Zaloguj się
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
11
18
19
20
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2024
Najbliższe zawody
03.03.2024, godz. 16:00
Lahti HS-130
PŚ ind.

Kolejne decyzje trenerów za nami - wiemy już, którzy skoczkowie wystąpią jutro w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu o mistrzostwo świata na dużej skoczni. W reprezentacji Polski zabraknie Pawła Wąska.

Po trzech rozegranych dziś seriach treningowych trenerzy reprezentacji, które przyjechały do Planicy w nadmiarowych składach, musieli podjąć decyzję, kto wystąpi w kwalifikacjach, a kto obejrzy je z trybun - wynika to z faktu, iż limit dla każdego kraju to cztery miejsca (plus dodatkowe dla obrońcy tytułu), a niektóre zespoły w treningach wystawiły więcej zawodników.

Po treningach zaufania trenerów nie zyskali Paweł Wąsek (lepiej skakał dziś Aleksander Zniszczoł), a także zawodnicy, którzy nie startowali również na skoczni normalnej: Yukiya Sato, Philipp Raimund (choć znów był lepszy od Karla Geigera), Robert Johansson, Daniel Andre Tande i Tate Frantz.

Do częściowych roszad doszło w ekipach Kazachstanu (zabraknie tu Magżana Amankeldiulego i Swiatosława Nazarenki - w porównaniu ze skocznią normalną tego drugiego zastąpił Nikita Dewiatkin) i Słowenii (po upadku nie wystąpi Peter Prevc, natomiast Domen Prevc zastąpił Lovro Kosa).

Spośród obecnych na liście startowej do kwalifikacji nie przystąpią także Jan Habdas i Kalle Heikkinen - obaj jednak nie byli nawet rozważani w kontekście powołania, gdyż w Planicy nie skakali.

Kwalifikacje panów zaplanowano na czwartkowe popołudnie, natomiast walka o medale będzie miała miejsce w piątek od 17:30.
Lista startowa
zawodnikkraj
1Andrei FeldoreanRumunia
2Muhammet Ali BedirTurcja
3Francesco CeconWłochy
4Vitaliy KalinichenkoUkraina
5Qiwu SongChiny
6Remo ImhofSzwajcaria
7Nicolae Sorin MitrofanRumunia
8Sergey TkachenkoKazachstan
9Sabirzhan MuminovKazachstan
10Decker DeanUSA
11Weijie ZhenChiny
12Alan GobozoviGruzja
13Xiaoyang ZhouChiny
14Mihnea Alexandru SpulberRumunia
15Eetu NousiainenFinlandia
16Nikita DevyatkinKazachstan
17Radek RydlCzechy
18Kevin MaltsevEstonia
19Daniel Andrei CacinaRumunia
20Danil VassilyevKazachstan
21Killian PeierSzwajcaria
22Andrew UrlaubUSA
23Yevhen MarusiakUkraina
24Roman KoudelkaCzechy
25Erik BelshawUSA
26Vilho PalosaariFinlandia
27Casey LarsonUSA
28Junshiro KobayashiJaponia
29Fatih Arda IpciogluTurcja
30Simon AmmannSzwajcaria
31Artti AigroEstonia
32Mackenzie Boyd-ClowesKanada
33Alex InsamWłochy
34Ren NikaidoJaponia
35Niko KytosahoFinlandia
36Vladimir ZografskiBułgaria
37Antti AaltoFinlandia
38Aleksander ZniszczołPolska
39Kristoffer Eriksen SundalNorwegia
40Gregor DeschwandenSzwajcaria
41Giovanni BresadolaWłochy
42Naoki NakamuraJaponia
43Constantin SchmidNiemcy
44Domen PrevcSłowenia
45Johann Andre ForfangNorwegia
46Marius LindvikNorwegia
47Ziga JelarSłowenia
48Markus EisenbichlerNiemcy
49Kamil StochPolska
50Jan HoerlAustria
51Michael HayboeckAustria
52Daniel TschofenigAustria
53Karl GeigerNiemcy
54Timi ZajcSłowenia
55Manuel FettnerAustria
56Ryoyu KobayashiJaponia
57Andreas WellingerNiemcy
58Piotr ŻyłaPolska
59Stefan KraftAustria
60Anze LanisekSłowenia
61Dawid KubackiPolska
62Halvor Egner GranerudNorwegia
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2023 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kraftus
Według treningów, z kwalifikacji powinni zostać skreśleni następujący skoczkowie:
Finlandia: Kalle Heikkinen (poz. 73 na liście średnich treningowych)
Japonia: Yukiya Sato (poz. 52)
Kazachstan: Svyatoslav Nazarenko (poz. 69) i Magzhan Amankeldiuly (poz. 71)
Niemcy: Karl Geiger (poz. 28)
Norwegia: Robert Johansson (poz. 23) i Daniel Andre Tande (poz. 29)
Polska: Paweł Wąsek (poz. 30) i Jan Habdas (poz. 73)
Słowenia: Lovro Kos (poz. 19) i Peter Prevc (poz. 62)
USA: Tate Frantz (poz. 54)

Jedyne wyłamanie z tej reguły wystąpiło w przypadku Geigera, który będzie skakał w kwalach, a zastąpił on Raimunda z pozycji 24. Tym razem różnica między nimi już nie taka duża, a w sobotę dostaliśmy doskonały przykład (zresztą w dawniejszych konkursach mistrzowskich też takie dostawaliśmy), że treningi treningami, ale na konkurs Geiger zmobilizować się potrafi.
(01.03.2023, 20:13)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
MŚ Planica: Trenerzy zdecydowali, kwalifikacje bez Wąska i Raimunda
MŚ Planica: Trenerzy zdecydowali, kwalifikacje bez Wąska i Raimunda

MŚ Planica: Trenerzy zdecydowali, kwalifikacje bez Wąska i Raimunda

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Denis Sindler (1992)
Najbliższe zawody - szczegółowy program
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
09:30
CoC Planica
10:00
FIS Cup Oberhof
14:30
PŚ Lahti
kwalifikacje M
16:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
8 marca 2024 (piątek)
12:00
PŚ Oslo
odprawa techniczna M
12:30
PŚ Oslo
odprawa techniczna K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna K
14:45
PŚ Oslo
oficjalny trening M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening K
16:15
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
17:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
17:00
PŚ Oslo
kwalifikacje M
18:15
PŚ Oslo
oficjalny trening K
20:00
PŚ Oslo
kwalifikacje K
9 marca 2024 (sobota)
08:00
CoC/ICoC Lahti
seria próbna K
09:00
CoC/ICoC Lahti
konkurs ind. K
13:30
CoC/ICoC Lahti
odprawa techniczna M
13:40
PŚ Oslo
seria próbna M
14:40
PŚ Oslo
konkurs ind. M
15:30
CoC/ICoC Lahti
oficjalny trening M
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed kwalifikacjami do 2. konkursu
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio + kwalifikacje + 2. konkurs, HS 130
dzisiaj
14:26
Eurosport w Player.pl Lahti | Kwalifikacje do 2. konkursu, HS 130
dzisiaj
15:26
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio przed 2. konkursem, HS 130
dzisiaj
15:30
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
dzisiaj
15:58
Eurosport w Player.pl Lahti | 2. konkurs, HS 130
dzisiaj
16:00
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs indywidualny seria 1
dzisiaj
17:00
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - studio sport
dzisiaj
17:10
TVN Skoki narciarskie: Puchar Świata, Lahti 2024 - konkurs indywidualny seria 2
dzisiaj
17:41
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio po 2. konkursie, HS 130
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich