kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Marita Kramer zdecydowanie pokonała rywalki w finałowych zawodach Letniej Grand Prix w Klingenthal. Austriaczka zdeklasowała rywalki w drugim skoku, kiedy to lądowała na 141,5 metra. Po pierwszej serii zajmowała bowiem dopiero trzecie miejsce.

Kramer po dwóch skokach na 128 i 141,5 metra wyprzedziła Ursę Bogataj (132 i 130,5 metra) o 17,8 punktu. Trzecie miejsce zajęła Sara Takanashi (131 i 128 metrów). Tuż za podium znalazła się Nika Kriznar (131 i 128 m).

Bardzo dobre miejsce i spory awans (z 12 na 5 miejsce) zaliczyła reprezentantka gospodarzy Katharina Althaus (115 i 132,5 metra). Drugi skoki i awans zaliczyły też jej koleżanki z drużyny: Selina Freitag z 18 na 12 miejsce (114,5 i 127 metrów) oraz Pauline Hessler (z 29 na 22 pozycję - 108 i 120 metrów).

Kinga Rajda zajęła 25. miejsce (107 i 117 metrów) choć szczęśliwie zdobyła dziś punkty. Awans do finału zawdzięczała bowiem dyskwalifikacji Katry Komar za nieprzepisowy kombinezon. Słowenka poleciała bowiem 5 metrów dalej. Druga z Polek - Nicole Konderla była tuż za nią, choć po pierwszej serii zajmowała 20. miejsce (115 i  106,5 metra).

W pierwszej serii zawodniczki skakały z 25. belki startowej. W drugiej odsłonie obniżono rozbieg o jeden stopień. Na skoczni wiał niewielki, ale zmienny wiatr.

W klasyfikacji końcowej już wcześniej triumfatorka była znana. Została nią Ursa Bogataj. W walce o podium najskuteczniejsze były dziś Takanashi i Kramer.