BetX - nowy sponsor strony Skokinarciarskie.pl - oferujemy najwyższy bonus na rynku
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
4
5
7
8
11
12
13
14
18
21
22
25
26
styczeń 2021
Najbliższe zawody
20.01.2021, godz. 10:15
Szczyrk HS-104
FIS Cup K

W pewnym momencie dzisiejszego konkursu wydawało się, że Dawid Kubacki może stracić miejsce na podium Turnieju Czterech Skoczni. Ostatecznie Polak miał sporo szczęścia i minimalnie się wybronił...

BetX - graj bez ryzyka. Twój 1 zakład na skoki narciarskie
Wobec świetnych skoków Karla Geigera w konkursie w Bischofshofen i tego, co Halvor Egner Granerud pokazywał we wcześniejszych zawodach, mogliśmy obawiać się, czy Dawid Kubacki obroni miejsce na podium 69. Turnieju Czterech Skoczni - obaj przed środowym konkursem wiele do Polaka nie tracili, a Kubacki dziś nie zachwycał swoją dyspozycją.

Ostatecznie Niemiec wyprzedził Polaka, ale Norweg również wydawał się nie być sobą i ostatecznie nasz skoczek wyprzedził go o 0,4 punktu. Dzięki temu po raz drugi z rzędu Kubacki stanął na podium Turnieju Czterech Skoczni.

- Jestem trochę zdziwiony, że - choć na cztery konkursy dwa niespecjalnie mi poszły - ląduję w generalce na trzecim miejscu. To pokazuje naszą siłę, że mimo słabszych momentów walczymy o czołowe miejsca.

Po dzisiejszym konkursie Kubacki miał mieszane uczucia:

- Jestem bardzo szczęśliwy - razem z kolegą mogłem cieszyć się z sukcesu i na podium śpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". To rewelacyjne uczucie, tego nie da się nigdzie kupić - mówił Polak. - Na pewno będę miał niedosyt co do sportowej strony (tego, co dzisiaj pokazałem); to nie jest to, na co mnie stać. Może to nie był mój dzień, może Kamil coś mi dodał do jedzenia czy picia - żartował.

Kubacki dodał, że to bardzo dobry dzień dla polskich skoków narciarskich. I nie mógł nachwalić się Kamila Stocha:

- Chyba nawet nie pierwszy raz w historii dwóch Polaków stanęło na podium Turnieju Czterech Skoczni - rewelacyjnie. Najważniejsze jest oczywiście pierwsze miejsce; bardzo się cieszę, że Kamil je zdobył. Bardzo na to zasłużył. Dziś było widać, że idzie mu bez wysiłku - takie skoki są najlepsze; to leci niezależnie od warunków - tłumaczył.

Po dziesięciu dniach, w trakcie których działo się wiele, jedna z najważniejszych imprez sezonu wreszcie dobiegła końca:

- Ten okres był szalony. Patrząc całościowo na ten Turniej, to dostarczył więcej emocji niż zeszłoroczny, gdy to ja wyjeżdżałem ze Złotym Orłem. Może niekoniecznie te wszystkie emocje były super, ale sporo się działo. Szkoda tylko, że kibiców nie było, bo to inaczej by smakowało. Mimo wszystko wierzę, że ludzie byli z nami przed telewizorami i wspierali nas w tej walce, wirtualnie dmuchali Kamilowi pod narty i teraz cieszą się z sukcesów całej drużyny.

Kubacki podkreślił, że choć na podium stali tylko on i Stoch, to sukces należy do znacznie większej grupy ludzi:

- Te sukcesy to pochodna pracy naszej i wszystkich ludzi, którzy nas w tym wspierają i pomagają dojść na sportowe szczyty. Sami z siebie raczej byśmy się tak nie wytrenowali - całemu sztabowi ludzi, którzy nam doradzają, należą się podziękowania. To jest klucz do sukcesu.

Niebawem skoczkowie przenoszą się do Titisee-Neustadt. Jakie plany ma Kubacki na najbliższe dni czy tygodnie?

- Moim celem będzie poprawa regularności, bo mam za sobą dwa świetne konkursy i dwa słabsze. Wiem, że jestem w stanie daleko latać. Jestem w dobrej formie, będę walczyć o wysokie lokaty w kolejnych zawodach - zapowiedział na koniec.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
Yona
Czy nikt nie zauważył, że Dawid znowu popełnia ten sam błąd co kiedyś, jeszcze przed Horngacherem ? Leci na prawo i wydaje się, że wyląduje poza barierką z prawej ! Horngacher to wyprostował, a teraz znów to samo.
I jeszcze prośba do polskich komentatorów Eurosportu, skończy z tymi wiawiadami z Żyła, bo z niego to już prawdziwy pajac się zrobił. Gadali z nim dłużej niż ze zwycięzcą Stochem!
(07.01.2021, 17:44)
Pawmak
Na Eurosporcie (polskim rzecz jasna) też mówili w trakcie konkursu, że Kubacki przegrał z HEG. Niemcy nie sądzę, żeby się cieszyli, skoro to nie o Geigera chodziło.
(07.01.2021, 09:15)
sebinweb
Najlepsze bylo to, ze w niemieckiej telewizji (ZDF, program 2) najpierw pokazali, ze to Granerud wygral z Davidem o 0,4 pkt. i sie cieszyli.
Do teraz nie wiem jaki Computer im to naliczyl ? :)
(07.01.2021, 00:23)
sebinweb
David mial lud szczescia, wagrywajac 3.miejsce o 0,4 pkt. z Granerudem :) podobnie jak Adam przegral o 0,4 pkt. brazowy medal na MSwL z Jacobsenem :(
Tak to juz jest.
(07.01.2021, 00:19)
fan skoków85
@kibic (fan Zografskiego)
Ok, ja tylko zwracam uwagę na różne okoliczności jak już się w to bawimy. Ja nie mam problemu z przyjęciem wyników 2.Geiger i 4.Granerud. Takie sobie zawodnicy wyniki wyskakali. Nikt nie bronił Kubackiemu skakać lepiej, czy Geigerowi i Granerudowi. To nie ja zacząłem dyskusji kto miał fuksa. Ale jak już się tak bawimy, to zwracam uwagę na fuksa nie tylko Polaka. Wiadomo pisanie, że Polak miał fuksa zawsze lepiej wygląda.
(06.01.2021, 23:07)
Henry
Normalnie zazwyczaj się nie udzielamale dziś pochlalem, wytlumaczylem się żonie, ze Kamil wygral:-) I tak to nic nie dało, ale coś trzeba zmyślać, bo pozory ważne są :-) Dobranoc
(06.01.2021, 22:58)
kibic (fan Zografskiego)
@fan skoków85
Nie lubie systemu KO (pisałem tu wielokrotnie) ale nie można bredzić, że Geiger i Granulat to fuksiarze bo oni mieli pecha do WARUNKÓW. Może i Granulat skoczył słabiej ale nie jest na tyle słaby, żeby nie zmieścić się w 30! Miał pecha i tyle a to, że skorzystał z KO to wina tego durnego systemu. Ale prawda jest też taka, że wyskakał sobie pojedynek z buloklepem podczas kwalifikacji i miał ten komfort, że wygrał mimo słabego skoku w słabych warunkach.
(06.01.2021, 22:57)
fan skoków85
Nie no 2 gości nie oddało skoków na miarę "30" i uratowało ich to, że nie był to normalny konkurs, ale system K.O. W dodatku jeszcze można dodać, że w Oberstdorfie Kubacki nie trenował sobie na spokojnie w poniedziałek, a prawie z marszu przystąpił do konkursu z przyczyn już kompletnie nie zależnych od siebie
Ja wiem, że to tak nie wypada pisać, że twój rodak miał pecha zamiast, że był fuksiarzem, no ale jak już tak się bawimy w takie teksty. to akurat Kubacki nie był fuksiarzem tylko ci 2 Panowie.
Koniec i kropka.
(06.01.2021, 22:50)
Henry
A marmiego lubię, ale mądrala to z niego jest przecież, no taka prawda:-)
(06.01.2021, 22:50)
Henry
@fan skoków 85
Byl tez taki nie pamietam nicka, ale jeszcze mozna bylo w czasie konkursów pisać komentarze, strasznie hejtowal Prevca i to tydzień w tydzień po kiljadziesiaty razy, był wszędzie:-)
(06.01.2021, 22:47)
Paw245
Marmi to ja ciebie przepraszam, dobranoc idę spać.
(06.01.2021, 22:39)
fan skoków85
@Henry
Ale ja nie zapomnę gościa o nicku "realista" z sezonu 2005/2006, prawie pod każdym postem pisał, że miejsce drużyny w "10" IO będzie sukcesem, ale trzeba przyznać, że po konkursie w Turynie przynajmniej uderzył się w pierś :-) Fajne to były czasy, kiedy to było 10 mniej luba bardziej mocnych drużyn, ze 3 sezony to trwało.
(06.01.2021, 22:38)
marmi
@kibic
Dzięki za poparcie.
Nie usiłuję być mądralą i nie napisałem wprost, że Kubacki to fuksiarz.
Owszem, Geiger i Granerud to z jednej strony fuksiarze w Insbrucku ale z drugiej pechowcy (pamiętajmy też o wietrze). Nie nazwałbym ich mega fuksiarzami z powodu wiatru ale także i tego, że rywalizację ze słabeuszami zapewnili sobie niejako w kwalifikacjach.
Natomiast dzisiaj okoliczności były takie jakie były i tyle, co jest oczywiste i wspomniał o tym kibic ()
A M. jest ale rzadko się wypowiada :)
(06.01.2021, 22:38)
fan skoków85
@Henry
Przewinął mi się przed oczami niedawno jego wpis :-)
(06.01.2021, 22:34)
fan skoków85
@Henry
Spoko.
Napisałe m o tym, bo zawsze szanuję tzw. weteranów. Może dlatego że do czerwca zeszłego roku w miejscu gdzie uprawiałem mały sport też miałem taki status :-)))))
@kibic (fan Zografskiego)
Ok, to ja zacznę pisać o Geigerze i Granerudzie najwięksi fuksiarze tego TCS, bo uważam, że przebili Kubackiego.
(06.01.2021, 22:33)
Henry
@fan skoków 85
Jeszcze byl taki M, ci się sto razy żegnał z forum:-) Jest jeszcze?
(06.01.2021, 22:31)
Henry
@fan skoków 85
Ja też byłem, ale się nie udzielam jak on.Skad byn wiedział, ze to forumowy mądrala? :-)
(06.01.2021, 22:28)
kibic (fan Zografskiego)
Przyczepiliście się tego @marmi'ego ale prawda jest taka, że to jednak fuks i to określenie nie obraża Kubackiego. Taki jest sport. Gdyby Granulat nie poszedł na całość i nie kombinował z belką to byłby na podium. Dzisiaj Dawid był daleko i sam był zdziwiony więc nie wiem o co bulgoczecie, że ktoś nazwał fuksa, fuksem.
(06.01.2021, 22:28)
fan skoków85
@Henry
Może i tak, ale o ile pamięć mnie nie myli, to marmi jeden z nielicznych, który jest na tym forum od niemal zawsze. Ja śledzę forum od 2005 roku i już wtedy był. Pamiętam, bo to były czasy kiedy komentowałem prawie każdy post za co redakcja w 2007 roku wysłała mi małą nagrodę :-))))
(06.01.2021, 22:24)
fan skoków85
@marmi
Sukces to suma wielu okoliczności w tym również szczęścia, ale pisanie o fuksie to jest lekka przesada. Ktoś mógłby powiedzieć, że Granerud i Geiger fuksiarze: Kubacki nie zepsuł żadnego skoku, a Geiger i Granerud? Uratował ich system K.O. inaczej by w ogóle nie byłoby ich w czołówce TCS. Czy mam z tego powodu nazywać ich fuksiarzami? Bo jeśli Kubacki to fuksiarz, to oni mega fuksiarze.
No, ale uroki małych różnic, potem zawsze się znajdzie ktoś kto powie, że ten drugi bardziej zasłużył.
(06.01.2021, 22:21)
Henry
@obskurny
Ty chyba nue wiesz kto to jest marmi. marmi, to forumowy mądrala, który jest trochę Granerudem. Granerud myśli, ze jest najlepszym skoczkiem, a marmi, że wszystkie rozumy zjadł
(06.01.2021, 22:17)
marmi
Ależ oczywiście, że można być fuksem na podium na turnieju o 0,4pkt i to z kilku powodów.
Nie można być przypadkiem ogólnie w czołówce, ale na określonym (dowolnym) miejscu z minimalną przewagą jak najbardziej można. W zależności oczywiście od okoliczności a te dzisiaj były jakie były, czego już nie będę rozwijał. Zresztą sam Kubacki był trochę zdziwiony jak czytamy w artykule, to też o czymś świadczy.
(06.01.2021, 22:15)
obskurny
Z całym szacunkiem Panie marmi, fuksem czy przypadkiem to można zająć miejsce na podium w jednoseryjnym z loteryjnymi warunkami konkursie, a nie turnieju gdzie na wynik składa się 8 skoków. Także skończ Pan gadać głupoty.


Gratulacje dla Dawida za świetnie zrobiona robotę :) i dla Kamila za wybitnie dobrze zrobiona :)
(06.01.2021, 22:10)
marmi
No to trzymamy za słowo Dawid :D
Pokaż, że to pudło TCS to nie przypadek ani fuks :)
(06.01.2021, 21:42)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Kubacki: Jestem zdziwiony, że wylądowałem na trzecim miejscu
Kubacki: Jestem zdziwiony, że wylądowałem na trzecim miejscu

Kubacki: Jestem zdziwiony, że wylądowałem na trzecim miejscu

Kalendarium
Jakub Kot
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
19 stycznia 2021 (wtorek)
09:15
FIS Cup Szczyrk
09:45
FIS Cup Szczyrk
10:15
FIS Cup Szczyrk
13:00
FIS Cup Szczyrk
14:15
FIS Cup Szczyrk
15:30
FIS Cup Szczyrk
20 stycznia 2021 (środa)
09:45
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
10:15
FIS Cup Szczyrk
konkurs K
13:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
14:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs M
22 stycznia 2021 (piątek)
09:00
PŚ kobiet Ljubno
odprawa techniczna
12:00
PŚ kobiet Ljubno
oficjalny trening
13:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna
14:00
PŚ kobiet Ljubno
kwalifikacje
15:00
PŚ Lahti
oficjalny trening
18:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
23 stycznia 2021 (sobota)
12:45
PŚ kobiet Ljubno
seria próbna
14:00
PŚ kobiet Ljubno
konkurs druż.
15:00
PŚ Lahti
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż.
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu
dzisiaj
20:03
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
dzisiaj
22:13
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
00:44
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
03:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
04:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
05:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
07:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
17:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
18:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
19:40
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze świata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto wygra PŚ w sezonie 2020/21?
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Markus Eisenbichler
Stefan Kraft
Karl Geiger
Peter Prevc
Halvor Egner Granerud
inny skoczek
koronawirus
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich