Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

To co jeszcze kilka lat temu wydawało się kompletnym absurdem, za kilka lat stanie się faktem. Szejk Bahrajnu - Hamad Ibn Isaa al-Khalifa rozpocz±ł realizację planu "Lodowa Góra Bahrajnu". Zamierza on zbudować centrum zimowe gdzie będzie także skocznia narciarska. Inwestycja kosztować będzie ponad pół miliarda dolarów. Zanim jednak skoczkowie będ± szybować nad Zatok± Persk± minie kilka lat, bo koniec budowy "lodowej krainy" planowany jest na 2008 rok.

Zdaniem Apoloniusza Tajnera można propagować skoki narciarskie w ciepłym kraju, jednak rozwijanie tego sportu w tamtym rejonie to zupełnie inna sprawa.

"Można byłoby co najwyżej rozgrywać w Bahrajnie konkurs Grand Prix z udziałem całej ¶wiatowej czołówki. Dla Małysza i innych asów byłoby to ciekawe urozmaicenie sezonu" - powiedział były trener polskich skoczków - Apolonusz Tajner.

Jakie efekty przyniesie budowa skoczni narciarskiej na Bliskim Wschodzie to się dopiero okaże. Skoro skoczkowie rywalizuj± na igelicie latem, dlaczego nie mieliby prezentować się w egzotycznych warunkach. Tylko jak fanom będzie się kibicować skoczkom na Półwyspie Arabskim?
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2004 - wszystkie artykuły
Komentarze
Arczyn
Heh, też mi się ten podpis od razu wrzucił w oczy i spodobał :)))
(02.11.2004, 23:08)
ZET
@Clio: szkoda, że nie "Pustynia K-120" hihi :D
(02.11.2004, 22:03)
Clio
no dobra, może nie najbogatszy, ale jeden z.
(02.11.2004, 18:55)
Clio
my¶licie, że szejkowi nie uda się załatwić ¶niegu? przecież to najbogatszy kraj na ¶wiecie...

strasznie podoba mi się podpis pod zdjęciem :)))
(02.11.2004, 18:54)
Clio
a ja sobie niedawno żartowałam, że tylko patrzeć, jak zbuduj± skocznię w Afryce...
(02.11.2004, 18:53)
Emu
Nazwa "Lodowa Góra" wskazywałaby, że ma tam być jakie¶ chłodzenie, a jeżeli "nawet" igelit... Skoki na igelicie uprawia się przecież od dawna, a szejk nie chce przecież przenosić całego P¦ do Bahrajnu! Jeden egzotyczny konkurs nie zawadzi. :) Natomiast czarno widzę kwestię promocji skoków w regionie, bo tego po prostu nie da się zrobić bez cudowy pełnego kompleksu skoczni. Z Bahrajnu jest tak daleko do jakichkolwiek skoczni, że musieliby mieć na miejscu wszystko od malutkiej skoczeńki do co najmniej K-90. Ale jeżeli szejk chce budować caly kompleks skoczni, mogę tylko przyklasn±ć. Kocham międzynarodowo¶ć i niejednolito¶ć, poza tym z rado¶ci± pojechałabym tam skoczniołazować, kiedy zrobiłoby się tam spokojniej.
(02.11.2004, 18:25)
Kluch
Zgadzam się z Anonimem - skoki to sport od dziesięcioleci zimowy i tak powinno zostać!
Ale boję się, że ten szejk (milk?) będzie sponsorował olbrzymie (jak na skoki) nagrody i tym samym zachęci cał± czołowkę do uczestnictwa... a skoki narciarskie stocz± się na dno...ups na pustynię. Cóż, pożyjemy zobaczymy...
(02.11.2004, 16:57)
kris
A o tym to już pisali¶cie i to do¶c szczegółowo - czyzby zapchajdziura?
(02.11.2004, 16:20)
Anonim
poprawka (" przy chlodnym powietrzu i opadajacym sniegu") sorry heh
(02.11.2004, 16:09)
Anonim (Fan)
Moim zdaniem skoki narciarskie sa typowo sportem zimowym tradycja skokow to rozgrywanie je wlasnie zima przy chlodnym powietrzu i opadajacym sniegiem taka zmiana to raczej globstwo oczywiscie jedna skocznie to jeszcze nie tragedia ale jak jedna powstanie to potem moze ich byc wiecej.Ja mysle ze nie powinno byc tam skoczni i organizowania konkursu P¦ miedzyjnymi dlatego ze skoki narciarskie straca smak rozgrywania ich w zimowych warunkach.
(02.11.2004, 16:07)
ahmed ;)
bardzo ciekawy pomysl, a bedziemy dopingowac zawodnikom modl±c siędo allaha ? hehe
(02.11.2004, 15:49)
Kasia
Pomysł jest dla mnie do¶ć...dziwny! Dla mnie skoki s± w ¶niegu (no chyba że LGP). Ale poczekamy, zobaczymy... Może szejk się zoriętuje, że Adas nie będzie miał ochoty skakać na pustyni...
(02.11.2004, 15:37)
Ewka
Tylko jak fanom będzie się kibicować skoczkom na Półwyspie Arabskim?
I ciekawe czy w ogóle kto¶ tam pojedzie ://///
(02.11.2004, 15:34)