BetX - nowy sponsor strony Skokinarciarskie.pl - oferujemy najwyższy bonus na rynku
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
4
5
7
8
11
12
13
14
18
21
22
25
26
styczeń 2021
Najbliższe zawody
20.01.2021, godz. 10:15
Szczyrk HS-104
FIS Cup K

Po raz kolejny sztab z Michalem Doležalem poprowadził Polaków do wygranej w Turnieju Czterech Skoczni. Czeski trener cieszy się z sukcesu i zapowiada dalszą pracę, by były i następne wygrane...

BetX - graj bez ryzyka. Twój 1 zakład na skoki narciarskie
Odkąd Michal Doležal dołączył do sztabu naszej reprezentacji, Polacy wygrywali Turniej Czterech Skoczni już cztery razy - w tym dwukrotnie z Czechem jako głównym trenerem. Cieszą nie tylko wygrane, ale też styl, w jakim zostały osiągnięte te sukcesy. Dziś szkoleniowiec był zachwycony formą podopiecznego:

- Kamil pokazał to, co wszyscy wiedzą - jak Kamil złapie luz, formę, to pozostali nie mają z nim łatwo. W Innsbrucku Kamil wygrał o dwanaście punktów, dzisiaj też zdecydowanie. To jest ta forma Kamila, którą już znamy - mówił Doležal. - Kamil jest skoczkiem kompletnym. Sam skok jest złożony z wielu elementów, a Kamil potrafi być jednym z najlepszych na świecie w każdym z nich. Dlatego jest jednym z najlepszych skoczków w historii.

Przed dzisiejszym konkursem trener naszej kadry z jednej strony miał powody, by się nie denerwować, ale z drugiej...

- Nie byłem spokojny. To duża impreza, a my walczyliśmy o zwycięstwo - było nerwowo do samego końca. To normalne - gdyby nie było tych emocji, byłoby źle - stwierdził, zaznaczając jednak: - Wiedzieliśmy, że Kamil ma przewagę, więc było trochę więcej spokoju. Musiał jednak skoncentrować się na każdy skok - i zrobił to świetnie, więcej niż świetnie. Rozbił bank.

Na pochwałę zasłużyli też inni nasi reprezentanci...

- Dawid też walczył o zwycięstwo. To, że mieliśmy dwóch zawodników z szansą na wygraną w Turnieju Czterech Skoczni, pokazuje siłę naszej drużyny i sztabu. Gratuluję wszystkim i bardzo dziękuję - powiedział, po czym przeszedł do kolejnych skoczków: - Czterech w szóstce - bo jeszcze Piotrek i Andrzej walczyli o tego swojego "Bażanta" - dla nich ten sezon już teraz jest super. Od początku utrzymują poziom pierwszej dziesiątki.

Doležal podkreślił, jak ważna dla osiągania wielkich wyników jest atmosfera w zespole:

- Kluczem do sukcesu jest baza; to, co przepracowaliśmy. Jesteśmy dużym zespołem, a "team spirit" teraz ciągnie nas do przodu i do góry - to też ważne. W drużynie każdy ma swoje zadanie, bez kogokolwiek byłoby trudniej. Super atmosfera, wszyscy pracują jak powinni.

Nasi skoczkowie teraz z pewnością będą chcieli podtrzymać dobrą passę. I, zdaniem trenera, mogą to zrobić:

- Poprzeczkę podnieśliśmy bardzo wysoko. Wiadomo, że utrzymanie tej formy jest najtrudniejsze, ale jeżeli wciąż będziemy tak pracować i wszystko będzie się układać, to dlaczego mielibyśmy nie utrzymać? - zakończył optymistycznie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
jb
@kibic Nie przesadzaj z tymi konkursami mieszanymi. Złote medale w MS zdobywali dotychczas wśród mężczyzn:
- 2013 r. Japonia: D. Ito i T. Takeuchu,
- 2015 r. - Niemcy: Freitag i Freund,
- 2017 r. Niemcy: Eisenbichler i Wellinger,
- 2019 r. - Niemcy: Eisenbichler i Geiger.
Czyli swoje statystyki z liczących się zawodników mógłby podbić jedynie Freund.
(07.01.2021, 23:08)
kibic (fan Zografskiego)
@Paw245:
Nie zapomnij uwzględnić w swojej analizie, obok zwykłych drużynówek, również osiągnięcia skoczków w drużynach mieszanych, to wszyscy wyskoczymy z butów, jak niektórzy prześcigną w sukcesach samego Nykaenena:-)

@marmi:< br>Amman na szczęście udowodnił, że nie był przypadkowym mistrzem olimpijskim. Wiadomo, że jak coś się powtarza to już nie jest szczęście. No ale z tymi przygotowaniami do igrzysk to bym nie przesadzał, bo on się wyleczył z kontuzji, niedługo przed SLC:-)
No i tam miał furę szczęścia, bo w jednym konkursie, żelazny faworyt na mniejszej skoczni zachwiał się przy lądowaniu, a drugi żelazny faworyt, na dużej skoczni, skoczył tak daleko, że podparł skok.
(07.01.2021, 22:29)
Paw245
A mam wymienić wszystkich skoczków co osiągnęli w PŚ i w drużynie to wam szczenki opadną, zróbcie się najlepiej 2010-2020, potem 2000-2010, następnie 1990-2000, i na końcu 1980-1990 i 1970-1980, ja czasu tyle nie mam, ale jak będę miał to wam napiszę wszystko i wszystkich.
(07.01.2021, 13:57)
jb
Podawałem już link, gdzie autorzy uszeregowali skoczków według osiągniętych trofeów. Wg nich, najlepszy był Nykaenen, przed Małyszem i Weissflogiem, Stoch (przed ostatnim TCS) był szósty. Znajdziecie zestawienie na twitterze localSJresults.
(07.01.2021, 12:28)
marmi
@Andbal
Słuszna uwaga, dość zaskakujące jest w tym gronie, że aż 3 Japończyków (czyli więcej niż niektórych państw, które są nad nimi w PN).
Do tych dywagacji kto większy nie będę już dodawał, ale nie można być takim kategorycznym jak niektórzy, typu tego nie można brać pod uwagę, to nie może przesądzać itd. Wszystko właśnie zależy od tego co uznać za ważniejsze, jakiego typu osiągnięcia. Są dobre argumenty na każdy typ osiągnięć, że to świadczy o klasie zawodnika.
Przypadkowy mistrz? Możliwe, ale raz. Jeśli się jest mistrzem kilka razy, to za dużo na przypadek. Poza tym można argumentować, że jest to zdolność do przygotowania formy i pokonania wszystkich podczas najważniejszych imprez. Wygrywanie czegokolwiek "z rzędu"? Dla jednego kluczowa sprawa, dla drugiego bez znaczenia. Także najlepiej pisać dla mnie, moim zdaniem itp...
(07.01.2021, 10:41)
Mistrz
Kryształowa kula najbardziej oddaje formę zawodnika, zostać mistrzem świata czy olimpijskim można naprawdę szczęśliwie, a takich przykładów jest wiele, wystarcza dwa dobre skoki, a czasem nawet jeden genialny. Zobaczcie ilu w ostatnich latach przewinęło się kapitalnych skoczków i ilu z nich wygrało 2x kk pod rząd? No właśnie... A Adam zrobił to 3x! To jest nieporównywalne z żadnym innym osiągnięciem. Do tego ma najwięcej tytułów mistrza świata i 4 medale olimpijskie. Gdyby nie miał żadnego to okej, ale on ma 4! Po prostu nie ma złota, ale to nie może go dyskredytować. W swoim szczycie formy wygrywał z taką przewaga jakby skakał na innej skoczni. Dlatego dla mnie jest najlepszy w historii, wielu skoczków tak uważa zresztą - słynny wywiad, gdzie wymieniali Adama jako nr 1. Stocha dałem na trzecim miejscu ze względu na czas utrzymywania formy, to taki Cristiano Ronaldo skoków, od lat nie schodzi poniżej genialnego poziomu, czego wcześniej nie dokonał żaden skoczek/piłkarz.
(07.01.2021, 10:27)
Andbal
W tym T4S tylko piętnastu zawodników zaliczyło 8 serii konkursowych. Wśród tej piętnastki znalazło się 4 naszych reprezentatów, 3 z Japonii, 3 z Austrii, 2 z Norwegii oraz jeden z Niemiec, Słowenii i Finlandii. To może dobrze że nasz były trener jest były.
(07.01.2021, 09:27)
Fan wszystkich :D
Amman półka niżej, nowa o 4 krotnym mistrzu olimpijskim. Trochę szacunku...
(07.01.2021, 07:12)
kibic (fan Zografskiego)
Namnożyliście tych nazwisk, namieszaliście a nie wiadomo po co. Amman? Jaki Amman, to półka niżej od wybitnych. On ma 7 głównych trofeów, podczas gdy Stoch, Ahonen czy Weissflog mają po 9. Poza tym ma za mało zwycięstw w turniejach takich jak TCS czy PS bo można go traktować jako właśnie całoroczny turniej. To te triumfy oddają dominację danego zawodnika, a nie złota wygrane w dwóch skokach, często bardzo farciarskie. Amman jest trochę dzieckiem szczęścia a trochę też kombinacji bo pamiętamy te wiązania tuż przed IO. Morgernstern i Shlierenzauer? Bardzo dobrzy skoczkowie ale za mało wygrali. Ich kariery były za krótkie, żeby dobić na szczyt. O ile w przypadku Morgiego, wiadomo z jakiego powodu, o tyle w przypadku Gregora, jest to bardziej pogmatwane. W każdym razie za mało na top wszechczasów.
(07.01.2021, 06:49)
Horus
@sebinweb

Dla mnie zawsze Nykaenen był najlepszym skoczkiem. Z dwóch powodów. Po pierwsze, wygrał wszystko (jako jedyny). Po drugie, dokonał tego w 10 lat. Według Wikipedii startował tylko w 143 konkursach PŚ. A mimo to ma 46 zwycięstw. Dla porównania Małysz ma 349/39, a Stoch 351/38. To jest osobna liga.

Na drugim miejscu daję Małysza, głównie za te trzy wielkie sezony na początku XXI wieku. Małysz z 2001 roku to, moim zdaniem, największy dominator w tym sporcie. W tamtym roku kalendarzowym wygrał 17 konkursów PŚ. Przez dwa lata był w top10 PŚ - od 29 grudnia 2000 (4. miejsce w Oberstdorfie) do 15 grudnia 2002 (6. miejsce w Titisee). W ogóle w tych trzech sezonach był tylko 5 razy poza top10. W latach 2000-2003 ustanowił też 16 rekordów na różnych skoczniach. Niektóre są wciąż aktualne. No i jeszcze te MŚ 2003. Dla mnie to najpiękniejszy moment małyszomanii. "Po złoto, po medal, dla nas, dla wszystkich..." :)

Trzecie miejsce? Hmm... Mam chęć dać tu Stocha, ale rzeczywiście jest sporo chętnych. Na pewno Ahonen, Ammann, Weissflog. Trudna sprawa.
(07.01.2021, 01:29)
Qwapi
Wydaje mi się, że pierwsze co się liczy to osiągnięcia w Pucharze Świata, następnie występy na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwa Świata i na końcu turnieje poboczne tak jak TCS lub Raw Air. Kamil ma szanse w tym sezonie wyprzedzić Adama w zwycięstwach Pucharu Świata. Kamil aktualnie jest bardziej utytułowanym zawodnikiem niż Adam, lecz kazdym kibic zawsze będzie porównywał nie tylko Kamila ale innych polskich skoczków do Adama Małysza, gdyż to właśnie on zapoczątkował fascynacje polskich kibiców do skoków narciarskich.
(07.01.2021, 01:26)
sebinweb
Kibicuje cale zycie Adamowi a teraz Kamilowi, ale za bardzo komentarze tutaj sa stronnicze.
Co z Amanem (4 zlote medale olimpisjskie i oprocz T4S i zlota na MS z normalnej skoczni wszystko inne wygral !
Co z Schlierenzauerem (53 zwyciewstwa w PS, Zloto na MS, wygrane na T4S itd.)
Morgenstern (Zloto na ZIO, T4S, MS itd.)
Ahonen (5 zwyciestw w T4S)
Weissflog, ktory oprocz MSwL tez wszystko wygral.
No i Nykanen, ktory oprocz zlota MS na normalnej skoczni, chyba najwiecej wygral !
I kto z nich teraz 1, 2, 3 itd.
To prawie nie do rozstrzygniecia !!!
(07.01.2021, 00:40)
Fan Stocha
Małyszowi do Nykanena jest jak z Krakowa do Gdańska. Nie ma co się zastanawiać który lepszy bo wiadomo że Nykanen. Natomiast Małysz prawdopodobnie jest obecnie 2 najlepszym skoczkiem w historii. Kamil zaś mniej więcej 3-5 ciężko powiedzieć. Tyle że Kamil jest obecnie czynnym zawodnikiem i może zrobić jeszcze wszystko.
(06.01.2021, 23:46)
kibic (fan Zografskiego)
Małysz lepszy od Nykaenena bo zdobył 3 KK pod rząd? Kogoś tu nieźle poniosło.
(06.01.2021, 22:53)
Mistrz
Jest szansa, że będziemy mieć dwóch najlepszych skoczków w historii tej dyscypliny, ale Kamil musi wygrać jeszcze chociaż raz MS i jedną kryształową kulę. Adam ze swoimi 3x pod rząd jest nie do zdetronizowania.
(06.01.2021, 22:39)
Mistrz
1.Małysz
2.Nykanen
3.S toch.
(06.01.2021, 22:38)
kibic (fan Zografskiego)
Już myślałem, że Kamil nie wygra nic, oprócz pojedynczych zawodów a tu taki wystrzał. 9 głównych trofeów, a więc zrównał się z Małyszem, Weissflogiem i Ahonenem. Gdyby nie pech z pogodą na przedostatnich MS w lotach, to miałby 10 trofeów i wielkiego szlema skoków. Byłby bezsprzecznie drugim po Nykaenenie. Ale ma jeszcze czas:-). Liczę, że coś jeszcze ugra i rozstrzygnie na swoją korzyść pojedynek z Małyszem, chociaż ten pojedynek to my Im wmawiamy.
(06.01.2021, 22:22)
Buu
Małysz i tak lepszy. Przynajmniej na razie.
(06.01.2021, 22:19)
Qwapi
Kamil w tym sezonie ze spokojem wygrywa Puchar Świata, zapiszcie ten komentarz gdybyście nie uwierzyli . Ma niesamowita formę i żaden Granerud oraz Geiger nie są w stanie go pokonać. Markus tymbardziej będzie spadał w klasyfikacji generalnej. Na koniec sezonu czterech Polaków w pierwszej dziesiątce
(06.01.2021, 22:17)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Doležal: Kamil jest jednym z najlepszych skoczków w historii
Doležal: Kamil jest jednym z najlepszych skoczków w historii

Doležal: Kamil jest jednym z najlepszych skoczków w historii

Kalendarium
Jakub Kot
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
19 stycznia 2021 (wtorek)
09:15
FIS Cup Szczyrk
09:45
FIS Cup Szczyrk
10:15
FIS Cup Szczyrk
13:00
FIS Cup Szczyrk
14:15
FIS Cup Szczyrk
15:30
FIS Cup Szczyrk
20 stycznia 2021 (środa)
09:45
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
10:15
FIS Cup Szczyrk
konkurs K
13:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
14:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs M
22 stycznia 2021 (piątek)
09:00
PŚ kobiet Ljubno
odprawa techniczna
12:00
PŚ kobiet Ljubno
oficjalny trening
13:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna
14:00
PŚ kobiet Ljubno
kwalifikacje
15:00
PŚ Lahti
oficjalny trening
18:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
23 stycznia 2021 (sobota)
12:45
PŚ kobiet Ljubno
seria próbna
14:00
PŚ kobiet Ljubno
konkurs druż.
15:00
PŚ Lahti
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż.
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu
dzisiaj
20:03
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
dzisiaj
22:13
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
00:44
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
03:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
04:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
05:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
07:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
17:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
18:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
19:40
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Sonda
Kto wygra PŚ w sezonie 2020/21?
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Markus Eisenbichler
Stefan Kraft
Karl Geiger
Peter Prevc
Halvor Egner Granerud
inny skoczek
koronawirus
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich