Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Podczas wczorajszych, wewnętrznych zawodów reprezentacji Finlandii groźny upadek miał Arttu Lappi. 20-latkowi z Kuopio natychmiast udzielono pomocy medycznej, następnie przewieziono do szpitala i wykonano niezbędne badania. Po wykonaniu prześwietlenia okazało się, że skoczek złamał kość śródstopia. To niestety wyklucza go z udziału w zawodach na co najmniej 6 tygodni, a co za tym idzie - z zawodów w Kuusamo.

Arttu Lappi to jeden z młodszych reprezentantów Finlandii. Jego największym sukcesem jest drużynowe mistrzostwo świata z 2003 r. W ostatnim sezonie skoczek nie prezentował już jednak tak dobrej formy - zajął 49.miejsce w klasyfikacji generalnej CoC.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Natalie
faktycznie- morgi jest z finlandii
(23.11.2004, 16:17)
Clio
Jakoś nie wierzę, by ludzie czuwający nad skokami mieli gdzieś bezpieczeństwo zawodników. Wybaczcie, ale na skoczni warunki są w stanie zmienić się w ciągu sekundy. Nie da się tego przewidzieć. I co? Najlepiej, gdyby w ogóle nie skakali z tego powodu?

A w Finlandii zawsze wieje...
(21.11.2004, 13:31)
Asssssssia
Cze wszystkim!
Zgadzam się z tym, że Finlandia jest pechowa. zauwazyli.scie,ze zazwyczaj wypadki maja młodzi skoczkowie tj. Morgi i Lappi. Nie wiem czy to brak doswiadczenia, ale jak organizatorezy nie reaguja na ostrzezenia i niesprzyjajace warunki, ryzykujac zdrowie i życie zawodników dla rozrywki czy celów typowo komercyjnych, to jestem taka wsciekła, ze az kipie. Jak tak można. Jeśli jestescie fanam9i skoków to piszcie do mnie na gg, mój nr. to:5757450 Pozdrawiam wszystkich, a złaszcza zawodników. Duza buzia :-) PAPAPAPA
p.s. Artu zycze szybkiego powrotu do zdrowia
(21.11.2004, 09:11)
klaudia
nie tylko Morgi bo jeszcze rok temu mieli w tym samym konkursie upadki Erikson i Kofluś ;(
(21.11.2004, 07:17)
misia(svenka)
Biedny Artu!! Mam nadzieję,że podczas konkursu nie zibaczymy "krwawych"scen mrożacych krew w żylach
(21.11.2004, 01:03)
Emu
Nie wiemy, czy tym razem to wynikało z warunków; może po prostu miał pecha, popełnił błąd w skoku... A tak w ogóle Morgi to wcale nie był najgroźniejszy wypadek na Ruce. W 2001 r. kombinator Marko Baacke miał tu straszny wypadek, omal nie zginął. Potem już zawsze bał się dużych skoczni, wielokrotnie wycofywał się z konkursów. I parę tygodni temu zakończył karierę... ;(
(20.11.2004, 22:53)
MagalenkA :]
nom właśnie ja jestem za ... :]
(20.11.2004, 22:30)
Macko
No ok. Piszą że miał groźny upadek ale nie napisza cos jak i gdzie co się dokładnie stalo
(20.11.2004, 22:12)
~?
Pech coś prześladuje zawodników. Najpierw Robert, potem Neumayer, a teraz Lappi :( Miejmy nadzieje, że nie będziemy musieli oglądać powtórki z poprzedniego sezonu.

PS. W czwartek na Eurosporcie o 18:00 są kwalifikacje do konkursu
(20.11.2004, 19:15)
mf
ojeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee jjjjjjjjjjjkuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuu............
oni to mają pecha,,,,,
(20.11.2004, 18:52)
Morgi
Ej Finlandia pechowa... W Kussamo uległ Thomasik a w Kuopio Artu:/ aż strach patrzyć na to wszystko ja kocham ten sport ale jak organizatorzy będą tak niedbac o skoczków to ja ich noramlnie zabije i każe im skakać na K-185 w Planicy wtedy zobaczymy czy nie przerwią konkursu :P:P:P Kto jest za tym??
(20.11.2004, 18:37)