Zaloguj się
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
11
18
19
20
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2024
Najbliższe zawody
03.03.2024, godz. 16:00
Lahti HS-130
PŚ ind.

Po konkursach turnieju Raw Air w Oslo skoczkowie przenieśli się do Lillehammer. Dziś czekają ich treningi i kwalifikacje, a na starcie stanie - podobnie jak na Holmenkollen - 61 zawodników.

Na liście startowej doszło do kilku roszad - w ekipie japońskiej Taku Takeuchi zastąpił Rena Nikaido, a w amerykańskiej Decker Dean wszedł za Erika Belshawa. Najbardziej zaskakująca jest jednak wymiana w drużynie Norwegii - tutaj do składu wszedł Benjamin Oestvold, a wypadł Sondre Ringen, który w Oslo radził sobie całkiem nieźle, zajmując w konkursach 25. i 18. miejsce, a w kwalifikacjach - lokaty piętnastą i czwartą.

Polacy

Polacy, siłą rzeczy, przenieśli się do Lillehammer w takim samym składzie, jaki obowiązywał w Oslo. Na Lysgårdsbakken wystąpią zatem Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny.

Program zawodów

Na program rywalizacji w Lillehammer składają się po dwa konkursy indywidualne pań i panów - przy czym to wszystko rozciąga się aż na cztery dni. Szczegóły poniżej.
Puchar Świata Lillehammer
12 marca 2023 (niedziela)
21:00odprawa techniczna (kobiety)
13 marca 2023 (poniedziałek)
10:00oficjalny trening K1
11:00oficjalny trening K2
11:40kwalifikacje (kobiety)
13:30odprawa techniczna (mężczyźni)
16:30konkurs indywidualny (kobiety)
18:30oficjalny trening (mężczyźni, dwie serie)
20:30kwalifikacje (mężczyźni)
14 marca 2023 (wtorek)
15:10seria próbna (mężczyźni)
16:10konkurs indywidualny (mężczyźni)
18:30seria próbna (kobiety)
19:30kwalifikacje (kobiety)
15 marca 2023 (środa)
15:30seria próbna (kobiety)
16:30konkurs indywidualny (kobiety)
18:15seria próbna (mężczyźni)
19:15kwalifikacje (mężczyźni)
16 marca 2023 (czwartek)
15:30seria próbna (mężczyźni)
16:30konkurs indywidualny (mężczyźni)
Pogoda

Dziś w Lillehammer obficie pada śnieg, w kolejnych dniach opadów ma już nie być. Temperatura maksymalna będzie wahać się w okolicach zera (do +1°C), minimalna to okolice -9°C. Wiatr ma wiać z prędkością ok. 2-3 m/s, aczkolwiek w porywach może osiągać nawet 10 m/s (najgorzej w tym kontekście będzie we wtorek).

Skoki w telewizji

Transmisje i retransmisje z zawodów w Lillehammer - w wydaniu męskim i kobiecym - można śledzić na antenach Eurosportu 1, Eurosportu 2 oraz w Player.pl. Oprócz tego skoki są obecne w TVN24 ("Strefa kibica - zima") czy Metro ("Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich").

Kibice, którzy nie będą mogli oglądać zawodów w TV, z pewnością chętnie skorzystają z internetowej usługi Eurosport w Player oraz z powtórek, które będzie pokazywać Eurosport.

Zapraszamy do działu Skoki w TV, w którym prezentujemy program telewizyjny związany ze skokami narciarskimi. Harmonogram jest aktualizowany co 20 minut, zawiera dokładne godziny planowego rozpoczęcia i zakończenia emisji, a także czytelne oznaczenie tego, co akurat jest nadawane w telewizji. Przetestujcie i dodajcie do zakładek! program transmisji telewizyjnych ze skoków »
Relacja LIVE

Polecamy także naszą relację LIVE, dzięki której - jak zawsze - będzie można śledzić wyniki serii treningowych, próbnych, kwalifikacji oraz konkursów. Zachęcamy wszystkich do komentowania wydarzeń na skoczni w wygodnym czacie, który towarzyszy tabeli wyników i liście startowej. skoki narciarskie na żywo - relacja LIVE »
Typer

Walka toczy się nie tylko na skoczni, ale też w Typerze - naszym konkurs dla kibiców skoków narciarskich. Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów. typuj wyniki skoków - typer.skokinarciarskie.pl »
Lista startowa
zawodnikkraj
1Eetu NousiainenFinlandia
2Francesco CeconWłochy
3Decker DeanUSA
4Remo ImhofSzwajcaria
5Muhammet Ali BedirTurcja
6Jakub WolnyPolska
7Sabirzhan MuminovKazachstan
8Kalle HeikkinenFinlandia
9Taku TakeuchiJaponia
10Danil VassilyevKazachstan
11Killian PeierSzwajcaria
12Andrew UrlaubUSA
13Benjamin OestvoldNorwegia
14Maximilian SteinerAustria
15Roman KoudelkaCzechy
16Casey LarsonUSA
17Keiichi SatoJaponia
18Junshiro KobayashiJaponia
19Fatih Arda IpciogluTurcja
20Rok MasleSłowenia
21Simon AmmannSzwajcaria
22Artti AigroEstonia
23Justin LissoNiemcy
24Yukiya SatoJaponia
25Mackenzie Boyd-ClowesKanada
26Alex InsamWłochy
27Niko KytosahoFinlandia
28Vladimir ZografskiBułgaria
29Antti AaltoFinlandia
30Aleksander ZniszczołPolska
31Paweł WąsekPolska
32Giovanni BresadolaWłochy
33Gregor DeschwandenSzwajcaria
34Kristoffer Eriksen SundalNorwegia
35Clemens AignerAustria
36Naoki NakamuraJaponia
37Philipp RaimundNiemcy
38Stephan LeyheNiemcy
39Constantin SchmidNiemcy
40Lovro KosSłowenia
41Robert JohanssonNorwegia
42Domen PrevcSłowenia
43Daniel Andre TandeNorwegia
44Marius LindvikNorwegia
45Ziga JelarSłowenia
46Johann Andre ForfangNorwegia
47Markus EisenbichlerNiemcy
48Kamil StochPolska
49Jan HoerlAustria
50Michael HayboeckAustria
51Daniel TschofenigAustria
52Timi ZajcSłowenia
53Karl GeigerNiemcy
54Manuel FettnerAustria
55Ryoyu KobayashiJaponia
56Andreas WellingerNiemcy
57Piotr ŻyłaPolska
58Stefan KraftAustria
59Anze LanisekSłowenia
60Dawid KubackiPolska
61Halvor Egner GranerudNorwegia
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2023 - wszystkie artykuły
Komentarze
Wojtekk
To już wiadomo że generalka w PK dla Oestvolda, bo drugi Villumstad tracił do niego 198 punktów.
(14.03.2023, 16:04)
Pawmak
Nie zakończył się PK, jeszcze są konkursy w Lahti. Dla Norwegów z bezpośredniego zaplecza się zakończył, bo będą w krajówce PŚ, ale i tak są na czele.

Tymczasem na treningu Lindvik 2., a Raimund 15. (z Niemców niżej tylko od Geigera) :D
(13.03.2023, 20:19)
M.
Heh, ja to zapomniałem, że PK się zakończył. No ale nigdy nie byłem fanem przerzucania do PŚ. Zresztą, tak patrząc na najmłodszych zawodników z PŚ w tym roku. Daniel Tschofenig - jeden sezon w PK. Najwyższe miejsce 2, i w sumie to jedyne jego miejsce na podium. Potem już PŚ. Timi Zajc - historia startów w PK praktycznie żadna. Jan Hoerll - raptem kilka konkursów. Marius Lindvik - on aż dwa lata musiał w PK dominować, by wywalczyć sobie miejsce w składzie na PŚ na stałe. Domen Prevc - zesłany w zeszłym sezonie na 14 konkursów. Jedyny jego sezon w PK. Lovro Kos - dwa prawie pełne sezony. Philipp Raimund - cały poprzedni sezon. Kristoffer Eriksen Sundal - brak historii w PK. Constantin Schmid - mało występów w PK, bez rewelacji tam. Bendik Jakobsen Heggli - zazwyczaj druga dziesiątka w PK. Dalej mi się nie chce sprawdzać, ale reguła jest dość jasna. Z najmłodszych zawodników z czołówki PŚ jedynie Lindvik był dominatorem w PK. Pozostali zawodnicy albo w PK prawie w ogóle nie skakali, albo wcale nie zajmowali tam jakichś bardzo wysokich miejsc. To wcale nie najlepsi zawodnicy z poprzednich sezonów PK trafiają do PŚ, bo rozwój w skokach nie jest tak oczywisty. Największe zaskoczenie tego sezonu to taki Sundal. Kto w zeszłym roku powiedziałby, że on na stałe wejdzie do 30. PŚ, zdobędzie medal na mistrzostwach świata, a na Raw Air będzie się liczył w walce o pierwszą 10? Dlatego ja wcale nie widzę w czarnych barwach przyszłości polskich skoków, bo to, kto się objawi w następnych sezonach, w bardzo niewielkim stopniu zależy od tego, kto i jak skacze w PK.
(13.03.2023, 19:03)
Pawmak
Składy zostały powołane na całe RawAir i poza Norwegami, którzy są u siebie i będą wystawiać krajówkę i i tak jadą do Norwegii od razu z Zakopanego (gdzie ledwie wczoraj odbyły się 2 dwuseryjne konkursy, a dziś już są kwalifikacje w Lillehammer), a pozostali nie muszą się tak tłuc, zwłaszcza w okolicznościach, o których pisał .M. Chociaż w normalnych warunkach - gdyby były zawody weekend po weekendzie - taka zmiana Raimunda na Hoffmanna miałaby sens, ale w obecnej sytuacji nie.

Ukraińcy to też ani maszyny, ani pewnie tacy kasiaści, żeby skakać taki maraton. Może się pojawią w Lahti, ale oby przynajmniej w Planicy, to by Marusiak jeszcze zakosztował mamuta.

Ciekawe, czy Rumuni już skończyli sezon. Że w RawAir ich nie ma, to zrozumiałe, ale mogliby być w Zakopanem.
A Jipescu jak 3 miesiące temu zdobył prawo startu w PK, tak od tego czasu nie pojawił się ani tam, ani w FIS Cupie (jedynie na imprezach mistrzowskich dla młodych).
(13.03.2023, 18:14)
marmi
@aaa
To nie jest adekwatne porównanie. Pomijasz fakt, że Ringen wystąpił w Oslo wyjątkowo i że to Oestvold był lepszy w COC.
@solsar
Pierwsza 10 COC w sensie generalki? W takim przypadku Norwegowie zyskaliby 4 miejsca oraz po 2 Niemcy i Austriacy.
Dokładnie to, czemu FIS chciał przeciwdziałać, gdy ograniczał ilość miejsc w PŚ dla najlepszych do 6 (+1 z ostatniego periodu COC dla 3 krajów) z poprzednich 8. Takie postępowanie betonowałoby skład konkursów PŚ do krajów z top6 (czy nawet top5). Co za tym idzie jeszcze więcej miejsc w czołówce dla tych krajów. Dokładnie odwrotnie do starań o popularyzację konkurencji (o ile to w ogóle możliwe, ale taki jest cel). To nawet nie jest to co ty sam byś chciał raczej...
@Pawmak
Mam nadzieję, iż jest oczywiste, że robiłem sobie jaja z tym betonowym, wcześniej zresztą też. Określenia użyłem tylko w nawiązaniu do jakichś wcześniejszych wypowiedzi i dla żartu.
Jeśli chodzi o rotowanie składem to zależy od skoczka czy przypadku, nie można tu ustanowić reguły zawsze działającej. Jeden skoczek będzie radził sobie lepiej z przejściem między COC i PŚ i związaną z tym m.in. zmianą belek a inny gorzej. W tym także bardzo ważny w niektórych przypadkach aspekt psychiczny.
(13.03.2023, 17:46)
Mateusz22
Wie ktoś czemu Ukraińcy nie startują? Często odpuszczali PŚ, żeby wystartować w PK czy Fis cupie w Polsce, a tym razem nawet tam nie przyjechali
(13.03.2023, 17:22)
Wojtekk
Jeszcze jedno, akurat taki Martin Hamann wygrał kiedyś letni CoC i potem skakał przez cały sezon w PŚ i zajął wówczas bardzo solidne 24. miejsce, to było dwa lata temu i później już nie zdobył punktów w PŚ, jest więc bardzo prawdopodobne że to może być skoczek jednego sezonu, Philipp Raimund zresztą niestety również
(13.03.2023, 16:49)
solsar
Szkoda Ringena natłukł sensacyjnie pkt, Liisso jeszcze lepszy tu może być ciekawie jeśli Lisso będzie tak pkt może się nawet dokopać do 30tki sezonu paroma skokami XD
(13.03.2023, 16:48)
Wojtekk
@M. akurat Polacy od lat mają swoją "żelazną trójkę" czyli Kubacki, Stoch i Żyła i aktualnie najstarszą chyba pod względem średniej wieku kadrę w PŚ, jednak przykład juniorów pokazuje, że po zakończeniu przez nich kariery z naszymi skokami wcale nie musi być tak źle (vide 3 miejsce Habdasa i 4 Tomasiaka na MŚ juniorów i srebro drużynowo), więc myślę że polskie skoki jeszcze nie mają najlepszych lat za sobą ;)
(13.03.2023, 16:46)
M.
Akurat przykład polskiej reprezentacji pokazuje, że to rotowanie składem nie ma najmniejszego sensu. Zawodnik przyzwyczajony do skakania z wyższego rozbiegu w PK rzadko kiedy umie od razu odnaleźć się w PŚ. Większość takich transferów kończy się odpadnięciem w kwalifikacjach bądź w pierwszej serii. A Raimund w takim PK to pewnie by mógł nawet wygrać. I co? Powrót do PŚ za chwilę? Więcej da mu skakanie w kryzysie na PŚ, bo skakać jak nie ma się formy też trzeba umieć, a takiego się nie nauczy, jak go będą odsyłać po dwóch nieudanych konkursach.
(13.03.2023, 16:40)
Wojtekk
Dziwi mnie mocno że skład Niemców taki sam - powinien wskoczyć świetnie radzący sobie ostatnio w CoC Hoffmann za Raimunda, który w Oslo ani razu nie wszedł do drugiej serii. Ale niestety prawo Horngachera jest takie a nie inne...
(13.03.2023, 16:35)
M.
Ringen na pewno wiedział, że po Oslo zastępuje go Oestvold. Odstawianie Lindvika, bo jest w 20, a nie w 10 byłoby absurdalne. Johansson skakał świetnie, to nie wina złej formy, że miał w piątek problem z wiązaniem, przez co odpadł w kwalifikacjach (mam wrażenie, że ten problem sprzętowy był kompletnie zignorowany w Eurosporcie; mówili tak, jakby po prostu zepsuł skok), w niedzielę miał pecha do warunków. No nie odstawia się z takich powodu zawodnika, który na treningach był w pierwszej piątce, przecież to bez sensu.
(13.03.2023, 16:30)
Wojtekk
@Pawmak krajówka dopiero w Vikersund 2 razy z tego co wiem. Nikaido jakieś sprawy rodzinne czy co?
(13.03.2023, 16:29)
Pawmak
Na pewno krajówka w tym tygodniu... Albo raz w Lillehammer i raz w Vikersundzie, albo 2 razy na mamucie.
I kolejny trener etykietkowany betonowym, "lol" :D Johansson miał w Oslo przebłyski bardzo dobrych skoków. Lindvik też nie jest w takiej złej formie. Trzeba większego kryzysu, żeby kogoś odstawić, a teraz jak i tak zaraz krajówka, nie ma to specjalnego znaczenia.

Wiadomo, że Nikaido nie został "wywalony" - tego się raczej nie robi u Japsów, a jeśli już, to kwalifikowaliby się do tego tylko Satowie. Tak ogłosił Nikaido, że podjął nagłą decyzję o powrocie do domu ze względu na okoliczności i jak wróci, to więcej wyjaśni.
(13.03.2023, 16:13)
solsar
Jeśli chcecie podnieść poziom to powinny dojść do regulaminu wymogi że 1 dziesiątka CoC ma prawo wystartować w PŚs bez względu na limity. Zawody byłyby zdecydowanie bardziej atrakcyjne, a ranga CoC wzrosłaby niesamowicie
(13.03.2023, 16:01)
Michaś
Szkoda Ringena, w Oslo skakal lepiej od Lindvika i Johanssona. Ciekawe kiedy Norwegowie planuja wykorzystac krajowke, dopiero w Vikersund?
(13.03.2023, 15:56)
aaa
@marmi:
to teraz sobie wyobraź, że Wolny zajmuje 15 miejsce w RAW Air, ale zmieniamy go na Murańkę, bo dobrze skakał w CoC, jaki raban by był
(13.03.2023, 15:53)
marmi
Tobie @solsar zawsze będzie za mało uczestników. Ilu by nie było ty zawsze marudzisz, że powinien być jeszcze ten czy tamten zawodnik czy kraj. Z reguły plankton nie mający wielkich szans na wejście do konkursu (przejście kwalifikacji).
To ma marginalne znaczenie, czy się taki plankton pojawi czy też nie.
No i FIS tu niczego nie odwala, nie zabrania się tym krajom czy zawodnikom przecież zgłaszać. Każdy kraj może wystawić minimum 2 skoczków z prawem startu w PŚ. To prawo jest zaś ustalone tak, że jeśli się tego wymogu nie spełnia to nie ma absolutnie sensu występowanie w kwalifikacjach PŚ.
Ciekawe co piszesz Pawmak o Nikaido. Znaczy tak sobie zakończył sezon w trakcie turnieju Raw Air? Powiedzieć, że to dziwne to nic nie powiedzieć.
Albo bym kończył sezon po MŚ albo po RA. Po co jechać do Norwegii tylko na weekend, szczególnie w przypadku Japończyka, który mógłby wrócić zamiast tego do ojczyzny to jest niemożliwe do racjonalnego wytłumaczenia...
Natomias t bardzo logiczne jest wyjaśnienie zmiany Ringena na Oestvolda, które też wydawało mi się dziwne z początku :)
Choć Ringen mógłby zastąpić Lindvika bądź Johanssona bo był od nich po prostu lepszy w Oslo.
No ale to by było za dużo dla betonowego Stoekla lol
(13.03.2023, 15:49)
Pawmak
Zaskakujące to było, że Oestvolda nie było w Oslo, bo miał zapewniony udział. Tyle, że z niego zrezygnował ze względu na walkę o zdobycie PK, stąd obecność Ringena, ale po PK wskakuje na przynależne mu miejsce. Krajówki i tak nikt z czołówki zaplecza Norwegów raczej nie odpuści, w jej ramach się zresztą Ringen znowu może wykazać.

Czyli jest Dean i Amerykanie rotują. I słusznie.

Nikaido zakończył sezon. I proszę, od razu Takeuchi wskakuje, no i fajnie.
(13.03.2023, 14:47)
solsar
W tym roku te zawody są śmieszne uczestników powinno być minimum 75 , to jest żałosne co odwala FIS
(13.03.2023, 14:45)
aaa
aha i Nikaido to samo... Mają słabeuszy Kobayashiego, Sato... a wywalają Nikaido. Nic z tego nie rozumiem.
(13.03.2023, 14:41)
aaa
Stoeckl zabrał Ringenowi szansę na dobry wynik w RAW Air. Johansson na to nie zasłużył...
(13.03.2023, 14:39)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
PŚ Lillehammer: 61 skoczków na starcie, Oestvold zastąpi Ringena
PŚ Lillehammer: 61 skoczków na starcie, Oestvold zastąpi Ringena

PŚ Lillehammer: 61 skoczków na starcie, Oestvold zastąpi Ringena

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Denis Sindler (1992)
Najbliższe zawody - szczegółowy program
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
09:30
CoC Planica
10:00
FIS Cup Oberhof
14:30
PŚ Lahti
kwalifikacje M
16:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
8 marca 2024 (piątek)
12:00
PŚ Oslo
odprawa techniczna M
12:30
PŚ Oslo
odprawa techniczna K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna K
14:45
PŚ Oslo
oficjalny trening M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening K
16:15
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
17:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
17:00
PŚ Oslo
kwalifikacje M
18:15
PŚ Oslo
oficjalny trening K
20:00
PŚ Oslo
kwalifikacje K
9 marca 2024 (sobota)
08:00
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
09:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna M
13:40
PŚ Oslo
seria próbna M
14:40
PŚ Oslo
konkurs ind. M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening M
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
13:11
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed kwalifikacjami do 2. konkursu
dzisiaj
13:50
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio + kwalifikacje + 2. konkurs, HS 130
dzisiaj
13:52
Eurosport w Player.pl Lahti | Kwalifikacje do 2. konkursu, HS 130
dzisiaj
14:52
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed 2. konkursem, HS 130
dzisiaj
15:23
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
dzisiaj
15:30
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
dzisiaj
16:00
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs indywidualny seria 1
dzisiaj
17:00
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
dzisiaj
17:07
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio po 2. konkursie, HS 130
dzisiaj
17:10
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs indywidualny seria 2
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich