Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
wrzesień 2022
Najbliższe zawody
01.10.2022, godz. 16:05
Klingenthal HS-140
LGP mix

Za Kamilem Stochem kolejny ¶wietny występ na igrzyskach olimpijskich. Tym razem zakończyło się na czwartym miejscu - medal był więc blisko, a jednocze¶nie tak daleko...

Stoch nie ukrywał smutku i łez po zakończeniu dzisiejszej rywalizacji w Zhangjiakou. W wywiadach telewizyjnych przyznawał, że liczył na podium:

- Widocznie nie zasłużyłem na ten medal. To ewidentnie nie jest mój sezon ani mój czas. Trudno mi się z tym pogodzić, ale zrobiłem, co mogłem. Dałem z siebie wszystko. Nie było mnie stać na nic więcej - tego mi najbardziej szkoda.

Jednocze¶nie, mimo smutku, nasz skoczek wie, że wyniki osi±gnięte w konkursach indywidualnych nie s± powodem do wstydu:

- Zdaję sobie sprawę, że lokaty, które tu zajmuję, s± bardzo dobre. Wielu zawodników chciałoby być na moim miejscu, ale ja... po¶więciłem ostatnio naprawdę wiele... i chciałem dostać większ± nagrodę - mówił płacz±cy Stoch. - Ale tak widocznie musi być. Przyjmuję to takim, jakim jest. Muszę to sobie poukładać, odetchn±ć i odpocz±ć, a za dwa dni znowu zebrać się do kupy.

No wła¶nie - za dwa dni rywalizacja drużynowa. Czy Stoch odnajdzie w sobie bojowe nastawienie, by wraz z kolegami powalczyć o medal?

- Serce mi dzisiaj krwawi. Rywalizacja jest rywalizacj±, a emocje s± emocjami. Inaczej tego przeżywać nie umiem. Muszę i¶ć dalej. Nic innego nie zrobię. To, co się wydarzyło, to już historia - i tego nie zmienię w żaden sposób.

Na koniec Polak zwrócił się do tych, którzy w niego nie zw±tpili:

- Dziękuję za wszystko - za wsparcie i wiarę we mnie. Nawet kiedy sam w siebie nie wierzę, to s± ludzie, którzy nadal mnie trzymaj± przy tym, co robię. Dzięki wielkie!
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2022 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kibic fan Zografskiego
Witam po przerwie. Szkoda tego medalu bo chyba nie było skoczka, który zdobywał medale na trzech igrzyskach. No ale Kamil ma trzy złota więc i tak nie ma co narzekać.
(13.02.2022, 16:31)
Kraftus
40-te zwycięstwo w P¦ będzie smakowało dużo lepiej niż medal na IO :)
(13.02.2022, 11:11)
SaraT
Poryczałam się razem z Kamilem.

@Marcin81
Ani Kamil, ani Piotrek czy Dawid wiecznie skakać nie będ±. Teraz powinni już skakać byli młodzicy czy juniorzy - a tu jest tragedia.

Drużynowo byli¶my jednak daleko. Inne ekipy s± w kupie bardzo mocne - ciężko będzie z medalem. Liczę na złoto Słoweńców.
(13.02.2022, 08:30)
Marcin81
Lindvik - 23 lata, Kobayashi - 25 lat, Geiger 29 lat a Stoch w maju skończy 35 lat. Kamil wygrywa konkursy od 11 lat a więc od czasów gdy Geiger był juniorem a Ryoyu i Lindvik młodzikami.
(13.02.2022, 07:51)
Marcin81
Najstarszy indyw. mistrz olimpijski w historii, najstarszy zdobywca KK w historii, najwięcej zwycięstw oraz miejsc na podium w P¦ po 30tce, jeden z najstarszych zwycięzców TCS w historii - oto Kamil Stoch. Wielki mistrz, który udowodnił ze nawet z najgłębszego dołka potrafi się podnie¶ć i może walczyć o medale... Swoj± drog± ciekawe gdzie s± teraz "mędrcy" którzy od kilku lat wysyłaj± Stocha, Żyłę i Kubackiego na emeryturę. Wiele osób twierdziło, że 2 w 30tce na IO będzie sukcesem a tymczasem w obydwu konkursach mieli¶my komplet w drugiej serii, mamy jednego z medalem oraz jednego który dwa razy był tuż za podium. W tym sezonie to i tak duży sukces, najlepsze skoki nasi pokazali na IO. Gdyby udało się zdobyć medal w drużynie byłoby super. Zwłaszcza dla Żyły którynue ma żadnego medalu na IO.
(13.02.2022, 07:46)
Arturion
W tym sezonie może jeszcze wygrać, choćby na Raw Air.
(13.02.2022, 00:06)
marmi
Bardzo dobrze napisane obserwatorze. Miejmy nadzieję, że Kamil się otrz±¶nie już do poniedziałku a póĽniej jeszcze nas zaskoczy i wygra jaki¶ konkurs w tym roku. Niekoniecznie w tym sezonie, choć na medal M¦wL też czekam :)
Mi bardziej szkoda Piotrka, bo on jednak może zostać bez żadnego medalu olimpijskiego w karierze, a tym samym emerytury olimpijskiej (a to jest jak milion wygrany w totolotka). Tym bardziej trzymajmy kciuki za sprawienie niespodzianki przez naszych w drużynówce :)
(12.02.2022, 19:52)
obserwator_86
Mało było w historii zawodników, których trzeba brać pod uwagę w walce o medale niezależnie od formy w danym sezonie. Kamil pod tym względem jest absolutnie wybitny. Zawsze gdy wydawało się, że to koniec, forma odeszła i nigdy już nie wróci, to Stoch robi niespodziankę typu wygrana w konkursie czy nawet całym turnieju (jak ubiegłoroczny TCS). Niestety chyba w tym sezonie passa 10 lat z minimum 1 zwycięstwem zostanie przerwana. Tak czy inaczej w czasach Małysza nikt nawet nie marzył o tym, aby jaki¶ skoczek miał funkcjonować w czołówce przez dekadę.
(12.02.2022, 19:44)
Genek
Głowa do góry! Wszyscy sa z Ciebie dumni! Medale to nie wszystko!
(12.02.2022, 19:43)
Arturion
Zasłużyłe¶! Ale nie zawsze się udaje.
(12.02.2022, 19:05)