Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Dziewięć drużyn stanie na starcie jutrzejszego konkursu drużyn mieszanych, rozgrywanego w ramach zawodów Pucharu ¦wiata w Rasnowie. W składzie reprezentacji Polski niespodzianek brak.

Polacy z pewno¶ci± nie należ± do faworytów sobotniej rywalizacji, choć do mikstu wystawi± najmocniejszy skład - Annę Twardosz, Kamila Stocha, Kamilę Karpiel i Dawida Kubackiego.

Faworytami konkursu s± z pewno¶ci± reprezentanci Norwegii - z mocnymi panami (Halvor Egner Granerud, Daniel Andre Tande) i paniami (Silje Opseth, Maren Lundby). Swoje trzy grosze będ± starały się wtr±cić ekipy Austrii (jednak bez najmocniejszych z mężczyzn: Eva Pinkelnig, Daniel Tschofenig, Daniela Iraschko-Stolz, Manuel Fettner), Słowenii (także bez męskich liderów: Nika Kriznar, Cene Prevc, Ema Klinec, Ziga Jelar), Niemiec (tutaj z kolei bez gwiazd w¶ród pań: Luisa Goerlich, Pius Paschke, Anna Rupprecht, Karl Geiger) i Japonii (Nozomi Maruyama, Yukiya Sato, Sara Takanashi, Ryoyu Kobayashi).

W finale powinni znaleĽć się również Francuzi i Rosjanie, natomiast prawdopodobnie po pierwszej serii swój start zakończ± reprezentanci gospodarzy.

Konkurs rozpocznie się w sobotni poranek - o 9:45 naszego czasu; z klei na 8:30 zaplanowano serię próbn±.
Lista startowa
zawodnikkraj
1Andreea Diana TrambitasRumunia
2Josephine PagnierFrancja
3Irma MakhiniaRosja
4Nozomi MaruyamaJaponia
5Luisa GoerlichNiemcy
6Nika KriznarSłowenia
7Anna TwardoszPolska
8Eva PinkelnigAustria
9Maren LundbyNorwegia
10Nicolae Sorin MitrofanRumunia
11Alessandro BatbyFrancja
12Roman Sergeevich TrofimovRosja
13Yukiya SatoJaponia
14Pius PaschkeNiemcy
15Cene PrevcSłowenia
16Kamil StochPolska
17Daniel TschofenigAustria
18Daniel Andre TandeNorwegia
19Daniela Vasilica HaralambieRumunia
20Julia ClairFrancja
21Irina AvvakumovaRosja
22Sara TakanashiJaponia
23Anna RupprechtNiemcy
24Ema KlinecSłowenia
25Kamila KarpielPolska
26Daniela Iraschko-StolzAustria
27Silje OpsethNorwegia
28Daniel Andrei CacinaRumunia
29Valentin FoubertFrancja
30Evgeniy KlimovRosja
31Ryoyu KobayashiJaponia
32Karl GeigerNiemcy
33Ziga JelarSłowenia
34Dawid KubackiPolska
35Manuel FettnerAustria
36Halvor Egner GranerudNorwegia
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Wyniki konkursu konkursu drużynowego mix P¦ w Rasnovie według wyników konkursów indywidualnych:
1.Austria 935,8 pkt.
2.Słowenia 928,3 pkt.
3.Japonia 906,5 pkt.
4.Niemcy 892,0 pkt.
5.Rosja 844,3 pkt.
6.Norwegia 830,9 pkt.
7.POLSKA 824,5 pkt.
8.Rumunia 632,7 pkt.
9.Francja 530,5 pkt.
(09.04.2021, 20:19)
Cyrk
Po co takie zawody? Zamiast zrobic w sobote i niedziele.2 normalne konkursy
(20.02.2021, 08:02)
Hej
A co ma mówić Stoch? On mówi tylko to co mu każ±. Gdy mówi od siebie to zawsze jest afera, bo to s± przeważnie te niewyuczone mowy gdy go co¶ wkurzy. Reszta to ble ble prezentacja do kamer
(20.02.2021, 07:51)
kibic (fan Zografskiego)
Saneczkarze, jesli tez korzystaja ze stypendiow na podobnej zasadzie to znaczy to tyle, ze ten chory system trzeba zmienic.
(19.02.2021, 22:38)
kibic (fan Zografskiego)
No i prosze, sam Stoch twierdzi, ze w Rasnovie pracuje nad forma, a jutro bedzie wszystko utrwalal. A ktos tu pisal, ze nie, ze trenowanie to tylko poza startami.
(19.02.2021, 22:35)
fan skoków i żużla 886
wymieniłbym kolejno¶ć u nas gdybym był trenerem
Kamila
Dawid< br>Anna
Kam il
(19.02.2021, 22:09)
Hej
Za to saneczkarze jeżdż±cy beznadziejnie się na stypendia lapia bo mało drużyn saneczkarskich. A patrz po ile lat maj± te dziewczyny. To roczniki 2001, Rajda 2000, a Szwab 1997 ale ona wiele lat trenował amatorsko i też pracowała. I nikt nie zmusza Stocha do startu o mógł skakać Muranka i Wasek.
(19.02.2021, 22:03)
kibic (fan Zografskiego)
Wkladaja znaczna czesc swojego zycia i najlepsza z nich jest w piatej dziesiatce PS. To moze niech sie tak nie poswiecaja bo co my z tego mamy, nawet jakby doszly w okolice 30 miejsca? System niesprawiedliwy bo dwie z nich moga dostac stupendium dzieki panom, a np. lekkoatleta zajmujacy 9 miejsce na MS sprincie, juz na stypendium sie nie zalapie.
(19.02.2021, 21:35)
marmi
@lol
No tak jak my¶lałem z jakim poziomem mam do czynienia.
Wypełnij punkt 2 i 3, wtedy możemy się zmierzyć. Co prawda nie wiem jak, ale będę gotowy na propozycje.
(19.02.2021, 21:16)
Komuszek77
@marmi nie przejmujmy się, nasze kobitki w siatę, ręczn± udowodniły, że mog±. Teraz czas na skoki i nożn±.
(19.02.2021, 21:14)
marmi
@lol
Po pierwsze nie marni tylko marmi.
Po drugie pokaż gdzie jest bł±d.
Po trzecie, nauczysz się ortografii?
Po czwarte, może chcesz stan±ć do jakich¶ zawodów w liczeniu? Zobaczymy, kto z nas dwóch ma tu co¶ do nauczenia się.
(19.02.2021, 20:52)
marmi
@kibic()
One się nie "bawi±" tylko wkładaj± w to znaczn± czę¶ć swojego życia, pracuj±c nad tym, aby znaleĽć się w szeroko rozumianej czołówce.
Aby tak się stało potrzebne s± pieni±dze, bez tego w żadnym chyba sporcie na ¶wiatowym poziomie szans praktycznie nie ma.
A tyle co pobieraj± czy mog± pobierać tacy sportowcy w ramach stypendiów to jest nic w wydatkach państwa. Wielokrotnie więcej wydaje się na całkowicie zbędne rzeczy b±dĽ np. po znajomo¶ci, nie będę tu wchodził w politykę.
Także szermowanie pejoratywnym okre¶leniem "bawienia się za państwowe pieni±dze" jest całkowicie chybione. Takie rzeczy owszem występuj±, ale nie poprzez stypendia sportowe.
Nie wiem co by¶ pisał to i tak nie zapobiegniesz temu, żeby skoki kobiet się rozwijały, w tym także w Polsce.
(19.02.2021, 20:49)
lol
według mojej analizy (nie jest pewna) słowenia z norwegi± będ± sie bić o 1 miejsce(o ile nie będzie DSQ po żadnej tych drużyn) a o trzecie miejsce aurtria japonia polska,niemcy powalcz± o trzcecie miejsce (najbardziej prawdopodobne japonia i polska ) typy
1.norwegia
2.słowenia
3.polska (wieże w to)
4.japonia
5.austri a
6.niem cy
7.rosja
8.francja
9.rumunia
a wasze typy?
(19.02.2021, 20:42)
Hej
No niestety. To się robi już nienormalne. Startera i znów Sedlak z Tepezem. Tak nie powinno być. Powinna być zmiennosc sędziów, by nie rodziły się kliki, których nikt nie kontroluje.
(19.02.2021, 20:38)
Hej
Jutro wyniki pokaż± czy Stoch będzie mógł skakać w tym samym sprzecie
(19.02.2021, 20:31)
kibic (fan Zografskiego)
Jakos srednio grzeje mnie fakt, ze zenskie odpowiedniki buloklepow maja sie bawic za panstwowe pieniadze. System stypendiow do 8 miejsca jest ok. ale nie w sytuacji kiefy startuje ok. 10 druzyn a wynik i tak podnosza panowie.
(19.02.2021, 20:31)
kibic (fan Zografskiego)
Jutro ulice w Polsce sie wyludnia, w oczekiwaniu na podium.
(19.02.2021, 20:26)
marmi
Policzyłem jak to wychodzi w mik¶cie gdyby dzisiejsze indywidualne były tym mikstem. Kolejno¶ć jest taka:
1. NOR 967,4
2. AUT 935,7
3. SLO 925,4
4. JPN 911,8
5. GER 903,6
6. RUS 845,2
7. POL 833,8
Istotna uwaga jest taka, że dla NOR policzyłem notę Graneruda przed DSQ zakładaj±c, że jutro go nie dostanie. Poza tym oczywi¶cie tam, gdzie był jeden skok danej osoby drugi zakładałem identyczn± notę.
Dla pozostałych dwóch ekip za dużo niewiadomych aby podawać, jednak przy podobnych założeniach dla FRA byłoby ok. 730pkt, dla Rumunii oczywi¶cie brak danych.
A zatem przy założeniu braku DSQ NOR jest faworytem, a o pozostałe miejsca na podium mog± walczyć 4 ekipy, za¶ o 6-7 miejsce Polska z Rosj±...
A tak mi się marzyło, że mamy szansę na pi±te, ale te noty pań to jednak przepa¶ć w stosunku do czołówki.
(19.02.2021, 20:25)
Hej
Szans na medal nie na ale szanse na stypendium dla dziewcz±t s±.
(19.02.2021, 20:25)
gonsior1991
jutro podium Polski !
(19.02.2021, 20:19)
kibic (fan Zografskiego)
Szans na medal na MS nie ma wiec kolejnosc mozna sobie w buty wsadzic. A mysle, ze te starty moga pomoc Stochowi w odnalezieniu i utrwaleniu optymalnej pozycji startowej.
(19.02.2021, 20:07)
Rz3znik
Zmieńcie Ryoyu liczbę zwycięstw z 17 na 18
(19.02.2021, 20:06)
Hej
Wynik jutro ma wielkie znaczenie bo to kolejno¶ć na M¦. No i 0unkfy.bzdury o treningu sobie odpusccie. Trenuje się poza startami
(19.02.2021, 19:54)
kibic (fan Zografskiego)
Dobrze, ze Stoch startuje. Widac, ze potrzebuje treningu, zwlaszcza na mniejszej skoczni. Niech trenuje bo widac zwyzke formy a brakuje jeszcze stabilnosci. Wynik jutro nie ma zadnego znaczenia, wazny trening. Bedzie dwoch Polakow faworytami na MS na skoczni normalnej.
(19.02.2021, 19:34)
nie wiem
I znowu 9 drużyn, mimo że w tym sezonie ł±cznie aż 14 krajów wystawiło reprezentacje
(19.02.2021, 19:27)
Bł±ath
Bł±d w tek¶cie "z klei"
(19.02.2021, 19:00)
Mati
@KX
To za miejsce w 8 w drużynówce też się przyznaje wszystkim prawo startu w p¶?
(19.02.2021, 18:58)
K
Nikt nie liczył które miejsce po dzisiejszych konkursach by było?
(19.02.2021, 18:42)
Tomek
Pinkering, Irashko. Haha, ha, ha. Eder, Hoezel, Kramer do lepienia pierogów.
(19.02.2021, 18:25)
Hej
Mam nadzieję że Stoch nie zlekceważy tego startu.
(19.02.2021, 18:23)
Saso
Jak nie przytrafi się komu¶ jakie¶ DSQ to Rumunia pewnie będzie 9.
(19.02.2021, 18:12)
MariuszLindvik
ja typuje że będzie tak:

1. NORWEGIA
2. AUSTRIA
3. SŁOWENIA
4. JAPONIA
5. NIEMCY
6. POLSKA
7. ROSJA
8. FRANCJA
9. RUMUNIA
(19.02.2021, 18:01)
KX
A no wła¶nie, o tym też nie wspomniałem. Albo Rumunia albo Francja zdobęd± pierwsze punkty (zapewne 25) w tym sezonie P¦, a ich zawodnicy dożywotnie prawo startu w P¦.
(19.02.2021, 17:59)
..
Półki maj± szansę przegonić włoszki, w przypadku gdy staniemy na 3 miejscu podium, a Francuzi zdobywaj±c 8 miejsce przegoni± Bułgarię, Włochy, Czechy i USA w klasyfikacji pucharu narodów facetów, z kolei 7 miejsce pozwoli im jeszcze wyprzedzic estonie
(19.02.2021, 17:57)
KX
Tak, gdzie¶ widziałem, że wła¶nie się sumuje.

Szkoda, że tylko 9 ekip, liczyłem na więcej, ale z wiadomych względów nie ma wielu ciut słabszych reprezentacji.

Liczę, że na M¦ będ± i wtedy fajnie będzie zobaczyć ich rywalizację o miejsce ósme i niżej.
Liczę, że pojawi± się na M¦.
(19.02.2021, 17:53)
Danek
Skład nie zaskakuje . Mam nadzieje że miejsce w ¶rodku stawki będzie .
(19.02.2021, 17:51)
marmi
Chociaż jak tak patrzę, że wystawili nie radz±cego sobie na tej skoczni Sato zamiast Nakamury to zaczynam w±tpić w ich miejsce na podium...
(19.02.2021, 17:49)
phoffman605
@marmi
Masz rację, w taki sposób ustala się kolejno¶ć startow± mikstów.
(19.02.2021, 17:49)
marmi
@Redakcja
Nie wspomnieli¶cie o Japonii... Nie dajecie im szans czy zapomnieli¶cie? Ciekawe, bo ja dałem Japonię na drugie miejsce i po dzisiejszych wynikach konkursów patrz±c raczej nie bezpodstawnie :)
Jestem ciekaw jak ustala się kolejno¶ć startow± w drużynowych zawodach mikst... Nie chce mi się liczyć, ale może się sumuje zdobycz punktow± w PN kobiet i mężczyzn?
(19.02.2021, 17:47)