Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
12
13
14
15
16
19
20
21
22
26
27
28
29
luty 2024
Najbliższe zawody
01.03.2024, godz. 09:00
Lahti HS-130
PŚ K ind.

Jonas Schuster zdobył medal rozgrywanego w Lahti Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Na drugim stopniu podium stanął najlepszy z Polaków, Jan Habdas.

Schuster i Habdas wyraźnie odskoczyli reszcie rywali, a ostatecznie nieco lepszy okazał się Austriak, który skakał na odległość 95 oraz 94,5 metra - to najlepsze próby obu serii konkursowych.

Habdas jednak wcale nie tracił wiele, latając nawet dalej (96 i 95 m), ale w słabszym stylu - to zaważyło o 3,5 punktu różnicy.

Na najniższym stopniu podium stanął z kolei reprezentujący Niemcy Ben Uwe Bayer (91 oraz 92,5 m), który jednak do Schustera stracił już 15,5 punktu.

Poza "pudłem" znaleźli się Louis Obersteiner (92,5 i 91,5 m), Adrian Tittel (92 i 90,5 m) oraz Maksim Bartolj (94 i 91 m), a czołową dziesiątkę uzupełnili Lean Niederberger, Gorazd Zavrsnik, drugi z Polaków - Marcin Wróbel - oraz Andre Fussenegger.

Tymoteusz Amilkiewicz uplasował się na siedemnastym miejscu, a ostatni z naszych reprezentantów - Klemens Joniak - w połowie trzeciej dziesiątki.
Wyniki końcowe
zawodnik kraj odl. 1 odl. 2 punkty
1 Jonas Schuster Austria 95.0 94.5 250.5
2 Jan Habdas Polska 96.0 95.0 247.0
3 Ben Bayer Niemcy 91.0 92.5 235.0
4 Louis Obersteiner Austria 92.5 91.5 233.5
5 Maksim Bartolj Słowenia 94.0 91.0 231.5
  Adrian Tittel Niemcy 92.0 90.5 231.5
7 Lean Niederberger Szwajcaria 91.0 91.0 229.0
8 Gorazd Zavrsnik Słowenia 91.0 92.0 228.5
9 Marcin Wróbel Polska 91.0 90.0 227.5
10 Andre Fussenegger Austria 90.0 90.0 225.5
11 Enzo Milesi Francja 90.0 89.5 225.0
12 Taj Ekart Słowenia 90.5 89.0 223.5
  Simon Steinbeisser Niemcy 90.0 90.0 223.5
14 Yanick Wasser Szwajcaria 87.5 90.0 219.5
15 Jannik Faisst Niemcy 87.0 89.5 217.5
16 Vilho Palosaari Finlandia 87.0 89.0 217.0
17 Tymoteusz Amilkiewicz Polska 88.0 87.5 213.5
18 Richard Selbekk-Hansen Norwegia 85.0 87.0 208.0
19 Tomas Kuisma Finlandia 84.0 86.5 205.0
20 Kasperi Valto Finlandia 83.5 87.0 202.5
  Jules Chervet Francja 86.5 83.5 202.5
22 Juri Kesseli Szwajcaria 84.5 84.0 199.5
23 Raffael Zimmermann Austria 84.5 83.5 197.0
24 Iver Myhre Norwegia 82.5 85.5 196.5
25 Klemens Joniak Polska 82.5 85.0 196.0
26 Marius Sieber Szwajcaria 85.0 81.0 194.0
27 Faustin Moureaux Francja 82.0 82.0 187.0
28 Martin Tonby Opsahl Norwegia 84.5 79.5 185.0
29 Moise Alexandru Folea Rumunia 80.0 76.0 169.5
30 Nik Heberle Słowenia 83.0 DSQ 95.0
31 Tuomas Kinnunen Finlandia 80.0   88.5
32 David Rygl Czechy 79.0   88.0
33 Radu Matei Ardelean Rumunia 79.0   87.0
34 Ari Repellin Francja 78.0   84.0
35 Jiri Jindrisek Czechy 77.0   82.5
  Denys Tsvietkov Ukraina 76.5   82.5
37 Mircea Stefan Jipescu Rumunia 76.0   80.0
38 Karel Rammo Estonia 75.0   78.5
  Robert Stefan Sandulescu Rumunia 77.0   78.5
40 Stepan Kysel Czechy 75.0   77.0
41 Erik Kapias Słowacja 74.0   75.5
  Filip Krenek Czechy 74.0   75.5
43 Alan Gobozovi Gruzja 72.5   71.5
44 Hanno-Henri Reidolf Estonia 68.5   62.0
45 Adrian Aadalen Norwegia   DSQ DSQ

klasyfikacja medalowa »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2022 - wszystkie artykuły
Komentarze
Glon
Qiwu Song

Nie, jest jeszcze za młody.

Drużynowo Polacy mają srebro :)
(24.03.2022, 18:19)
Qiwu Song
A klimek murańka też będzie skakał?
(24.03.2022, 14:55)
marmi
No ja przynajmniej trafiłem Habdasa na drugim, także gratulacje dla niego :)
A Bartolj co zrobił, próbną wygrał, a miał konkurs... Ogólnie wszyscy moi typowani znaleźli się w top10, szkoda tylko, że nie w top5 :)
(24.03.2022, 02:19)
Arturion
Jakby Tymek i Klemens trochę się jeszcze podciągnęli, to w drużynie nie stoimy na straconej pozycji.
(23.03.2022, 20:29)
Arturion
Niemcy mnie bardzo zaskoczyli, nie sądziłem, iż więcej niż jeden będzie w top10.
(23.03.2022, 20:27)
Arturion
Oj, Typer płakał, jak typował... Ale postawiłem Habdasa na pierwszym i mało brakowało.
(23.03.2022, 20:26)
DojczBoy
Raczej flaga konkurenta
(23.03.2022, 19:34)
Glon
Szkoda, że noty za styl zadecydowały.
(23.03.2022, 17:56)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
EYOF: Schuster ze złotym medalem, Habdas ze srebrnym
EYOF: Schuster ze złotym medalem, Habdas ze srebrnym

EYOF: Schuster ze złotym medalem, Habdas ze srebrnym

Najbliższe zawody - szczegółowy program
29 lutego 2024 (czwartek)
14:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna K
16:00
PŚ Lahti
oficjalny trening K
18:00
PŚ Lahti
kwalifikacje K
1 marca 2024 (piątek)
08:00
PŚ Lahti
seria próbna K
09:00
PŚ Lahti
konkurs ind. K
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna M
14:30
PŚ Lahti
oficjalny trening M
15:45
PŚ Lahti
kwalifikacje M
17:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
2 marca 2024 (sobota)
10:30
CoC Kranj
odprawa techniczna
11:00
FIS Cup Oberhof
odprawa techniczna
13:30
FIS Cup Oberhof
oficjalny trening
14:30
FIS Cup Oberhof
seria próbna
15:00
CoC Kranj
oficjalny trening
15:15
PŚ Lahti
seria próbna M
15:30
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
16:00
CoC Kranj
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż. M
17:15
CoC Kranj
konkurs ind.
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
seria próbna
09:30
CoC Kranj
seria próbna
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
10:55
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
12:00
Polsat Sport Extra Polskie skocznie
dzisiaj
13:53
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
16:57
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
20:00
Polskie skocznie
dzisiaj
21:00
Eurosport w Player.pl Hinzenbach | HS90
dzisiaj
22:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Konkurs duetów, HS 235
dzisiaj
23:42
TVN24 Strefa kibica - zima kroniki
LIVE
jutro
00:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
jutro
01:30
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich