Choć ten weekend nie obfituje w zawody skoków tak bardzo, jak poprzedni, to emocji na pewno nie zabraknie. Przed nami konkurs Pucharu Świata w Zakopanem i rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym w Klingenthal.
Osoby zainteresowane skokami mogą nieco odsapnąć po trudach poprzedniego weekendu - zwłaszcza po wyjątkowo intensywnej sobocie, gdy rozgrywano zawody Pucharu Świata mężczyzn i kobiet, dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego i konkurs FIS Cup. Dziś przed nami tylko Puchar Świata panów w Zakopanem i Puchar Kontynentalny w Klingenthal.
Program na dziś
Mimo że wydarzeń na skoczniach będzie mniej, to kibice muszą jednak wykazać się podzielnością uwagi - rywalizacja w Zakopanem i Klingenthal będzie toczyć się praktycznie równolegle. Na Wielkiej Krokwi skoczkowie pojawią się o 15:00 - wtedy rozpoczną serię próbną; godzinę później przystąpią do walki o punkty.
Również o 15:00 zostaną oddane pierwsze skoki na Vogtland Arena; po treningu i serii próbnej o 17:00 rozpocznie się konkurs.
Puchar Świata Zakopane |
13 lutego 2021 (sobota) |
15:00 | seria próbna |
16:00 | konkurs indywidualny |
Puchar Kontynentalny Klingenthal |
13 lutego 2021 (sobota) |
15:00 | oficjalny trening (jedna seria) |
16:00 | seria próbna |
17:00 | konkurs indywidualny |
Polacy
W dzisiejszym konkursie w Zakopanem wystąpi jedenastu reprezentantów Polski, bowiem wszyscy przebrnęli przez wczorajsze kwalifikacje. Na starcie pojawią się kolejno: Tomasz Pilch, Stefan Hula, Maciej Kot, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch. To drugi i ostatni raz w tym sezonie, kiedy w zawodach Pucharu Świata zobaczymy aż tylu naszych reprezentantów (jutro nie będziemy już mogli skorzystać z kwoty narodowej).
Biało-czerwonej flagi próżno natomiast szukać na liście startowej zawodów Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal...
Faworyci
Czy ktoś spodziewał się czegoś innego? Zdaniem analityków firmy bukmacherskiej
betX największym faworytem dzisiejszego konkursu jest Halvor Egner Granerud - w przypadku jego wygranej za każdą postawioną na niego złotówkę otrzymamy 3,50 zł. Niewiele niższe notowania ma Robert Johansson (4,50), w dalszej kolejności są Stefan Kraft (10,00), Andrzej Stękała, Anze Lanisek (po 12,00), Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Markus Eisenbichler (po 20,00), a także Piotr Żyła (25,00).
Bukmacherzy nie umożliwiają obstawiania wyników Pucharu Kontynentalnego, jednak zdaniem kibiców największe szanse na wygraną w Klingenthal mają Markus Schiffner, Anders Haare, Cene Prevc, Stefan Rainer i... Ulrich Wohlgenannt, który w Niemczech nie startuje.
Pogoda
Wczoraj momentami wiatr przeszkadzał w rozgrywaniu kwalifikacji w Zakopanem, dziś powinno być nieco lepiej - prognozy mówią o wietrze ok. 2 m/s (w porywach do 10 m/s). Skoczkom będzie towarzyszyć niska temperatura (choć też wyższa niż w piątek - ok. -9°C) i niewielkie opady śniegu.
Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w Klingenthal - tutaj spodziewamy się równie niskich temperatur (ok. -10°C) przy wietrze 2 m/s (z porywami do 5 m/s) i braku opadów.
Skoki w telewizji
Polscy kibice będą mogli śledzić konkurs w Zakopanem w telewizji za pośrednictwem stacji TVP Sport (studio od 15:05; wcześniej także meldunki spod skoczni), TVP1 (transmisja od 15:50), Eurosport 1 (studio od 15:50) i Eurosport Playera (pełna transmisja, bez przerw reklamowych, od 15:50). Ci, którzy nie będą mogli oglądać zawodów w TV, z pewnością chętnie skorzystają z internetowej usługi
Eurosport Player oraz z powtórek, które będzie pokazywać
Eurosport.
Przy okazji zapraszamy do naszego działu
Skoki w TV, w którym prezentujemy program telewizyjny związany ze skokami narciarskimi. Harmonogram jest aktualizowany co 20 minut, zawiera dokładne godziny planowego rozpoczęcia i zakończenia emisji, a także czytelne oznaczenie tego, co akurat jest nadawane w telewizji. Przetestujcie i dodajcie do zakładek!
program transmisji telewizyjnych ze skoków »
Relacja LIVE
Polecamy także naszą relację LIVE, dzięki której - jak zawsze - będzie można śledzić wyniki serii próbnej i konkursu w Zakopanem. Zachęcamy wszystkich do komentowania wydarzeń na skoczni w wygodnym czacie, który towarzyszy tabeli wyników i liście startowej.
skoki narciarskie na żywo - relacja LIVE »
Typer
Rywalizacja toczy się nie tylko na skoczni. Nie słabnie popularność Typera - naszego konkursu dla kibiców skoków narciarskich. Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów.
typuj wyniki skoków - typer.skokinarciarskie.pl »
Lista startowa - PŚ Zakopane |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Yevhen Marusiak |  |
2 | Denis Kornilov |  |
3 | Vitaliy Kalinichenko |  |
4 | Ulrich Wohlgenannt |  |
5 | Sabirzhan Muminov |  |
6 | Decker Dean |  |
7 | Tomasz Pilch |  |
8 | Stefan Hula |  |
9 | Vladimir Zografski |  |
10 | Maciej Kot |  |
11 | Timi Zajc |  |
12 | Tilen Bartol |  |
13 | Naoki Nakamura |  |
14 | Simon Ammann |  |
15 | Paweł Wąsek |  |
16 | Jan Hoerl |  |
17 | Evgeniy Klimov |  |
18 | Domen Prevc |  |
19 | Aleksander Zniszczoł |  |
20 | Thomas Lackner |  |
21 | Mikhail Nazarov |  |
22 | Constantin Schmid |  |
23 | Mackenzie Boyd-Clowes |  |
24 | Klemens Murańka |  |
25 | Severin Freund |  |
26 | Ziga Jelar |  |
27 | Jakub Wolny |  |
28 | Gregor Deschwanden |  |
29 | Martin Hamann |  |
30 | Philipp Aschenwald |  |
31 | Johann Andre Forfang |  |
32 | Michael Hayboeck |  |
33 | Keiichi Sato |  |
34 | Stefan Kraft |  |
35 | Bor Pavlovcic |  |
36 | Andrzej Stękała |  |
37 | Pius Paschke |  |
38 | Daniel Huber |  |
39 | Daniel Andre Tande |  |
40 | Ryoyu Kobayashi |  |
41 | Yukiya Sato |  |
42 | Marius Lindvik |  |
43 | Karl Geiger |  |
44 | Anze Lanisek |  |
45 | Dawid Kubacki |  |
46 | Robert Johansson |  |
47 | Piotr Żyła |  |
48 | Kamil Stoch |  |
49 | Markus Eisenbichler |  |
50 | Halvor Egner Granerud |  |
Lista startowa - CoC Klingenthal |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Muhammet Irfan Cintimar |  |
2 | Nikita Devyatkin |  |
3 | Andrei Feldorean |  |
4 | Matias Braathen |  |
5 | Patrick Gasienica |  |
6 | Fatih Arda Ipcioglu |  |
7 | Nicolae Sorin Mitrofan |  |
8 | Nurshat Tursunzhanov |  |
9 | Felix Hoffmann |  |
10 | Sergey Kravtsov |  |
11 | Casey Larson |  |
12 | Muhammet Ali Bedir |  |
13 | Mihnea Alexandru Spulber |  |
14 | Marcel Strzinar |  |
15 | Matthew Soukup |  |
16 | Roman Sergeevich Trofimov |  |
17 | Tjas Grilc |  |
18 | Mikhail Maksimochkin |  |
19 | David Siegel |  |
20 | Luca Roth |  |
21 | Anders Ladehaug |  |
22 | Adrian Sell |  |
23 | Andreas Schuler |  |
24 | Sandro Hauswirth |  |
25 | Kilian Maerkl |  |
26 | Rok Justin |  |
27 | Timon-Pascal Kahofer |  |
28 | Peter Resinger |  |
29 | Sander Vossan Eriksen |  |
30 | Anze Semenic |  |
31 | Jarkko Määttä |  |
32 | Yuken Iwasa |  |
33 | Gregor Schlierenzauer |  |
34 | Philipp Raimund |  |
35 | Junshiro Kobayashi |  |
36 | Richard Freitag |  |
37 | Manuel Fettner |  |
38 | Robin Pedersen |  |
39 | Eetu Nousiainen |  |
40 | Cene Prevc |  |
41 | Maximilian Steiner |  |
42 | Lovro Kos |  |
43 | Sondre Ringen |  |
44 | Anders Haare |  |
45 | Markus Schiffner |  |
46 | Stefan Rainer |  |