Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
odchudzona wersja portalu - na czas wzmożonego ruchu na stronie
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Dzi¶ wieczorem w Kuusamo odbyły się wewnętrzne zawody kadry Finlandii, które maj± zadecydować o tym, którzy z zawodników wyst±pi± za tydzień podczas konkursów Pucharu ¦wiata. Już od serii próbnej najlepiej prezentował się Janne Ahonen. Zwycięzca P¦ sprzed roku w pierwszej serii uzyskał 150 metrów, w drugiej także nie dał szans swoim rywalom i zdecydowanie triumfował w zawodach.


Przy sprzyjaj±cych warunkach atmosferycznych drugie miejsce udało się zaj±ć rekordzi¶cie obiektu - Veli-Matti Lindstroemowi, trzeci był kombinator norweski - Anssi Koivuranta.
Dalsze miejsca zajęli Happonen, Kiuru i Jussi Hautamaeki. Do¶ć niespodziewan±, bo dopiero 5 lokatę zaj±ł Matti Hautamaeki - lider ekipy Finlandii podczas minionego lata.
Szanse na powrót do zawodów Pucharu ¦wiata i powtórzenia wyników sprzed kilku lat zaprzepa¶cił Risto Jussilainen, który zaj±ł miejsce poza pierwsz± dwudziestk±...
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Wyniki konkursu:
1. Janne Ahonen
2. Veli-Matti Lindstroem
3. Anssi Koivuranta
4. Janne Happonen
5. Matti Hautamaeki
6. Tami Kiuru
7. Jussi Hautamaeki
8. Harri Olli

Janne Ahonen uzyskuj±c 150 metrów, a także wyczyn Sigurda Pettersena sprzed kilku dni na treningach daje nam nadzieję, że w przyszły weekend zostanie pobity rekord skoczni Rukatunturi - 148 m należacy do Veli-Matti Lindstroema.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
skol
matti hautameki mam nadzieję ze to on wygra zawody w cussamo i będzie dominowal w tym sezonie.szkoda mi risto jussilainena
(23.11.2004, 19:22)
Zurap
Czyz by Ahonen w tym roku też zdobyła kryształowa kule kto wie???
(22.11.2004, 16:38)
Emu
Moim zdaniem powinna być kwota narodowa na dwa konkursy niezależnie od tego, czy dany kraj organizuje 2, czy 5. I tak poszkodowani s± ci, którzy nie organizuj± w danym sezonie żadnego konkursu...
(20.11.2004, 22:55)
weroniczka
no, najważneijsze, że Vellu dobrze skoczył :) I juz jest się z czego cieszyć...
(20.11.2004, 21:51)
Stawy
@Emu: tak, w dwóch konkursach s± kwoty narodowe, ale Polacy maj± raz, bo tylko 2 konkursy przeprowadzaj±. Niemcy, Finowie, Norwegowie, Austriacy maj± więcej... niestety
(20.11.2004, 18:15)
Emu
@ Ania - grupa narodowa jest na szczę¶cie tylko na bodajże dwa konkursy w sezonie (inaczej byłoby, jak się można domy¶lić, nieprzytomne faworyzowanie Niemców :-/); może Finowie postanowili sobie "odłożyć" na Turniej Skandynawski... Wtedy będzie po M¦J, będ± mogli wystawić takich, którzy się dobrze zaprezentowali i nie wycofywać kadrowiczów.
(20.11.2004, 16:45)
Ania
Czy Finowie mog± wystawić tylko o¶miu skoczków? Zawsze mi się wydawało, że gospodarze mog± wystawić dużo więcej zawodników - s± przecież takie konkursy, w których połowa to Niemcy lub Austriacy...
(20.11.2004, 16:07)
=>justi<=
a gdzie Akseli Kokkonen ??? axuuuu
(20.11.2004, 14:14)
misia(svenka)
mama nadzieję,że to Ada¶ pokaże wszystkim jak się lata po rekord =)
(20.11.2004, 13:37)
Ja
czyżby vellu znów w formie na rozpoczęcie P¦?
(20.11.2004, 13:28)
Kiri.pl
graty dla Ahonena i Vellu, ale ponawiam pytanie alanis "co z Kokkonenem?"
(20.11.2004, 12:09)
elvis
miejmy nadzieje ze to Malysz poprawi rekord Rukatunturi :)
(20.11.2004, 11:55)
Clio
Stawy - grunt to odwaga, żeby się przyznać do swoich słabo¶ci :)))
(20.11.2004, 11:53)
Stawy
@Emiltek: wybacz, ja się nie znam w ogóle na kombinacji, dla mnie jest mało znany :-)
(20.11.2004, 11:44)
Emiltek
"trzeci był mało znany zawodnik - Anssi Koivuranta" akurat Koivuranta to dosyć znany kombinator norweski.:)
(20.11.2004, 08:41)
Doda
eeeeeeeeeeeee Szkoda,ze Risto tak słabo wypadł......Bardzo go lubię i naprawdę szkoda,ze go nie zobaczę prędko............
(20.11.2004, 08:39)
Stawy
Małysz, nie widzisz, że czwarty?
(20.11.2004, 01:10)
mnihas
A Małysz który był?
(20.11.2004, 00:33)
TAMI
Biedny Risto...Czy on jeszcze kiedy¶ bedzie skakać?:( A Tami?;( Słabiutko:(
(20.11.2004, 00:25)
Clio
BRAWO!!!
dla Ja¶ka i Vellu za ¶liczne miejsca, a dla Stawego za newsa :)
buziaczki.
(19.11.2004, 23:26)
Stawy
no nie ma go w czołówce, nie dysponujemy w tej chwili pełnymi wynikami
(19.11.2004, 23:05)
alanis
a co z Kokkonenem???
(19.11.2004, 23:04)