BetX - nowy sponsor strony Skokinarciarskie.pl - oferujemy najwyższy bonus na rynku
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
4
5
7
8
11
12
13
14
18
21
22
25
26
styczeń 2021
Najbliższe zawody
20.01.2021, godz. 10:15
Szczyrk HS-104
FIS Cup K

Norweski zespół opuszczał Bischofshofen z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony na podium konkursu stanął Marius Lindvik, z drugiej - podium całego Turnieju stracił Halvor Egner Granerud...

BetX - graj bez ryzyka. Twój 1 zakład na skoki narciarskie
Okoliczności startów Mariusa Lindvika podczas 69. Turnieju Czterech Skoczni nie należały do najbardziej typowych. 22-latek stanął na podium w pierwszym i ostatnim konkursie imprezy, podczas gdy te środkowe stracił ze względu na problemy natury stomatologicznej...

- To niesamowite, że mogę tak skakać, podczas gdy trzy-cztery dni wcześniej leżałem w szpitalu. Na Sylwestra przeszedłem operację i musiałem przez parę dni pozostać w szpitalu. Wszystko poszło bardzo dobrze, więc mogłem powrócić do skakania - mówił Norweg, który po przerwie jest tak samo mocny, jak wcześniej. - Nie można stracić formy w ciągu kilku dni, to zostaje w tobie. Trzeba tylko stanąć na starcie, a reszta przychodzi sama.

Kto wie, co mógłby osiągnąć, gdyby nie problemy zdrowotne?

- Trudno powiedzieć. Dobrze zacząłem w Oberstdorfie, a gdybym tak samo skakał w Garmisch i Innsbrucku, liczyłbym się w walce o wygraną. W tym roku nie było mi to dane. Zdrowie jest najważniejsze i to się nie zmieni. Jestem jednak młody i myślę, że mam przed sobą jeszcze kilka okazji.

Wielkim przegranym był natomiast Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata, dominator pierwszej części sezonu i były lider TCS ostatecznie znalazł się poza podium całej imprezy, przegrywając z Dawidem Kubackim o 0,4 punktu.

Norweg pewnie stanąłby na "pudle", gdyby nie taktyczna zagrywka ze skróceniem rozbiegu - ta jednak się nie opłaciła, bowiem rekompensaty nie przyznano, ponieważ osiągnięta odległość była mniejsza niż 95% wielkości skoczni (HS).

- Właściwie to nie jestem hazardzistą, ale czasem fajnie jest próbować różnych zagrań. Już raz tej zimy to zadziałało, tym razem niestety nie. Dzień wcześniej rozmawiałem z Halvorem, który powiedział, że chce zaryzykować - tłumaczył Alexander Stöckl. - Wciąż uważam, że to była właściwa decyzja, a Halvor w stu procentach ją popiera. Aby zdobyć więcej punktów niż Kamil w najwyższej formie, potrzeba bardzo dobrego skoku, może kilku punktów rekompensaty oraz słabszego skoku samego Kamila - dlatego spróbowaliśmy niższej belki. Jednak Halvor nie oddał perfekcyjnego skoku. Gdybyśmy nie zaryzykowali, pewnie skończyłby Turniej na podium, ale to już nie robiło mu większej różnicy.

Granerud, który kilka dni wcześniej twierdził, że forma Stocha nie jest stabilna, sam pokazał wczoraj oznaki nieregularności. Sam jednak powtarza, że manewr ze zmianą belki był słuszny:

- Musieliśmy to zrobić, skoro chcieliśmy walczyć o zwycięstwo. Niestety mój skok nie okazał się wystarczająco dobry. Cóż, tak bywa...

Czy 24-latek żałuje, że nie stanął na podium 69. Turnieju Czterech Skoczni?

- Szczerze mówiąc, nie ma to dla mnie znaczenia. Dla mnie liczy się tylko zwycięstwo. Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy drugim, trzecim czy czwartym miejscem. Znacznie łatwiej to przełknąć, mając świadomość, że spróbowaliśmy i się nie udało, niż gdybym miał zastanawiać się "co by było, gdyby?" - podsumował.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Rzeczywiście Norwegowie nie mają w punktacji ogólnej PŚ nikogo w czołówce, najwyżej R. Ljoekelsoey jest dopiero 19ty. Natomiast w setce mają ich już aż 18tu (dla porównania 2 Polaków e top6 i 6 w top100).
Dominatorów w erze PŚ nigdy nie mieli, ale równą drużynę na wysokim poziomie często...
(08.01.2021, 17:39)
cedryk
@Lestek
Ruud to bardzo dawne czasy, ja bym liczył od 1979
(08.01.2021, 16:20)
Lestek
@Mistrz A Norwedzy oczywiście Ruuda, i to może nawet w TOP3.
(08.01.2021, 16:08)
@Mistrz
To niesamowite, ale żaden z Norwegów nie wygrał więcej niż 11 zawodów PŚ i żaden nie był więcej niż 35 razy na podium.
(08.01.2021, 12:20)
Mistrz
Norwedzy stawiają na drużynę, bo oni zawsze mieli ekipę, ale nigdy nie mieli wybitnej jednostki. Jacobsen, Romoren, Ljokelsoey, Johanson, Tande, Hilde, itp, itd...dobrzy skoczkowie, ale nic poza tym. Natomiast to wystarcza, żeby wygrywać drużynowo.

Finowie mają dwóch skoczków w TOP 5 w historii, Polacy też dwóch, Austriacy na upartego też mogliby dać 2-3 w top 6-7 w historii, a Norwedzy?
(08.01.2021, 11:54)
cedryk
Mam teorię, dlaczego dla Norwegów sukcesy drużynowe są aż tak bardzo istotne. Otóż oni są wszyscy, jak Granerud - chimeryczni.

Co chwila inny lider. Najpierw Hilde, potem Bardal, Fannemel, Gangnes, Tande, Johansson, Lindvik, teraz Granerud. To liderzy kadry tylko w ostatnich 12 sezonach. Viceliderzy też się zmieniają non stop. Nie ma drugiej tak chimerycznej kadry. Dla porównania liderzy Polski przez ten czas Małysz, Stoch, Kubacki, znowu Stoch
Szwajcarii Ammann, Peier, Deschwanden teraz
Niemiec Freund, Wellinger , Geiger
Austrii Morgenstern Schlierenzauer Kraft teraz chyba Aschenwald
Itd
Zna ktoś przyczyny takiego stanu w Norwegii?
(08.01.2021, 09:08)
marmi
Oczywiście, że Norwegom zależy na Pucharze Narodów. Oni zawsze podkreślają, że sukcesy drużynowe są dla nich bardzo ważne. Im właśnie prawdopodobnie najbardziej ze wszystkich ekip.
Nie przesadzałbym z wpływem decyzji o obniżeniu belki w jednym konkursie na PN. Liczyli na to, że Stoch nie skoczy jak skoczył, że właśnie jego forma nie jest stabilna. Wyszło im na szczęście dla nas podwójnie źle, a oni aż tak niekorzystnego obrotu sprawy się nie spodziewali. Granerud nie jest najwyraźniej mocny psychicznie, w drugiej serii miało się wrażenie, że odpuścił, nie walczył już o nic. A mógł to miejsce na podium TCS mieć na luzie no i znacząco wyższe w konkursie. Gdyby skoczył na poziomie Stocha/Lindvika, na co go stać, to mógłby być nawet na podium w konkursie...
(08.01.2021, 08:46)
Arturion
TYm bardziej Granerud nie powinien odpuszczać miejsc na posium "bo nie mają znacznenia"
(08.01.2021, 02:45)
Kmyx
Kibic

Nie wykorzystują bo nie ma kto skakać, Granerud i Lindvik mają poziom Johanson ma przebłyski przeplatane z odpadnięciem po 1 serii, Forfang Tande to jak zawieje to coś się uda, kolejny Eriksen odpada w kwal do konkursu w Bischo.
(08.01.2021, 01:12)
Arturion
A Puchar Narodów? Norwegowie nie walczą? Są w czołwce!
(08.01.2021, 00:32)
Arturion
@fan... Dla mnie nie. Ale można mieć róźne zdania. :-)
(08.01.2021, 00:30)
kibic (fan Zografskiego)
Nie wykorzystują puli bo po prostu mają ten puchar gdzieś czyli to o czym ja piszę od dawna.

Co do straty punktów to faktycznie masz racje, ale to też pośrednio pokazuje, jak ważnym wygranie TCS. Jak wielkie sukcesy osiąga Kamil, wygrywając 3 razy ten turniej. Dla mnie TCS jest ważniejszy od MS.
(07.01.2021, 23:43)
Arturion
W dodatku nie wykorzystyją puli. A są na drugim miejscu z małą stratą. Nie rozumiem ich. Albo zwycięstwo indywidualne w konkretnym konkursie, albo nic? Dość głupie. Zagrywka z belką była w tym momencie na tyle ryzykowna, że mogła odebrać Granerutowi punkty PŚ. I odebrała? Naprawdę sądzili, że mogą wygrać ten konkurs? A jeśli, to, że 2 i 3 miejsce nie ma znaczenia w kontekście PŚ? Głupio by myśleli.
(07.01.2021, 23:24)
kibic (fan Zografskiego)
@Arturion:
Manewr z belką miał przybliżyć Granulata do wygrania TCS, a więc też tego konkursu PS.
Klasyfikacja Pucharu czego? :-) Naprawde uważasz, że Puchar Narodów jest ważny?;-) No to pokazał to trener Norwegów bo wiadomo, że obniżenie belki to też jego decyzja.
(07.01.2021, 22:21)
Arturion
@Alojzy
@kibic (fan Zografskiego)
Zapominacie o tym, że to także konkursy PŚ i uznawanie tylko zwycięstw nie przybliża do zdobycia KK. No i klasyfikacja Pucharu Narodów. Może Norwegowie mają ją gdzieś... Ale nie sądzę. Więc Granerud skupia sie tylko na sobie, co jest niekoleżeńskie, co najmniej.
(07.01.2021, 21:15)
kibic (fan Zografskiego)
Akurat tutaj, Granulat ma racje. W TCS liczy się tylko zwycięstwo. Jak skacze Żyła, to komentatorzy przypominają o brązowym medalu MS a nie mówią o drugim miejscu w TCS, bo to naprawdę podrzędna sprawa. Nawet nagroda pieniężna jest tylko za wygraną.
(07.01.2021, 20:25)
SkaczJaKamil
W sumie Granerud ma rację, że liczy się tylko pierwsze miejsce. Przecież za drugie i trzecie nie ma już nagród finansowych. Dają tylko szklany medal i flakon. W ogóle na TCS słabe są nagrody. Ten turniej ma tylko długą historię i chyba to stanowi o jego prestiżu.
(07.01.2021, 20:25)
Naj
Tak na prawdę to wy kibice spowodowaliscie że liczy się tylko 1 miejsce. Każdy pamięta tylko zwycięzców a drugie miejsce czy trzecie czy piętnaste... Małyszowi wypominacie że nie ma złota olimpijskiego. A ma nie jeden nie dwa nawet nie trzy a 4 medale z igrzysk. Ale tego nie wie połowa z was. Jest wielu innych wielu sportowców którzy przez to że nie wygrali czyli nie zajęli 1 miejsca po prostu nie istnieją. Także nie dziwię się granerudowi decyzji.
(07.01.2021, 19:26)
Orlo
Granerud pewnie do końca sezonu będzie czekał, aż Stochowi przestanie "sprzyjać szczęście"... :D
(07.01.2021, 19:23)
fan skoków85
Moim zdaniem ruch był kompletnie bezsensu, a jak już to trzeba było go zostawić na II serię. Trzeba wierzyć do końca w sukces, ale tym ruchem jeszcze sobie pogorszył sytuację, a właściwie już przed skokiem Stocha sam siebie wyeliminował zamiast wywrzeć presję.
(07.01.2021, 19:21)
Slawek
kabans

Granerud woli zajmować 1 miejsce. A nie tam jakieś 2 czy 3. Jak będzie miał dalej takie podejście do tego, to tylko kwestia czasu gdy Eisenbichler lub Stoch zabiorą mu żółtą koszulkę lidera.
(07.01.2021, 17:54)
Ponurzyca
A w materiale TV mówił, że poprzedni sezon zakończył z kwotą ok 2300 zł na plusie. To go zmotywowało... do lepszego skakania. Ale jak widać nadal nie widzi różnicy między 2 a 4 miejscem...
(07.01.2021, 17:49)
kabans
smieszne jest to co mówi granerud, bo był wielki pretendentem, a tylko raz był na podium podczas całego trunieju
(07.01.2021, 16:46)
Orangutan
Małysz byl dzisiaj u Mazurka w rmf. Mazurek się pyta, jak to można skoczyć, przeciez jak się spojrzysz w dół, to masakra. Małysz mówi, można się przyzwyczaić, z mniejszej na większą i jakoś można. A Mazurek dalej, że dla zwykłego śmiertelnika to jak spojrzy w dół to samobójstwo. Na to Malysz, no trochę tak, jak mnie pytali nieraz kibice czy każdy może skoczyc, to odpowiadam, jasne ze może! Ale tylko raz:-) Padłem :-D
(07.01.2021, 13:34)
marmi
Forma Stocha była niestabilna wcześniej i oni myśleli, że nadal tak jest. Jak wiemy mylili się, szkoda tylko że ta najwyższa nie przyszła wcześniej, na MŚwL...
Z tymi człekokształtnymi wcześniej to nieistotne, był inny komentarz, który został usunięty i to do tego było nawiązanie. Teraz wygląda bez sensu...
(07.01.2021, 13:04)
Slawek
Dla Geigera i Kubackiego to dobrze, że Granerud nie chciał być na podium.
(07.01.2021, 13:04)
Alojzy
Niech Granerud już da spokój nam, a my jemu. Niech się chłopina skupi na skakaniu a nie udzielaniu wywiadów. W końcu o Granerudzie usłyszeliśmy z powodu skoków a nie z powodu jego przemyśleń. A jeśli facet nie będzie potrafił cieszyć się z 2 i 3 miejsc to zacznie niedługo ładować nie na 4 ale na 30 i 50 miejscu, bo go frustracja zżera. Ambicja jest niezbędna do osiągania sukcesów ale jej nadmiar szkodzi. Podobnie jest z poczuciem własnej wartości. Trzeba je mieć, byle nie w nadmiarze, bo pycha jest jeden krok przed upadkiem.
(07.01.2021, 12:34)
Pawmak
Podobnie się pocieszali dziennikarz z Kwiatkowskim, gdy ten przegrał o centymetry brązowy medal MŚ w kolarstwie ;) No a forma Stocha to przecież HEG uważał, że jest niestabilna (podobnie jak zresztą Hilde, który krytykował tylko ton wypowiedzi) :P
(07.01.2021, 11:44)
ELKA
A co ma powiedzieć.
(07.01.2021, 10:46)
marmi
A wy to nie jesteście człekokształtni? :)
Lindvik gdyby nie ząb niewątpliwie byłby groźny, mógłby być drugi w TCS.
Natomiast za jedną belkę jest tam zaledwie 2,3pkt. rekompensaty. Tyle co nic wobec straty Graneruda po 3 konkursach. Nie było szans walczyć ze Stochem w takiej formie. Coś tam ponoć detal w najeździe zmienił już w Engelbergu i dało to takie efekty :)
(07.01.2021, 10:22)
Orangutan
Niby tak, ale widząc jak skacze Kamil, to trzeba być odrealnionym żeby myśleć że rekompensata za jeden stopień coś da:-) W Bischofschofen za jeden stopień jest3,4 pkt, lub4, 3, dokładnie nie pamietam. Jak chcial walczyć tak naprawdę, to minimum trzy stopnie, a tak, to bylo głupia strategia i niepotrzebna, oby wie takich pomysłów Halvor:-)
(07.01.2021, 09:35)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Granerud: Utrata podium nie ma znaczenia, liczy się tylko zwycięstwo
Granerud: Utrata podium nie ma znaczenia, liczy się tylko zwycięstwo

Granerud: Utrata podium nie ma znaczenia, liczy się tylko zwycięstwo

Kalendarium
Jakub Kot
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
19 stycznia 2021 (wtorek)
09:15
FIS Cup Szczyrk
09:45
FIS Cup Szczyrk
10:15
FIS Cup Szczyrk
13:00
FIS Cup Szczyrk
14:15
FIS Cup Szczyrk
15:30
FIS Cup Szczyrk
20 stycznia 2021 (środa)
09:45
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
10:15
FIS Cup Szczyrk
konkurs K
13:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
14:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs M
22 stycznia 2021 (piątek)
09:00
PŚ kobiet Ljubno
odprawa techniczna
12:00
PŚ kobiet Ljubno
oficjalny trening
13:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna
14:00
PŚ kobiet Ljubno
kwalifikacje
15:00
PŚ Lahti
oficjalny trening
18:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
23 stycznia 2021 (sobota)
12:45
PŚ kobiet Ljubno
seria próbna
14:00
PŚ kobiet Ljubno
konkurs druż.
15:00
PŚ Lahti
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż.
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu
dzisiaj
20:03
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
dzisiaj
22:13
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
00:44
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
03:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
04:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
05:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
07:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
17:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
18:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
19:40
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodzących zawodach? Sprawdź kwoty startowe!
Sonda
Kto wygra PŚ w sezonie 2020/21?
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Markus Eisenbichler
Stefan Kraft
Karl Geiger
Peter Prevc
Halvor Egner Granerud
inny skoczek
koronawirus
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich