7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Jeszcze tydzień temu Halvor Egner Granerud sugerował, że nie powinni¶my spodziewać się po nim wygranej w Zakopanem. A jednak - Norweg znalazł wreszcie sposób na Wielk± Krokiew...

7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. SprawdĽ!
Wszyscy pamiętamy, z jakimi problemami Halvor Egner Granerud borykał się podczas pierwszego w tym sezonie weekendu spędzanego w Zakopanem. Dlatego trudno było spodziewać się, że miesi±c póĽniej będzie walczyć o czołowe lokaty. Sukcesów nie spodziewał się i sam Norweg:

- Chciałbym dobrze się spisywać za tydzień w Zakopanem. Ostatnio miałem tam problemy na rozbiegu, ale liczę, że będę umiał się poprawić. My¶lę, że o zwycięstwo będzie trudno, ale nigdy nic nie wiadomo - dam z siebie wszystko - mówił Norweg po konkursie w Klingenthal.

Dzi¶ jednak to wła¶nie on stan±ł na najwyższym stopniu podium, pokonuj±c Anze Laniska i Roberta Johanssona:

- Jestem bardzo szczę¶liwy. Miałem z t± skoczni± problemy, także wczoraj w drugiej serii - za bardzo jeĽdziłem na boki, a to mnie spowalniało. Musiałem mocno się wysilić, by wreszcie dobrze tu skakać - trzeba było przyj±ć nieco wyższ± pozycję najazdow±, co udało się w konkursie. Na najeĽdzie było już bardziej płynnie, oddałem dwa bardzo dobre skoki.

Wygran± Graneruda w Zakopanem można porównać do ostatniego pucharowego zwycięstwa Janne Ahonena w 2008 roku. Fin odniósł je na znienawidzonej przez siebie dużej skoczni w Kuopio i był z tego powodu niesamowicie zadowolony. Nie inaczej jest w przypadku aktualnego lidera Pucharu ¦wiata:

- Fakt, że było tak ciężko, sprawia, iż sukces smakuje jeszcze lepiej. Pomijaj±c moj± pierwsz± wygran± w Ruce, to zwycięstwo jest najcenniejsze. Wcze¶niej miałem tu tak wiele problemów, dodatkowego my¶lenia... jestem niesamowicie szczę¶liwy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata Norweg ma już 525 punktów przewagi nad Markusem Eisenbichlerem i praktycznie może być już pewien końcowego sukcesu. Teoria może być jednak inna...

- My¶lę, że możemy już rozmawiać o wygranej w Pucharze ¦wiata. W tej chwili jestem zwycięzc± klasyfikacji generalnej, ale może będę musiał "wygrać" jeszcze raz - to zależy od tego, ile konkursów nam pozostało... - zakończył retorycznym pytaniem.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
Paw245 Rycerz Boga Avengers
Kto będzie skakał u kobiet fis cup i COC, bo za mało będzie zawodniczek, jak będ± skakać w Rumunii.
(16.02.2021, 15:33)
Judys
@as
Dokładnie, my¶lę że sukcesy z tego
sezonu czyl przedewszystkim Stoch w
turnieju 4 skoczni to bardziej zasługa
samej klasy Kamila aniżeli Doleżala.
(15.02.2021, 13:29)
Paw245 Rycerz Boga Avengers
Ten las nazywa się Hoia Baciu.
(15.02.2021, 10:25)
Paw245 Rycerz Boga Avengers
Gdzie można się podpisać, by nasi nie jechali do Rumunii, bo jak pojad± to jest tam taki las w którym można zwariować, a czasami wyj¶ć z niego nie można i lepiej by wszyscy tam weszli i nie wrócili.
(15.02.2021, 10:23)
As
@judys
mam takie same wrażenie dolezal poprostu jes za słabym trenerem na polsk± kadrę on sam nic nie wie praktycznie o trenowaniu trenuje kadrę A jak horngacher i nie zrobili¶my postępu a inni tak dlatego jeste¶my w takim miejscu...
(15.02.2021, 08:27)
Judys
Może mam wrażenie ale chyba Dolezal trochę
przekombinowuje z naszymi, chcę ich zajechać
skaczemy we wszystkim co się da, nasi nie spadli
z formy, nasi potrzebuj± odpoczynku.. Kamil już
Kuli nie zdobędzie, kadra raczej też już Norwegów
nie dogoni, na trzecie też nie spadn± bo przewaga
nad Niemcami bardzo duża a i Niemcy maj± dołek
formy. Ja bym ogólnie odpu¶cił Rumunię, i przeznaczył
ten okres przed Mistrzostwami ¶wiata na odpoczynek
oraz lekki trening. Bo jak będ± skakać w Rumunii tak
samo jak w Zakopanem to my w tydzień formy nie
odzyskamy, i w ten sposób jeszcze w konkursie
drużynowym na M¦ zajmiemy 4 miejsce. Bo skacz±
tylko teraz jako tako Stękała i nierówny Kubacki.
Ze sprzętem też nasi kombinuj± ostro, a po turnieju
4 skoczni trzeba było zostawić tak jak jest. My nie
jeste¶my Mattim Hautamaekim co w drugiej połowie
sezonu albo pod koniec dopiero łapał formę.
(15.02.2021, 01:33)
Gratzer i Sedlak - pozdrawiaj± spod prysznica
Gratzer odjechał dzi¶ spod skoczni bez problemu? Jedna dziurawa opona to minimum ... Za dzisiejsz± dyskwalifikację Stękały powinien spędzić noc w toalecie COS do rana. Odwoływane s± konkursy. Polacy jako pierwsi do zastępstwa. A w zamian co? Prawie wykluczenie na cały Turniej Czterech Skoczni! Juniorzy wykluczeni z M¦ w Lahti! Dzi¶ DSQ Stękały ... to jak tak s± m±dre te "dyrektory" to niech sobie Pertile załatwi zastępstwo w Predazzo, a Sedlak w Libercu ... panie Małysz i Tajner- macie jaja? Czas najwyższy pierd***±c pię¶ci± w stół! Czy znowu będziecie pana Pertile lizać po jajach za łaskawy termin dla Wisły w listopadzie za miliony ??!!
(14.02.2021, 22:16)
Tomek
Ale komentarze. Już czeka na bana bo brakowało jeszcze jednego ¶wira na podium.
(14.02.2021, 22:13)
As
@granerud dokładnie szkoda że ten pies co go gonił to go nie złapał zasłużył sobie na to,widać że m±dry pies wie kogo gonić