Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
październik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Manuel Fettner i Benjamin Oestvold spisali się najlepiej podczas treningów poprzedzających zawody Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Daleko latali też Polacy...

W pierwszej serii treningowej najlepszy rezultat uzyskał Manuel Fettner - 138 metrów z siedemnastej belki (wiatr 1,16 m/s pod narty) pozwoliło mu o 4,7 punktu wyprzedzić Daniela Tschofeniga (134,5 m - belka siedemnasta, wiatr 1,01 m/s). Trzeci wynik należał do Benjamina Oestvolda (najlepsza odległość rundy: 143,5 m - jednak z dziewiętnastej belki, wiatr 1,93 m/s).

Dobrze spisali się także Polacy - Jakub Wolny był czwarty (137 m), Aleksander Zniszczoł - piąty (133,5 m), Stefan Hula - szósty (135 m), a na początku drugiej dziesiątki znaleźli się jeszcze Tomasz Pilch (124 m) i Klemens Murańka (134,5 m). Słabszy wynik zanotował jedynie Maciej Kot (117 m - 36.).

Druga runda padła łupem Benjamina Oestvolda, który ponownie poszybował na odległość 143,5 metra (belka osiemnasta, wiatr 1,04 m/s pod narty). Norweg o 1,2 punktu wyprzedził Manuela Fettnera (137,5 m - belka trzynasta, wiatr 1,78 m/s), a kolejne miejsca zajęli Ren Nikaido (133 m), Roman Trofimow (134,5 m) oraz najlepszy z Polaków - Aleksander Zniszczoł (130 m).

W czołówce znalazł się także Stefan Hula (dziewiąty - 131 m), w drugiej dziesiątce zameldowali się Jakub Wolny (137 m) i Klemens Murańka (127,5 m), a na początku trzeciej - Tomasz Pilch (128,5 m). Ponownie najsłabiej wypadł Maciej Kot, który tym razem był dopiero 54. (108,5 m).

W pierwszej serii panowie startowali z belek 21., 19. i 17.; w drugiej - z 18., 15. i 13. Wiatr wiał głównie pod narty (choć zdarzały się i podmuchy w plecy), a jego siła dochodziła do 2,6 m/s.
Wyniki treningu - I seria
zawodnik kraj odl. punkty
1 Manuel Fettner Austria 138.0 84.9
2 Daniel Tschofenig Austria 134.5 80.2
3 Benjamin Oestvold Norwegia 143.5 79.5
4 Jakub Wolny Polska 137.0 75.9
5 Aleksander Zniszczoł Polska 133.5 75.5
6 Stefan Hula Polska 135.0 75.2
7 Ren Nikaido Japonia 142.0 75.0
8 David Siegel Niemcy 132.0 74.9
9 Fredrik Villumstad Norwegia 127.5 72.9
10 Richard Freitag Niemcy 127.5 65.8
11 Tomasz Pilch Polska 124.0 65.5
12 Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 131.5 64.8
13 Klemens Murańka Polska 134.5 64.6
14 Rok Masle Słowenia 123.0 64.5
15 David Haagen Austria 124.5 64.1
  Filip Sakala Czechy 132.0 64.1
17 Qiwu Song Chiny 135.0 63.5
18 Ulrich Wohlgenannt Austria 127.5 63.4
19 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 118.5 63.2
20 Justin Lisso Niemcy 134.0 63.0
21 Jernej Presecnik Słowenia 119.5 62.7
  Valentin Foubert Francja 131.0 62.7
23 Timon-Pascal Kahofer Austria 121.0 60.6
24 Joacim Oedegaard Bjoereng Norwegia 125.0 60.3
25 Zak Mogel Słowenia 121.0 60.2
26 Lovro Kos Słowenia 124.5 60.0
27 Martin Hamann Niemcy 125.0 59.9
28 Moritz Baer Niemcy 126.5 59.2
29 Ben Bayer Niemcy 127.5 57.5
30 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 117.5 57.1
31 Andreas Schuler Szwajcaria 120.5 56.3
32 Domen Prevc Słowenia 129.0 55.6
33 Eetu Nousiainen Finlandia 118.5 54.3
34 Jarkko Määttä Finlandia 121.5 54.1
35 Luca Roth Niemcy 123.5 53.8
36 Maciej Kot Polska 117.0 53.6
37 Casey Larson USA 130.5 52.8
38 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 123.0 52.3
39 Hannes Landerer Austria 123.5 52.2
40 Markus Mueller Austria 121.5 49.8
41 Benedikt Holub Czechy 124.0 48.9
42 Claudio Haas Niemcy 117.5 48.3
43 Adrian Sell Niemcy 119.5 48.0
44 Frantisek Lejsek Czechy 122.0 47.7
45 Kalle Heikkinen Finlandia 123.0 47.3
  Muhammet Irfan Cintimar Turcja 124.5 47.3
47 Muhammet Ali Bedir Turcja 117.0 45.5
48 Mathis Contamine Francja 119.5 45.3
49 Luca Geyer Niemcy 114.5 44.8
  Masamitsu Ito Japonia 116.5 44.8
51 Kilian Maerkl Niemcy 113.0 44.5
52 Xiaoyang Zhou Chiny 114.5 43.5
53 Andrii Vaskul Ukraina 112.5 42.2
54 Sandro Hauswirth Szwajcaria 121.0 37.4
55 Alessandro Batby Francja 121.5 37.1
56 Yevhen Marusiak Ukraina 112.0 35.9
57 Andreas Granerud Buskum Norwegia 108.0 34.8
58 Weijie Zhen Chiny 116.0 34.6
59 Krystof Hauser Czechy 114.0 34.4
  Patrick Gasienica USA 111.0 34.4
61 Eric Fuchs Niemcy 115.5 32.2
62 Erik Belshaw USA 111.0 27.7
63 Eetu Merilainen Finlandia 105.0 24.9
64 Jannik Faisst Niemcy 105.0 17.2
65 Ylxin Lyu Chiny 104.0 4.3
66 Mikhail Nazarov Rosja DNS DNS
67 Nicolae Sorin Mitrofan Rumunia DNS DNS
68 Mihnea Alexandru Spulber Rumunia DNS DNS
69 Roman Sergeevich Trofimov Rosja DNS DNS
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku

Wyniki treningu - II seria
zawodnik kraj odl. punkty
1 Benjamin Oestvold Norwegia 143.5 82.1
2 Manuel Fettner Austria 137.5 80.9
3 Ren Nikaido Japonia 133.0 70.3
4 Roman Sergeevich Trofimov Rosja 134.5 65.8
5 Aleksander Zniszczoł Polska 130.0 63.4
6 Mikhail Nazarov Rosja 131.5 62.8
7 Timon-Pascal Kahofer Austria 132.0 62.3
8 Fredrik Villumstad Norwegia 126.0 62.0
9 Stefan Hula Polska 131.0 61.0
10 Richard Freitag Niemcy 128.5 60.6
11 Daniel Tschofenig Austria 134.0 59.8
12 Ben Bayer Niemcy 133.5 59.7
13 Jakub Wolny Polska 127.0 59.0
14 Martin Hamann Niemcy 129.0 58.8
15 Luca Geyer Niemcy 129.0 58.7
16 Claudio Haas Niemcy 126.0 58.6
17 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 130.5 57.4
18 Klemens Murańka Polska 127.5 56.6
19 Zak Mogel Słowenia 125.5 55.9
20 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 130.5 55.4
21 Tomasz Pilch Polska 128.5 55.3
22 Benedikt Holub Czechy 130.0 54.2
23 Qiwu Song Chiny 128.0 53.7
24 David Haagen Austria 127.0 53.1
25 Sandro Hauswirth Szwajcaria 120.0 52.2
26 Eetu Nousiainen Finlandia 122.0 51.9
27 Luca Roth Niemcy 121.5 51.1
28 Valentin Foubert Francja 126.5 50.9
29 Andreas Schuler Szwajcaria 127.0 50.1
30 Bendik Jakobsen Heggli Norwegia 123.5 49.5
31 Justin Lisso Niemcy 121.5 48.3
32 Moritz Baer Niemcy 125.5 48.2
33 Ulrich Wohlgenannt Austria 127.0 46.3
  Casey Larson USA 125.5 46.3
35 Joacim Oedegaard Bjoereng Norwegia 119.5 46.1
36 Jarkko Määttä Finlandia 117.0 45.2
37 Hannes Landerer Austria 121.0 44.9
38 Muhammet Irfan Cintimar Turcja 120.5 44.6
39 Jernej Presecnik Słowenia 106.0 43.3
40 Andreas Granerud Buskum Norwegia 111.0 42.9
41 Mathis Contamine Francja 121.5 42.5
42 Masamitsu Ito Japonia 121.0 42.2
43 Filip Sakala Czechy 116.0 41.6
44 David Siegel Niemcy 117.5 41.2
45 Kalle Heikkinen Finlandia 118.0 40.2
46 Muhammet Ali Bedir Turcja 123.5 40.0
47 Domen Prevc Słowenia 118.0 39.6
48 Markus Mueller Austria 124.0 38.4
49 Krystof Hauser Czechy 119.0 37.0
50 Rok Masle Słowenia 120.0 36.7
51 Fatih Arda Ipcioglu Turcja 116.5 36.4
52 Jannik Faisst Niemcy 120.5 36.1
53 Kilian Maerkl Niemcy 116.5 34.8
54 Maciej Kot Polska 108.5 30.8
55 Frantisek Lejsek Czechy 112.5 29.7
56 Alessandro Batby Francja 111.5 29.1
57 Eetu Merilainen Finlandia 103.5 26.4
  Eric Fuchs Niemcy 113.5 26.4
59 Adrian Sell Niemcy 108.5 25.4
60 Erik Belshaw USA 114.0 25.0
61 Andrii Vaskul Ukraina 107.5 23.5
62 Yevhen Marusiak Ukraina 107.0 21.0
63 Weijie Zhen Chiny 109.5 20.5
64 Patrick Gasienica USA 110.0 17.4
65 Lovro Kos Słowenia 106.0 11.1
66 Ylxin Lyu Chiny 103.5 8.2
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
Arturion
Słoweńcy i Kot słabo. Ale Japończyk włącza się do gry...
(25.09.2021, 20:01)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
CoC Klingenthal: Fettner i Oestvold najlepsi na treningach, dobre skoki Polaków
CoC Klingenthal: Fettner i Oestvold najlepsi na treningach, dobre skoki Polaków

CoC Klingenthal: Fettner i Oestvold najlepsi na treningach, dobre skoki Polaków

Najbliższe zawody
28 października 2021 (czwartek)
16:00
MP Zakopane
odprawa techniczna
17:00
MP Zakopane
oficjalny trening
18:30
MP Zakopane
seria próbna K
18:45
MP Zakopane
kwalifikacje M
20:00
MP Zakopane
konkurs ind. K
20:15
MP Zakopane
konkurs ind. M
29 października 2021 (piątek)
11:00
MP Zakopane
seria próbna (druż.)
11:45
MP Zakopane
konkurs druż.
12 listopada 2021 (piątek)
18:00
FIS Cup Falun
odprawa techniczna K/M
13 listopada 2021 (sobota)
09:00
FIS Cup Falun
oficjalny trening K
09:45
FIS Cup Falun
seria próbna K
10:30
FIS Cup Falun
konkurs ind. K
13:00
FIS Cup Falun
oficjalny trening M
14:00
FIS Cup Falun
seria próbna M
15:00
FIS Cup Falun
konkurs ind. M
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodzących zawodach? Sprawdź kwoty startowe!
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich