Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
9
10
11
12
17
19
24
26
30
31
styczeń 2023
Najbliższe zawody
29.01.2023, godz. 14:15
Bad Mitterndorf HS-235
PŚ loty

Danił Wasiliew spisał się najlepiej podczas kolejnych treningów na Uniwersjadzie w Lake Placid. Wśród pań startowała tylko jedna zawodniczka - Anna Zigman.

W pierwszej serii Wasiliew poleciał na odległość 91,5 m (wiatr 0,72 m/s pod narty), dzięki czemu nieznacznie wyprzedzil Timona-Pascala Kahofera (92 m - 0,94 m/s). Kolejne miejsca zajęli Mika Schwann (89 m), Maximilian Lienher (85,5 m) i Ryusei Ikeda (89,5 m). Dziesiąty rezultat należał do Karola Niemczyka (82,5 m), dwunasty - do Mateusza Gruszki (80 m), a piętnasty - do Szymona Zapotocznego (78 m).

W drugiej rundzie przewaga Wasiliewa (87 m - 0,05 m/s) była już nieco większa - Maximilian Lienher (85 m - 0 m/s) stracił do niego 3,6 punktu. Dalej sklasyfikowano Ryuseia Ikedę (89,5 m), Timona-Pascala Kahofera (87 m) i Nikitę Dewiatkina (79 m). Szymon Zapotoczny był siódmy (83,5 m), Mateusz Gruszka - dziesiąty (86 m), a Karol Niemczyk - czternasty (79,5 m).

Trzecia runda to popis Kazachów - najlepszy ponownie był Wasiliew (94,5 m - 0,6 m/s), za którym znaleźli się Nikita Dewiatkin (89,5 m - 0,59 m/s) i Sergiej Tkaczenko (89,5 m - 1,08 m/s). Czwarte miejsce zajął Karol Niemczyk (86 m), szóste - Mateusz Gruszka (84,5 m), a siódme - Szymon Zapotoczny (również 84,5 m).

W żadnej z serii nie brali udziału pozostali dwaj nasi reprezentanci - Adam Niżnik i Szymon Jojko.

Treningi pań przebiegły wyjątkowo szybko - spośród jedenastu zgłoszonych zawodniczek startowała tylko jedna, Anna Zigman. Reprezentantka USA nie latała szczególnie daleko, osiągając 57 m, 58,5 m oraz 61 metrów - warto jednak zauważyć, że w każdej serii poprawiała odległość.

Panowie startowali z belek siedemnastej (seria pierwsza i druga) oraz osiemnastej (trzecia); Zigman - z trzydziestej (seria pierwsza) i trzydziestej pierwszej (druga i trzecia). Wiatr wiał niemal wyłącznie pod narty, a jego siła dochodziła do dwóch metrów na sekundę.
Wyniki treningu (mężczyźni, seria I)
zawodnik kraj odl. punkty
1 Danil Vassilyev Kazachstan 91.5 57.2
2 Timon-Pascal Kahofer Austria 92.0 56.5
3 Mika Schwann Austria 89.0 51.4
4 Maximilian Lienher Austria 85.5 47.1
5 Ryusei Ikeda Japonia 89.5 46.8
6 Kanchi Yamane Japonia 86.0 44.4
7 Nikita Devyatkin Kazachstan 86.0 40.9
8 Boerge Hansen Utby Norwegia 86.0 38.7
9 Sergey Tkachenko Kazachstan 83.5 38.5
10 Karol Niemczyk Polska 82.5 38.0
11 Svyatoslav Nazarenko Kazachstan 81.5 36.8
12 Mateusz Gruszka Polska 80.0 33.8
13 Michael Hofer-Zauner Austria 76.5 31.3
14 Leonard Taubert Norwegia 82.0 29.4
15 Szymon Zapotoczny Polska 78.0 29.1
16 Keisuke Takahashi Japonia 68.5 13.8
17 Adam Niżnik Polska DNS DNS
18 Szymon Jojko Polska DNS DNS
19 Frantisek Holik Czechy DNS DNS
20 Magzhan Amankeldiuly Kazachstan DNS DNS
21 Logan Gundry USA DNS DNS
22 Keita Miyazaki Japonia DNS DNS
23 Sakutaro Kobayashi Japonia DNS DNS

Wyniki treningu (mężczyźni, seria II)
zawodnik kraj odl. punkty
1 Danil Vassilyev Kazachstan 87.0 53.6
2 Maximilian Lienher Austria 85.0 50.0
3 Ryusei Ikeda Japonia 89.5 47.9
4 Timon-Pascal Kahofer Austria 87.0 47.8
5 Nikita Devyatkin Kazachstan 79.0 42.4
6 Mika Schwann Austria 82.5 40.0
7 Szymon Zapotoczny Polska 83.5 38.8
8 Boerge Hansen Utby Norwegia 83.0 36.5
9 Kanchi Yamane Japonia 80.5 36.4
10 Mateusz Gruszka Polska 86.0 36.0
11 Sergey Tkachenko Kazachstan 80.0 35.4
12 Svyatoslav Nazarenko Kazachstan 79.0 35.3
13 Keisuke Takahashi Japonia 83.5 33.5
14 Karol Niemczyk Polska 79.5 33.1
15 Leonard Taubert Norwegia 76.5 30.6
16 Michael Hofer-Zauner Austria 75.5 30.4
17 Adam Niżnik Polska DNS DNS
18 Szymon Jojko Polska DNS DNS
19 Frantisek Holik Czechy DNS DNS
20 Magzhan Amankeldiuly Kazachstan DNS DNS
21 Logan Gundry USA DNS DNS
22 Keita Miyazaki Japonia DNS DNS
23 Sakutaro Kobayashi Japonia DNS DNS

Wyniki treningu (mężczyźni, seria III)
zawodnik kraj odl. punkty
1 Danil Vassilyev Kazachstan 94.5 64.2
2 Nikita Devyatkin Kazachstan 89.5 54.3
3 Sergey Tkachenko Kazachstan 89.5 50.4
4 Karol Niemczyk Polska 86.0 46.6
5 Kanchi Yamane Japonia 87.0 46.0
6 Mateusz Gruszka Polska 84.5 42.8
7 Szymon Zapotoczny Polska 84.5 42.0
8 Boerge Hansen Utby Norwegia 84.5 40.9
9 Michael Hofer-Zauner Austria 84.5 40.7
10 Keisuke Takahashi Japonia 80.0 39.7
11 Svyatoslav Nazarenko Kazachstan 84.0 37.7
12 Leonard Taubert Norwegia 81.0 35.3
13 Maximilian Lienher Austria DNS DNS
14 Mika Schwann Austria DNS DNS
15 Adam Niżnik Polska DNS DNS
16 Szymon Jojko Polska DNS DNS
17 Timon-Pascal Kahofer Austria DNS DNS
18 Frantisek Holik Czechy DNS DNS
19 Magzhan Amankeldiuly Kazachstan DNS DNS
20 Ryusei Ikeda Japonia DNS DNS
21 Logan Gundry USA DNS DNS
22 Keita Miyazaki Japonia DNS DNS
23 Sakutaro Kobayashi Japonia DNS DNS

Wyniki treningu (kobiety, seria I)
zawodnik kraj odl. punkty
1 Anna Zigman USA 57.0 0.0
2 Nicole Konderla Polska DNS DNS
3 Paulina Cieślar Polska DNS DNS
4 Kinga Rajda Polska DNS DNS
5 Cara Larson USA DNS DNS
6 Veronika Shishkina Kazachstan DNS DNS
7 Anna Twardosz Polska DNS DNS
8 Mizuki Sato Japonia DNS DNS
9 Fuu Shigeta Japonia DNS DNS
10 Miki Ikeda Japonia DNS DNS
11 Machiko Kubota Japonia DNS DNS

Wyniki treningu (kobiety, seria II)
zawodnik kraj odl. punkty
1 Anna Zigman USA 58.5 0.0
2 Nicole Konderla Polska DNS DNS
3 Paulina Cieślar Polska DNS DNS
4 Kinga Rajda Polska DNS DNS
5 Cara Larson USA DNS DNS
6 Veronika Shishkina Kazachstan DNS DNS
7 Anna Twardosz Polska DNS DNS
8 Mizuki Sato Japonia DNS DNS
9 Fuu Shigeta Japonia DNS DNS
10 Miki Ikeda Japonia DNS DNS
11 Machiko Kubota Japonia DNS DNS

Wyniki treningu (kobiety, seria III)
zawodnik kraj odl. punkty
1 Anna Zigman USA 61.0 1.7
2 Nicole Konderla Polska DNS DNS
3 Paulina Cieślar Polska DNS DNS
4 Kinga Rajda Polska DNS DNS
5 Cara Larson USA DNS DNS
6 Veronika Shishkina Kazachstan DNS DNS
7 Anna Twardosz Polska DNS DNS
8 Mizuki Sato Japonia DNS DNS
9 Fuu Shigeta Japonia DNS DNS
10 Miki Ikeda Japonia DNS DNS
11 Machiko Kubota Japonia DNS DNS

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2023 - wszystkie artykuły
Komentarze
Arturion
Trzeci trening panów piękny! :-)
(19.01.2023, 23:36)
marmi
Zigman narobiła roboty pracownikom, musieli dla niej 3 razy belkę przenosić lol
(19.01.2023, 23:31)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Uniwersjada Lake Placid: Treningi dla Wasiliewa, Zigman jedyną panią na skoczni
Uniwersjada Lake Placid: Treningi dla Wasiliewa, Zigman jedyną panią na skoczni

Uniwersjada Lake Placid: Treningi dla Wasiliewa, Zigman jedyną panią na skoczni

Kalendarium
Kimmo Yliriesto
Dziś urodziny obchodzą:
1960 - Zdzisław Hryniewiecki miał nieszczęśliwy upadek, w wyniku którego zakończył karierę
Najbliższe zawody
28 stycznia 2023 (sobota)
13:00
PŚ Kulm
14:15
PŚ Kulm
14:30
PŚ K Hinterzarten
16:00
PŚ K Hinterzarten
konkurs ind.
29 stycznia 2023 (niedziela)
12:45
PŚ Kulm
kwalifikacje
13:45
PŚ K Hinterzarten
kwalifikacje
14:15
PŚ Kulm
konkurs ind.
15:15
PŚ K Hinterzarten
konkurs ind.
31 stycznia 2023 (wtorek)
20:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
1 lutego 2023 (środa)
21:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
teraz
w TV
Eurosport 1 Studio
LIVE
teraz
w TV
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
dzisiaj
17:03
Eurosport 1 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
LIVE
dzisiaj
19:23
Eurosport w Player.pl Kulm | 1. konkurs indywidualny, HS 235
dzisiaj
19:30
TVN Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich (odc. 18/28)
LIVE
dzisiaj
19:34
Eurosport 1 Puchar Świata,
dzisiaj
20:00
Metro Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich
dzisiaj
23:40
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
07:45
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich