Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
6
7
8
20
21
22
23
27
28
29
marzec 2023
Najbliższe zawody
26.03.2023, godz. 15:15
Lahti HS-130

Ostatni dzień lotów na Kulm za nami. Wbrew obawom jest o czym pisać, a bohaterem dnia został dziś Jewhen Marusiak - choć kilku innych zawodników również ma czym się pochwalić...

Zanim jednak przejdziemy do dzisiejszych wydarzeń w Tauplitz/Bad Mitterndorf, cofnijmy się o dokładnie dwadzieścia lat. To właśnie 29 stycznia 2003 roku dziewiętnastoletnia Daniela Iraschko (wtedy jeszcze nie Iraschko-Stolz) jako pierwsza kobieta w historii poleciała na odległość dwustu metrów. Miało to zresztą miejsce właśnie na Kulm. Od tego czasu rekord świata pań nie zmienił się - ale tak zapewne się stanie już podczas marcowych (poniekąd pokazowych) zawodów w Vikersund.

Przechodzimy zatem do niedzielni na Kulm i Jewhena Marusiaka, który w piątek ustanowił swój rekord życiowy i jednocześnie rekord Ukrainy na poziomie 200,5 metra, by w niedzielę znacząco się poprawić. Od dziś życiówka sympatycznego Ukraińca i rekord jego kraju wynoszą 210 metrów. Co ważne, taką odległość zawodnik osiągnął dziś dwukrotnie - w kwalifikacjach (z dziewiętnastej belki przy wietrze 0,22 m/s w plecy) i pierwszej rundzie konkursowej (belka szesnasta, wiatr 0,13 m/s pod narty); również w finale nie było źle (200 m z piętnastej belki, wiatr 0,24 m/s pod narty). Nie możemy też zapomnieć o tym, że tak dobre skoki dały Ukrainie pierwsze punkty Pucharu Świata od 3 lutego 2010 roku - wtedy w Klingenthal 28. miejsce zajął Witalij Szumbarec.

To był jedyny dziś rekord kraju, ale nie jedyny rekord życiowy. Takie ustanawiało jeszcze dwóch zawodników - w pierwszej serii konkursowej 225,5 metra uzyskał Giovanni Bresadola (swoją drogą Włoch w ciągu tego weekendu ujawnił spory talent do lotów), a do 214. metra doleciał w tej samej rundzie Kristoffer Eriksen Sundal. Obaj panowie startowali z belki szesnastej przy wietrze rzędu 0,2-0,4 m/s pod narty.

Jednym z bohaterów był dziś też Timi Zajc. Słoweniec, który próbował nawiązać walkę z Halvorem Egnerem Granerudem, był dziś jedynym skoczkiem, który trzykrotnie przekraczał 230 metrów. Jego osiągnięcie z kwalifikacji - 239,5 m (belka czternasta, wiatr 0,37 m/s pod narty) było najlepszą odległością dnia. Dwukrotnie 230 m przekraczał Halvor Egner Granerud (234,5 oraz 235 m - w obu seriach konkursowych), a po razie Austriacy: Stefan Kraft (233 m w I rundzie) i Manuel Fettner (235 m w I rundzie). Temu drugiemu niewiele brakowało do wyrównania życiówki (235,5 m z Vikersund 2017).

Łącznie zarejestrowaliśmy dziś 97 skoków za punkt K, siedem za linię 230. metra, żadnych powyżej 240 metrów.
Rekordy życiowe - Tauplitz/Bad Mitterndorf, dzień 3
zawodnikkrajpoprzedni rekordodległośćbelkaseria
Giovanni Bresadola Włochy 218.0 225.5 16. I
Kristoffer Eriksen Sundal Norwegia 210.5 214.0 16. I
Yevhen Marusiak Ukraina 200.5 210.0 19. kwal.
Rekordy krajów - Tauplitz/Bad Mitterndorf, dzień 3
krajpoprzedni rekordnowy rekord
Ukraina Ukraina Yevhen Marusiak 200.5 Yevhen Marusiak 210.0
Zanotowaliśmy też sporą liczbę użytkowników odwiedzających nasz portal. I tutaj należy się parę słów komentarza: w ostatnich tygodniach borykaliśmy się ze sporymi problemami technicznymi, które w efekcie wczorajszych działań (i sporej zmianie podejścia do konfiguracji serwera) najwyraźniej udało się zażegnać - przez całe kwalifikacje i niemal cały konkurs wszystko działało, i to całkiem płynnie - i to jest pierwszy powód do radości. Nasz portal wysypał się dopiero pod koniec drugiej rundy - jednak nie z powodów związanych z wydajnością. Ten problem został zidentyfikowany (całkiem szybko) i naprawiony (to akurat trochę trwało), a żadne dane wprowadzone do naszej bazy danych nie zostały utracone (róbcie backupy!) - możemy więc cieszyć się i z drugiego powodu. Kolejny weekend pozwoli sprawdzić, czy na pewno wszystko działa tak, jak powinno - jesteśmy optymistami, ale gdyby pojawiły się problemy, prosimy o wyrozumiałość - robimy wszystko, aby portal działał sprawnie. Przy okazji - nie życzymy sobie otrzymywać wulgarnych wiadomości e-mail kierowanych do członków naszej redakcji. Uporczywe nękanie może wywołać określone skutki prawne...

Na kolejne loty przyjdzie nam poczekać do drugiej połowy marca. Wtedy skoczkowie będą rywalizować najpierw Vikersund, a później - na przełomie marca i kwietnia - podczas kończącego sezon weekendu w Planicy...

Na koniec tradycyjnie zachęcamy do odwiedzania naszego działu z rekordami i statystykami, w którym prezentujemy rozmaite dane liczbowe związane z lotami narciarskimi i najlepszymi osiągnięciami w tej specjalności.

rekordy życiowe skoczków narciarskich » rekordy i statystyki lotów narciarskich »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2023 - wszystkie artykuły
Komentarze
skifan
@ Broski

Cześć. "Spamowanie pierdołami". Trafna uwaga. Zjawisko tutaj rozplenione przez wybitnych fachowców od roztrząsania sukcesów skoczków z krajów egzotycznych w czwartej dziesiątce konkursów o czapkę gruszek. To tęgie głowy.
(31.01.2023, 21:18)
PawRycerzBogaAvengers2467
Ja nie spamuję, ja tylko typuję, że sam się przyznałeś, że sam spamujesz, to jest mój naprawdę ostatni komentarz na tej stronie, a jak skończy się typer to wykasuję konto zlikwiduję email, który nie jest w spamie, a przyznaję że pięć razy email do redakcji wysłałem przez trzy lata, napisałem tylko że strona jest popsuta więc co jest w tym obraźliwego, może ktoś inny spamuje, albo ktoś podamnie się podszywa i będę miał spokój.
(31.01.2023, 12:44)
Marcin81
@Broski. Przeczytaj jego wcześniejsze komentarze a zrozumiesz czemu ludzie chcą dać mu bana. Na pewno nie za szczerość ani poglądy ale sposób w jaki je wyraża.
(31.01.2023, 12:39)
Pawmak
Szczerze to niejeden mógłby go obłożyć dokładnie takimi słowami, jakimi on bez żadnych realnych powodów (może poza odniesieniem do wulgarnych e-maili, ale to akurat nowy temat) okłada innych. Ale wtedy by się zrobił rynsztok, jak pod budką z wódką. To nie jest twitter albo facebook, gdzie można pluć praktycznie, ile się chce, bo tu określone słowa przez moderację nie przechodzą, więc pewne postawy (jak uprawianie i propagowanie niewybrednego hejtu, często przy odwracaniu kota ogonem) też nie powinny.
(31.01.2023, 10:52)
Broski
Nie wiem czemu chcecie bana dla @skifan? Za szczerość? Gość mówi co myśli i dobrze. Prędzej bana powinien dostać ten rycerz avenger, czy jak mu tam, za ciągłe spamowanie typerem czy innymi pierdołami.

Żeby nie było, że sam spamuję, to gratulacje dla Bresadoli i Marusiaka, który chyba odblokował jakoś nowego skilla, czyli umiejętność lotu.
(31.01.2023, 10:34)
skifan
@ Kibic fan Zografskiego

Cześć. Co znaczy wyluzuj? Swoboda myślenia i działania to jest mój stan naturalny. Swobodnie piętnuję chamstwo i hołotę, rozmaite mendy i łajzy niezależnie od stanu ich trzeźwości, na ogół zresztą silnie zaburzonej.

Co do sukcesów asów przestworzy w trzeciej "10" konkursu PŚ, to też podziwiam. To zawsze jest wielkie wydarzenie, którego wagę dostrzegają "chłopaki". To tęgie głowy. Sam tłuszcz.
(30.01.2023, 23:12)
PawRycerzBogaAvengers2467
Arturion ale macie problem tam, ja bym tak tu napisał, że wszystko by było poplątane, ale o pewnym kraju nie powinno się mówić wcale, w Ukrainie mają język trochę Polski i pewnego kraju, mają język podobny do nas, bo to są Polacy buntownicy przeciwko szlachcie, a powiedam wam że kiedyś było jedno państwo, a tą naszą Polskę chcą zniszczyć wszystkich stron, Wieże Babel to tam napiero zaczęły się kłótnie, gdzie książęte zaczęły się kłócić o tron i dlatego mamy tyle języków.
(30.01.2023, 22:39)
Kibic fan Zografskiego
@slifan:
Wyluzuj. Chłopaki dopiero trzezwieją po świętowaniu 26-tego miejsca pewnego asa przestworzy:)
(30.01.2023, 22:28)
Pawmak
Będzie lista jutro rano i tak.

Z poprzednich lat nie kojarzę tych prowokacji, ale właśnie (nieprzypadkowo) nie wchodziłem za dużo na komentarze po konkursach PŚ.
Co do relacji Live - chyba Laborre'a jakiś czas nie widziałem, ale nie wiem, czy to o niego chodzi, bo chyba byli gorsi.
(30.01.2023, 21:50)
PawRycerzBogaAvengers2467
Podać wam zawodników którzy będą skakać na MŚJ, czy nie bo wiem jacy będą.
(30.01.2023, 21:18)
Marcin81
@Skifan. Kilka rad dla Ciebie, żeby złagodzić nastroje na forum: 1) wyluzuj, każdy ma prawo do swojego zdania, 2) nie używaj słów potocznie uznawanych za obraźliwe /menda, gnida, cham i hołota do takich raczej się zaliczają/ 3) skoro tak Cię drażnią te szczegółowe statystyki i zestawienia to ich nie czytaj ale nie zabraniaj innym. Powinno pomóc
(30.01.2023, 20:55)
PawRycerzBogaAvengers2467
Niech lepiej zmieni się psychologa.
(30.01.2023, 18:14)
Arturion
@Pawmak
Ten typ tak ma. Bana powinien dostać bezwzględnie, To nie pierwszy rok jego prowokacji.
(30.01.2023, 18:11)
Pawmak
No właśnie się tak się pleni, że takie pochwały spod klawiatury takich typów dla nikogo nie wyglądają naturalnie. Chyba że to taka wielka wdzięczność, że jeszcze nie dali bana, ale bardziej wygląda na prewencję.
(30.01.2023, 18:10)
skifan
@ Redaktor Andrzej Mysiak
(przepraszam za błąd literowy w imieniu w poprzednim wpisie)

W naszym katolickim kraju tak już jest, że gdy ktoś zrobi coś dobrego lub pożytecznego porządnie, to choć ewidentnie zasługuje, nie można go pochwalić, szczególnie publicznie, ponieważ zaraz się to nie spodoba i próbują zasłużoną pochwałę wyśmiać jako lizusostwo, do tego interesowne. Dla nich rzetelna, pozytywna ocena musi wynikać z wyrafinowania, nie z etyki lub estetyki. Czy Pan podziela tę opinię?

Spotkałem się z takim poglądem wypowiadanym publicznie kilkunastokrotnie. Tak sądzili na przykład kompozytor Penderecki, reżyserzy filmowi i teatralni Wajda, Zanussi, Huebner, Dejmek, poeci Szymborska, Kaczmarski, Młynarski, Osiecka, pisarze Lem, Iwaszkiewicz, czy Dąbrowska.
A teraz, dzięki możliwościom, jakie daje Internet, to podejście pleni się wszędzie bezmiernie. Obrzydliwość.
(30.01.2023, 15:07)
Pawmak
Do ciebie właśnie to pasuje (nawet, jeśli nie wysyłasz maili), więc nie podlizuj się, bo też powinieneś mieć bana.
___
Bresadola dopiero drugi raz pojechał na PŚ w lotach (w Oberstdorfie nie zdobył punktów, choć raz był stosunkowo wówczas blisko), ale już dwukrotnie startował w MŚ w lotach i wchodził do "30" - był 24. w 2020 i 21. w 2022, więc już pokazywał predyspozycje do lotów (podobnie jak Insam, który chyba jeszcze bardziej się w nich specjalizuje). Szkoda, że nie dali zadebiutować na mamucie Ceconowi, którego ojciec zdobył 2 medale MŚ w lotach, więc syn też może być lotnik.
(30.01.2023, 11:06)
skifan
@ Redaktor Andzrej Mysiak

Dziękuję za wyjaśnienie, jakkolwiek wolałbym się jednak dowiedzieć przynajmniej tego, jakim nickiem drań się posługiwał zanim został zablokowany.

Przy okazji - miło mi napisać, że wysoko cenię pracę Redakcji. Dziekuję za nią.
Trzymajcie poziom. I pion.
Pozdrowienia.
(30.01.2023, 04:32)
skifan
@ Paw...

Znowu puściłeś pawia. Nigdy nie wysyłałem żadnego e-maila do tutejszej redakcji, więc nikt mi nigdy w żaden sposób nie odpowiadał. Redakcja, ogólnie biorąc, zasługuje z kilku powodów na duże uznanie, więc kierowanie do niej wulgarnych e-maili jest - według mnie - głupie i podłe, ale jest to przecież typowe dla hołoty chamskie zachowanie.

Co do twoich wpisów, to na chamskie zaczepki nie odpowiadam.
(30.01.2023, 04:25)
Krzaczus
Marusiak dziś udowodnił że ma smykałkę do lotów bo 3 razy w ciągu dnia 200 metrów nie przekracza się przypadkowo . Fajnie byłoby gdyby rozwinął się także na innych obiektach
(30.01.2023, 00:04)
PawRycerzBogaAvengers2467
Skifan, a ktoś ci wysyłał chamskie odpowiedzi na email i powiedz jak to możliwe.
(29.01.2023, 23:48)
Andrzej Mysiak
@skifan - bywalcy naszej relacji live mogą się domyślać, choć ten użytkownik już dość dawno został zablokowany ;) maili jeszcze nie zablokowaliśmy, bo z jednej strony nas to trochę bawi, a z drugiej strony gromadzimy dokumentację...
(29.01.2023, 23:10)
skifan
@ Redakcja

Wulgarne wiadomości e-mail? Uporczywa nękanie? Ano właśnie.
Szkoda, że nie można podać, któż to taki zachowywał się w sposób chamski, właściwy dla hołoty. A może można?
(29.01.2023, 23:08)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Niedziela na Kulm: Marusiak bohaterem dnia, 20 lat od rekordu Iraschko
Niedziela na Kulm: Marusiak bohaterem dnia, 20 lat od rekordu Iraschko

Niedziela na Kulm: Marusiak bohaterem dnia, 20 lat od rekordu Iraschko

Najbliższe zawody - szczegółowy program
25 marca 2023 (sobota)
13:15
PŚ Lahti
14:05
PŚ Lahti
16:15
PŚ Lahti
26 marca 2023 (niedziela)
13:50
PŚ Lahti
kwalifikacje M
15:15
PŚ Lahti
konkurs ind. M
30 marca 2023 (czwartek)
08:30
PŚ Planica
oficjalny trening
10:30
PŚ Planica
kwalifikacje
31 marca 2023 (piątek)
14:00
PŚ Planica
seria próbna
15:00
PŚ Planica
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio + konkurs drużynowy, HS 130
teraz
w TV
TVN Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Lahti - 2. seria konkursu drużynowego
LIVE
teraz
w TV
Eurosport 1 Studio
LIVE
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Lahti | Studio po konkursie drużynowym, HS 130
dzisiaj
18:20
TVN Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Lahti - studio
LIVE
dzisiaj
19:30
TVN Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich (odc. 33)
LIVE
dzisiaj
20:50
Metro Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich
dzisiaj
21:48
Eurosport 2 Puchar Świata, Lahti, Finlandia
dzisiaj
21:56
Eurosport w Player.pl Lahti | Konkurs drużynowy, HS 130
dzisiaj
23:40
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto jest największym objawieniem sezonu 2022/23?
Manuel Fettner
Daniel Tschofenig
Andreas Wellinger
Kristoffer Eriksen Sundal
Ren Nikaido
Yevhen Marusiak
Fatih Arda Ipcioglu
Alexandria Loutitt
Eva Pinkelnig
inny zawodnik/zawodniczka
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich