Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M

Jedenasta zimowa edycja Typera już za nami. Czas więc podsumować naszą zabawę w sezonie 2022/2023 i ogłosić zwycięzców, a przy okazji także nadrobić braki z ubiegłej zimy...

Nie da się ukryć, że prowadzony przez nas od 2012 roku Typer zyskał sobie grono stałych, wiernych Uczestników. Widać to również po wynikach: zwycięzca tegorocznej klasyfikacji generalnej, Szczurini, nie jest osobą przypadkową - rok temu zajął drugie miejsce, a dwa lata temu był wyraźnie najlepszy. Tym razem przewaga na koniec sezonu była jednak minimalna, a walka toczyła się do samego końca. Ostatecznie drugie miejsce zajął kibicniedzielny, a trzecie - Snoflaxe.

Tradycyjnie ci, którzy wysoko uplasowali się w klasyfikacji generalnej, wygrywali także w kilku dodatkowych rankingach - Snoflaxe był najlepszy w tabeli medalowej oraz klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, kibicniedzielny najlepiej typował wyniki FIS Cup.

Byli też i tacy, którzy sukcesy odnosili tylko w konkretnych klasyfikacjach - pomijając ogólną. Puchar Świata mężczyzn oraz Turniej Czterech Skoczni to domena użytkownika rybkimk, Puchar Świata kobiet najlepiej typował Szyszq27, a wyniki mistrzostw świata w Planicy najlepiej przewidział Jabłoński M.Dżabol.

W tamtym sezonie z różnych powodów nie udało nam się podsumować Typera, dlatego czas to nadrobić, oddając palmę pierwszeństwa użytkownikowi korus (najlepszy również w FIS Cup), za którym znaleźli się Szczuriniqaz (wygrał też tabelę medalową i Puchar Kontynentalny). W Pucharze Świata najlepsi byli z kolei: u panów jakubbruno, u pań Marian_Paździoch.

W każdym z ostatnich dwóch sezonów wielokrotnie rozbijano bank, uzyskując najwyższą możliwą liczbę 560 punktów za pojedynczy konkurs - działo się to jednak głównie w konkursach drużynowych (w indywidualnych tylko po razie na sezon).

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę, a tym najlepszym oczywiście serdecznie gratulujemy! Niebawem skontaktujemy się z nagrodzonymi drogą mailową w celu ustalenia sposobu przekazania upominków ufundowanych przez stację Eurosport oraz Wydawnictwo SQN. zobacz wyniki Typera w sezonie 2022/2023 » zobacz archiwalne wyniki Typera »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2023 - wszystkie artykuły
Komentarze
Komuszek77
Pamiętam, jak w moim debiutanckim sezonie 2020/2021 zająłem sensacyjne dziewiąte miejsce, kolega Marmi studził mój entuzjazm, pisząc: "A tym, co się wydaje, że jak weszli do top30, to w następnym sezonie będą znacznie wyżej, to muszę apetyty ostudzić, zaczynacie już rywalizację z profesjonalistami, że tak to nazwę." Zadziałało to na mnie, jak słynna klątwa Piechniczka. No bo:
Lato 2021 - 13.;
Zima 2021/2022 - 48.;
Lato 2022 - 17.;
Zima 2022/2023 - 49.
A więc degrengolada i stagnacja. Ale typujemy i bawimy się dalej! Pozdrawiam z wakacji!
(26.07.2023, 13:15)
SZCZUPAK1957
Witam koledzy TYPERZY - Typuję przez 5-ć Sezonów już - obserwując pewne konta to uważam że są to konta tych samych TYPERÓW - porównując daty czy godziny typowania - POWINNA BYĆ WERYFIKACJA KONT na TYPERZE przed nowym SEZONEM 2023/2024 - a jeśli ktoś zakłada nowe konto to go dokładnie ZWERYFIKOWAĆ by nie było KOMBINACJI - Obserwując dyskusję na FORUM - czuło się że są TYPERZY co mają kilka KONT - Takie Fakty - Powiem Otwarcie - JA MAM JEDNO KONTO NA TYM TYPERZE - bo Cenię sobie UCZCIWOŚĆ i FER PLEJ - bo Jestem KOLEKCJONEREM PAMIĄTEK SPORTOWYCH OD 10-TEGO ROKU ŻYCIA - czyli zaledwie 56 LAT - nie bawi MNIE KOMBINOWANIE - POZDRAWIAM WAS KOLEDZY TYPERZY - MIŁYCH URLOPÓW .
(23.06.2023, 16:40)
Arturion
Dziś urodziny ma Laniszek!
Niech się zdrowo chowa,
bo to dusza jest sportowa. :-)
(20.04.2023, 23:21)
Cristiano Bonialdo
@Pawmak, @Arturion, @DragonL, @Horus, @Marian_Paździoch, @qaz

Wy powinniście sobie podać wszyscy rękę na zgodę, zachowujmy się dojrzale jak na fanów tego pięknego sportu przystało :-)
(19.04.2023, 23:41)
Pawmak
Snoflaxe jeszcze nie typował, jak "te" niektóre konta już były w czołówce i nie zaczynał od tak wysokich miejsc, jak oni (był wcześniej 11. i 8.). Zna się przede wszystkim na skokach super, ale myślę też, że on z nikim typów nie ugaduje. Może co najwyżej korzystać z tych list zgłoszeniowych do niższych lig, ale to co najwyżej.

A co do wiadomych kont, to chyba jedynym sposobem byłaby weryfikacja niektórych kont na tt, ale to chyba musiałby być wniosek organów ścigania, stąd pisałem o kwestiach prawnych, które byłyby przegięciem. Inaczej nie wiem, czy coś się da udowodnić.

No i tak, "Litysze" rzeczywiście chcą reaktywować skoki. Dobrze, żeby tam było chociaż jakieś symboliczne skakanie, bo jakby nie było najbliżej położony Litwy kraj, w którym nie ma żadnych skoków, to... Mołdawia.
(19.04.2023, 23:03)
Arturion
Brawo @Pawmak, brawo @DragonL, brawo @Horus, brawo @payeti, brawo @Paw (rycerz).
Elsa, podejmij terapię.
Jest jeszcze kwestia @Snoflaxe - czuję, że to właśnie on się zna na typowaniu i pomaga kolegom.
Podkreślam: "czuję", nie "Mam pewność".
A co do wtyczek z "mediów społecznościowych"... Ciekawa sprawa, wszędzie tego właśnie trolle i hejterzy się domagają... Przypadek?
:-)
(19.04.2023, 22:38)
Arturion
Nigdy się nie podszywałem pod niczyje konto. Powodem by milczeć są trolle i hejterzy.
(Oraz, w międzyczasie, Święta)
(19.04.2023, 22:03)
Fan ekipy pod narty
@jamesbond007 A Litwini startują z projektem w skokach narciarskich.
(To nie żart mam nadzieje)
(19.04.2023, 14:07)
Pawmak
Inaczej mówiąc, karierę. A jakiś czas temu była akcja z kodami FIS dwojga Hiszpanów i też pisano, że pomyłka, no ale w innych dyscyplinach kodów nie mieli. Teraz ta Maldutyte ma tak samo aktywny kod w snowboardzie, więc też nie wpisali jej aktywnego zamiast innego. A ten Dmukauskas faktycznie już nie ma kodu w biegach, ale oprócz skoków ma także w kombinacji, więc przez pomyłkę by w 2 dyscyplinach dodali? Chociaż on już ma prawie 36 lat, więc jeśli to faktycznie nie pomyłka, to może jakaś akcja zbliżona do tej w stylu Belga Waesa. A propos, to obecny rekordzista Belgii Farinon nie wykluczał zajęcia się skokami poważniej po studiach (co mówił w 2019 roku), więc już jego aktywny kod byłby realniejszy, no ale zobaczymy, czy coś się z tymi Litwinami wyjaśni.

Na razie można tylko się zastanawiać, tak jak nad ewidentnie dublowanymi i być może dublowanymi kontami typerów. Jak na razie nikt na poważnie nie zanegował tego procederu (więc trudno mówić o "kłóceniu się"). Ewentualnie Paździoch (względnie konto o takiej nazwie) próbował cokolwiek wyjaśnić, chociaż też padło coś o "iglo" i rzekomej obsesji oraz zapomniał, że zapewniać może za siebie, a nie za (ewentualnych) kolegów. No i to "w 100% uczciwie", to też i bez dublowania kont raczej by nie było, choć regulaminowo akurat tak.
(18.04.2023, 22:22)
jamesbond007
Przygodę ze skokami zakończył Szymon Zapotoczny.
(18.04.2023, 21:36)
jamesbond007
Wy tu się kłocicie, a tymczasem do rodziny skoków narciarskich dołaczył kolejny kraj. Dwójka Litwinów wyrobiła sobie kody FIS w skokach: Sarunas Dmukauskas (dotychczas biegacz narciarski) i Kotryna Maldutyte (snowboard).
Choć niektórzy twierdzą, że to pomyłki na stronach FIS-u...
(18.04.2023, 19:35)
Pawmak
Arturion nie dał powodów do blokady, nie musi ciągle pisać. Trzeba zresztą przyznać, że tę Juliankę to właśnie on kiedyś zauważył i wszystko wskazuje, że miał rację (stąd o tym koncie wspomniałem, chociaż ono ze względu na późne dołączenie nie jest z czołówki, ale liczy się sam fakt dublowania, a 1 medal też zdobyło).

Konta na tt pisałem (te "alternatywne" to Dż., WT i AL - co najmniej). To na Dż. nawet wczoraj na chwilę zniknęło, ale wróciło (zresztą z "Nkunku" w tej nazwie po małpie). Swoją drogą tu jak jeszcze był Nkunku, to na moją uwagę o weryfikacji w typerze (usunięto już ten dialog) napisał "za dużo szczekasz psino", a teraz qaz też napisał o szczekaniu ;) Z co najmniej podobną i nieuzasadnioną agresją.
(17.04.2023, 14:28)
PawRycerzBogaAvengers2467
Biednego Arturiona zablokowali, bo nigdzie się nie udziela.
(17.04.2023, 00:01)
Pawmak
Ja nie wiem, czy qaz jest oryginalnym kontem, czy nie jest (napisałem tylko o "lekkim podejrzeniu" z pełnym uzasadnieniem), tak samo Paździoch (jak napisałem początkowo "Paździoch ZAPEWNE też nie" - w sensie samodzielności), tylko w obliczu pewnych faktów należy to sprawdzić, na ile się da.

Porządkując jeszcze raz: najpewniej Szczurini = Nkunku i = Julianka. Czy również = Paździoch i qaz - może tak, może nie, ale coś zbyt rzeczywiście agresywnie reagują na analizy, przynajmniej qaz (a żongluje to ktoś kontami - na tt i tu, a nie ja nazwami - wystarczy się wczytać).
A wysokie miejsca w debiutach wskazują na co najmniej ugadywanie typów, choć to regulaminu nie łamie (acz w praktyce różnica nieduża). Ale że jeden z użytkowników w sezonie letnim co najmniej przetestował dublowanie (jeśli nawet tego nie robił w poprzednich latach), to wszyscy wiedzą i najpewniej zimą też spróbował, więc to już co innego. Pogoń, Barca, Dżordż.
(16.04.2023, 23:16)
Cristiano Bonialdo
@Redakcja, proszę o bana dla DragonL, koleżka chyba zbyt mocno się poczuł że w necie jest anonimowy, a nikt nie jest ;)
(16.04.2023, 22:00)
DragonL
@Pawmak trafnie to wszystko rozgryzłeś i coraz więcej psów szczeka, redakcja, pewnie nie może nic zrobić, bo nie ma twardych dowodów, ale nie wierze, że też nie widzi tego. Ale jak nikt z tym nie zrobi to w następnym typerze zagra 3 użytkowników na 50 kontach i tak to sie skończy. Ważne, że my wiemy i pamiętamy, kto jest kim. Szkoda, że najlepszy typer w sieci opanowali internetowi trolle i bawi ich robienie na złość innym. @Pawmak zauważ, ze każdy szczekający na Ciebie jest w tym trollowaniu powiązany. Nawet juz mnie próbował/a porównać z kontem pana Laszka Hajdugi niejaka JuliankaSpodBawarskiejLatarni, Pana którego nie znam i żadnych powiązań z nim nie mam, ale żeby tylko zamącić wodę, wśród uczciwych typujących. Zresztą Julianka jest w grupie podejrzanych , jak słusznie @Pawmak zauważyłeś. Pewnie nikt tego nie rozwiąże, pozostanie niesmak, a ludzie odejdą. Mam nadzieję, że coś sie wyjaśni.
(16.04.2023, 21:41)
qaz
Obserwując falę przydługich, a także mętnych i jałowych w treści rozważań niektórych z moich przedmówców, chciałbym ustosunkować się do kilku kwestii.

Odnośnie zmian w typerze, widzę - zresztą nie tylko ja - pole do poprawy w kwestii zmiany godzin konkursów przez organizatorów, dokonywanych często w sposób frywolny, nie dający się przewidzieć, a odbijających się na utracie mnożnika. Można by temu zapobiec. Nie mam w zasadzie zastrzeżeń do innych obszarów funkcjonowania typera. Pewne symptomy kryzysu typera (m.in. malejąca frekwencja) nie wynikają raczej z jego specyfiki.

Zauważyłem także, że pewien użytkownik, niezwykle tutaj aktywny, rozmiłował się w tworzeniu pewnych teorii. Jak się wydaje, sprawia mu to dużo przyjemności, widząc jak żongluje nazwami i tworzy absurdalne powiązania między nimi. Jego ogromny wysiłek, wyrażający się w namiętnym obserwowaniu mojej internetowej aktywności, jak i innych użytkowników typera, zakrawa jednak o - jak to słusznie zauważył @Marian_Paździoch - pewną obsesję. Wobec narastających halucynacji w umyśle tego pana, nie chciałbym pozostać dłużny. Pragnę zadedykować temu panu pewną fraszkę, tytułując ją - niezgodnie z oryginałem - "Na pewnego chadeka co na mnie szczeka". Proszę się wsłuchać w słowa wypowiadane przez premiera Leszka Millera, jak mniemam znanemu panu: https://www.youtube.com/watch? v=QyjCu6Q-i3U

Z poważaniem,
qaz
(16.04.2023, 17:31)
Pawmak
* nie jest wbrew (zjedzone: regulaminowi, ale czy nie) jest wbrew duchowi gry - miało być
(16.04.2023, 16:20)
Pawmak
Co do Paździocha, to jeszcze z trudem można byłoby w to wierzyć (tu może chodzić o co najmniej bliskiego kumpla albo kogoś z rodziny) - chociaż to też ciekawe, że po paru sezonach w czołówce konto to zajęło teraz 122. miejsce - jakby kogoś przestało w ogóle interesować i się skupił na innych, ale w samodzielność kont Nkunku czy Julianki nikt nie uwierzy i jeśli jest się inną osobą, proszę mówić za siebie. A akcje z lata i głupie żarty dają pełne podstawy do podejrzeń. Wnioski oczywiste są, jakie są i napisałem w miarę dokładnie, jakie są podstawy do zweryfikowania tego. Pytanie o możliwości takiej weryfikacji bez jakichś akcji prawnych (bo to by było rzeczywiście przegięcie).

"q az" wczoraj nie obserwował "Dżordża"/Nkunku (portowca i fana Barcy w jednym, jak zwycięzca na Sz.) i proszę, nagle obserwuje... Prowokacja, albo gra na nosie - "tak, ja prowadzę te konta i co mi zrobicie".

Oczyw iście uzgadnianie typów i jak przypuszczałem ogarnianie i rozsyłanie list zgłoszeniowych nie jest wbrew duchowi gry, to też niech sobie każdy odpowie (zwłaszcza uzgadnianie, bo listy już tam pal licho, choć daje to przewagę). 4. czy 7. miejsca (w różnych sezonach) w debiutach?
A tutaj to mało kto pisze, jak obstawił i jeśli już, to przed samym konkursem, więc to bez znaczenia akurat.

@ Glon
Nie bez powodu "JaTuTylko..." na tt zmieniło akurat ostatnio nazwę na oficjalną ksywkę "Szczurinii", ale Paździoch sprytnie zastrzegł, że chodzi o okres zimowy. Za lato nie ma nagród, więc nic nie mogą anulować. I żeby to było latem tylko to konto, a nie ten wysyp wiadomych...
(16.04.2023, 16:17)
PawRycerzBogaAvengers2467
Na temat limitów, to najlepszym powinni dołożyć np., pierwsze miejsce 8 skoczków, 2 do 4 miejsce po 7 skoczków, 5 do 8 miejsce po 6 skoczków, a od 9 miejsce i dalej jeśli mają taką okazję np. Amerykanie, Rumunii, Kazachstan, Włochy to po 4 zawodników, do tego (Ukraina i Czechy), dalsze miejsce po dwóch skoczków, np. Estonia, Turcja itd.
(16.04.2023, 15:08)
Glon
@Marian_Paździoch

A konto JaTuTylkoPrzypominamONagrodach ?
To nie nowy zawodnik, tylko ktoś ze ścisłej czołówki 2021/22.
(16.04.2023, 12:17)
payeti
Nie to chyba jest oczywiste,ze mozna sie konsultowac.Zreszta nawet tutaj wielu pisze jak obstawili.
(16.04.2023, 11:36)
Marian_Paździoch
Ok, pora zabrać głos, bo to co wypisują tutaj CO NIEKTÓRZY, to już przybiera kształt obsesji i godzi w dobre imię moje oraz kilku moich kolegów, którzy w 100% uczciwie i zgodnie z regulaminem na przestrzeni kilku ostatnich sezonów zdominowali ten bardzo fajny typer.

W okresie zimowym NIE MA I NIGDY NIE BYŁO żadnych multikont prowadzonych przez jedną osobę. Czy w gronie kilku osób mamy ze sobą kontakt i zdarza nam się podsyłać wiadomości na temat prawdopodobnych składów na niższe serie zawodów? Tak. Pokaż mi jednak, jeden z drugim, punkt w regulaminie, który tego zabrania.

Sytuacja została krótko i niezwykle trafnie wyjaśniona przez redakcję w jednym z poniższych komentarzy.

Tyle z mojej strony.

PS: Spędzanie zbyt wiele czasu w iglo może szkodzić zdrowiu.

Ze sportowym pozdrowieniem, Marian_Paździoch, vel. Szymon_SK1.
(16.04.2023, 11:02)
Cristiano Bonialdo
niedziela jest, ale widze że dalej musisz sobie w tym łbie zakutym coś wymyślać, wyjdź człowieku na spacer i sie zastanów nad sensem tego co piszesz, ja nawet konta na twitterze nie mam
(16.04.2023, 10:32)
Pawmak
A tego FIS Cupu kobiet to już i tak nie będzie, bo został zlikwidowany. Sporo innych pozytywnych zmian zresztą też się szykuje.
(16.04.2023, 10:05)
Pawmak
Wyciągnąłem tylko te fikcyjne... Widzę, że retweety z dwóch dowcipnisiowych kont już anulowałeś. Obrzydliwe to jest wiesz co, i sam wiesz, komu się tu nudzi, bo ma hobby zakładania wielu kont, gdzie popadnie. Jeszcze pół biedy, żeby to było tylko dla jaj (chociaż wiele tych tweetów Paździocha i Ceniuszo-Wacława jest po prostu głupich i ordynarnych), ale jeśli ktoś przez to psuje wielomiesięczny poważny konkurs, to to już śmieszne nie jest.
(16.04.2023, 10:00)
JuliankaSpodBawarskiejLatarni
a co z Cichym Skoczkiem i Wujem Cichego Skoczka? podejrzana sprawa

DragonL=Leszek Hajduga
(16.04.2023, 02:10)
Cristiano Bonialdo
a obrzydliwe to sie zaczęło robić jak wyciągnąłeś tu imiona i nazwiska.
(15.04.2023, 22:01)
Cristiano Bonialdo
Dajcie sobie wszyscy spokój, już serio to sie robi nudne pawmak, traktujesz tego typera jak zycie, przeszło to w jakąś chorą obsesje, przeglądasz pewnie kilka razy dziennie ich konta i szukasz w sumie nie wiem czego. Daj se siana chłopie, znajdź se jakąś pasje w przerwie między sezonami :)
(15.04.2023, 22:00)
Pawmak
O proszę - już nie ma "JaTuTylkoCzytam", a "Szczurinii" w nazwie (tej po małpie) oficjalnego konta na tt. A kolejne dowcipnisiowe konto to "Aleksander Luty".
W to TOP3 to raczej nie wątpię, jeśli chodzi o osobę...
(15.04.2023, 20:56)
Cristiano Bonialdo
panowie w jakie miejsca celujecie w nastepnej edycji typera? ja celuje w top3, nie oglądam sie na trolli i pomawiaczy.

pozdro 600 na rejonie niech sie to trzyma!
(15.04.2023, 19:39)
Pawmak
Na twitterze to ten cały "Dżordż" (co pod postami redakcji pisał, żeby mu - czyli kontu Nkunku - dała unbana, a mi po napisaniu o podejrzeniach co do typera napisał "wyp..." z całusem) zaczął mnie śledzić i podawać dalej moje tweety (byle jakie, akurat polityczne). Będę chciał, to go zablokuję. Pierwszy z jego 12 obserwujących oczywiście Szczurini, jest i Paździoch (qaza nie ma).

Maila chyba nie trzeba - wszystko, co zauważyłem, to tu napisałem (warto też zwrócić uwagę na te konta na tt, które i o której tweety sobie nawzajem podają dalej i komentują).

Co do nagród, to właśnie w 1. sezonie 10 lat temu tak było, jak pisze Glon, ale potem to od razu zredukowali - pewnie brak funduszy. Tak by było oczywiście lepiej, chociaż wtedy może być więcej multikont na słupy.

Jeśli chodzi o fb, to tam też można założyć jakieś fikcyjne konto, więc to też może nic nie dać, no i właśnie nie każdy musi mieć konto.
(15.04.2023, 15:22)
Horus
Kilka uwag.

1. Logowanie przez Fb odpada z powodów, o których pisał @marmi. Nikt nie ma obowiązku posiadania kont na innych stronach.

2. Zwiększenie liczby nagród (o czym wspomniał @Glon) nie będzie miało wielkiego znaczenia. Zapewne większość ludzi gra dla samej gry, żeby się bawić, sprawdzić itd. Ja np. nigdy nie typowałem dla nagród - one mnie kompletnie nie interesują.

3. Obecny Typer jest odpychający dla amatorów. Konkursów jest za dużo i są za często. Przeciętny kibic tego nie ogarnia, a więc nie typuje. I w rezultacie liczba graczy spadła w kilka lat o tysiąc. I jeszcze spadnie, gdy kariery skończą Stoch, Kubacki i Żyła. Albo ograniczymy typowanie do PŚ i mistrzostw, albo niedługo będzie grało 50 osób (w tym multikonta). Wasz wybór...
(15.04.2023, 15:16)
payeti
@Glon tylko,ze 72h nic nie wiesz a 48h juz n.p. jest lista na COC i mozna wtedy kombinowac kto pojedzie na PS a kto na Fis Cup.I to jest moim zdaniem adrenalina.
(15.04.2023, 15:09)
PawRycerzBogaAvengers2467
Typer jest absolutnie dobrze zrobiony, ale mam taki jeden problem, że jestem zarejestrowany i mogę pisać komentarze, ale nie mogę usunąć konta i zmienić danych, gdyż do świąt było wszystko dobrze, a od wtorku już nie.
(15.04.2023, 14:25)
Andrzej1985
TYper jest dobrze zrobiony. Ja bym zmienił tylko dwie rzeczy: 1. Zwiększyć pulę nagród, tak jak pisze Glon, 2. Usunął dublujące się konta.
(15.04.2023, 14:20)
marmi
Absolutnie nie wchodzi w grę wymaganie logowania do typera przez jakąkolwiek inną stronę, a już w szczególności facebooka.
Nie ma obowiązku posiadania tam ani nigdzie indziej konta, mnóstwo ludzi je nawet zlikwidowało.
Przez kilka lat nie było problemów z wielokrotnymi kontami, być może od czasu pandemii jednak komuś się bardzo nudziło i postanowił sobie zabawę "urozmaicić". Namawiam redakcję do pochylenia się nad problemem, być może uda się kogoś nieuczciwego wyeliminować. Osoby mające konkretne podejrzenia, tak jak napisał Pawmak zachęcam do ich wysłania na email redakcji jako właśnie podejrzenie łamania regulaminu. Tak, żeby redakcja nie mogła powiedzieć, że nie ma zgłoszeń z konkretami.
Glon (i zapewne kilka innych osób z czołówki) będzie oczywiście przeciwny zmianom, bo jest dobry w tym jak jest teraz.
Niemniej m.in. to o czym piszesz zabija popularność typera. Byłoby miło, gdyby redakcja przedstawiła swoje pomysły na zmiany w typerze. Taki artykuł, pod którym moglibyśmy się do propozycji odnieść w komentarzach.
(15.04.2023, 13:07)
Glon
Kontynuując, np. Turniej 4 Skoczni to tylko 4 typowania (podobnie MŚ, MŚJ, IO) i szansa na 3 nagrody za pierwszą "3".
(15.04.2023, 12:35)
Glon
Ja bym mnożniki zostawił. Zawody FIS Cup i CoC czasem przyśpieszają. Wiedząc to należy typować nie 48 h przed, ale np. 72 h przed, choć do końca nie wiemy kto wystąpi. To dodaje: adrenaliny" :).
Nie rezygnowałbym z typowania FIS Cup. Za to wprowadziłbym nagrody dla "10" generalnej i "3" w pozostałych klasyfikacjach. Wtedy można się "specjalizować" w jakieś klasyfikacji.
(15.04.2023, 12:32)
payeti
No i jeszcze jedno.Tu pisal o tym chyba @marmi faktycznie to nie jest nasza wina,ze konkurs przyspieszono.Trzymajmy sie zasad w ktorym momencie czlowiek typuje.Przeciez on nie ma wplywu na to ,ze zawody odbeda sie wczesniej.A mnoznik juz mialem uwalony pare razy nawet przez jakies pol godziny
(15.04.2023, 01:49)
payeti
I jeszcze jedno - jak ktos chce byc kozakiem to zapraszam do bukmacherow.Prrzewaznie obstawiam 2 zdarzenia i 90 % wchodzi
(15.04.2023, 01:25)
payeti
Dobra moja kolej.Jestem za stary,zeby wylapywac te wszystkie sztucznekonta.Ja TCS ogladalem jak jeszcze skakali Bobak i Fijas.Wiec pomysl zeby polaczyc z Fcb jest chyba niezly.Co do punktacji zastawlbym PS,MS,Iggrzyska rozszerzajac do7-10 zawodnikow.Natomiast Kontynental i FIS Cup rozpoczynalbym od 24h.No i we wszystkich zawodach znioslbym te 0,5>Te typowania nie wynikaja z niewiedzy tylko braku czasu lub spoznienia.
(15.04.2023, 01:13)
PawRycerzBogaAvengers2467
Przez Facebook bym się zgodził, jeśli nie będzie płatny, a ja z Pawmakiem i Arturionam, wiemy jak ktoś co pisze i jest trollem.
(14.04.2023, 21:06)
Cristiano Bonialdo
Ja bym poszedł o krok dalej, za oszustwa (jeżeli to prawda) mandaty i chamom się odechce świrować pawiana :) jednak tylko redakcja moze potwierdzic te informacje czego na razie nie robi, moze jest inaczej. No nic, tylko oni mają wgląd do tego wszystkiego. A tak spytam ciebie Pawmak bo to ty będziesz architektem tego sukcesu, jak ty doszedłeś do tego?
(14.04.2023, 18:15)
Pawmak
Można podejrzewać, że się skumali i ustalili, że będą typować razem (jak już korus do czołówki dorósł) i wtedy obaj będą w czołówce. A dowcipnisiowi się zabawa spodobała i zaczął tworzyć kolejne konta (albo osobiście, albo rękami "słupów").
W ostatniej edycji jeszcze konto JuliankaSpodBawarskiejLatarni się objawiło, pewnie też jego, choć na razie jego główne osiągnięcie to nazwa.
(14.04.2023, 17:51)
Glon
Można zajrzeć do archiwum kilka sezonów wstecz. "Przypadkiem" większość typów korusa i Szczurini pokrywało się.
(14.04.2023, 17:23)
Cristiano Bonialdo
@pawmak
w końcu ciekawa analiza tej sytuacji, co prawda nie zagłębiałem się w ten temat ponieważ nie posiadam takich danych jak ty w tej sprawie, czekamy więc na kolejne ruchy, coś czuję że będzie tu prawdziwe trzęsienie ziemi w ciągu najbliższych dni

czekam tez na wasze wypowiedzi w tej sprawie
@arturion @horus
(14.04.2023, 15:34)
Pawmak
Co do korusa, to pewnie najwyżej ugadywanie się, ale Nkunku to ewidentnie nie było samodzielne konto i Paździoch zapewne też nie - tak samo, jak nie były 3 konta z samej pierwszej "10" typera letniego (JaTuTylkoPrzypominamONagrodac h, bidonzlogiemeurosportu i NarciarskiK...szon - swoją drogą, że w ogóle ta ostatnia nazwa jest dozwolona... były zresztą też dalej inne konta w ten deseń, np. o bidonach). Na jednym z live latem kilka z tych kont (także Paździoch - jedno z kont rok temu wraz ze Szczurinim uprawnione do nagród) dogryzało Arturionowi i ramię w ramię z nimi konto Krzysztof Nkunku, które wtedy nie typowało (ten chwalony tu na samym początku przez wiadomo kogo rzekomy debiutant). Rok temu Szczurini sam się ujawnił na twitterze i wiadomo, że jest fanem Barcy i skądinąd, że jest ze Szczecina. Nkunku na livie raz pisał "My Portowcy" ("Portowcy" - Pogoń Szczecin) i dawał też wyraz kibicowaniu Barcelonie. Po zakończeniu tego sezonu z kolei od razu napisał tu na stronie, że w typerze wygrała "dobra strona" i potem tak się zaczął wydurniać, że jak ujawnił na konkurencji, dostał bana. Na twitterze nazwą oficjalnego konta Szczuriniego (oprócz nazwiska) jest "JaTuTylkoCzytam" (dość mało aktywne) - łudząco podobne do "JaTuTylkoPrzypominamONag rodac h". Sam ujawnił też rok temu, które konto na tt należy do Paździocha (przeznaczone do wulgarnych dowcipów nt. skoków). Są też dwa inne konta na 100% należące do tego, co tu był jako Nkunku - jedno probarcelońskie, mało aktywne (Dżordż) i jedno wulgarno-dowcipne dot. skoków (Wacław Tarnowski, wcześniej Ceniusz Pi...ec). Kto z tych kont co pisał (i jakiego hashtaga użył) i lajkował pod tweetem redakcji o tym podsumowaniu, trochę pisałem i jest to do sprawdzenia. Konto Paździocha w sezonie 20/21 zajęło w generalnej 4. miejsce, chociaż wcześniej chyba w ogóle nie typowało. Poza tym lekko podejrzane może być też konto qaz (na tt i Wikipedii - qazimir) - pod tą tożsamością zajmujące się wyłącznie skokami kazachskimi, ale przecież obeznane ogólnie w skokach i po aktywności lajkowej na tt i zdjęciach widać pewne podobieństwa/powiązania. Oficjalne konto Szczuriniego ma zresztą zdjęcie w tle z kazachskim skoczkiem (co sugeruje bliskość mu tej działki - chyba że ten drugi na zdjęciu to qaz i to jego jakiś kumpel). A sam qaz w sezonie 19/20 - identycznie jak teraz Nkunku - w debiucie w typerze był 7. w generalnej (Szczurini zresztą wówczas w debiucie 4.).

Oczywisty wniosek jest taki, że ciążki dowcipniś Szczurini stoi za kontami "Marian Paździoch", "Krzysztof Nkunku", oczywiście te wygłupiarskie z lata i możliwe, że "qaz". A korus - może go po prostu wciągnął do zabawy, nauczył typować, mogli uzgadniać typy (bo inni zwracali uwagę na ich godziny typowań - ja tego aż tak nie śledzę), ale osoba akurat inna.

Bonialdo to też wygląda, że ta sama osoba, bo inaczej nie miałaby po co pisać tego, co pisze. Quebec akurat nie - to jest niezainteresowany typerem pewien oryginał z Wrocławia, piszący dziwne rzeczy co na różnych portalach i blogach.
(14.04.2023, 12:11)
Szczurini
Czytań te wszystkie „zarzuty” i naprawdę przechodzą mnie ciarki potężnej żenady. Pozdrawiam swoich kumpli, do następnego typerka! :)
(14.04.2023, 09:00)
Redakcja
Redakcja zajęłaby stanowisko, gdyby była taka potrzeba. Bazując na posiadanych przez nas danych nie możemy potwierdzić sugerowanych w komentarzach informacji. A żadnych zgłoszeń z konkretami nie otrzymaliśmy.
(14.04.2023, 07:55)
DragonL
@Pawmak dokładnie najwięcej komentarzy mają tutaj Ci co nie typują i popierają konta powielające, czyli @Quebec i @Cristiano Bonialdo
Panie Andrzeju @Andrzej Mysiak może wreszcie redakcja zajmie jakieś stanowisko w tej sprawie. Na razie wygląda to tak: korus=Szczurini = Krzysztof Nkunku, a jego wataha to Quebec i Cristiano Bonialdo. Sam mogę narobić kont jak chcecie i komentować, za i przeciw, ale po co? To była zabawa i wiele lat mi to sprawiało frajdę, 2 lata temu pewien pan postanowił zbidonować typera i robi to cały czas. Heh, szkoda gadać
.
(14.04.2023, 00:23)
Andrzej Mysiak
@jakubbruno - proszę więc o kontakt mailowy, mój adres w dziale "Redakcja"
(13.04.2023, 18:24)
Horus
Zapewne problem z oszustami jest taki, że używają dynamicznego IP. W przeciwnym razie redakcja, która przecież widzi wszystkie numery IP, mogłaby bardzo łatwo zidentyfikować różne nicki podpięte pod jeden numer.

Pytanie brzmi: jak z tym walczyć? Jedyna opcja to całkowity zakaz używania dynamicznych IP w Typerze. Nie wiem, czy jest to w ogóle wykonalne (trzeba blokować całe zakresy adresów), a rykoszetem mogliby oberwać uczciwi gracze. Szkoda, że grupka zakompleksionych zer może tak łatwo zepsuć zabawę dla tylu ludzi.
(13.04.2023, 14:49)
marmi
Ja typuję dla zabawy i nie mam problemów takich jak ma czołówka, bo po prostu do niej się nie zbliżam.
Słusznie pisze Pawmak, że wymaga to dużo czasu, a ja na typera nie poświęcam dużo. Gdybym jednak był w czołówce to pewnie też bym był wkurzony i protestował.
Nie śledzę innych portali czy platform społecznościowych ale niektórzy to robią i wyciągają wnioski. Nasuwa się pytanie czemu redakcja nic z tym nie robi i moja teoria jest taka, że nie ma dowodów wystarczających by kogoś wyeliminować z wyników.
Częściowo mi się podoba pomysł ograniczenia, bo właśnie bywa 10+ konkursów w jeden weekend co już wymaga zbyt dużego zaangażowania. Natomiast ograniczenie do PŚ i mistrzowskich byłoby moim zdaniem zbyt daleko idące. Byłbym natomiast za usunięciem FIS Cupu (zarówno kobiet i mężczyzn) czy Uniwersjady, COC bym zostawił.
Kwestia mnożników, tutaj bym ich nie eliminował całkowicie, ale wymaga to jakiejś reformy.
Mnożnik nie powinien być np. obcinany tylko dlatego, że konkurs zacznie się wcześniej. To nie daje typującemu żadnego handicapu. Powinno to być uzależnione od tego, czy wcześniej odbędzie się jakaś seria treningowa, czyli czy typujący później będzie miał wiedzę pozwalającą mu lepiej typować. Zlikwidowałbym też mnożnik x0,5. Moim zdaniem poznanie wyników serii próbnej nie daje realnej przewagi, typowo wcześniej odbywają się 2 treningi (plus ewentualnie kwalifikacje w PŚ) a seria próbna już niewiele tu zmienia. Pomijam przypadki losowe typu upadek, choroba itp.
(13.04.2023, 12:45)
Pawmak
@ M.
Pewnie, nie bierzesz udziału, więc masz gdzieś, czy konkurs jest uczciwy, czy nie jest, ale inni nie mają tego gdzieś (m.in. dlatego, że poświęcają tyle czasu - bo tyle trzeba, żeby mieć dobre miejsce - a potem nie wiedzą, które miejsce naprawdę zajęli), a problem jest ewidentny, więc skoro już konkurs się odbywa, to trzeba zwrócić na to uwagę.

Inna też sprawa, że normalne komentarze są przykrywane wygłupami dwóch gości.
(13.04.2023, 12:19)
jakubbruno
Dzień dobry, również mam nieaktualny adres email.
(13.04.2023, 06:55)
Cristiano Bonialdo
W typerze przydałoby się wprowadzenie nowego formatu. Od siebie proponuje M-system. Co zawody między sobą mierzyło by się dwóch typerowiczów o podobnej lokacie w tabeli, aby na przykład STRONG Quebec nie mógł zmierzyć się z WEAK(to nie obraza tylko przykład) Arturionem. Działałoby to w ten sposób że ten typerowicz który osiągnie lepszy wynik w danej "kolejce" zyska mnożnik x2 a ten słabszy np 1,5 lub 1,75. Przed reformą się nie wybronimy, tu trzeba drobnej rewolucji jeżeli chcemy by nowi zawodnicy przybywali na stronę.

Drugim ulepszeniem byłoby wprowadzenie na strone awatarów aby ładniej to wyglądało bo inne strony internetowe dizajnowo odjechały panowie, to jak np by Jagiellonia miałaby grać z AL Nassr, to nie ta liga.

Mam nadzieje że moja propozycja przypadnie wam do gustu, mam nadzieje że redaktor naczelny lub administracja przekaże sprawę dalej.

Wszystkiego najlepszego dla Anny Twarosz i dla wszystkich użytkowników tej witryny internetowej, jeszcze przyjdą dobre czasy, wierze w to!
(12.04.2023, 23:49)
M.
Dajcie sobie spokój z tym typerem. Jeśli tak do tego podchodzicie, to to nie jest żadna zabawa, a uzależnienie. Podliczcie, ile spędziliście czasu na tym typowaniu i zadajcie sobie pytanie, czy warto było. Mniej robisz - mniej się przejmujesz.
(12.04.2023, 21:59)
Fan ekipy pod narty
Pozdrawiam też pana Arturiona Cristiano Bonialdo Quebeca i Glona.
(11.04.2023, 00:53)
Fan ekipy pod narty
Ogólnie to dla mnie pierwszy sezon
typera udany. Zająłem 153 miejsce co jest dla mnie wyczynem bo czasem mi się wogóle nie chciało typować.
(11.04.2023, 00:52)
Cristiano Bonialdo
Arturion

Wyjaśnisz mi może dlaczego na tym portalu jest kult psucia typera. Poproszę cię abyś rozłożył to na czynniki pierwsze, nie jak pawmak dał zdawkowe informacje. Proszę cię żebyś wyjaśnił wszystko od A DO Z.
(10.04.2023, 23:58)
Arturion
Typer to fajna zabawa.
Czemu niektórzy ja psują?
(10.04.2023, 23:44)
Cristiano Bonialdo
Warto też wspomnieć o tym jakim Polska jest cudownym krajem jeżeli chodzi o rywalizacje na arenie międzynarodowej.

W czasach gdy nie było jeszcze typera, na najlepszych skoczniach na świecie występował Adam Małysz. W skrócie fenomen socjologiczny, ileż rzeczy można było mu przypisać podczas tej pięknej kariery. Z własnej pamięci mogę wymienić między innymi:

- trzykrotny wicemistrz olimpijski 2002 (Salt Lake City, K120), 2010 (Vancouver, K125, K98)
- brązowy medalista olimpijski 2002 (Salt Lake City, K90)
- czterokrotny mistrz świata 2001 (Lahti, K90), 2003 (Predazzo, K120 i K95), 2007 (Sapporo, K90)
- wicemistrzostwo świata 2001 (Lahti, K116) - brązowy medalista MŚ 2011 (Oslo, K95)
- czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli (2000/01, 2001/02, 2002/03, 2006/07)
- zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni (2000/01)

Ale nie tylko Małysz był wizytówką naszego pięknego kraju na arenie międzynarodowej. Warto pamiętać o sukcesach między innymi Włodzimierza "Smoły" Smolarka, którego uderzenia lewą nogą zrywały siatki w tych małych i kanciastych bramkach. Pamiętać trzeba jak pomógł wygrać swojemu Widzewowi mistrzostwo Polski w latach 1981 i 1982. Jak sam jednak mówi najładniejszego gola zdobył w Lipsku (nie, to nie ten stadion na którym mecze rozgrywa RB Lipsk) w meczu z NRD, bramka ta dała awans na mistrzostwa świata w Hiszpanii 1982. Z tej reprezentacji można wymieniać wielu wspaniałych piłkarzy, ale jeden zostanie zapamiętany na zawsze, mianowicie chodzi o Zbigniewa Bońka. Swoim Hattrickiem zdobytym na stadionie w Barcelonie na zawsze zapisał się w pamięci nie tylko polskich fanów ale też całych mistrzostw świata.

Widzicie Panowie, do czego może doprowadzić wiara w Polskich sportowców, a wy wykłócacie się o kawałek plastiku, bo nie udało wam sie dobrze zatypować czy pierwszy będzie Granerud czy może Kubacki. Przemyślcie to. Razem możemy bardzo dużo. Wy powinniście podać sobie ręce na zgodę i byłby święty spokój.
(10.04.2023, 23:13)
Arturion
@Glon
Oczywiste.
Musze powtórzyć, bo Spot tu rządzi.
(10.04.2023, 22:51)
Cristiano Bonialdo
Arturion mozesz mnie dodac na discord, pokaze ci ze to nic zlego, bardzo fajna aplikacja
(10.04.2023, 20:15)
Glon
Jeżeli dobry zawodnik ma więcej kont, to powoduje że zawodnicy są niżej w klasyfikacji i nie chcą dalej typować
(10.04.2023, 19:57)
Cristiano Bonialdo
co jak co zabezpieczyło by to "tworzenie kilku kont" ale co wam sie nie zaproponuje to wy to odrzucacie (najbardziej wy chcecie zmian)
(10.04.2023, 19:25)
Arturion
Ciekawe, czy jeszcze ktoś tu zaproponuje "wtyczki" z platform społecznościowych albo "Discorda"...
(10.04.2023, 19:13)
Arturion
I w ogóle przepraszam za garść oczywistych spostrzeżeń.
Są Święta! :-)
(10.04.2023, 18:55)
Arturion
Znów przepraszam za literówki: "który". No i "lubią", nie "lubię".
(10.04.2023, 18:49)
Arturion
@Pawmak
Prawda jest taka, że to ten sam z Ołgino. kórr nęka i sąsiedni portal od paru lat, zmieniając nicki w miarę blokowania. Ale już stylu niekoniecznie, choć podejście do tematu? I owszem. Czasami te trolle udają kłótnie między sobą...
Ale lubię kogoś upatrzyć... To się nazywa "rozpracowanie obiektu".
To wojna po prostu.
(10.04.2023, 18:47)
Cristiano Bonialdo
spokojnie Arturion każdy może mieć swoje problemy, ja walcze z bólem pleców od pół roku.
(10.04.2023, 18:44)
Cristiano Bonialdo
Pawmak zamiast spędzić fajnie czas w święta zamartwia się że nie dostał bidonu. A jakieś wpisowe tu są w typerze żebyś mógł CZEGOKOLWIEK oczekiwać? chłopie ty sie zastanów, zastanów sie
(10.04.2023, 18:43)
Arturion
Co do LIVE, to, oczywiście. chodzi mi o rozmawianie poza konkursami.
(10.04.2023, 18:42)
Arturion
Przepraszam za literówki. Naprawdę mam słaby wzrok. Na przyszłość nie będę się śpieszył ze wstawianiem posta.
(10.04.2023, 18:40)
Arturion
@PAwmak
Lato to była katastrofa. Trolle i hejterzy robili, co chcieli, a multikonta kwitły. Zobaczymy teraz, bo będę typował. Drugi raz, bo przedtem latem też nie typowałem.
Osobnym zagadnieniem jest LIVE, jao chat, gdzie hejterzy robia co, chcą... Przynajmniej latem robili. Sam zaproponowałem tam na luzie rozmawiać cały czas... Z tym, że na "pseudoużytkowników&quo t; poradzi się, gdy ma się większość, albo chodziaż ze trzech-czterech autentycznych.
Wsparcia portalu tam nie ma, prócz kasowania "z czasem". Więc trzeba czasmi mieć silne nerwy.
(10.04.2023, 18:39)
Cristiano Bonialdo
z tobą pawmak się nie da dyskutować i nie dziwie sie adminom że nie zabierają głosu. Do każdego odrazu wylatujesz z pyskowaniem i później jesteś najbardziej poszkodowany (według twojej wersji)
(10.04.2023, 18:28)
Cristiano Bonialdo
ja nikogo nie podejrzewam ;) widze po prostu multum zazdrości w was że wam sie nie udało
(10.04.2023, 18:15)
Pawmak
Glon z Dragonem pisali tu w październiku, jakie konta podejrzewają (stąd napisałem przed chwilą, to co napisałem, do Glona). Ja myślę, że one należą do różnych osób (tyle, że mogą się one konsultować, co też wypacza zabawę), ale jedna z nich prowadzi inne konta (i raczej jest dla wielu, w tym redakcji, jest jasne, które), a największe bezczelstwo miało miejsce latem - kiedy zresztą nie typowałem - ale za lato przynajmniej nie ma podsumowania ani nagród (niewiele też osób się wtedy bawi), stąd akurat na lato napisałem "pal licho" (chociaż powinno ono przynajmniej dać do myślenia przed zimą).
(10.04.2023, 18:13)
Pawmak
To akurat mogła być kwestia konsultacji, ale jeżeli są takie podstawy, jak teraz, to wiązania jednego z tych kont z innym, to trudno na to zamknąć oko.

@ Arturion
Dlatego z Quebec'em nie dyskutuję. Bonialdo to podejrzewam ktoś inny - mający interes w pisaniu takich wierutnych bzdur. Ale ok, tym razem na tą bzdurę na bzdurzę nie odpowiem.
(10.04.2023, 18:03)
Glon
Było konto A, pojawiło się konto B w typerze. Godziny i minuty typowania przez długi czas były identyczne, punkty te same bądź zbliżone.
Dopiero po komentarzach DragonaL godziny typowania zawodnika A i B się zmieniły, choć nie do końca.
(10.04.2023, 17:48)
Cristiano Bonialdo
Żadnych "solidnych podstaw" też nie wymieniłeś, piszesz cały czas to samo, gdybyś faktycznie dał jakąś podstawę do tego by to przeanalizować a tak śledząc to z boku widać najzwyczajniej w świecie tonę zazdrości z twojej strony. Musisz uznać wyższość 8 użytkowników którzy skończyli rywalizacje na wyższym miejscu niż ty.
(10.04.2023, 16:13)
Cristiano Bonialdo
Myślę że odpowiednim rozwiązaniem byłby najzwyklejszy czat z szanownymi prowadzącymi, video albo zwykły, ucięło by to wszelkie spekulacje, trzeba to napewno wyjaśnić przed następną edycją.

A ty pawmak nie musisz od razu obrażać wszystkich którzy wygłaszają własną opinie na dany temat. Takim podejściem narobisz sobie tylko wrogów, zobacz, nikt sie za tobą w tej sprawie jeszcze nie stawił, jeżeli chcesz coś osiągnąć to zmień swoje podejście. W letniej edycji też nie wygrałeś więc nie możesz sie upominać o nagrode za wygranie (jest to legendarny bidon serio szarpiesz sie o kawałek plastiku człowieku). Więcej analizowania, typowania w czas i każdy będzie miał te same szanse na wygranie ;)
(10.04.2023, 16:09)
Pawmak
@ Bonialdo
Ja piszę tylko o solidnych podstawach i wszystko wyłożyłem w poniższych komentarzach. Także to, że nie chodzi o wygranie, tylko o zwykłą uczciwość. A czyim ty jesteś kontem, można się też domyślać (nie zdziwię się, widząc je w czołówce przyszłego typera).

Bidonu to konkretnie nigdy akurat nie dostałem, ale kto wejdzie w wyniki edycji letniej, to wie, o co chodzi.
(10.04.2023, 15:42)
Horus
Ja ostatnio rzadziej bywam na tej stronie, a w Typerze udziału nie brałem, więc cała ta afera jest dla mnie nowa.

Czyli mówicie, że są ludzie, którzy mają po 2-3 konta, aby osiągnąć lepszy wynik? Jeśli to prawda, to jest to po prostu żałosne. Tak się napinać, aby wygrać jakiś gadżet? Serio? To trzeba już być totalnym, zakompleksionym ZEREM.

Przy okazji warto dodać, że w regulaminie jest wprost zapisany zakaz posiadania wielu kont ($2 pkt. 6). Jeśli więc redakcja nic z tym nie robi, to całego Typera można tylko zaorać.
(10.04.2023, 14:25)
Cristiano Bonialdo
Panowie, to nie nasz problem, rewolucja w typerze prędzej czy później nadejdzie. Pawmaku, nie mozesz robic z darmowego typera internetowego afery stulecia że nie udało ci się wygrać. Innym 346 tez nie udało sie wygrać i jakoś afery nie kręcą. Przemyśl poważnie swoje zachowanie ponieważ wykracza one ostatnio ponad wszelkie normy. Nie wiem w jaki sposób w typowaniu można wypaczyć wynik, skoro typowanie odbywa sie zazwyczaj 2 dni przed zawodami. Nikt nie zmusza was do brania w tym udziału, to tylko dobra wola administratorow ze to organizują a to że wytykasz im że nie dostałeś bidonu (mimo że w top3 nie byłeś) jest żałosne. Nie wiem skąd też pojawiła sie na stronie teoria "dublowania kont", są na to jakieś dowody? jakieś poszlaki? czy mówicie tak tylko dlatego że nie wygraliście?
(10.04.2023, 14:16)
Pawmak
Wy idziecie z Glonem trochę dalej ode mnie w przypuszczeniach (chociaż mi się jeszcze jedno konto z czołówki wydaje podejrzane - tożsamość znana skądinąd z pewnej wąskiej specjalizacji - ale to najwyżej przypuszczenie), ale jakby nie było, łamanie regulaminu i śmianie się w żywe oczy (czasem z wulgarnymi odzywkami, jak na tt) jest raczej ewidentne. Czasem też różne osoby mogą się tak ugadywać z "ziomalami" co do typów, co regulaminu nie łamie, ale też wypacza grę. O ile typer będzie kontynuowany, to też nie jestem pewny, czy brać udział (strata czasu i nerwów na typowanie to jedno, ale jeżeli zabawa jest uczciwa, to może jeszcze warto, a jeśli nie jest, no to wątpliwa sprawa). Mówimy o zabawie, ale jakby nie było, w regulaminie jest przewidziana nawet możliwość pójścia do sądu. Nie mówię oczywiście, że ktoś powinien z czymś takim ganiać po sądach, ale sam ten zapis świadczy, że ta zabawa to nie taka błahostka.
(10.04.2023, 13:28)
DragonL
@kibicniedzielny dla mnie jesteś zwycięzcą i bardzo Ci gratuluje dobrej formy i nie daj sie zniszczyć przez układy innych.
(10.04.2023, 02:49)
DragonL
@Pawmak my wiemy, jak to sie odbywa, ale redakcja umywa ręce, ja też mogę założyć kilka kont, w sumie 2 wystarczą i typuje 1. Kubacki a na drugim 1 Granerud, jako ze mówimy nie o zwykłym typowiczu, tylko znającym temat to na wszystkich kontach typy są dobre, jednak czasem nie wiadomo, kto wygra. Stosując tą zasadę, można wysoko mieć 2 konta a w odpowiednim momencie skupić sie na tym gdzie lepiej poszło. Tak było i w tym sezonie i poprzednim.
(10.04.2023, 02:40)
DragonL
Nie wiem czemu redakcja usilnie nie chce przyjąć do wiadomości, że od dawna się dubluje tu konta, a właśnie o tym już była wielokrotnie mowa. Teraz dołączyło nowe konto, użytkownika która ma juz co najmniej 2 lub nawet 3 konta. Sami się miedzy sobą wychwalają, a innych ganią, to już nawet nie jest śmieszne. Wystarczy przejrzeć starsze typery i widać czarno na białym, że ktoś gra z kilku kont. Dla mnie to chyba ostatnie typowanie w zimie, może jeszcze latem dla zabawy coś wytypuje, ale straciłem sens całej zabawy.
(10.04.2023, 02:29)
Glon
Dublowanie kont w typerze jest chore. Sprawia, że bardzo trudno znaleźć się w czołówce.
Nowych typerów przyciągnęłoby większe spektrum nagród, nawet skromnych: pierwsza "10" klasyfikacji generalnej i pierwsza "3" pozostałych klasyfikacji.
(09.04.2023, 17:24)
Pawmak
Przede wszystkim to już nie jest nowość, więc w sposób naturalny zainteresowanie jest coraz mniejsze. Formuła nie jest zła (ew. można sobie darować FIS Cupy kobiet, jak to było kiedyś), chociaż ograniczenie tego tylko do zawodów elity też jakimś rozwiązaniem by było (jakkolwiek byłaby wówczas większa przypadkowość, ale może to też tym ciekawiej). Z kwalifikacjami to jednak przesada. Co do mnożników, to raczej sens mają, chociaż w niższych ligach może być tak, że ktoś ogarnia sobie zakulisowo listę zgłoszeń i rozsyła kumplom, a inni strzelają.

Sensu nie ma na pewno konsultowanie typów między graczami, ale to chociaż jeszcze nie łamie zasad. Natomiast jeżeli któregoś razu 2. miejsce w generalnej zamie NarciarskiK...szon, 3. Dżordż Nkunku, a klasyfikacje boczne wygrają Arnold Boczek i Domeniusz Pi...ec i ktoś potem będzie spał na bidonach, to wtedy sens zabawy będzie zerowy. Pytanie, czy da się temu zapobiec.
(09.04.2023, 13:50)
Horus
A ja chciałbym omówić kwestię reformy Typera. Sam typowałem przez trzy sezony, ale potem mnie to zmęczyło. I chyba nie tylko mnie, bo liczba graczy bardzo spada:

Sezon 2014/2015 - 1337
Sezon 2018/2019 - 861
Sezon 2022/2023 - 348

Pytanie brzmi: dlaczego tak się dzieje? Być może ma to związek z malejącym zainteresowaniem skokami w Polsce. Ale ja uważam, że problem leży w samym Typerze. Moje propozycje zmian są następujące:

1. Ograniczyć typowanie tylko do PŚ i imprez mistrzowskich. Konkursów jest za dużo i zawsze przychodzi taki weekend, gdy trzeba obstawić 10-12 zawodów w trzy dni. Eksperci sobie poradzą, ale przeciętny kibic jest tym przytłoczony. Trzeba szukać składów na PK i FiS Cup, często typować w ciemno, pilnować terminów itd. To męczy i irytuje. Poza tym powiedzmy sobie wprost: dla 99% fanów PK i FiS Cup nie mają żadnego znaczenia. Ci ludzie nie będą ich obstawiać, a więc nie będą liczyć się w klasyfikacji generalnej (i w rezultacie odejdą).

2. Zrezygnować z bonusów x2 i x1,5. Niech każdy sobie typuje kiedy chce, byle przed konkursem. Dzięki temu nie trzeba z zegarkiem w ręku pilnować terminów. I nie ma już sytuacji, gdy traci się bonus, bo zawody przeniesiono na wcześniejszą godzinę (bardzo irytujące).

3. Co w zamian? Można poszerzyć typowanie z 5 do 7 zawodników. Można obstawiać kwalifikacje do PŚ. Można wprowadzić specjalne typowanie na zwycięzców par w T4S (i np. 5 punktów za każdą poprawnie obstawioną parę). Coś się wymyśli.

Zdaję sobie sprawę, że moje pomysły uderzają w najlepszych, więc oni pewnie będą przeciw. W tej wizji Typera o zwycięstwie decyduje bardziej szczęście, a nie mozolne ustalanie składów na jakiś tam FiS Cup. Ale bez zmian liczba graczy spadnie do 50-100. A taki Typer nie ma sensu.
(09.04.2023, 13:05)
Adam Ławniczak00
Od przyszłego sezonu chyba włączę się do zabawy
(09.04.2023, 08:29)
Pawmak
Wbrew pozorom niektórych to jest ważne, czy nawet zabawa (ale nie byle jaka) jest uczciwa, czy nie jest... Oczywiście wygrał najlepszy, ale to nie znaczy, że nie złamał regulaminu i nie wypaczył wyników. Ja akurat nic na tym nie zyskuję poza jakimś miejscem, ale choćby Snoflaxe wie najlepiej, że czasem warto walczyć o zmianę jakichś wyników dla zasady - gratulacje dla niego zresztą za ten konkurs kobiet na MŚ :)
Już pal licho edycję letnią (gdzie do jednej osoby prawdopodobnie należały 4 konta z pierwszej "10" - z czego 3 zimą nie było, w tym tego z przekleństwem w nazwie), ale w zimowym typerze to zbyt istotne, by psuć innym zabawę.
(09.04.2023, 00:11)
Cristiano Bonialdo
Panowie, tak czytam was i czytam i nie moge zrozumieć, to tylko typer, świat sie nie zawalił że kibicniedzielny nie wygral, odpuśćcie wszyscy, skoki to piękna dyscyplina która powinna nas łączyć a nie dzielić. Kończę ten monolog i życzę zdrowych radosnych wesołych świąt i mokrego mokrego dyngusa. Ciepłe Pozdrowienia dla Wszystkich użytkowników!
(08.04.2023, 23:33)
Pawmak
Powstał też hashtag #FreeNkunku na jednym z portali społ. pod postem redakcji, więc wie ona, kto i o której go użył i co pisał (to 3 tożsamości przypisane 3 tutejszym i nie ma tajemnic, jakim - tam przy dwóch jest widoczny wątek barceloński). Albo bliscy kumple, albo to dwie osoby, albo jedna (jedno konto jest oficjalne /"JaTuTylko..." - co zresztą przypomina nazwę jednego z kont letnich w typerze/ i dwa anonimowo-jajcarsko-wulgarne - choć powiązane z nimi jest jeszcze jedno jaj.-wulg., ale ono akurat nic tam nie napisało, tylko zalajkowało) - po prostu ta trójka byłaby do wyjaśnienia w kontekście regulaminu typera i to wszystko.

Radosnych świąt takoż!
(08.04.2023, 23:13)
Arturion
Choć może niekoniecznie?

Zadzia łam jak niejaki @Quebec:

"Krzysz tof_Nkunku początkujący1
@Klovy
ale bana mi wrypali prlowcy z tej strony z notatnika xdddd

(tu nazwa tego portalu) mysiok"

Teraz przerzucił się tam.

Wszystkim Wesołych i spokojnych Świąt!
(08.04.2023, 22:23)
Arturion
@Pawmak
Szkoda czasu. Skoro portal sam nie jest zainteresowany.
(08.04.2023, 21:45)
Pawmak
Być może byś nie stracił tego ferstplejsa, gdyby zrealizować jeden z punktów regulaminu (bo co by nie mówić, dawane są tu i nie tylko powody do takich wniosków - kwestia, czy to tylko głupie żarty, czy naprawdę jest łamany). Nie sprawdzimy tego tak na bank, ale wiadomo, jak było latem i kto był w sezonie letnim raz na live, to wie też, że wiąże się to z pewnym wymienianym niżej nickiem z tego typera zimowego), tylko pytanie o sens dalszego typowania, gdy nie wiadomo, które miejsce naprawdę się zajmuje (czy to, co w tabeli, czy choćby o 1 /a przy regulaminowym DSQ o jeszcze 1/ wyższe - co czasem może mieć znaczenie, ale niezależnie od tego to nie halo).
Gratulacje dla wszystkich graczy, którzy sobie jaj niewielkanocnych nie robili i nie robią.
(08.04.2023, 21:20)
kibicniedzielny
Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy typowali wszystkie konkursy tej najdłuższej edycji typera:)
Podziękowania dla redakcji prowadzącej zabawę:)
Szkoda tylko tej awarii typera przy drugim typowaniu PŚ w Bad Mitterndorf na której straciłem 75 pkt (przelicznik 1,5) i prawdopodobnie wygraną w klasyfikacji generalnej.
Mam nadzieję że typujących w letniej edycji będzie równie dużo co w zimowej.
Pozdrawiam:)
(08.04.2023, 19:20)
PawRycerzBogaAvengers2467
Ja też wszystkim gratuluję rywalizacji i życzę wszystkim wesołych świąt, pozdrowienia do lata.
(08.04.2023, 19:06)
Snoflaxe
Brawa dla zwycięzców :)
Pierwszy raz jestem w gronie nagrodzonych, ale i tak nie mogę przeżałować, że wypuściłem zwycięstwo w generalce w trakcie RawAir :)
(08.04.2023, 16:41)
Marian_Paździoch
W kwestii nagrody prosiłbym o kontakt na adres mailowy [adres zapisany przez redakcję i ukryty w komentarzu], a nie ten przypisany do mojego konta tutaj, bo ten już nie istnieje.
(08.04.2023, 16:10)
Szczurini
Ja chciałbym również wyróżnić Krzyska Nkunku - świetne 7. miejsce w debiucie! Brawo!
(08.04.2023, 16:10)
Szczurini
Gratulacje :-)
(08.04.2023, 16:08)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Typer 2022/2023 - podsumowanie
Typer 2022/2023 - podsumowanie

Typer 2022/2023 - podsumowanie

Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
17.8.2024
23:50
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich