Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
9
10
11
12
17
19
24
26
30
31
styczeń 2023
Najbliższe zawody
29.01.2023, godz. 14:15
Bad Mitterndorf HS-235
PŚ loty

Słowenki zdemolowały konkurencję w konkursie drużynowym pań na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Na skoczni w Planicy wywalczyły złoto z przewagą ponad 200 punktów!

Najlepszy wynik indywidualnie zaliczyła oczywiście Nika Prevc (94 i 95 metrów). Znakomicie skakały też Komar, Pirnovar i Bodlaj i zajęły cztery czołowe miejsca indywidualnie.

Srebrny medal zdobyły Włoszki (Vuerich, Zanitzer, Pinzani, Delugan) ze stratą 203 punktów, a brąz Niemki (Koelle, Faerber, Feicht i Eberle). Polki zajęły czwarte miejsce z ogromną stratą do liderek (293,8 pkt.), a były tylko 0,6 punktu od ostatniego miejsca, które zajęły Austriaczki.

Najlepszy wynik zanotowała Natalia Słowik (dwukrotnie 86 metrów), co dało jej szóste miejsce indywidualnie. Dużo słabiej spisała się Pola Bełtowska.

Już na półmetku Polki zajmowały przedostatnie miejsce, z dużą stratą do srebra (33,7 punktu). Do podium traciły 31,7 punktu, a były ledwo przed ostatnimi Austriaczkami. Znacznie lepiej wyglądało to na wcześniejszej serii próbnej.

W pierwszej serii ustawiono belki nr 17., 18., 17. i 14. W drugiej 18. i 14. Wiatr nie przeszkadzał zawodniczkom.
Wyniki końcowe
kraj punkty
1 Słowenia Słowenia 859.5
2 Włochy Włochy 656.5
3 Niemcy Niemcy 644.7
4 Polska Polska 565.7
5 Austria Austria 565.1
Nieoficjalne wyniki indywidualne
Wyniki końcowe
zawodnik kraj odl. 1 odl. 2 punkty
1 Nika Prevc Słowenia 94.0 95.0 227.8
2 Tinkara Komar Słowenia 90.0 93.0 217.5
3 Katarina Pirnovar Słowenia 91.0 91.0 209.6
4 Taja Bodlaj Słowenia 89.0 90.0 204.6
5 Martina Zanitzer Włochy 85.5 87.0 190.5
6 Natalia Słowik Polska 86.0 86.0 178.8
7 Selina Koelle Niemcy 81.5 85.0 177.3
8 Greta Pinzani Włochy 86.0 80.5 173.2
9 Joanna Eberle Niemcy 83.0 82.0 169.3
10 Noelia Vuerich Włochy 82.0 82.5 166.0
11 Nadine Faerber Niemcy 80.5 78.5 162.3
12 Pola Bełtowska Polska 82.0 79.0 155.4
13 Anja Rathgeb Austria 74.5 74.5 142.9
14 Clara Mentil Austria 77.5 76.0 141.5
15 Elisa Deubler Austria 76.0 75.0 140.4
16 Lana Trailovic Austria 78.0 75.0 140.3
17 Sara Tajner Polska 74.0 76.5 137.7
18 Christina Feicht Niemcy 75.5 75.0 135.8
19 Giada Delugan Włochy 69.5 71.5 126.8
20 Zuzanna Rapacz Polska 68.0 60.5 93.8
klasyfikacja medalowa EYOF »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2023 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
No właśnie pytanie czy Polki tak dobrze skakały lub miały szczęście w próbnej czy tak źle w konkursie...
Przewaga drużyny zwycięskiej nad kolejnymi miażdżąca, pewnie rekordowa w jakichkolwiek zawodach, do tego wszystkie Słowenki najlepsze indywidualnie...
(25.01.2023, 18:21)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
EYOF: Słowenki deklasują rywalki, Polki bez medalu
EYOF: Słowenki deklasują rywalki, Polki bez medalu

EYOF: Słowenki deklasują rywalki, Polki bez medalu

Kalendarium
Kimmo Yliriesto
Dziś urodziny obchodzą:
1960 - Zdzisław Hryniewiecki miał nieszczęśliwy upadek, w wyniku którego zakończył karierę
Najbliższe zawody
28 stycznia 2023 (sobota)
13:00
PŚ Kulm
14:15
PŚ Kulm
14:30
PŚ K Hinterzarten
16:00
PŚ K Hinterzarten
konkurs ind.
29 stycznia 2023 (niedziela)
12:45
PŚ Kulm
kwalifikacje
13:45
PŚ K Hinterzarten
kwalifikacje
14:15
PŚ Kulm
konkurs ind.
15:15
PŚ K Hinterzarten
konkurs ind.
31 stycznia 2023 (wtorek)
20:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
1 lutego 2023 (środa)
21:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
dzisiaj
19:06
Eurosport 1 Puchar Świata,
dzisiaj
19:06
Eurosport w Player.pl Kulm | 1. konkurs indywidualny, HS 235
dzisiaj
19:30
TVN Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich (odc. 18/28)
LIVE
dzisiaj
20:00
Metro Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich
dzisiaj
23:40
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
07:45
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
12:40
Eurosport w Player.pl Loty w Kulm | Kwalifikacje do 2. konkursu, HS 235
jutro
13:15
Eurosport w Player.pl Studio przed 2. konkursem | Kulm
jutro
13:15
Eurosport w Player.pl Loty w Kulm | Studio + 2. konkurs, HS 235
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich