Podwójne wejście - wpłacasz 50 PLN, zgarniasz 50 PLN
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2021
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Niezwykle rzadko zdarza się, że najlepsi skoczkowie świata goszczą w tym samym miejscu częściej niż raz w sezonie. W najbliższy weekend będziemy świadkami takiej sytuacji - czas na Zakopane po raz drugi!

7777 - najwyższy powitalny bonus na rynku. Sprawdź!
W pierwotnym kalendarzu Pucharu Świata, rzecz jasna, Zakopane znalazło się tylko raz - w połowie stycznia. Po tym, jak ograniczenia związane z pandemią SARS-CoV-2 wymusiły odwołanie przedolimpijskiej próby w Pekinie, organizację zawodów w tym terminie przyznano Polsce, a podczas weekendu ze skokami w Zakopanem ogłoszono, że to właśnie na Wielkiej Krokwi skoczkowie pojawią się w połowie lutego (w grę wchodziła jeszcze Wisła, natomiast ze względów technicznych nie brano pod uwagę Szczyrku).

Sytuacja, gdy w jednej miejscowości zawody najwyższej rangi odbywają się więcej niż w trakcie jednego weekendu w sezonie, jest niezwykle rzadka - zazwyczaj jest to związane z organizacją imprezy mistrzowskiej i dorocznej imprezy cyklicznej (jak Oberstdorf, gdzie choćby w tym sezonie rozgrywany jest Turniej Czterech Skoczni i mistrzostwa świata; także Planica z mistrzostwami świata w lotach w grudniu i tradycyjnym zakończeniem sezonu), czasem w grę wchodzą różne skocznie (ponownie Oberstdorf ze skocznią dużą i mamucią), zdarza się też, że śnieg jest obecny tylko w jednym miejscu w Europie (jak Kuopio w listopadzie i grudniu 2000 roku). Tym razem przyczyna była jeszcze inna, choć również wyjątkowa...

Program zawodów

O ile dwa poprzednie weekendy z Pucharem Świata w Polsce (Wisła i Zakopane) składały się w konkursu drużynowego i indywidualnego, to tym razem czekają nas dwa konkursy indywidualne. Te będą oczywiście poprzedzone treningami i kwalifikacjami. Co ciekawe, godziny rozpoczęcia wszystkich piątkowych serii stosunkowo niedawno uległy zmianie - pierwotnie zawodnicy mieli pojawić się na skoczni ok. dwie godziny później.
Puchar Świata Zakopane
12 lutego 2021 (piątek)
9:30odprawa techniczna
13:30oficjalny trening (dwie serie)
16:00kwalifikacje
13 lutego 2021 (sobota)
15:00seria próbna
16:00konkurs indywidualny
14 lutego 2021 (niedziela)
14:45kwalifikacje
16:10konkurs indywidualny
Polacy

W Zakopanem będziemy mogli po raz drugi tej zimy skorzystać z prawa do wystawienia kwoty narodowej. Teoretycznie na starcie mogłoby stanąć nawet trzynastu zawodników, jednak ze względu na braki kadrowe (niewystarczająca liczba skoczków z prawem startu w Pucharze Świata, połączona z zakażeniem SARS-CoV-2 czy wyjazdem części zawodników na mistrzostwa świata juniorów) nie będzie to aż taka liczba. W piątkowych (choć teoretycznie w grę wchodzą też niedzielne) kwalifikacjach zobaczymy zatem jedenastu naszych reprezentantów - to Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Stefan Hula i Tomasz Pilch.

Warto pamiętać, że kwotę narodową będziemy mogli wykorzystać tylko raz (można to zrobić tylko dwukrotnie w ciągu całego sezonu zimowego). W kwalifikacjach (lub prologu) do drugiego z konkursów zobaczymy więc tylko siedmiu Polaków.

Pogoda

Jeśli chodzi o prognozy pogody dla Zakopanego na najbliższy weekend, to w pewnym stopniu czeka nas powtórka z poprzedniej odsłony rywalizacji pod Tatrami - na pewno będzie wybitnie zimowo. Skoczkowie powinni nastawiać się na temperatury od -15 do -7°C, mogą pojawić się też lekkie opady śniegu. Wiatr także będzie obecny - meteorolodzy spodziewają się podmuchów rzędu 3-4 m/s (z porywami do 14 m/s) w piątek i sobotę, natomiast w niedzielę sytuacja nieco się uspokoi (1-2 m/s z porywami do 8-9 m/s).

Skoki w telewizji

Zawody w Zakopanem będą oczywiście bardzo obficie pokazywane w telewizji. Kwalifikacje oraz oba konkursy będzie można obejrzeć w TVP1, TVP Sport oraz w Eurosporcie. Wszystko oczywiście bogato okraszone rozmowami w telewizyjnym studiu.

Kibice, którzy nie będą mogli oglądać zawodów w TV, z pewnością chętnie skorzystają z internetowej usługi Eurosport Player oraz z powtórek, które od piątku będzie pokazywać Eurosport.

Przy okazji zapraszamy do działu Skoki w TV, w którym prezentujemy program telewizyjny związany ze skokami narciarskimi. Harmonogram jest aktualizowany co 20 minut, zawiera dokładne godziny planowego rozpoczęcia i zakończenia emisji, a także czytelne oznaczenie tego, co akurat jest nadawane w telewizji. Nowością w tym sezonie jest uwzględnianie specjalnych transmisji dostępnych tylko w Eurosport Playerze (zawody PŚ kobiet czy relacje bez przerw reklamowych) oraz dostępna na stronie głównej tabela z najbliższymi transmisjami w Eurosporcie. Przetestujcie i dodajcie do zakładek! program transmisji telewizyjnych ze skoków »
Relacja LIVE

Polecamy także naszą relację LIVE, dzięki której - jak zawsze - będzie można śledzić wyniki serii treningowych, próbnej, kwalifikacji oraz obu konkursów. Zachęcamy wszystkich do komentowania wydarzeń na skoczni w wygodnym czacie, który towarzyszy tabeli wyników i liście startowej. skoki narciarskie na żywo - relacja LIVE »
Typer

Rywalizacja toczy się nie tylko na skoczni. Nie słabnie popularność Typera - naszego konkursu dla kibiców skoków narciarskich. Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów. typuj wyniki skoków - typer.skokinarciarskie.pl »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
Pawmak
Skoro przewiduję, to muszę życzyć, chcąc mieć odpowiednie punkty ;) A nie jest takim dominatorem, żeby był murowanym faworytem w jakimkolwiek konkursie i jak nie wygra i akurat trafię zwycięzcę, można dużo zyskać.
(12.02.2021, 19:50)
marmi
Dzięki za info, jednak życzenie komuś zwycięstwa to nie to samo co jego przewidywanie, to tak do przemyślenia :)
(12.02.2021, 19:25)
Pawmak
No właśnie nie w gaciach, tylko bez i to przed kamerą, co teraz nazywa dobrą zabawą zresztą. Mieli go nawet Norwegowie wtedy zdyskwalifikować, ale ostatecznie nie zdecydowali się na to. Dla mnie to zbytnia żenada, żeby mu kiedykolwiek życzyć 1. miejsca. W razie czego w przyszłym sezonie może i bym zrezygnował z tej zasady, ale w tym się już jej trzymam (pierwsze straty z tego powodu miałem już w Engelbergu), więc trudno. Ale myślę, że nie będzie tak dominować, zresztą rzadko kto wygrywa seryjnie. W sezonie 2012/2013 Schlierenzauer też wygrał 10 konkursów, ale nie robił tego seryjnie i udało mi się wygrać generalną. W tym ogólnie nie mam limitu pecha, ale szkoda się rozpisywać, na luzie już.
(12.02.2021, 18:20)
marmi
Hmm, od lat nie chcesz widzieć na skoczniach Graneruda, dobrze to rozumiem?
Jeśli tak to czy powodem jest to, że tam skoczył w samych gaciach czy coś innego? Tak z ciekawości pytam...
(12.02.2021, 16:07)
Pawmak
Dodatkowe zawody chyba będą. Ok, to w swoim czasie może będzie odpowiedź co do MŚ. Miałem napisać, że PŚ mężczyzn już nie typuję, ale jeszcze postawiłem jednak typy na niedzielę, a ostateczna decyzja co do całkowitego odpuszczenia generalnej w przyszłym tygodniu (całkowitego, bo dla zasady nie typuję na 1. tego jednego, co go od lat nie chcę widzieć na skoczniach, a wygrywa seryjnie, więc w jakimś sensie i tak odpuściłem już wcześniej) :P
(12.02.2021, 15:59)
marmi
@Grzegorz
Zdobywcę kuli to znamy niezależnie od tego czy będą te konkursy.
Nazywa się Granerud i w praktyce nie ma innej możliwości.
(12.02.2021, 15:37)
Pawmak
Jeśli już, to polityczne :P Ale jak Snopek już mówił o platformie startowej, to ta inna jeszcze nawet nie istniała. Zresztą alternatywa to mówienie o belce, co konotacje ma podobne (szczególnie miało je w 1. połowie lat 2000.) ;)

@ red.
Za TCS i MŚJ pewnie w tym sezonie już nie, ale czy będzie osobna klasyfikacja za MŚ seniorów w typerze?
(12.02.2021, 09:37)
ftr
komentatorzy tvp nie powinno mówić o platformie startowej to obraża uczucia religijne
(12.02.2021, 09:24)
Grzegorz
Witam. Jeśli nie będzie żadnego zastępstwa za Raw Air i jeśli nie będzie konkursu w Rasnovie to znamy zdobywcę Kryształowej Kuli...
(12.02.2021, 05:00)
Arturion
"jb
To umoczyłem typowanie PK, bo nie uwzględniłem Haare ani Fettnera. a pewnie jeszcze kogoś. :-)
Cóż, jest ryzyko, jest zabawa.
(11.02.2021, 23:34)
jb
Zgłoszenia na chwilę obecną:
- Niemcy, Norge i Szwajcarzy bez zmian,
- u Austriaków Wohlgennant zamiast Fettnera,
- Rosjanie: Klimow, Nazarow, Korniłow,
- Kazachowie: Muminow i Tkaczenko,
- Ukraińcy: Kaliniczenko i Marusiak,
- Estończycy: Aigro i Maltsev,
- Kanada: Boyd-Clowes, (Soukup do Klingenthal),
- USA: Dean, (Larson i Gasienica do Klingenthal),
- Finowie i Czesi nie przyjeżdżąją.
Wychodzi mi, że w drugim konkursie (bez krajówki) może być jakieś 51-52 zawodników.
(11.02.2021, 22:16)
Hej
Leja? Przecież Sedlak mógłby nie dopilnować i Leja przeskpczylby kilku z kadry A stąd jego rąk. Nie chciał reprezentować kombinacji to nie pozwolą mu skakać.
(11.02.2021, 22:16)
Arturion
A jednak Leja powinien skać. Prawo ma, a i PZN nie wykosztował by się na bilety i hotel dla niego...
(11.02.2021, 22:00)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
PŚ Zakopane: Od jutra ponowna rywalizacja na Wielkiej Krokwi
PŚ Zakopane: Od jutra ponowna rywalizacja na Wielkiej Krokwi

PŚ Zakopane: Od jutra ponowna rywalizacja na Wielkiej Krokwi

Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Przecieramy tory
Skokinarciarskie.pl to najstarszy polski portal o skokach - istniejemy od maja 2000 roku...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich