie Morgi.
(25.11.2004, 07:52)
mmm_krakow
@max:
:)))) Jak zwykle ostro i pikantnie :)))))
Morgenstern ma szansę nie spalić drugiego skoku, jak będzie pod opiek± ODPOWIEDNIEGO trenera, który też sam był ¶wietnym skoczkiem i wie co to znaczy "walczyć do końca" [nie będę pokazywać paluchem kogo mam na my¶li] :P :P :P
A teraz moje zło¶liwo¶ci :))))
Je¶li TERAZ Austriacy maj± aż tak wysok± formę, to cienko ich widzę na Oberstdorf :P A na koniec sezonu będzie jazda po buli. Zreszt± nawet skispringen machnęło mini-artykulik z komentarzem, że ten sezon jest zbyt długi, żeby którykolwiek ze skoczków był go w stanie wytrzymać. Podejrzewaj±, że większo¶ć skoczków odpu¶ci konkursy japońskie pod koniec stycznia.
Przepraszam, ale to jest zdaje się małe nieporozumienie: jesli 149 metrów Morgiego mam uznać za nowy rekord skoczni, to czym jest skok Pettersena na 152 metry? Super-rekordem? Ponadto bodajże wczoraj na skispringen podawali, że Kasai poleciał też ponad 150 metrów i to z OBNIŻONEGO rozbiegu.
Wiec nie ma się co podniecać :P
(25.11.2004, 07:51)
Jacket
Lubie Morgiego ,ale mam nadzieje ,że P¦ nie zdobędzie.Fajnie by było jakby poraz kolejny zdobył go nasz Ada¶!!!Może ten Kuttin sprawi ,że inni polscy skoczkowie zaczn± skakać dalej.Zobaczymy.Okaże się już niebawem.
(24.11.2004, 22:30)
Jagaciarz
@max-ale w PS pewno bedzie i tak wysoko,choc nie sadze,zeby go zdobyl-wolalbym na szczycie podium Adama badz Romoerena:)
(24.11.2004, 22:30)
***
Nie myl ich, to zupełnie dwie inne osoby... a to, że jest pewny siebie chyba o czym¶ ¶wiadczy? Poza tym mowi tu o Pucharze ¦wiata, "cały rok" to mam dziwne wrażenie iż chodzi o Kryształow± kulę, nic nie mówi wprost, iż konkurs wygra... i żadna Myszka Miki...
(24.11.2004, 22:01)
max
O zwyciestwo w klasyfikacji?? Ty myszko miki pomysl lepiej jak tu nie spalic drugiego skoku w konkursie.Bo to ci ostatnio kiepsko wychodzilo.Nie rozpedzaj sie zabardzo.Mlody i juz mu sie w makowie zaczyna przewracac.Zupelnie jak Rutkowski.
(24.11.2004, 21:52)