Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
09.12.2022, godz. 11:45
Titisee-Neustadt HS-142

Ekipa Austrii zwyciężyła w zakończonym po pierwszej serii konkursie drużyn mieszanych w Rasnowie. Na podium stanęli także Słoweńcy i Norwegowie.

Austriacy, u których wkład w łączny wynik mieli Daniel Tschofenig (94 m), Jan Hoerl (92 m), Eva Pinkelnig (94,5 m) oraz plasująca się w dolnej części tabeli wyników Julia Muehlbacher (80 m), ostatecznie zwyciężyli z przewagą 3,7 punktu nad Słoweńcami. Tutaj najlepiej spisali się Ursa Bogataj (95 m) i Patrik Vitez (89 m), słabiej - Peter i Nika Prevc (oboje po 88 m).

Trzecie miejsce zajęła drużyna Norwegii (Fredrik Villumstad - 96 m, Silje Opseth - 93,5 m, Bendik Jakobsen Heggli - 86 m, Thea Minyan Bjoerseth (85 m), natomiast poza podium znaleźli się Japończycy, Niemcy i Czesi.

Początkowo na czwartej pozycji klasyfikowani byli Japończycy, jednak Ren Nikaido (93 m - był trzeci w rankingu indywidualnym) został zdyskwalifikowany za nieregulaminowe buty. Reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni zajęli więc dziewiąte miejsce.

Pierwsza seria była od czasu do czasu przerywana ze względu na silniejsze podmuchy wiatru. Niekorzystna aura nie pozwoliła również na rozegranie finałowej rundy, w związku z czym za ostateczne uznano wyniki obowiązujące na półmetku rywalizacji.

Polacy w konkursie drużyn mieszanych nie startowali.
Wyniki końcowe
kraj punkty
1 Austria Austria 416.9
2 Słowenia Słowenia 413.2
3 Norwegia Norwegia 407.0
4 Szwajcaria Szwajcaria 354.6
5 Niemcy Niemcy 338.3
6 Czechy Czechy 330.1
7 Rumunia Rumunia 307.3
8 Włochy Włochy 295.3
9 Japonia Japonia 251.7
Nieoficjalne wyniki indywidualne
Wyniki po I serii
zawodnik kraj odl. 1 punkty
1 Fredrik Villumstad Norwegia 96.0 120.0
2 Daniel Tschofenig Austria 94.0 113.1
3 Jan Hoerl Austria 92.0 111.6
4 Eva Pinkelnig Austria 94.5 109.2
5 Ursa Bogataj Słowenia 95.0 108.3
6 Roman Koudelka Czechy 92.5 108.2
7 Dominik Peter Szwajcaria 93.5 107.0
8 Patrik Vitez Słowenia 89.0 106.2
9 Reruhi Shimizu Japonia 91.5 106.0
10 David Siegel Niemcy 92.0 105.1
11 Gregor Deschwanden Szwajcaria 89.5 104.6
12 Peter Prevc Słowenia 88.0 101.1
13 Silje Opseth Norwegia 93.5 100.9
14 Nika Prevc Słowenia 88.0 97.6
15 Luca Roth Niemcy 89.5 95.9
16 Francesco Cecon Włochy 86.0 95.4
17 Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 86.0 94.7
18 Thea Minyan Bjoerseth Norwegia 85.0 91.4
19 Andrei Feldorean Rumunia 86.5 91.3
20 Nagomi Nakayama Japonia 84.5 88.2
21 Daniel Andrei Cacina Rumunia 83.0 88.0
22 Radek Rydl Czechy 80.5 84.9
23 Julia Muehlbacher Austria 80.0 83.0
24 Daniela Vasilica Haralambie Rumunia 78.0 81.8
25 Sina Kiechle Niemcy 79.5 79.4
26 Emely Torazza Szwajcaria 77.5 76.5
27 Lara Malsiner Włochy 72.5 70.7
28 Karolina Indrackova Czechy 71.0 69.7
29 Giovanni Bresadola Włochy 76.0 68.3
30 Klara Ulrichova Czechy 78.5 67.3
31 Sina Arnet Szwajcaria 73.0 66.5
32 Jessica Malsiner Włochy 70.0 60.9
33 Juliane Seyfarth Niemcy 69.5 57.9
34 Ringo Miyajima Japonia 67.5 57.5
35 Alessia Mitu-Cosca Rumunia 66.0 46.2
36 Ren Nikaido Japonia DSQ 0.0
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku

klasyfikacja generalna Letniej Grand Prix » klasyfikacja generalna Letniej Grand Prix kobiet »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2022 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Austriaków i Austriaczek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Gregor Schlierenzauer 55 (31 15 9)
2.Thomas Morgenstern 54 (34 12 8)
3.Wolfgang Loitzl 43 (21 10 12)
4.Stefan Kraft 42 (9 14 19)
5.Michael Hayboeck 37 (7 11 19)
6.Andreas Kofler 36 (26 5 5)
7.Martin Koch 33 (19 9 5)
8.Andreas Widhoelzl 30 (11 9 10)
9.Martin Hoellwarth 25 (11 6 8)
10.Manuel Fettner 24 (9 5 10)
11.Stefan Horngacher 21 (6 6 9)
12.Andreas Goldberger 19 (5 6 8)
13.Daniel Huber 14 (6 4 4)
14.Daniela Iraschko 14 (5 5 4)
15.Philipp Aschenwald 12 (5 4 3)
16.Chiara Kreuzer (Hoelzl) 11 (5 4 2)
17.Jan Hoerl 9 (7 2 0)
18.Marita Kramer 9 (5 1 3)
19.Reinhard Schwarzenberger 9 (3 3 3)
Eva Pinkelnig 9 (3 3 3)
21.Jacqueline Seifriedsberger 9 (2 5 2)
22.Andreas Felder 7 (3 3 1)
23.Ernst Vettori 7 (3 2 2)
Heinz Kuttin 7 (3 2 2)
25.Thomas Diethart 6 (2 2 2)
26.Manuel Poppinger 6 (0 2 4)
27.Werner Rathmayr 4 (3 1 0)
28.Daniel Tschofenig 4 (2 0 2)
29.Christian Moser 4 (1 2 1)
30.Clemens Aigner 4 (1 1 2)
31.Florian Liegl 3 (1 0 2)
Lisa Eder 3 (1 0 2)
33.David Zauner 3 (0 1 2)
34.Sophie Sorschag 2 (2 0 0)
35.Markus Eggenhofer 2 (1 0 1)
Markus Schiffner 2 (1 0 1)
37.Armin Kogler 2 (0 2 0)
38.Stefan Thurnbichler 2 (0 0 2)
39.Christian Nagiller 1 (1 0 0)
Arthur Pauli 1 (1 0 0)
Uhlrich Wohlgenannt 1 (1 0 0)
Julia Muehlbacher 1 (1 0 0)
43.Hans Wallner 1 (0 1 0)
Hubert Neuper 1 (0 1 0)
Gunther Stranner 1 (0 1 0)
46.Richard Schallert 1 (0 0 1)
Franz Neulaendtner 1 (0 0 1)
Florian Schabereiter 1 (0 0 1)
Stefan Huber 1 (0 0 1)
Julia Muehlbacher po raz pierwszy stanęła na podium konkursu drużynowego, co dało jej 39. miejsce przed: Stefanem Huberem, Schabereiterem, Neulaendtnerem, Schallertem, Strannerem, Neuperem i Wallnerem, a wspólnie z: Wohlgenanntem, Paulim i Nagillerem; Hoerl awansował z 20. miejsca na 17. miejsce wyprzedzając: Seifriedsberger, Schwarzenbergera i Kramer; Pinkelnig awansowała z 21. miejsca na 19. miejsce wyprzedzając: Seifriedsberger, a zrównując się z: Schwarzenbergerem; Tschofenig awansował z 30. miejsca na 28. miejsce wyprzedzając: Eder, Liegla, Aignera i Mosera.
(01.10.2022, 03:20)
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Słoweńców i Słowenek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Peter Prevc 40 (15 9 16)
2.Robert Kranjec 24 (9 5 10)
3.Jurij Tepes 21 (10 4 7)
4.Timi Zajc 15 (6 4 5)
5.Jernej Damjan 13 (2 2 9)
6.Ursa Bogataj 12 (4 6 2)
7.Nika Kriznar 11 (3 6 2)
8.Anze Lanisek 10 (4 3 3)
9.Domen Prevc 10 (3 2 5)
10.Ema Klinec 8 (2 6 0)
11.Jaka Hvala 7 (3 1 3)
12.Anze Semenic 7 (2 2 3)
13.Spela Rogelj 7 (1 5 1)
Cene Prevc 7 (1 5 1)
15.Ziga Jelar 5 (1 2 2)
16.Primoz Peterka 5 (0 2 3)
17.Lovro Kos 4 (2 2 0)
18.Nejc Dezman 3 (1 1 1)
19.Jure Sinkovec 3 (1 0 2)
20.Rok Benkovic 3 (0 1 2)
21.Jerneja Brecl 2 (0 2 0)
Katra Komar 2 (0 2 0)
23.Peter Zonta 2 (0 1 1)
Matjaz Pungertar 2 (0 1 1)
Tilen Bartol 2 (0 1 1)
Maja Vitic 2 (0 1 1)
27.Damjan Fras 2 (0 0 2)
28.Robert Hrgota 1 (1 0 0)
Andraz Pograjc 1 (1 0 0)
30.Igor Medved 1 (0 1 0)
Katja Pozun 1 (0 1 0)
Nika Prevc 1 (0 1 0)
Patrik Vitez 1 (0 1 0)
33.Robert Meglic 1 (0 0 1)
Matjaz Zupan 1 (0 0 1)
Urban Franc 1 (0 0 1)
Samo Gostisa 1 (0 0 1)
Jure Bogataj 1 (0 0 1)
Nika Prevc po raz pierwszy stanęła na podium konkursu drużynowego, co dało jej 30. miejsce przed: Jure Bogatajem, Gostisą, Francem, Zupanem i Negliciem, a wspólnie z: Pozun i Medvedem; Patrik Vitez po raz pierwszy stanął na podium konkursu drużynowego, co dało mu 30. miejsce przed: Jure Bogatajem, Gostisą, Francem, Zupanem i Megliciem, a wspólnie z: Pozun i Medvedem; Ursa Bogataj umocniła się na 6. miejscu; Peter Prevc umocnił się na 1. miejscu.
(01.10.2022, 03:07)
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Norwegów i Norweżek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Anders Bardal 36 (11 16 9)
2.Johan Andre Forfang 32 (18 5 9)
3.Tom Hilde 32 (10 15 7)
4.Anders Jacobsen 30 (8 16 6)
5.Daniel-Andre Tande 28 (17 6 5)
6.Bjoern Einar Romoeren 28 (11 11 6)
7.Anders Fannemel 25 (12 4 9)
8.Robert Johansson 23 (14 4 5)
9.Roar Ljoekelsoey 22 (9 8 5)
10.Andreas Stjernen 18 (9 4 5)
11.Rune Velta 16 (3 5 8)
12.Marius Lindvik 14 (3 4 7)
13.Johan Remen Evensen 14 (1 9 4)
14.Halvor Egner Granerud 13 (4 3 6)
15.Keneth Gangnes 12 (5 3 4)
16.Maren Lundby 12 (2 3 7)
17.Silje Opseth 11 (2 3 6)
18.Tommy Ingebrigtsen 10 (6 2 2)
19.Anna Odine Stroem 8 (1 0 7)
20.Sigurd Pettersen 6 (3 0 3)
21.Espen Bredesen 6 (1 2 3)
22.Lars Bystoel 6 (1 1 4)
23.Lasse Ottesen 5 (1 0 4)
24.Thea Minyan Bjoerseth 5 (0 2 3)
25.Bjoern Myrbakken 3 (1 1 1)
26.Robin Pedersen 3 (1 0 2)
27.Ole Gunnar Fidjestoel 3 (0 2 1)
28.Daniel Forfang 2 (2 0 0)
Vegard-Haukoe Sklett 2 (2 0 0)
30.Helge Brendryen 2 (1 1 0)
Henning Stensrud 2 (1 1 0)
32.Anette Sagen 2 (1 0 1)
33.Ole-Christian Eidhammer 2 (0 1 1)
Jon-Inge Kjoerum 2 (0 1 1)
Thomas Aasen Markeng 2 (0 1 1)
Bendik Jakobsen Heggli 2 (0 1 1)
37.Oyvind Berg 2 (0 0 2)
Philip Sjoeen 2 (0 0 2)
Ingebjoerg Saglien Braaten 2 (0 0 2)
40.Johan Saetre 1 (1 0 0)
Ove Berg 1 (1 0 0)
Per Bergerud 1 (1 0 0)
Ole Bremseth 1 (1 0 0)
Olav Hansson 1 (1 0 0)
Olav Magne Doennem 1 (1 0 0)
Joahim Hauer 1 (1 0 0)
47.Hroar Stjernen 1 (0 1 0)
Vegard Opaas 1 (0 1 0)
Magne Johansen 1 (0 1 0)
Clas Brede Braaten 1 (0 1 0)
Sturle Holseter 1 (0 1 0)
Paal Hansen 1 (0 1 0)
Kim Rene Elverum Sorsell 1 (0 1 0)
Line Jahr 1 (0 1 0)
Eirin Maria Kvandal 1 (0 1 0)
56.Erik Johnsen 1 (0 0 1)
Stein Henrik Tuff 1 (0 0 1)
Erik Halvorsen 1 (0 0 1)
Simen Berntsen 1 (0 0 1)
Haavard Lie 1 (0 0 1)
Fredrik Bjerkeengen 1 (0 0 1)
Fredrik Villumstad 1 (0 0 1)
Bjoerseth umocniła się na 24. miejscu; Heggli awansował z 46. miejsca na 33. miejsce wyprzedzając: Kvandala, Jahr, Sorsella, Hansena, Holsetera, Clase Brede Braatena, Johansena, Opaasa, Hroara Stjernena, Hauera, Doennema, Hanssona, Bremsetha, Bergeruda, Ove Berga, Saetre, Ingebjoerg Saglien Braaten, Sjoeena i Oyvinda Berga, a zrównując się z: Markengiem, Kjoerumem i Eidhammerem; Opseth awansowała z 18. miejsca na 17. miejsce wyprzedzając: Ingebrigtsena; Fredrik Villumstad po raz pierwszy stanął na podium konkursu drużynowego, co dało mu 56. miejsce wspólnie z: Bjerkeengenem, Lie, Berntsenem, Halvorsenem, Tuffem i Johnsenem.
(01.10.2022, 02:53)
fan skoków85
Najlepsi w poszczególnych grupach:
Grupa I
1.N.Prevc, 2.Bjoerseth, 3.Nakayama, 4.Muehlbacher, 5.Kiechle, 6.Ulrichova, 7.Arnet, 8.J.Malsiner i 9.Mitu- Cosca.
Grupa II:
1.Hoerl, 2.Peter, 3.Vitez, 4.Shimizu, 5.Roth, 6.Cecon, 7.Heggli, 8.Feldorean i 9.Rydl.
Grupa III:
1.Pinkelnig, 2.Bogataj, 3.Opseth, 4.Haralambie, 5.Torazza, 6.L.Malsiner, 7.Indrackova, 8.Seyfarth i 9.Miyajima.
Grupa IV:
1.Villumstad, 2.Tschofenig, 3.Koudelka, 4.Siegel, 5.Deschwanden, 6.P.Prevc, 7.Cacina, 8.Bresadola i 9.Nikaido.
(01.10.2022, 02:22)
fan skoków85
Wyniki po IV kolejce:
1.Austria 416,9 pkt.
2.Słowenia 413,2 pkt.
3.Norwegia 407,0 pkt.
4.Szwajcaria 354,6 pkt.
5.Niemcy 338,3 pkt.
6.Czechy 330,1 pkt.
7.Rumunia 307,3 pkt.
8.Włochy 295,3 pkt.
9.Japonia 251,7 pkt.
(01.10.2022, 02:07)
fan skoków85
Poprawione wyniki po III kolejce:
1.Słowenia 312,1 pkt.
2.Austria 303,8 pkt.
3.Norwegia 287,0 pkt.
4.Japonia 251,7 pkt.
5.Szwajcaria 250,0 pkt.
6.Niemcy 233,2 pkt.
7.Włochy 227,0 pkt.
8.Czechy 221,9 pkt.
9.Rumunia 219,3 pkt.
(01.10.2022, 02:01)
fan skoków85
Poprawione wyniki po II kolejce:
1.Słowenia 203.8 pkt.
2.Austria 194,6 pkt.
3.Japonia 194,2 pkt.
4.Norwegia 186,1 pkt.
5.Niemcy 175,3 pkt.
6.Szwajcaria 173,5 pkt.
7.Włochy 156,3 pkt.
8.Czechy 152,2 pkt.
9.Rumunia 137,5 pkt.
(01.10.2022, 02:00)
fan skoków85
Wyniki po III kolejce:
1.Słowenia 312,1 pkt.
2.Austria 303,8 pkt.
3.Norwegia 287,0 pkt.
4.Japonia 251,7 pkt.
5.Szwajcaria 250,0 pkt.
6.Niemcy 234,2 pkt.
7.Włochy 227,0 pkt.
8.Czechy 221,9 pkt.
9.Rumunia 219,3 pkt.
(01.10.2022, 01:41)
fan skoków85
Wyniki po II kolejce:
1.Słowenia 203.8 pkt.
2.Austria 194,6 pkt.
3.Japonia 194,2 pkt.
4.Norwegia 186,1 pkt.
5.Niemcy 176,3 pkt.
6.Szwajcaria 173,5 pkt.
7.Włochy 156,3 pkt.
8.Czechy 152,2 pkt.
9.Rumunia 137,5 pkt.
(01.10.2022, 01:16)
fan skoków85
Wyniki po I kolejce:
1.Słowenia 97,6 pkt.
2.Norwegia 91,4 pkt.
3.Japonia 88,2 pkt.
4.Austria 83,0 pkt.
5.Niemcy 79,4 pkt.
6.Czechy 67,3 pkt.
7.Szwajcaria 66,5 pkt.
8.Włochy 60,9 pkt.
9.Rumunia 46,2 pkt.
(01.10.2022, 00:04)
Arturion
Ale, tak prawdzie, to takie zawody powinny być tylko na imprezach mistrzowskich. Także duety obu płci. Medali byłoby więcej.
A w sezonie to jest lipa. Duety też.
(20.09.2022, 22:53)
Arturion
Szwajcarzy zdumiewająco dobrze. Włosi zdumiewająco słabo.
(18.09.2022, 19:10)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
LGP Rasnov: Druga seria odwołana, Austria najlepszą drużyną mieszaną
LGP Rasnov: Druga seria odwołana, Austria najlepszą drużyną mieszaną

LGP Rasnov: Druga seria odwołana, Austria najlepszą drużyną mieszaną

Kalendarium
Ville Kantee
Dziś urodziny obchodzą:
Ville Kantee (1978)
Najbliższe zawody
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
19:00
PŚ Titisee
9 grudnia 2022 (piątek)
10:00
PŚ Titisee
kwalifikacje M
11:45
PŚ Titisee
konkurs ind. M
14:00
PŚ Titisee
oficjalny trening K
15:30
CoC Vikersund
odprawa techniczna K
17:00
CoC Vikersund
oficjalny trening K
18:30
CoC Vikersund
konkurs ind. K
10 grudnia 2022 (sobota)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna K
10:30
PŚ Titisee
seria próbna mix
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. K
11:45
PŚ Titisee
konkurs mix
13:45
CoC Vikersund
odprawa techniczna M
15:00
CoC Vikersund
oficjalny trening M
17:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11 grudnia 2022 (niedziela)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna M
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11:00
PŚ Titisee
kwalifikacje K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
jutro
01:57
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
01:57
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
jutro
09:30
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Studio przed kwalifikacjami
jutro
09:30
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Studio + kwalifikacje + 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
09:30
Eurosport 1 Studio
LIVE
jutro
10:00
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 142
jutro
10:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Titisee-Neustadt, Niemcy
LIVE
jutro
11:00
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Studio przed 1. konkursem, HS 142
jutro
11:00
Eurosport 1 Studio
LIVE
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich