Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Reprezentantki Austrii wygrały przeniesiony z soboty konkurs drużynowy Pucharu Świata kobiet w Czajkowskim. Na podium stanęły także Słowenki i Niemki.

Przeniesione z soboty zawody rozpoczęły się o nieludzkiej dla europejskich kibiców porze - 5:00 rano (tudzież w nocy), na dodatek po zmianie czasu z zimowego na letni, kiedy śpimy godzinę krócej. W Rosji jednak była już 8:00, zawodniczki były więc w miarę wypoczęte.

Pierwsze skoki nie należały do najdalszych - przy szesnastej belce i wietrze mniejszym niż 1 m/s kolejne panie nie były w stanie zbliżyć się do punktu K na mniej niż dwadzieścia metrów. Znacznie lepiej poszło dopiero Katharinie Althaus - Niemka poleciała na odległość 86,5 metra (0,57 m/s pod narty), wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Nie na długo - jeszcze dalej (na 93. metrze - 1,01 m/s) lądowała reprezentująca Japonię Nozomi Maruyama. Ekipy Kraju Kwitnącej Wiśni nie wyprzedziły Norweżki (Thea Minyan Bjoerseth: 85 m - 0,48 m/s), Słowenki (Spela Rogelj: 86,5 m - 0,88 m/s) i Austriaczki (Daniela Iraschko-Stolz: 86,5 m - 0,56 m/s).
Wyniki po I kolejce
kraj punkty
1 Japonia Japonia 99.9
2 Austria Austria 90.0
3 Niemcy Niemcy 88.9
4 Norwegia Norwegia 87.7
5 Słowenia Słowenia 87.0
6 Czechy Czechy 63.6
7 Rosja Rosja 57.5
8 Kanada Kanada 51.4
9 USA USA 40.2
Dla drugiej grupy rozbieg wydłużono do pozycji osiemnastej. W pierwszych skokach nic nie wskazywało na to, że taki ruch szczególnie pomógł w dalekim lataniu. Przyzwoitego rezultatu doczekaliśmy się po skoku Irmy Machinii (81,5 m - 0,45 m/s).

Dobre wyniki uzyskały Juliane Seyfarth (87,5 m - 0,63 m/s) i Yuka Seto (85 m - 0,88 m/s), natomiast stratę Norweżek do rywalek powiększyła Frida Berger (75,5 m - 1,01 m/s). W końcówce tej kolejki Austriaczka (Sophie Sorschag: 89 m - 0,94 m/s) okazała się lepsza od Słowenki (Katra Komar: 85,5 m - 1 m/s) i pozostałych pań. Tym samym strata reprezentantek Austrii do Japonek zmalała do 2,4 punktu.
Wyniki po II kolejce
kraj punkty
1 Japonia Japonia 176.5
2 Austria Austria 174.1
3 Niemcy Niemcy 172.5
4 Słowenia Słowenia 163.6
5 Norwegia Norwegia 137.7
6 Rosja Rosja 129.5
7 Czechy Czechy 107.3
8 Kanada Kanada 72.5
9 USA USA 68.1
Trzecia grupa rozpoczynała najazd jeszcze wyżej - w bramce dziewiętnastej. Nie wydłużenie rozbiegu było jednak najważniejsze, a informacja o dyskwalifikacji Yuki Seto za nieregulaminowy kombinezon. Japonki wypadły więc z gry o podium, a prowadziły Austriaczki, które nieznacznie wyprzedzały Niemki.

Bardzo ładnie zaprezentowała się Sofia Tichonowa - Rosjanka poszybowała na odległość 86,5 metra, choć trzeba przyznać, że w dalekim locie pomógł jej wiatr (1,55 m/s). Jeszcze dalej - w niewiele gorszych warunkach - poleciała Luisa Goerlich (88,5 m - 1,44 m/s). Doczekaliśmy się też w końcu skoku na punkt K - dokładnie 95 metrów (wiatr 1,36 m/s) osiągnęła Yuki Ito - tyle że Japonkom nie robiło to już większej różnicy.

Dobry skok pokazała Anna Odine Stroem (90,5 m - 1,45 m/s), nieco bliżej lądowała Ursa Bogataj (86 m - 0,94 m/s), a Austriaczki umocniła na prowadzeniu Chiara Hoelzl (93 m - 1,39 m/s).
Wyniki po III kolejce
kraj punkty
1 Austria Austria 261.7
2 Niemcy Niemcy 248.2
3 Słowenia Słowenia 233.8
4 Norwegia Norwegia 217.8
5 Rosja Rosja 199.3
6 Japonia Japonia 191.7
7 Czechy Czechy 155.8
8 USA USA 108.2
9 Kanada Kanada 106.3
W ostatniej grupie panie startowały z piętnastej belki - w kolejności odwrotnej do miejsc zajmowanych po trzech skokach. Co ciekawe, mieliśmy kolejny dyskwalifikacyjny zwrot akcji - ukarana została Nina Lussi, natomiast przy nazwisku Yuki Seto ponownie pojawił się rezultat - wydawało się, że jej dyskwalifikację zatem cofnięto, jednak ostatecznie protokół pokonkursowy potwierdził, że nieprawidłowości w jej kombinezonie były.

To, co wydawało się powrotem Japonek do gry, podkreśliła Sara Takanashi skokiem na odległość 92,5 metra (1,06 m/s). Dalej lądowała Silje Opseth (95,5 m - 1,34 m/s), ale naprawdę udany skok zaprezentowała Nika Kriznar (101 m - 1,65 m/s). Słowenka wyprowadziła swoją drużynę na pierwsze miejsce, a także skłoniła jury do skrócenia rozbiegu (belka czternasta).

Słowenki pozostały na czele po próbie Anny Rupprecht (87,5 m - 1,83 m/s), ale nie były w stanie dorównać Austriaczkom - kończąca konkurs Marita Kramer doleciała do 98. metra (1,42 m/s) i przypieczętowała wygraną reprezentantek Austrii, które tym samym powiększyły przewagę w Pucharze Narodów do 127 punktów.
Wyniki końcowe
kraj punkty
1 Austria Austria 373.7
2 Słowenia Słowenia 348.5
3 Niemcy Niemcy 336.5
4 Norwegia Norwegia 324.5
5 Rosja Rosja 293.9
6 Japonia Japonia 292.6
7 Czechy Czechy 223.5
8 Kanada Kanada 174.5
9 USA USA 128.1
Nieoficjalne wyniki indywidualne
Wyniki po I serii
zawodnik kraj odl. 1 punkty
1 Nika Kriznar Słowenia 101.0 114.7
2 Marita Kramer Austria 98.0 112.0
3 Silje Opseth Norwegia 95.5 106.7
4 Sara Takanashi Japonia 92.5 100.9
5 Nozomi Maruyama Japonia 93.0 99.9
6 Irina Avvakumova Rosja 92.0 94.6
7 Yuki Ito Japonia 95.0 91.8
8 Daniela Iraschko-Stolz Austria 86.5 90.0
9 Katharina Althaus Niemcy 86.5 88.9
10 Anna Rupprecht Niemcy 87.5 88.3
11 Thea Minyan Bjoerseth Norwegia 85.0 87.7
12 Chiara Hoelzl Austria 93.0 87.6
13 Spela Rogelj Słowenia 86.5 87.0
14 Sophie Sorschag Austria 89.0 84.1
15 Juliane Seyfarth Niemcy 87.5 83.6
16 Anna Odine Stroem Norwegia 90.5 80.1
17 Katra Komar Słowenia 85.5 76.6
18 Luisa Goerlich Niemcy 88.5 75.7
19 Irma Makhinia Rosja 81.5 72.0
20 Ursa Bogataj Słowenia 86.0 70.2
21 Sofia Tikhonova Rosja 86.5 69.8
22 Abigail Strate Kanada 77.5 68.2
23 Karolina Indrackova Czechy 77.0 67.7
24 Klara Ulrichova Czechy 75.0 63.6
25 Annika Belshaw USA 74.0 60.0
26 Kristina Prokopieva Rosja 73.0 57.5
27 Natalie Eilers Kanada 71.5 51.4
28 Frida Berger Norwegia 75.5 50.0
29 Veronika Jencova Czechy 76.0 48.5
30 Stepanka Ptackova Czechy 70.5 43.7
31 Anna Hoffmann USA 66.0 40.2
32 Alexandria Loutitt Kanada 69.0 33.8
33 Logan Sankey USA 64.0 27.9
34 Nicole Maurer Kanada 59.5 21.1
35 Yuka Seto Japonia 85.0 0.0
  Nina Lussi USA 73.0 0.0
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku

klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Austriaków i Austriaczek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Gregor Schlierenzauer 55 (31 15 9)
2.Thomas Morgenstern 54 (34 12 8)
3.Wolfgang Loitzl 43 (21 10 12)
4.Andreas Kofler 36 (26 5 5)
5.Michael Hayboeck 35 (7 11 17)
6.Stefan Kraft 35 (6 13 16)
7.Martin Koch 33 (19 9 5)
8.Andreas Widhoelzl 30 (11 9 10)
9.Martin Hoellwarth 25 (11 6 8)
10.Stefan Horngacher 21 (6 6 9)
11.Andreas Goldberger 19 (5 6 8)
12.Manuel Fettner 18 (5 4 9)
13.Daniela Iraschko 14 (5 5 4)
14.Philipp Aschenwald 11 (4 4 3)
15.Chiara Hoelzl 9 (4 3 2)
16.Daniel Huber 9 (3 4 2)
17.Reinhard Schwarzenberger 9 (3 3 3)
18.Jacqueline Seifredsberger 8 (1 5 2)
19.Andreas Felder 7 (3 3 1)
20.Ernst Vettori 7 (3 2 2)
Heinz Kuttin 7 (3 2 2)
22.Eva Pinkelnig 7 (2 3 2)
23.Marita Kramer 6 (4 0 2)
24.Thomas Diethart 6 (2 2 2)
25.Manuel Poppinger 6 (0 2 4)
26.Werner Rathmayr 4 (3 1 0)
27.Jan Hoerl 4 (2 2 0)
28.Christian Moser 4 (1 2 1)
29.Florian Liegl 3 (1 0 2)
30.David Zauner 3 (0 1 2)
Clemens Aigner 3 (0 1 2)
32.Sophie Sorschag 2 (2 0 0)
33.Markus Eggenhofer 2 (1 0 1)
34.Armin Kogler 2 (0 2 0)
35.Stefan Thurnbichler 2 (0 0 2)
Lisa Eder 2 (0 0 2)
37.Christian Nagiller 1 (1 0 0)
Arthur Pauli 1 (1 0 0)
Markus Schiffner 1 (1 0 0)
40.Hans Wallner 1 (0 1 0)
Hubert Neuper 1 (0 1 0)
Gunther Stranner 1 (0 1 0)
43.Richard Schallert 1 (0 0 1)
Franz Neulaendtner 1 (0 0 1)
Florian Schabereiter 1 (0 0 1)
Stefan Huber 1 (0 0 1)
Daniel Tschofenig 1 (0 0 1)
Iraschko umocniła się na 13. miejscu; Sorschag awansowała z 36. miejsca na 32. miejsce wyprzedzając: Schiffnera, Pauliego, Nagillera, Eder, Thurnbichlera, Koglera i Eggenhofera; Hoelzl awansowała z 17. miejsca na 15. miejsce wyprzedzając: Schwarzenbergera i Daniela Hubera; Kramer awansowała z 25. miejsca na 23. miejsce wyprzedzając: Poppingera i Dietharta.
(20.04.2021, 22:30)
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Słoweńców i Słowenek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Peter Prevc 32 (11 6 15)
2.Robert Kranjec 24 (9 5 10)
3.Jurij Tepes 21 (10 4 7)
4.Jernej Damjan 13 (2 2 9)
5.Domen Prevc 9 (2 2 5)
6.Nika Kriznar 8 (1 6 1)
7.Jaka Hvala 7 (3 1 3)
8.Anze Semenic 7 (2 2 3)
9.Timi Zajc 7 (1 2 4)
10.Ema Klinec 6 (1 5 0)
Spela Rogelj 6 (1 5 0)
12.Ursa Bogataj 6 (1 4 1)
13.Anze Lanisek 5 (0 3 2)
14.Primoz Peterka 5 (0 2 3)
15.Nejc Dezman 3 (1 1 1)
16.Jure Sinkovec 3 (1 0 2)
17.Rok Benkovic 3 (0 1 2)
Ziga Jelar 3 (0 1 2)
19.Jerneja Brecl 2 (0 2 0)
Cene Prevc 2 (0 2 0)
Katra Komar 2 (0 2 0)
22.Peter Zonta 2 (0 1 1)
Matjaz Pungertar 2 (0 1 1)
Tilen Bartol 2 (0 1 1)
25.Damjan Fras 2 (0 0 2)
26.Robert Hrgota 1 (1 0 0)
Andraz Pograjc 1 (1 0 0)
28.Igor Medved 1 (0 1 0)
Maja Vitic 1 (0 1 0)
Katja Pozun 1 (0 1 0)
31.Robert Meglic 1 (0 0 1)
Matjaz Zupan 1 (0 0 1)
Urban Franc 1 (0 0 1)
Samo Gostisa 1 (0 0 1)
Jure Bogataj 1 (0 0 1)
Rogelj awansowała z 11. miejsca na 10. miejsce zrównując się z: Klinec; Komar awansowała z 27. miejsca na 19. wyprzedzając: Pozun, Vitic, Medveda, Pograjca, Hrgotę, Frasa, Bartola, Pungertara i Zontę, a zrównując się z: Cene Prevcem i Brecl; Ursa Bogataj umocniła się na 12. miejscu; Kriznar awansowała z 8. miejsca na 6. miejsce wyprzedzając: Semenicia i Hvalę.
(20.04.2021, 22:20)
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Niemców i Niemek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Richard Freitag 46 (11 24 11)
2.Andreas Wellinger 31 (10 16 5)
3.Severin Freund 31 (10 14 7)
4.Martin Schmitt 31 (6 10 15)
5.Michael Uhrmann 31 (6 8 17)
6.Markus Eisenbichler 27 (10 14 3)
7.Karl Geiger 25 (9 12 4)
8.Andreas Wank 24 (5 10 9)
9.Michael Neumayer 23 (6 8 9)
10.Stephan Leyhe 19 (6 11 2)
11.Sven Hannawald 15 (5 3 7)
12.Christoph Duffner 15 (4 4 7)
13.Dieter Thoma 11 (2 4 5)
14.Jens Weissflog 10 (2 4 4)
15.Hansjoerg Jaekle 9 (4 3 2)
16.Georg Spaeth 9 (2 3 4)
17.Katharina Althaus 8 (6 1 1)
18.Carina Vogt 7 (5 0 2)
19.Constantin Schmid 7 (2 5 0)
20.Pius Paschke 7 (2 4 1)
21.Juliane Seyfarth 6 (5 0 1)
22.Alexander Herr 6 (3 0 3)
23.Maximilian Mechler 6 (1 2 3)
24.Stephan Hocke 6 (1 1 4)
25.Marinus Kraus 5 (2 3 0)
26.Gerd Siegmund 5 (1 2 2)
27.Ulrike Graessler 5 (1 1 3)
28.Svenja Wuerth 3 (2 0 1)
Anna Rupprecht 3 (2 0 1)
30.Pascal Bodmer 3 (1 2 0)
31.Ramona Straub 2 (2 0 0)
32.Ralf Gebstedt 2 (0 2 0)
33.Frank Loeffler 2 (0 0 2)
Joerg Ritzerfeld 2 (0 0 2)
35.David Siegel 1 (1 0 0)
Agnes Reisch 1 (1 0 0)
37.Andreas Scherer 1 (0 1 0)
38.Heiko Hunger 1 (0 0 1)
Andre Kiesewetter 1 (0 0 1)
Tobias Bogner 1 (0 0 1)
Felix Schoft 1 (0 0 1)
Martin Hamann 1 (0 0 1)
Luisa Goerlich 1 (0 0 1)
Althaus umocniła się na 17. miejscu; Seyfarth awansowała z 24. miejsca na 21. miejsce wyprzedzając: Hockego, Mechlera i Herra; Luisa Goerlich po raz pierwszy stanęła na podium konkursu drużynowego, co dało jej 38. miejsce wspólnie z: Hamannem, Schoftem, Bognerem, Kiesewetterem i Hungerem; Rupprecht awansowała z 30. miejsca na 28. miejsce wyprzedzając: Straub i Bodmera, a zrównując się z: Wuerth.
(20.04.2021, 21:51)
fan skoków85
Najlepsze poszczególnych grupach:
Grupa I:
1.Maruyama, 2.Iraschko, 3.Althaus, 4.Bjoerseth, 5.Rogelj, 6.Ulrichova, 7.Prokopieva, 8.Eilers i 9.Hoffmann.
Grupa II:
1.Sorschag, 2.Seyfarth, 3.Komar, 4.Makhina, 5.Berger, 6.Ptackova, 7.Sankey, 8.Maurer i 9.Seto.
Grupa III:
1.Ito, 2.Hoelzl, 3.Stroem, 4.Goerlich, 5.Bogataj, 6.Tikhonova, 7.Jencova, 8.Loutitt i 9.Lussi.
Grupa IV:
1.Kriznar, 2.Kramer, 3.Opseth, 4.Takanashi, 5.Avvakumova, 6.Rupprecht, 7.Strate, 8.Indrackova i 9.Belshaw.
(20.04.2021, 21:41)
marmi
No ciekawe, gdyby Japonce skok zaliczyć to byłyby drugie z minimalną stratą do Austriaczek!
To by też spowodowało, że trafiłbym idealnie top4 w typerze. Na piątym dałem Rosję, w tym układzie akurat trafiłem :)
Z tego wynika, że nieco lepiej niż się spodziewałem pod nieobecność Lundby wypadły Norweżki.
(28.03.2021, 17:46)
KKE
W prezentacji drużyn przed konkursem najfajniejsze Japonki. A gdzie retransmisje konkursów kobiet?
(28.03.2021, 08:56)
As
kramer nie pierwsza tego sie nie spodziewałem,widac jaka ma kriznar motywacje zeby wygrac kryształową kule
(28.03.2021, 08:27)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
PŚ Czajkowski: Austriaczki wygrywają i powiększają przewagę w Pucharze Narodów
PŚ Czajkowski: Austriaczki wygrywają i powiększają przewagę w Pucharze Narodów

PŚ Czajkowski: Austriaczki wygrywają i powiększają przewagę w Pucharze Narodów

Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Skoki narciarskie w TV
Dla telemaniaków prezentujemy plan transmisji telewizyjnych ze skoków narciarskich.
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich