Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Coraz więcej ekip przyjeżdża do Kuusamo. Jest to jedyna skocznia K-120, na której można skakać na ¶niegu. W niedzielę temperatura oscylowało wokół -17 stopni C. i panowały wspaniałe warunki atmosferyczne, wręcz wymarzone do skakania. Po raz pierwszy trening przeprowadzili Niemcy, którzy przyjechali tu prosto z obozu w szwajcarskim St.Moritz, gdzie trenowali na obiekcie K-90. w niedzielę treningi odbyli także Japończycy, Amerykanie, Austriacy i Norwegowie.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W poniedziałek zrobiło się nieco chłodniej. Na skoczni trenowali zawodnicy gospodarzy, a także Niemcy. Najlepiej z nich spisywali się Michael Neumayer i Joerg Ritzerfeld. Lekki wiatr przeszkadzał Uhrmannowi, a Martin Schmitt w ogóle nie był zadowolony ze swoich rezultatów. "Za szybko jadę na rozbiegu, który jest bardzo płaski. Sprawia mi to jeszcze duże problemy. Muszę jeszcze do pi±tku nad tym popracować" - skwitował swoje próby Niemiec.

W poniedziałkowe popołudnie, o zmroku, na Ruce skakali także Japończycy i Amerykanie. Swój pierwszy występ zaliczyli także Szwedzi. Ze względu na coraz większy mróz, co jaki¶ czas treningi przerywano. W Kuusamo w tej chwili jest w okolicach -25 - -30 stopni.

Do zawodów Pucharu ¦wiata zostały już tylko 4 dni...

Polacy przyjad± do Finlandii w ¶rodę. Poniedziałek nasi reprezentanci maj± wolny. "Chłopcy spędz± najbliższe dwa tygodnie poza domem, w Skandynawii, więc musz± trochę odpocz±ć. W szwajcarskim St. Moritz większo¶ć skoczyła na ¶niegu 40 razy. Jak na pocz±tek - całkiem niezła dawka" - powiedział trener Polaków, Heinz Kuttin.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
max
Clio to musial byc chyba wypadek przy pracy :P
(23.11.2004, 22:53)
Clio
w sezonie 2001/2002 Polacy trenowali w Finlandii od 10.11, a zawody były dopiero 23.11, czyli nie zawsze. Do Kuopio zl±dowali 20.11.
(23.11.2004, 21:00)
tst
-25/-30 stopni w kuusamo? skad macie te wiadomosci? bylam tam 2 dni temu i jakos nie pamietam takich mrozow :)
(23.11.2004, 17:20)
max
W srode wyjedzaja a w piatek 1-szy konkurs.A wszystkie ekipy juz tam trenuja.Czy zawsze musza wyjezdzac na ostatnia chwile? Myslcie troche geniusze z PZN.
(23.11.2004, 16:52)
Puuuth
prosze, czy mozecie podac sklad WSZYSTKICH kadr na Kuusamo, w jednej wiadomosci, bylambym wdzieczna :)
(23.11.2004, 11:25)
Pawlak
@mb10mb
ok, liga o nazwie "skokinarciarskie pl" zalozona, zapraszamy do wspolnej zabawy :)
(23.11.2004, 10:39)
mb10mb
Kto¶ się bawi w typowanie wyników w hat-tricku ?
Może kto¶ z redaktorów założyłby tam "ligę" o nazwie "skokinarciarskie.pl" ; ? Fajnie byłoby porównać typy stałych czytelników tego serwisu.
(23.11.2004, 10:09)
mmm_krakow
Wszyscy już w Kuusamo, a nasi to gdzie???

A teraz rewelacja na "dzień dobry" [¶wieżutko z onetu - za "Przegl±dem Sportowym"]
W kadrze skoczków narciarskich nast±piły przed tym sezonem kluczowe zmiany. Zatrudniono nowych szkoleniowców, do pracy ruszyli biomechanik, fizjolog, a ostatnio pojawił się także psycholog - czytamy w "Przegl±dzie Sportowym".
Znowu powstał zespół, który ma pomóc polskim skokom wyj¶ć z dołka, a Adamowi Małyszowi wrócić na szczyt.
Styl w jakim Adam Małysz wygrał Letni± Grand Prix pokazał, że w aktualnym mistrzu ¶wiata drzemie wci±ż gigantyczny potencjał. Brakowało jeszcze jednego ogniwa, o które uzupełniał się sam skoczek - psychologa. I oto w końcu pojawił się i on. Półtora miesi±ca temu współpracę z zawodnikami rozpocz±ł Kamil Wódka.
26-letni psycholog, absolswent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ma już pewne do¶wiadczenie w pracy ze sportowcami. Zajmował się kadr± kajakarzy górskich, a ostatnio narciarek alpejskich.
Buahahahaha, znowu mamy "rewelacyjnego" psychologa. :))))))))) Ten też będzie się kontaktował z chłopakami "na telefon"???
Może mi kto¶ pokaże, jakie to sukcesy mieli nasi kajakarze górscy na olimpiadzie i alpejki w ostatnim sezonie :))))))))))))))))
PS - że nie wspomnę, jaki tytuł dali do tego na onecie ^__________^
(23.11.2004, 08:25)
I.J.
Dzieki za dodanie otuchy.Masz racje nie ma co sie przejmowac jakims tam egzaminem ten wyjazd to bedzie dobra odskocznia :)))))))
(22.11.2004, 22:02)
Asia
No jasne I.J. Skoki w Zakopcu to cos czego nire da sie z niczym porównac. To niepowtarzalna atmosdera, cudowni ludzie i zawodnicy. Trzymam za Ciebie kciuki !!!
(22.11.2004, 21:10)
I.J.
Jasne,ze jade nie moglabym sobie tego odpuscic.Jade nawet pomimo tego ,ze dzien po skokach mam egzamin dyplomowy.No,ale odpoczynek w Zakopcu chyba dobrze mi zrobi?!
(22.11.2004, 20:46)
Asiaczek
Hej Olejku!!! Ja tez jadę do Zakopca! Może się tam spotkamy? Bede trzymac za Adasia mocno kciuki przez cały sezon. Mam nadzieje,że reszta naszej kadry A tez sie troszeczke podciagnęła. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, a skoczkom zwłaszcza polskim życze wysokich lotów. No i oczywiscie dalekich!!!
Ja tez ufam Kuttinowi!!!
(22.11.2004, 20:44)
olej
no szkoda ze nie pojechali!! ale to moze miec i dobre strony!! zobaczymy juz w czwartek kiedy sie odbeda kwalifikacje!! zobaczymy co reszta polaków pokaze!!mysle ze trzeba z forma Adama trafic na Turniej 4 skoczni i mistrzostwa swiata!! ja wieze ze Adam wygra ten sezon!! i licze ne dobry wystep w zakopcu!! ja raczej jade a wy??
(22.11.2004, 19:42)
dnl
chce powiedziec ze reszta skoczkow naszych, poza Adamem nie miala wynikow i miec ich nie bedzie, a Małysz podobnie jak na ost. konkursie w Kuusamo bedzie na podium, mi sie cos widze ze pierwszy bedzie!
(22.11.2004, 18:42)
FAW
Nie ufam Kuttinowi co on opowiada po czym maj± odpoczywać jeszcze się sezon nie zacz±ł ! a oni już maj± odpoczywać. PóĽniej będ± teksty typu za mało skoków na ¶niegu itp. Wiele bym dał bym nie miał racji w tym przypadku. Muszę jednak uzbroić się w cierpliwo¶ć i dać mu szansę. Choć jakiego¶ wielkiego przełomu w lecie nie było z pozostał± czę¶ci± kadry.
(22.11.2004, 18:35)
I.J.
Szkoda,ze Polacy jada do Kusamo tak pozno,troche mnie to martwi.Rywale maja juz ta skocznie pewnie obcykana,szczegolnie Skandynawowie.Ale co to dla Malysza-on napewno sobie poradzi(tylko co z reszta Polakow?)
(22.11.2004, 18:25)