Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
12
13
14
15
16
19
20
21
22
26
27
28
29
luty 2024
Najbliższe zawody
01.03.2024, godz. 09:00
Lahti HS-130
PŚ K ind.

Ostatnia seria treningowa przed konkursem mężczyzn o mistrzostwo świata juniorów również padła łupem Daniela Tschofeniga. Za Austriakiem uplasowali się pozostali jego koledzy z reprezentacji.

Tschofenig, który jako jedyny startował z szesnastej belki, poleciał na odległość 103 metrów (wiatr 0,26 m/s w plecy) - to dało mu 3,6 punktu przewagi nad Markusem Muellerem (104,5 m - 0,08 m/s pod narty; belka siedemnasta).

Kolejne miejsca również zajęli reprezentanci Austrii: David Haagen (102,5 m), Jonas Schuster (98,5 m) i Maximilian Ortner (97,5 m). W czołówce znaleźli się ponadto skoczkowie z Norwegii (Johannes Aardal Adrian Thon Gundersrud i Iver Olaussen), Słowenii (Maksim Bartolj) i Niemiec (Simon Spiewok).

Wśród Polaków najwyżej sklasyfikowano Jana Habdasa - 92,5 metra wystarczyło na dziewiętnaste miejsce. Na przełomie trzeciej i czwartej dziesiątki znaleźli się Arkadiusz Jojko (90 m) i Tymoteusz Amilkiewicz (90 m), a w piątej dziesiątce - Szymon Zapotoczny (86,5 m) i Adam Niżnik (82 m).

Wszyscy - poza Tschofenigiem - startowali z siedemnastej belki. Wiatr nie był zbyt mocny (w ekstremalnym przypadku 1,36 m/s pod narty, ale poza tym podmuchy raczej nie przekraczały 0,3 m/s); uśredniony pomiar wykazywał jednak pomiary z różnych stron.
Wyniki treningu
zawodnik kraj odl. punkty
1 Daniel Tschofenig Austria 103.0 82.0
2 Markus Mueller Austria 104.5 78.4
3 David Haagen Austria 102.5 77.2
4 Jonas Schuster Austria 98.5 68.9
5 Maximilian Ortner Austria 97.5 67.4
6 Johannes Aardal Norwegia 99.5 67.2
7 Adrian Thon Gundersrud Norwegia 97.5 64.5
8 Iver Olaussen Norwegia 96.0 63.9
9 Maksim Bartolj Słowenia 96.0 63.8
10 Simon Spiewok Niemcy 97.5 63.7
11 Luca Geyer Niemcy 94.5 63.3
12 Sota Kudo Japonia 96.5 63.0
13 Mark Hafnar Słowenia 95.0 62.8
14 Lean Niederberger Szwajcaria 95.0 62.4
15 Finn Braun Niemcy 95.5 60.9
16 Sindre Ulven Joergensen Norwegia 97.5 60.4
17 Valentin Foubert Francja 93.5 59.0
  Enzo Milesi Francja 95.0 59.0
19 Jan Habdas Polska 92.5 58.8
20 Marcel Strzinar Słowenia 92.0 57.3
21 Ben Bayer Niemcy 95.0 57.0
22 Frantisek Lejsek Czechy 92.0 56.8
23 Asahi Sakano Japonia 93.5 56.5
24 Erik Belshaw USA 92.0 56.4
25 Gorazd Zavrsnik Słowenia 93.0 54.8
26 Mattia Galiani Włochy 93.0 54.7
27 Krystof Hauser Czechy 91.0 54.0
28 Yanick Wasser Szwajcaria 92.0 52.7
29 Danil Vassilyev Kazachstan 89.0 51.8
30 Arkadiusz Jojko Polska 90.0 50.3
31 Jannik Faisst Niemcy 90.5 48.9
32 Taj Ekart Słowenia 90.0 48.8
  Tymoteusz Amilkiewicz Polska 90.0 48.8
34 Kasperi Valto Finlandia 90.0 48.7
35 Vilho Palosaari Finlandia 93.5 47.6
36 Tomas Kuisma Finlandia 89.5 46.9
37 Daniel Skarka Czechy 87.0 45.8
38 Markkus Alter Estonia 88.5 45.7
  David Rygl Czechy 88.0 45.7
40 Tuomas Kinnunen Finlandia 87.5 42.7
41 Szymon Zapotoczny Polska 86.5 42.2
42 Daniel Moroder Włochy 85.0 41.3
43 Timi Heiskanen Finlandia 86.0 40.7
44 Juri Kesseli Szwajcaria 84.5 40.3
45 Adam Niżnik Polska 82.0 37.8
46 Masaki Nakamura Japonia 84.5 37.6
  Kanta Suzuki Japonia 83.0 37.6
48 Jules Chervet Francja 84.0 37.1
49 Kanto Morino Japonia 82.5 36.8
50 Faustin Moureaux Francja 83.0 35.4
51 Yurii Yaniuk Ukraina 81.5 33.4
52 Moise Alexandru Folea Rumunia 78.5 27.0
53 Filip Krenek Czechy 77.5 24.4
54 Robert Stefan Sandulescu Rumunia 76.0 22.8
55 Anton Korchuk Ukraina 75.5 22.5
56 Andero Kapp Estonia 76.5 21.8
57 Stewart Gundry USA 75.0 19.1
58 Radu Matei Ardelean Rumunia 73.0 15.7
59 Oeystein Thorshov Norwegia 72.5 15.5
60 Svyatoslav Nazarenko Kazachstan 72.0 15.2
  Mircea Stefan Jipescu Rumunia 73.0 15.2
62 Nurshat Tursunzhanov Kazachstan 71.0 13.6
63 Karel Rammo Estonia 71.5 11.4
64 Csaba Szabo Rumunia 71.0 9.8
65 Erik Kapias Słowacja 68.5 8.3
66 Logan Gundry USA 64.0 0.0
  Maxim Glyvka USA 64.0 0.0
68 Ilshat Kadyrov Kazachstan   DNS
69 Davyd Kashkarov Kazachstan   DNS
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2022 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Wydaje mi się, czy był taki czas, że Niżnik był najlepszy z naszych juniorów?
Tak jakby jego kariera rozwijała się, tyle że w przeciwnym kierunku...
Tschofenig jak tego nie wygra to będzie sensacja wręcz... No i pytanie czy Austriacy wpuszczą kogoś na podium z innego kraju...
(02.03.2022, 20:55)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
MŚJ Zakopane: Tschofenig i pozostali Austriacy najlepsi w ostatniej serii treningowej
MŚJ Zakopane: Tschofenig i pozostali Austriacy najlepsi w ostatniej serii treningowej

MŚJ Zakopane: Tschofenig i pozostali Austriacy najlepsi w ostatniej serii treningowej

Najbliższe zawody - szczegółowy program
29 lutego 2024 (czwartek)
14:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna K
16:00
PŚ Lahti
oficjalny trening K
18:00
PŚ Lahti
kwalifikacje K
1 marca 2024 (piątek)
08:00
PŚ Lahti
seria próbna K
09:00
PŚ Lahti
konkurs ind. K
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna M
14:30
PŚ Lahti
oficjalny trening M
15:45
PŚ Lahti
kwalifikacje M
17:00
PŚ Lahti
konkurs ind. M
2 marca 2024 (sobota)
10:30
CoC Kranj
odprawa techniczna
11:00
FIS Cup Oberhof
odprawa techniczna
13:30
FIS Cup Oberhof
oficjalny trening
14:30
FIS Cup Oberhof
seria próbna
15:00
CoC Kranj
oficjalny trening
15:15
PŚ Lahti
seria próbna M
15:30
FIS Cup Oberhof
konkurs ind.
16:00
CoC Kranj
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż. M
17:15
CoC Kranj
konkurs ind.
3 marca 2024 (niedziela)
09:00
FIS Cup Oberhof
seria próbna
09:30
CoC Kranj
seria próbna
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
dzisiaj
10:55
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
12:00
Polsat Sport Extra Polskie skocznie
dzisiaj
13:53
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
16:57
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
dzisiaj
20:00
Polskie skocznie
dzisiaj
21:00
Eurosport w Player.pl Hinzenbach | HS90
dzisiaj
22:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | Konkurs duetów, HS 235
dzisiaj
23:42
TVN24 Strefa kibica - zima kroniki
LIVE
jutro
00:00
Eurosport w Player.pl Oberstdorf | 1. konkurs, HS 235
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Czy Kraft wygra Puchar Świata 2023/24?
tak
nie
nie wiem
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich