Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
27
28
29
30
wrzesień 2021
Najbliższe zawody
24.09.2021
Kandersteg HS-106
Alpen Cup

Ursa Bogataj nieznacznie pokonała Sarę Takanashi w walce o zwycięstwo w pierwszym konkursie Letniej Grand Prix w Wiśle. Najlepsza z Polek, Nicole Konderla, zajęła 26. miejsce.

Zawody rozpoczęły się przy siedemnastej belce startowej. Otworzyła je Nicole Konderla, która przy wietrze 1,25 m/s pod narty poleciała na odległość 102 metrów, co dawało jej duże szanse na wywalczenie punktów. Polka przez kilka minut utrzymywała się na prowadzeniu; wśród tych, które uplasowały się za nią, była m.in. Wiktoria Przybyła (81 m - 0,27 m/s). Lepszy wynik uzyskała dopiero Abigail Strate - Kanadyjka co prawda lądowała bliżej (99,5 m), ale w mniej korzystnych warunkach (0,45 m/s).

Tuż po tym, jak z udziału w drugiej serii wykluczyła się Anna Twardosz (83,5 m - 0,76 m/s), na prowadzenie wyszła Pauline Hessler (102,5 m - 0,73 m/s). Jednak to nie ona, a Jenny Rautionaho jako pierwsza mogła cieszyć się z awansu do finału - Finka doleciała do 104. metra (0,79 m/s).

Kolejnymi liderkami zostawały Katra Komar (105,5 m - 0,47 m/s), Eva Pinkelnig (116 m - 0,23 m/s) i wreszcie Ursa Bogataj, która jako pierwsza lądowała za czerwoną linią - 126,5 metra (wiatr 0,84 m/s) dało jej wyraźne prowadzenie.

Za plecami Słowenki plasowały się Yuki Ito (123,5 m - 1,54 m/s), Nozomi Maruyama (120 m - 0,49 m/s), Ema Klinec (116 m - 0,19 m/s) i Sara Takanashi (121,5 m - 0,44 m/s), natomiast nieco więcej traciły Daniela Iraschko-Stolz (112,5 m - 0,06 m/s), Marita Kramer (114 m - 0,23 m/s) i Nika Kriznar (115 m - 0,09 m/s, ale w plecy).
Wyniki po I serii
zawodnik kraj odl. 1 punkty
1 Ursa Bogataj Słowenia 126.5 111.6
2 Sara Takanashi Japonia 121.5 108.9
3 Nozomi Maruyama Japonia 120.0 106.2
4 Ema Klinec Słowenia 116.0 103.2
  Yuki Ito Japonia 123.5 103.2
6 Nika Kriznar Słowenia 115.0 102.7
7 Eva Pinkelnig Austria 116.0 101.8
8 Marita Kramer Austria 114.0 97.7
9 Daniela Iraschko-Stolz Austria 112.5 96.9
10 Jerneja Brecl Słowenia 112.0 92.6
11 Sophie Sorschag Austria 111.0 88.9
12 Katharina Althaus Niemcy 109.5 87.9
  Spela Rogelj Słowenia 110.0 87.9
14 Julia Clair Francja 113.5 87.3
15 Katra Komar Słowenia 105.5 77.3
16 Lisa Eder Austria 102.5 77.0
17 Juliane Seyfarth Niemcy 103.5 74.6
18 Kaori Iwabuchi Japonia 101.0 72.5
19 Irma Makhinia Rosja 104.5 72.0
20 Jenny Rautionaho Finlandia 104.0 71.2
21 Pauline Hessler Niemcy 102.5 70.1
22 Selina Freitag Niemcy 107.0 68.5
23 Anna Rupprecht Niemcy 102.5 67.5
24 Abigail Strate Kanada 99.5 66.2
25 Nicole Konderla Polska 102.0 61.1
26 Yuka Seto Japonia 96.0 58.5
27 Lara Malsiner Włochy 95.5 58.4
28 Julia Kykkänen Finlandia 95.5 57.1
29 Kristina Prokopieva Rosja 94.5 55.9
30 Luisa Goerlich Niemcy 94.0 54.4
31 Josephine Pagnier Francja 90.0 52.2
  Sofia Tikhonova Rosja 91.0 52.2
33 Daniela Vasilica Haralambie Rumunia 94.0 51.4
34 Natalie Eilers Kanada 92.0 49.8
35 Klara Ulrichova Czechy 82.0 38.9
36 Alexandra Kustova Rosja 88.0 38.4
37 Logan Sankey USA 85.5 37.2
38 Anna Shpyneva Rosja 85.0 36.5
39 Wiktoria Przybyła Polska 81.0 32.9
40 Anna Twardosz Polska 83.5 29.1
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku

Drugą rundę otworzyła Luisa Goerlich, która uzyskała 93,5 metra (0,88 m/s). Niemkę szybko wyprzedziła Kristina Prokopiewa (103 m - 0,88 m/s), a Rosjankę z kolei Lara Malsiner (105 m - 1,27 m/s). Tak dobrze nie poszło jedynej Polce w finale, Nicole Konderli (95,5 m - 0,46 m/s), która w tym momencie była trzecia.

Po tym, jak Włoszka awansowała o kilka miejsc, palmę pierwszeństwa przejęła od niej Jenny Rautionaho (106,5 m - 1,15 m/s). W trakcie rywalizacji przerywanej czasem przez silniejsze podmuchy wiatru kolejnymi liderkami zostawały Kaori Iwabuchi (107,5 m - 0,49 m/s), Lisa Eder (110 m - 0,09 m/s), Spela Rogelj (113,5 m - 1,18 m/s), Katharina Althaus (114 m - 1,08 m/s), Jerneja Brecl (113,5 m - 0,68 m/s), Daniela Iraschko-Stolz (108,5 m - 0,02 m/s w plecy) i Marita Kramer (118 m - 0,45 m/s pod narty), która jako pierwsza zbliżyła się do punktu K.

Czerwoną linię przekroczyła jednak dopiero jej rodaczka, Eva Pinkelnig (125 m - 1,17 m/s). Reprezentantka Austrii dzięki świetnemu występowi awansowała o kilka lokat - za nią plasowały się bowiem Nika Kriznar (119 m - 0,87 m/s), Yuki Ito (122 m - 1,14 m/s) i Ema Klinec (123 m - 1,14 m/s). Lepsze łączne rezultaty uzyskały za to Japonki - Nozomi Maruyama (121,5 m - 0,84 m/s) i Sara Takanashi (126,5 m - 0,69 m/s).

Kończąca konkurs Ursa Bogataj uzyskała dokładnie taką samą odległość - a przy przewadze z pierwszej rundy, po uwzględnieniu siły wiatru (0,64 m/s pod narty), to wystarczyło, by pokonać Japonkę o 2,3 punktu.
Wyniki końcowe
zawodnik kraj odl. 1 odl. 2 punkty
1 Ursa Bogataj Słowenia 126.5 126.5 227.9
2 Sara Takanashi Japonia 121.5 126.5 225.6
3 Nozomi Maruyama Japonia 120.0 121.5 212.8
4 Eva Pinkelnig Austria 116.0 125.0 211.2
5 Ema Klinec Słowenia 116.0 123.0 210.3
6 Yuki Ito Japonia 123.5 122.0 208.5
7 Nika Kriznar Słowenia 115.0 119.0 203.5
8 Marita Kramer Austria 114.0 118.0 199.7
9 Daniela Iraschko-Stolz Austria 112.5 108.5 186.0
10 Jerneja Brecl Słowenia 112.0 113.5 185.1
11 Katharina Althaus Niemcy 109.5 114.0 176.9
12 Spela Rogelj Słowenia 110.0 113.5 175.5
13 Sophie Sorschag Austria 111.0 107.0 170.1
14 Lisa Eder Austria 102.5 110.0 169.0
15 Julia Clair Francja 113.5 108.5 161.7
16 Kaori Iwabuchi Japonia 101.0 107.5 152.7
17 Jenny Rautionaho Finlandia 104.0 106.5 144.0
18 Katra Komar Słowenia 105.5 95.0 136.4
19 Irma Makhinia Rosja 104.5 95.5 134.1
20 Juliane Seyfarth Niemcy 103.5 97.0 127.7
21 Lara Malsiner Włochy 95.5 105.0 127.2
22 Selina Freitag Niemcy 107.0 96.5 127.1
  Pauline Hessler Niemcy 102.5 95.0 127.1
24 Abigail Strate Kanada 99.5 98.0 125.8
25 Kristina Prokopieva Rosja 94.5 103.0 123.8
26 Nicole Konderla Polska 102.0 95.5 120.0
27 Yuka Seto Japonia 96.0 97.0 115.2
28 Anna Rupprecht Niemcy 102.5 91.5 113.1
29 Luisa Goerlich Niemcy 94.0 93.5 93.9
30 Julia Kykkänen Finlandia 95.5 78.5 84.6
31 Josephine Pagnier Francja 90.0   52.2
  Sofia Tikhonova Rosja 91.0   52.2
33 Daniela Vasilica Haralambie Rumunia 94.0   51.4
34 Natalie Eilers Kanada 92.0   49.8
35 Klara Ulrichova Czechy 82.0   38.9
36 Alexandra Kustova Rosja 88.0   38.4
37 Logan Sankey USA 85.5   37.2
38 Anna Shpyneva Rosja 85.0   36.5
39 Wiktoria Przybyła Polska 81.0   32.9
40 Anna Twardosz Polska 83.5   29.1
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku

klasyfikacja generalna LGP kobiet »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
Arturion
Nicole zdecydowanie rokuje. Potwierdziła to znów.
(18.07.2021, 02:58)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
LGP Wisła: Zwycięstwo Bogataj, Konderla w trzeciej dziesiątce
LGP Wisła: Zwycięstwo Bogataj, Konderla w trzeciej dziesiątce

LGP Wisła: Zwycięstwo Bogataj, Konderla w trzeciej dziesiątce

Kalendarium
Kevin Horlacher
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
24 września 2021 (piątek)
10:00
LGP Hinzenbach
odprawa techniczna
16:15
LGP Hinzenbach
oficjalny trening
17:00
FIS Cup Lahti
odprawa techniczna
18:30
LGP Hinzenbach
kwalifikacje
20:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
25 września 2021 (sobota)
08:00
FIS Cup Lahti
oficjalny trening
09:00
FIS Cup Lahti
seria próbna
10:00
FIS Cup Lahti
konkurs ind.
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
14:30
LGP Hinzenbach
seria próbna
15:30
LGP Hinzenbach
konkurs ind.
26 września 2021 (niedziela)
08:00
FIS Cup Lahti
seria próbna
09:00
CoC Klingenthal
seria próbna
09:00
FIS Cup Lahti
konkurs ind.
10:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
1 października 2021 (piątek)
12:30
LGP Klingenthal
odprawa techniczna
14:00
LGP Klingenthal
trening K
16:00
LGP Klingenthal
kwalifikacje K
17:00
LGP Klingenthal
trening M
19:00
LGP Klingenthal
kwalifikacje M
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu
27.9.2021
17:05
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk,
28.9.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Wisła, Polska
28.9.2021
17:00
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
29.9.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Wisła, Polska
30.9.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
30.9.2021
23:00
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
1.10.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Szczuczyńsk, Kazachstan
1.10.2021
17:00
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Czajkowskij, Rosja
2.10.2021
07:30
Eurosport 1 Letnie Grand Prix, Czajkowskij, Rosja
2.10.2021
13:30
Eurosport 2 Letnie Grand Prix, Czajkowskij, Rosja
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka komentarzy
Szukasz wszystkich komentarzy jednego użytkownika? Chcesz przeczytać komentarze z określonego czasu? Skorzystaj z wyszukiwarki komentarzy!
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich