52 skoczków stanie na starcie weekendowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. W porównaniu z poprzednimi zmaganiami w CoC lista startowa uległa ogromnym zmianom...
Spośród skoczków, którzy w miniony weekend startowali w Pucharze Kontynentalnym w Planicy, w Sapporo pojawi się tylko 29 - zabraknie m.in. prowadzącego w CoC Benjamina Oestvolda czy Simona Ammanna. Z drugiej strony mamy sporą grupę zawodników, którzy w Słowenii nie startowali, a w Japonii już staną na rozbiegu - to Philipp Aschenwald, Maximilian Ortner, Maximilian Steiner, Radek Rydl, Artti Aigro, Yumu Harada, Yuken Iwasa, Noriaki Kasai, Tomofumi Naito, Yuto Nakamura, Keiichi Sato, Reruhi Shimizu, Daimatsu Takehana, Taku Takeuchi, Rikuta Watanabe, Mackenzie Boyd-Clowes, Sabirzhan Muminov, Heung Chul Choi, Pius Paschke, Anders Fannemel, Bendik Jakobsen Heggli, Tomasz Pilch i Yanick Wasser.
Dodajmy, że dla Daimatsu Takehany będzie to pierwszy w karierze start w CoC; dla wielu innych - pierwszy w tym sezonie czy też w ogóle pierwszy międzynarodowy występ od dłuższego czasu.
Oprócz wspomnianego Pilcha do Japonii udało się pięciu innych reprezentantów Polski: Kacper Juroszek, Maciej Kot, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.
Program zawodów w Sapporo jest dość ciekawy - na sobotę zaplanowano trening, serię próbną i pierwszy konkurs indywidualny; dwa kolejne konkursy (poprzedzone serią próbną) odbędą się w niedzielę. Wszystko w godzinach nocnych i porannych naszego czasu.
Puchar Kontynentalny Sapporo |
13 stycznia 2023 (piątek) |
12:00 | odprawa techniczna |
14 stycznia 2023 (sobota) |
1:00 | oficjalny trening (jedna seria) |
2:00 | seria próbna |
3:00 | konkurs indywidualny |
15 stycznia 2023 (niedziela) |
1:00 | seria próbna |
2:00 | konkurs indywidualny |
6:00 | konkurs indywidualny |
Lista startowa |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Taku Takeuchi | |
2 | Yuto Nakamura | |
3 | Daimatsu Takehana | |
4 | Noriaki Kasai | |
5 | Tomofumi Naito | |
6 | Yumu Harada | |
7 | Keiichi Sato | |
8 | Philipp Aschenwald | |
9 | Radek Rydl | |
10 | Weijie Zhen | |
11 | Sabirzhan Muminov | |
12 | Qiwu Song | |
13 | Kacper Juroszek | |
14 | Tomasz Pilch | |
15 | Honglin Zhu | |
16 | Kevin Maltsev | |
17 | Mackenzie Boyd-Clowes | |
18 | Pius Paschke | |
19 | Tate Frantz | |
20 | Xiaoyang Zhou | |
21 | Heung Chul Choi | |
22 | Artti Aigro | |
23 | Remo Imhof | |
24 | Reruhi Shimizu | |
25 | Yanick Wasser | |
26 | Yuken Iwasa | |
27 | Patrik Vitez | |
28 | Killian Peier | |
29 | Rikuta Watanabe | |
30 | Jakub Wolny | |
31 | Dominik Peter | |
32 | Martin Hamann | |
33 | Mark Hafnar | |
34 | Maximilian Steiner | |
35 | Bendik Jakobsen Heggli | |
36 | Felix Hoffmann | |
37 | Rok Oblak | |
38 | Maciej Kot | |
39 | Matija Vidic | |
40 | Luca Roth | |
41 | Klemens Murańka | |
42 | Andrzej Stękała | |
43 | Maximilian Ortner | |
44 | Tilen Bartol | |
45 | David Siegel | |
46 | Markus Mueller | |
47 | Justin Lisso | |
48 | Anders Fannemel | |
49 | Zak Mogel | |
50 | Fredrik Villumstad | |
51 | Sondre Ringen | |
52 | Joacim Oedegaard Bjoereng | |