BetX - nowy sponsor strony Skokinarciarskie.pl - oferujemy najwyższy bonus na rynku
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
4
5
7
8
11
12
13
14
18
21
22
25
26
styczeń 2021
Najbliższe zawody
20.01.2021, godz. 10:15
Szczyrk HS-104
FIS Cup K

Konkurs w Innsbrucku mocno skomplikował sytuację dwóch kandydatów do wygranej w Turnieju Czterech Skoczni - Halvor Egner Granerud i Karl Geiger w podobny, a jednak nieco inny, sposób zareagowali na porażkę...

BetX - graj bez ryzyka. Twój 1 zakład na skoki narciarskie
Granerud i Geiger byli ostatnio praktycznie nierozłączni - przynajmniej w przenośni. Po konkursie w Garmisch-Partenkirchen w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni prowadził Norweg przed Niemcem; obaj startowali dziś na początku drugiej serii konkursowej, obaj uplasowali się w połowie drugiej dziesiątki i obaj tracą ponad dwadzieścia punktów do obecnego lidera TCS, Kamila Stocha, przegrywając jeszcze z Dawidem Kubackim. Obaj byli też beneficjentami systemu KO - gdyby konkurs był rozgrywany tradycyjnym trybem, nie zobaczylibyśmy ich w drugiej serii.

To, co różni Norwega i Niemca, to opinie wygłaszane w mediach - obaj są ekstremalnie rozczarowani, ale o ile Geiger nie szuka winy poza sobą, to Granerud na swój sposób atakuje polskich skoczków.

- W trakcie dotychczasowych konkursów warunki sprzyjały Polakom. W tej sytuacji to denerwujące, że Stoch znowu wygrał. Polscy skoczkowie mieli więcej szczęścia niż ja. To cały Innsbruck... Nigdy nie miałem tu dobrego konkursu, zawsze jest tak samo - mówił po konkursie Granerud. - Stoch i Kubacki z pewnością mieli więcej szczęścia niż ja.

W przerwie były już lider TCS powiedział nawet słowa, które trudno zrozumieć:

- Mam nadzieję, że obaj Polacy w drugiej serii będą skakać w gorszych warunkach, zasługują na to.

Z drugiej strony można zrozumieć Norwega - w pierwszej serii konkursowej rzeczywiście miał niemal najgorsze warunki ze wszystkich zawodników - słabszy wiatr pod narty miał tylko Markus Eisenbichler (on był ostatecznie szósty).

- Jestem bardzo zirytowany. Gdyby to była kwestia mojej formy, to OK - ale oddałem dwa całkiem normalne skoki, a mimo to skończyło się źle - stwierdził Granerud ze smutkiem. - Irytuje mnie ta skocznia. Za każdym razem, gdy tu startuję, dzieje się to samo - jakaś katastrofa. Nie rozumiem tego... Pewnie popełniłem jakieś błędy, ale to nie był skok na 115 metrów.

O frustracji mówił również Karl Geiger - dotychczas wicelider Turnieju:

- To dla mnie zimny prysznic, to trudne. Nie wiem, jak to skomentować, czuję się rozczarowany. Wiem, że potrafię skakać daleko, więc taki błąd jest denerwujący. W drugiej serii skoczyłem dziesięć metrów dalej - a na tym obiekcie to dużo - więc tym bardziej zadaję sobie pytanie, co tak naprawdę się stało.

Niemiec, który rok temu również w Innsbrucku zanotował sporą stratę, nie wierzy już w odniesienie sukcesu podczas 69. TCS:

- To już koniec. Jestem tak wkurzony, że nie patrzę nawet na klasyfikację generalną - w tej chwili nie ma ona dla mnie znaczenia - zadeklarował. - Przed nami dzień przerwy i na razie nie chcę myśleć o Bischofshofen.

Z kolei Granerud, jak się wydaje, przełknął już gorzką pigułkę:

- Teraz pozostaje mi się z tego śmiać. Tak wygląda sport uprawiany na świeżym powietrzu. Nie ma sensu w nieskończoność analizować, dlaczego stało się tak, a nie inaczej.

Norweg prezentuje bojowe nastawienie i wierzy, że na skoczni im. Paula Ausserleitnera pokona Kubackiego i Stocha:

- Forma Kamila nie jest aż tak stabilna; myślę, że jestem w stanie go pokonać. Myślę, że jeśli w Bischofshofen będą równe warunki, to wciąż mogę wyprzedzić Stocha. Nie skacze aż tak dobrze, on tylko osiąga dobre wyniki - ocenił.

Po pewnym czasie Granerud nieco ochłonął i - korzystając z mediów społecznościowych - złagodził ton swojej wypowiedzi:

- Byłem i wciąż jestem rozczarowany moim dzisiejszym wynikiem. To skocznia, z której mam wyłącznie złe wspomnienia, a po tym konkursie emocje były ogromne. Uważam, że Kamil jest jednym z największych skoczków wszech czasów, ale jednocześnie myślę, że przy idealnym występie w Bischofshofen wszystko jeszcze może się zdarzyć. Przed nami jeszcze dwa skoki, a wiara nie umiera, dopóki jest nadzieja - zakończył Norweg.

O tym, czy Granerud i Geiger utrzymają nerwy na wodzy i zdołają jeszcze włączyć się w walkę o wygraną, przekonamy się za trzy dni w Bischofshofen.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
Bartuś
Dumni z siebie jesteście ? Przez was, polscy kibice Granerud musi wziąc ochronę do Zakopanego
(05.01.2021, 13:38)
Mackenzie
Oj oj granerud
Zapraszamy do Zakopanego. Pamiętasz Hannawalda?
(05.01.2021, 10:22)
Arturion
@redakcja
Proszę o usunięcie trolla @sebinweb
(05.01.2021, 02:29)
brachol
brawo GRANERUD masz racje.za co tu przepraszać.w zakopanem na pewno ktorys dziadek zaryję w glebe jak Adas i będzie bryli szukal.masz racje to jest irytujące.szmatlawce czepiają się dziewczyny.a jeśli już to wygladalo ze to było ukartowane.bo jakby dobrze inni skoczyli.to by ich adas podal do sadu i po nich.albo dostali w lape i oduczyli się skakać.jak tu już ktoś napisał jak zachowywali się nasze dziadki jak byli w wieku graneruda.granerud pokaz dziadkom jak się skacze.
(04.01.2021, 22:34)
Slawek
Typowy Viking.
(04.01.2021, 22:28)
Paw245
Dobra już nie atakójmy Graneruda, bo Granerud już wie jaki błąd popełnił i chce do prokuratury podać Polskich kibiców, za ostra słowa o nim, bo mu podobno telewizja Norweska przetłumaczyła i mu dała i powiedział że dobrze za nie zna Polskiego, bo by się nie podniósł po tym.
(04.01.2021, 22:11)
Slawek
Tomek

Po prostu Granerud nie
umie przegrać z honorem. 5 razy wygrał pod rząd konkursy. a teraz od 3 nie daje rady. I zwala na wiatr i na Stocha, bo wygrał.
(04.01.2021, 21:48)
Tomek
Lubiłem Graneruda jeszcze 2-3 sezony temu, kiedy był skoczkiem średniej klasy, wydawał się być sympatycznym człowiekiem, podobnie zresztą jak w sezonie obecnym. Ale takie słowa całkowicie go dla mnie przekreślają, pokazał jaką jest osobą. Nie będę już mu kibicował, mimo że zawsze skoczków norweskich lubiłem i podziwiałem. Ciekawe, gdyby postawić go w miejsce jego rodaka, Tande, z TCS 16/17. Z jego butnością i charakterem (obecnie) chyba doszłoby do rękoczynów z Polakami.
(04.01.2021, 21:10)
Slawek
sebinweb

Jeżeli dobrze jeszcze pamiętam to się nazywało Układ Warszawski. I Niemcy do niego też należeli, NRD. Jens Weissflog reprezentował NRD a potem połączone Niemcy, trzy razy wygrał TCS.
(04.01.2021, 19:32)
Slawek
Genek

Mi jest obojętne czy wygra Stoch czy Kubacki TCS, byle nie dali się wyprzedzić zagranicznym zawodnikom. Gdyby Żyła wygrał ten ostatni konkurs też bym nie miał nic przeciwko temu.
(04.01.2021, 19:19)
Arturion
@marmi
Że Niemcy z Rosją się lubią, nie znaczy, że lubią się Niemcy z Rosjanami.
(04.01.2021, 19:11)
Arturion
@Bartuś
No, jak tak, to dobrze. Ja już nie będę. Chyba, że znów coś palnie. ;-)
(04.01.2021, 19:08)
marmi
@sebinweb
Piszesz głupoty, to nie są fakty tylko twoja opinia. Moja jest inna, m.in. taka że pakt warszawski nie ma żadnego znaczenia, a Niemcy z Rosją się lubią, na co jest wiele dowodów. Ale nie będę rozwijał, bo to nie na temat...
(04.01.2021, 18:17)
Genek
Przeprosił i po sprawie. Pewnie nieszczerze, ale to szczegół. Gdy nie ma kamer, to nie on jeden różne rzeczy gada. Za publiczną głupotę dostał nauczkę i ok. Niech skaczą. Wygra najlepszy. Ja stawiam na Kubackiego, coś tak czuje, że przyfanzoli:-)
(04.01.2021, 17:54)
Bartuś
Mistrz olimpijski z 1972 roku apeluje by nie hejtować Graneruda.
Posłuchajcie apelu legendy
(04.01.2021, 17:33)
Antoni 2
Cytat ze strony gazeta peel:

Granerud: Cieszę się, że nie znam języka polskiego

Jak najszybsze ostudzenie nastrojów było o tyle ważne, że rykoszetem od polskich kibiców oberwało się również dziewczynie Graneruda, Karoline Nilsen. Jak przyznał skoczek w poniedziałek rozmowie z telewizją TV2, nie tylko on, ale i jego sympatia otrzymali w niedzielę sporo niewybrednych wiadomości.
(04.01.2021, 15:08)
Antoni
Granerud płacze że dostał wiele nieprzychylnych komentarzy w mediach społecznościowych i cieszy się, że nie zna polskiego.
(04.01.2021, 15:06)
fan skoków i żużla 886
Granerud chciał żebyśmy skakali w gorszych warunkach od niego no i się spełniło on miał odjętę 7,1 i skoczył 127,5 Stoch miał odjęte 6,6 i skoczył 130 a Kubacki 4,3 i 127 no i wyszedł na błazna który sadził że najlepszy na świecie zobaczymy liczę że nie będzie na podium TCS i to go czegoś nauczy i tyle póki co on może najwyżej czyścić buty Stochowi ale liczę że nauczy się pokory wobec rywali ale życzę powodzenia naszym i Granerudowi
(04.01.2021, 12:09)
Paw245
A ja jak ostatnio skrytykowałem, niemców i Norwegów to zostałem skrytykowany, a wy sami krytykujecie, nie miałem racji, miałem rację że coś kombinują i się prze kombinowali.
(04.01.2021, 12:08)
Slawek
Genek

No tak, za styl to Stoch wygra z Granerudem. Jak jakiegoś nieszczęścia nie będzie to Stoch powinien wygrać trzeci raz tego złotego orła. Dobrze by było żeby Kubacki utrzymał to drugie miejsce a nawet postraszył Stocha..
(04.01.2021, 11:22)
Slawek
i co

I wytłumacz mi proszę po co Stoch miał wygrywać treningi i kwalifikacje? Wygrał konkurs, na podium w tym sezonie już kilka razy był.
(04.01.2021, 11:05)
Dentysta
Gdyby nasi mieli pecha do wiatru to byłoby to samo? Nie sądzę. Może byłby żal do sędziów, ale nikt nie odważyłby się jechać po swoich rywalach. Szacunek do przeciwnika to cecha doświadczonych (i utytułowanych) skoczków. A i teraz Granerud przeprasza Kamila za swoją wypowiedź. (Jest nagranie w internecie)
(04.01.2021, 11:03)
kamil
Jak Polacy trafiali złe warunki stale to było dobrze, a jak raz Granerud trafił złe warunki to olaboga. Niech się nauczy przegrywać, bo może póki co naszym buty pucować, Stoch go zmiecie w Bischofschofen.
(04.01.2021, 10:34)
i co
Za co tu przepraszać? Niektórych "kibiców" prawda w oczy kole. Stoch nie wygrał żadnego treningu ani serii próbnej. W kwalifikacjach dominował Granerud. W konkursie wyraźnie było widać, że z wiatrem coś nie tak, skoro Geiger i Granerud tak spadli. Stoch jest niestabilny i jeden wygrany konkurs o niczym nie świadczy. Laniskowi też zdarza się wygrywać pojedyncze serie. Kamil był w wielkiej formie w poprzednich latach, ale nijak ma się to do stanu obecnego. Może w tym sezonie wskoczy jeszcze na taki poziom. Poczekamy, zobaczymy
(04.01.2021, 09:49)
Genek
20pkt straty, to jest strata bardzo duza, dwanaście metrów wystarczy, jest to wykonalne, z tym się zgadzam. Ale, jest małe ale. Musi skakać powyżej 14 2 metrów. Telemarkiem raczej nie wyląduje. Kamil spokojne 136 w pięknym stylu i dojdzie nastepnych 5 metrów. Geiger dobrze mówi, generalka odjechała, a predzej on odrobi (tak uwazam), bo jest w stanie zrobić telemark za HS
(04.01.2021, 09:37)
Slawek
20 punktów, to 10 metrów na takiej skoczni? Granerud może sobie mówić, że odrobi stratę do Stocha. Mało realne. Powinien się cieszyć że system KO był i ma dalej jeszcze jakąś szanse na dobry wynik.
(04.01.2021, 08:43)
Polacy są śmieszni
Czy nie zauważyliście że ta wypowiedź jest bardzo podobna do złości Polskich kibiców po słabszym skoku Polaka ? Jednak nie , gdyby Kamil był 15 to nie powiedzieliby że miał zły wiatr tylko powiedzą że się spalił...
(04.01.2021, 08:27)
fan skoków i żużla 886
@Arturion
ja najbardziej lubię naszych a @mistrz ona najbardziej lubi Eisenbichlera ale naszych też lubi i kto lubi Ryoyu bo ja nie
(04.01.2021, 08:05)
Andrzej
Ale Boyd-Claws to przeciez skoczek dobry, podobnie jak Kevin Buckner czy Alan Alborn, tyle ze za Oceanem sa mniej cierpliwi niz w Europie czy Azji, wiec mi ich szkoda.
(04.01.2021, 08:00)
Dentysta
Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale nie zapominajmy, że konkursy odbywają się bez udziału publiczności więc "młodzi" mają dodatkowo fory, bo nie ma dodatkowej presji. Ciekawe czy wtedy poradziliby sobie.
(04.01.2021, 07:55)
Derek
Gratuluję całej czołówce Polaków. Granerud ciągle przeżywa szczyt formy fizycznej. Znacznie gorzej z emocjonalną.
(04.01.2021, 05:09)
skifan
Pycha. Buta. Arogancja. Ani jedni, ani drudzy nigdy nie byli inni. (Poza nielicznymi wyjątkami ludzi kulturalnych.)
(04.01.2021, 04:11)
Obserwator
No tak, Kamil nie skacze dobrze... 11 sezonów, w których wygrywa zawody PŚ, to przypadek... 3 złote medale olimpijskie przypadek. 2 KK kule przypadek, podobnie jak kilka miejsc na podium generalki... Dawid to samo - 5ty rok w top 10 przypadek, MŚ przypadek, TCS przypadek... Ja rozumiem, gdyby dzisiaj wygrał np. Boyd Claws, ale litości - zarówno Stocha jak i Krafta należy zawsze uwzględniać, bo to jednostki absolutnie wybitne jeśli chodzi o długofalową dyspozycję. Kubacki i Żyła również regularnie zaskakują i choć nie są masakratorami, to przy dobrym czuciu skoczni są w stanie wygrać konkurs.

Po tej wypowiedzi mam Graneruda za zwyczajnego imbecyla... Szkoda, bo osiągnięciami w tym sezonie budował sobie całkiem fajną kartę historii.
(04.01.2021, 02:52)
sebinweb
Sorry za bledy ortograficzne i pisze na niemieckim laptopie (w nocy) :)
(04.01.2021, 02:14)
sebinweb
To nie jest zwykle rozczarowanie, bo jak przegral z Geigerem MSwL, to sie tak o niemieckich skoczkach, albo o ekipie niemieckej nie wypowiadal.
Podobnie jest w porownaniu ze skoczkami z innych zachodnich krajow.
To sie bieze z tego, ze Polska, tak jak inne kraje ze wschodu (Czechy, Ukraina, Bialorus, Estionia, Rumunia, Bulgaria itd. na czele z Rosja i Chinami, bo oni najwiecej wygrywaja w sportach ze wschodnich krajow) sa nienawidzeni.
NIE przez WSZYSTKICH ludzi w tych zachodnich krajach, ale przez dosc duza czesc spoleczenstwa.
To sie bierze z tego, ze Polska byla czescia Paktu Warszawskiego, ale przede wszystkim z tego, ze tutaj jak za czasow zimnej wojny, sa wschodnie kraje w wiekszosci w mediach negatywnie przedstawiane. I tym karmi sie tutaj wszystkich ludzi, ktorzy biora te komentarze za FAKTY.
Niestety to ze PO podlizywala sie Niemcom (i UE), albo ze PiS robi to samo w stosunku do USA, nie zmienia nic w nastawieniu "zwyklych" ludzi do wschodnich krajow i ich obywateli.
Mieszkam w Niemczech od ponad 30 lat i wiem o czym pisze !
Prawie zawsze komentatorzy ciesza sie jak wygra nawet Francuz, Norweg albo Szwed niz Lotysz, Polak albo Czech, nie mowiac juz o Rosjanach albo Chinczykach.
To po prostu jest dalsza rawalizacja jak za czasow zimnej wojny, tylko ze oficjalnie sie o tym nie mowi.
France footbol wolal nie przeprowadzac glosowania w tym roku, zamiast dac Lewandowskiemu nagrode. Dlaczego ? Bo nie zasluzyl ? Nie bo jest Polakiem !!!
Naszczescie nie wszyscy ludzie tacy sa w zachodnich krajach, ale to jest ogolne mniemanie o ludziach ze wschidu. Sa dla nich mniej wart.
(04.01.2021, 02:07)
Arturion
Już przeprosił i powiedział nawet, że Kamil jest jego idolem... Ale nie wierzę szczerość tych przeprosin. :-) A co do śnieżek... Konkurs bez publiczności. Zresztą to nie jest dobry pomysł. Wszystkich skoczków treba szanować choć na tyle, eby nie prejawiać wobec nich agresji fizycznej. To naprawdę trudny sport. Ja szanuję nawet tzw. buloklepów, bo sam bym się nie odważył skoczyć. nawet ze skoczni HS20.
(04.01.2021, 01:40)
zainteresowanyskokami
troche pokory mlody czlowieku...jak Kamil skakał w trudnych warunkach i wygraywał, radząc sobie z presją, z którą ty sobie nie radzisz, to ssałes palca siedzac przed telewizorem, bo tylko mogles wtedy marzyć ze bedziesz brał udział w wielkiej rywalizacji. Mam nadzieje ze podzielisz los kilku wczesniejszych gwiazd jednego czy dwoch sezonow. Za duzo w tobie pogardy a za mało pokory Granesmrodzie...
(04.01.2021, 01:16)
Danek
Komuś się chyba w głowie poprzewracało . Granerud powinien ochłonąć skacze dopiero pierwszy sezon na takim poziomie a bierze się za tego typu wypowiedzi . Mam nadzieje że w ostatnim konkursie pokażemy mu gdzie jego miejsce jestem ciekaw co wtedy powie .
(04.01.2021, 00:50)
Granerud cienki jak si. Pająka
Kamil pokazuję klasę w skokach i poza skocznią. Młodzi półsezonowi zawodnicy jak gaiger i ten młody norweg którego za dwa sezony nikt nie będzie pamiętał jak ich wyznawcy tutaj na forum muszą się wiele jeszcze uczyć i gryźć się w jezyki
(04.01.2021, 00:33)
Arturion
Prawda, że lubi Biślę, prawda, że nie lubi R.K., ale o polskich skoczkach zawsze wypowiada się dobrze i cieszy się z ich zwycięstw.
(04.01.2021, 00:28)
mistrz
Nie ma opcji, najbardziej ona lubi szkopów, a szczególnie Eisenbichlera. Ciekawe czy wciąż nienawidzi Kobayashiego za to...
(04.01.2021, 00:22)
Arturion
@mistrz
Nie przesadzaj. Fanka polskich skoczków też lubi. Może nawet najbardziej.
(04.01.2021, 00:13)
Arturion
Aaaa. Skrytykował też skocznię: "ta skocznie mnie nie faworyzuje..." Co można odczytać, że tam gdzie wygrywał, skocznie (?) go faworyzowały... nieźle, nieźle. ;-)
(04.01.2021, 00:11)
mistrz
Haha, wiedziałem. Poczytałem komentarze i fanka go broni. Wstrętne babsko z urazem do Polskich skoczków.
(04.01.2021, 00:10)
Arturion
@Horus
To nie wszystko, było też: "w każdym skoku mogę go przeskoczyć o dziesięć punktów".
to było dla norweskiej telewizji, więc może myślał, że w Polsce się nie dowiedzą... Ale raczej nic nie myślał. Chyba jest rozwalony psychicznie. Dobrze go później naprostował Hilde.
(04.01.2021, 00:08)
mistrz
To już Stoch ma pewną wygraną po takich słowach. Swoją drogą niezły prostak, Fanka na pewno go polubi tak jak Eisenbichlera.
(04.01.2021, 00:05)
solsar
Granerud zrobi to samo co Hanawald, będzie chciał na maxa błąd na progu i skok w okolicach 60-105m zobaczycie!
Tak będzie, od 23 lat oglądam TCS to wiem co mówię.
(03.01.2021, 23:59)
Horus
Nie przypominam sobie takiego ataku jednego skoczka na innych. Nieraz krytykuje się sędziów, FIS, organizatorów konkursu, nawet własny sztab, ale rywali? Serio? Życzyć komuś PUBLICZNIE złych warunków? Jeśli ta wypowiedź jest prawdziwa (a z dyskusji wynika, że chyba tak), to ręce opadają.

Granerud chyba myśli, że jak wygrał 5 konkursów, to wszystko inne już mu się należy. Rywale mają tylko klęknąć i oddać mu triumf w Turnieju. Sorry, to tak nie działa. Wielu faworytów nie radziło sobie na T4S. Nawet Małysz (w 2001/2002).

Nie zmienia to faktu, że Turniej trwa. Nic jeszcze się nie rozstrzygnęło. Sytuacja Stocha jest bardzo dobra, ale do zwycięstwa potrzeba kolejnych świetnych skoków. I mam nadzieję, że tymi skokami zamknie Norwegowi usta.
(03.01.2021, 23:54)
Arturion
A Granerud powiedział też: "To okropnie irytujące ponownie widzieć triumfującefo Stocha".
(03.01.2021, 23:47)
Piter
Średnie reprezentacje

1.Rosja
Nazarov bardzo ładnie skacze.Mają 2 młode talenty,które niech się uczą na razie.Klimov skacze trochę słabiej ale powinien wrócić niedługo do swojego poziomu.Trofimov coś tam skakał w NT a kornilov w kontynentalu.Nie wiadomo jeszcze co z Dimą Vasiljewem.

2.Finland ia
Kytosaho zaczął dobrze i regularnie skakać.Aalto też choć miał juz lepszy sezon.Nousiainen skakał w kontynentalu ale w PŚ nie chcą dać mu szansy. Maatta i alamommo fatalnie.Pohjola jeszcze młody ale też Na razie słabo.Niestety zaplecza i juniorów też nie mają.

3.Szwajcaria
Deschwanden ratuje ich honor i ładnie się spisuję.Peter na poczatku ładnie teraz to słabo. Ammann zupełnie się odnaleźć nie może. Schuler i Hauswirth tak słabi., że nawet nie startują w PŚ.Juniorzy też u nich słabo a zaplecza to nie mają.Szkoda , że Peier jest kontuzjowany bo to mógł być sezon jego.

4.Czechy
Tu wogle już fatalnie.Koudelka urazy i słaba forma.MŚ juniorów polasek tak się nie rozwija jak powinien.Kozisek kiepsko , a Sakala i Stursa nawet w PŚ nie startują.Juniorów tam brak i zaraz tam ten sport może wyginąć , a jeszcze kilka lat temu drużynę mieliśmy porównywalną do niej
(03.01.2021, 23:27)
Paw245
Mmm.
(03.01.2021, 23:04)
bzyyyk
Jeśli wypowiedź w przerwie była w języku angielskim, którym posługuje się marnie, to go rozumiem. Jeśli nie znasz języka, to nie czujesz całego jego emocjonalnego zaplecza, nie czaisz, jaki wydźwięk ma twoja wypowiedź. Coś dla Polaków-kibiców ten turniej generuje dużo złych emocji. Najpierw zwrot przeciw Niemcom, teraz przeciw Granerudowi. Warto cieszyć się zwycięstwem naszych, a nie porażką pozostałych. Fakt jednak, że jeśli Granerud tyle gadał i niezbyt rozsądnie, to znaczy, że przeżywał mocno ten konkurs. Należę do tych, którzy twierdzą, że przy takim nastawieniu powinno teraz pojawić się wypalenie. Ostatni konkurs może mu nie wyjść (będzie miejsce 6-10). Później będzie już coraz gorzej i dopiero na Raw-Air odżyje. To stwarza szansę na Kryształową Kulę dla naszych.
(03.01.2021, 22:50)
Arturion
@Pablo
Święte słowa, ale czemu trzeci raz? Już to wstawiłeś dwa razy - na samym dole... ;-)
(03.01.2021, 22:38)
Pablo
Wiecie - o klasie sportowca świadczą nie jego wygrane, lecz umięjętność przyznania się do błędu i szybkie podniesienie się z dna...

Granerud ma umięjętności skoczka, lecz sportowcem wahałbym się go nazwać...
(03.01.2021, 22:35)
aaa
marki trzech jest takich w TCS a nie dwóch. Hanni, Stoch i Kobayashi
(03.01.2021, 22:32)
Wiatrak
Spokojnie... czekamy na wtorkowe badania i kwalifikacje...
(03.01.2021, 22:31)
Arturion
@Nick
Jest w artykule: - "Mam nadzieję, że obaj Polacy w drugiej serii będą skakać w gorszych warunkach, zasługują na to".
(03.01.2021, 22:23)
Nick
A w którym miejscu Granerud źle życzył Stochowi ? Powidział że jest w stanie go pokonać w Bischofshofen i wygrać cały turniej jeśli będą równe warunki.
(03.01.2021, 22:18)
marmi
@Nick
To zupełnie nie to samo, nie popisałeś się. Uciekał, bo był zły, nie dziwię się. Słysząc to samo pytanie 100ny raz też był zły, ja byłbym już po 3cim razie. Mnie to strasznie wkurza i uważam, że i tak zachowywał się stosunkowo uprzejmie, dając jednak do zrozumienia, że pytanie było nie na miejscu.
Nie ma to jednak nic wspólnego z życzeniem źle rywalom. Tak nawiasem widać, że powyższe zachowania przyniosły skutek, od jakiegoś czasu dziennikarze zadają inne pytania, nie tak głupie jak kiedyś (choć dziś akurat ten z TVP się nie popisał zapominając o wcześniejszym zwycięstwie Stocha na tej skoczni).
(03.01.2021, 22:00)
kolbe
@ Fanka

Dobrze, że udało Ci się zrobić ;)
(03.01.2021, 21:58)
marmi
No to na razie mamy przykład odwrotny do twierdzenia niejakiego "Nicka". Tak właśnie się rodzą fake newsy, które należy tępić w zarodku.
Na marginesie można dodać, że zarówno skocznia w Innsbrucku jak i Bischofshofen są specyficzne i trzeba umieć na nich skakać. Albo inaczej, można wygrywać na wszystkich innych a na tych dwóch przegrać. W Innsbrucku dodatkowo wiatr ma większe znaczenie o ile sięgam pamięcią. Dlatego tak dużą sztuką jest wygranie wszystkich konkursów w TCS. Takich skoczków, którzy wygrali 4 i więcej konkursów z rzędu jest sporo, ale w TCS tylko dwóch, w tym Stoch.
Granerud jako nowy "na topie" nie do końca pewnie zdawał sobie z tego sprawę, myślał że może "góry przenosić" i wygrywać wszystko, ale to nie takie proste...
(03.01.2021, 21:54)
Nick
Nie raz się zdarzało że uciekał przed dziennikarzami albo atakował dziennikarzy w wywiadach, odpowiadał pytaniem na pytanie był butny arogancki, odpowiadał pósłowkami, albo jednym słowem i było po wywiadzie mnóstwo tego było.
(03.01.2021, 21:53)
killersn
A bo wy wszyscy nie wiecie... Halvor marzy o tym aby byc taki jak Petter Northug xD
(03.01.2021, 21:51)
Fanka
@ kolbe
Pamiętam, mam nawet z nim zdjęcie :-).
(03.01.2021, 21:49)
kolbe
Kamil nigdy nigdy nie atakował swoich rywali. Po Geigerze było widać, że skopał skok, miał zbyt niską parabolę lotu, ja się cieszyłem już po wyjściu z progu. Granerud po prostu miał dobrą passę, za 3 lata nikt o nim nie będzie mówił, nie dorasta Kamilowi do pięt, nie pierwszy nie ostatni skoczek w cugu, ktoś pamięta Dietharta?
(03.01.2021, 21:47)
fan skoków i żużla 886
Granerud myśli że król świata bo miał formę Stoch 2 seria gorsze warunki a dokłada jeszcze 1,5 metra liczę że Geiger zajmie 3 miejsce w TCS wygra Stoch a 2 Kubacki a Granerud zachował się źle Stoch przy nim najskromniejszy człowiek na świecie przeszczęśliwy z 2 miejsca w Engelbergu a Granerudowi jak coś nie wyjdzie to szuka wymówki rozumiem czepianie się wiatru czy not ale życzenie źle rywalom i liczę że teraz będzie skakał na poziomie 2 dziesiątki
(03.01.2021, 21:44)
killersn
@marmi
Pamietam wywiad w TVP z Kamilem po zawodach na normalnej skoczni z MŚ 2013. Rozgoryczny Kamil płakał i miał pretensje wyłącznie sam do siebie, a nie opluwał i winił innych i Pana Boga (za warunki) za to że wypuścił szanse na medal z rąk.
(03.01.2021, 21:43)
MAG
Na niemieckich stronach w artykułach jego wypowiedź jest tak samo tłumaczona, więc raczej nie ma mowy o błędnym tłumaczeniu.
(03.01.2021, 21:37)
marmi
No ja widocznie zapomniałem, skoro ty pamiętasz to może przytoczysz wypowiedzi Stocha w tym stylu? Najlepiej z linkiem i/lub datą.
(03.01.2021, 21:25)
Derek
Dziś warto zauważyć umacniającą się naszą trójkę w czołówce. No i Stękała może rozbije "błędne koło" braku czwartego do drużyny. Tak czy owak moje najwyższe gratulacje dla tej Czwórki.
(03.01.2021, 21:25)
Nick
Stoch jak przegrywał będąc w wieku Graneruda też się tak zachowywał więc o co to wielkie halo już wszyscy zapomnieli ?
(03.01.2021, 21:23)
Derek
Dawno już tu pisałem. Nie było spektakularnych zdarzeń poza ubiegłorocznym zwycięstwem Kubackiego w TCS. Dziś jednak warto zauważyć umacniającą się naszą trójkę w czołówce. No i Stękała może rozbije "błędne koło" braku czwartego do drużyny. Tak czy owak moje najwyższe gratulacje dla tej Czwórki.
(03.01.2021, 21:23)
Fanka
@ fan skoków i żużla 886
Może nie tyle błąd tłumacza, ile tłumaczenie niepełnej wypowiedzi (zresztą podobno Halvor już ją trochę złagodził). Wspominałam kiedyś na forum, że zdarzyło mi się natrafić na tłumaczenie wypowiedzi pewnego skoczka o zawodniku z jego drużyny. Mocno niekoleżeńskiej, co mnie naprawdę zdziwiło. Na szczęście natrafiłam na tę wypowiedź w oryginale i... w myślach posłałam kilka "ciepłych" słów pod adresem tłumacza. Bo całość tej wypowiedzi miała zupełnie inny wydźwięk.
(03.01.2021, 21:23)
Lisu
Mam nadzieję że Kamil i Dawid pokażą mu w sportowej walce że ich dobre występy to nie przypadek, będę także trzymać kciuki za Gaigera, nikomu źle nie życzę ale mam nadzieję że Granerud nie będzie na podium TCS, patrząc na to jak bardzo jest "podpalony" to w mojej ocenie jest bardzo możliwe że tak się zdarzy, będzie chciał za wszelką cenę coś udowodnić a myślę że taka presja mu dobrze nie zrobi. Do boju Polacy do boju Gaiger
(03.01.2021, 21:22)
Nick
Stoch jak przegrywał będąc w wieku Graneruda też się tak zachowywał więc o co to wielkie halo już wszyscy zapomnieli ?
(03.01.2021, 21:21)
ben
Ty poza tym sezonem nigdy nie miałeś dobrego konkursu, bo najczęściej orałeś bulę.
(03.01.2021, 21:18)
fan skoków85
W ogóle ta jego wypowiedź, to jest brak szacunku do rywali i dla mnie to jest niedopuszczalne.
(03.01.2021, 21:14)
kibic (fan Zogrfaskiego)
Rozumiem, że można jechać po sędziach, po organizatorach itp. Ale, żeby wypominać przeciwnikom warunki, i żeby im źle życzyć to już bezczelność. Tym bardziej w dyscyplinie, w której warunki często mieszają. Zobaczcie na Niemów, wyżywają się na skoczni a nie na przeciwnikach. Zresztą norwegowie też bulgotali kiedy Kubacki cieszył się ze złotego medalu MS, a miał przepraszać.
(03.01.2021, 21:11)
fan skoków85
Żyła miał jedne z najgorszych warunków w II serii, a miał 10. wynik i o 1,3 pkt. gorszy wynik od Graneruda skaczącego w dużo lepszych warunkach. Poza tym Stoch skakał w II serii w trochę gorszych warunkach od Graneruda, a jeszcze mu dołożył z 6 punktów.
(03.01.2021, 21:10)
Granerud skoczek 5 konkursów
Granerud pakuj walize
(03.01.2021, 21:08)
fan skoków85
Może niech zobaczy w jakich warunkach skakał Żyła w II serii.
(03.01.2021, 21:08)
Pawel.kibic
Granerud to niech się trochę pokory nauczy a nie narzeka na warunki, Kamil skacze ponad 10 lat i ma ogromne doświadczenie, jak jest w formie to wykorzystuje każde warunki dzisiaj nie miał wybitnych, ale styl i sylwetka w locie i ladowanie pokazuje że Kamil jest w dobrej formie ale nie najwyższej, mnie się wydaje że forma jeszcze będzie wyższa.
(03.01.2021, 21:06)
fan skoków i żużla 886
Choć wątpię w błąd tłumacza tylko w to że nie jest profesjonalny tylko niegrzeczny powinien ponieść konsekwencje tego tak jak Zajc za obrazę trenera tak on za obrażanie rywali
(03.01.2021, 21:05)
fan skoków i żużla 886
Miał zły wiatr ale życzyć rywalom źle publicznie był pechowcem ale to juź było niegrzeczne ale jeżeli rzeczywiście to złe tłumaczenie to mogę przestać go nienawidzić
(03.01.2021, 21:00)
Antek "Zelówa" Zawieja
To już po tobie chłopczyku. Słaba psychika cię zgubi i poniesiesz sromotną porażkę z wybitnymi, polskimi skoczkami, czego ci życzę z całego serca.
(03.01.2021, 20:59)
Pablo
Wiecie - o klasie sportowca świadczą nie jego wygrane, lecz umięjętność przyznania się do błędu i szybkie podniesienie się z dna...

Granerud ma umięjętności skoczka, lecz sportowcem wahałbym się go nazwać...
(03.01.2021, 20:58)
fan skoków i żużla 886
Mieliśmy dobre warunki ale żeby aż tak źle nam życzyć ... brak mi słów na to teraz
(03.01.2021, 20:53)
jb
@bzyyyk Pewne mówił po angielsku, a ten język zna bardzo słabo. Jak słucham jego wypowiedzi po konkursach po angielsku, to dochodzę do wniosku, że moje najmłodsze dziecko, które jest w III klasie podstawówki, lepiej składa zdania w tym języku.
(03.01.2021, 20:52)
fan skoków i żużla 886
Teraz to on zasługuje na zdmuchnięcie w Bisofshofen za takie robienie z naszych złych ludzi Geiger przynajmniej wziął to na klatę i nie szuka wymówek a on marze się jak dziecko i szuka wymówki
(03.01.2021, 20:51)
marmi
To się Granerud troszkę zagalopował. Z jednej strony ma rację i gdyby to Stoch był na jego miejscu to hejt byłby tu ogromny...
Z drugiej jednak życzenie złych warunków rywalom i to publicznie? Nie przypominam sobie tego typu słów innego skoczka...
Tak naprawdę obaj jeszcze mają szansę na zwycięstwo, ale to raczej przy lepszym szczęściu do warunków niż Polacy moim zdaniem.
(03.01.2021, 20:50)
fan skoków i żużla 886
Od teraz byłem dość obojętny w stosunku do Graneruda ale teraz to mój najbardziej nielubiany skoczek narciarski na świecie razem z Niemcami
(03.01.2021, 20:48)
bzyyyk
Czy ktoś, kto zna norweski, potwierdza, że właśnie takie słowa wypowiedział Granerud? Nie ma w tym medialnego dodatku? Bo faktycznie nie brzmi to zbyt dobrze.
(03.01.2021, 20:44)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Granerud i Geiger rozczarowani. Norweg: Wciąż mogę pokonać Stocha
Granerud i Geiger rozczarowani. Norweg: Wciąż mogę pokonać Stocha

Granerud i Geiger rozczarowani. Norweg: Wciąż mogę pokonać Stocha

Kalendarium
Jakub Kot
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
19 stycznia 2021 (wtorek)
09:15
FIS Cup Szczyrk
09:45
FIS Cup Szczyrk
10:15
FIS Cup Szczyrk
13:00
FIS Cup Szczyrk
14:15
FIS Cup Szczyrk
15:30
FIS Cup Szczyrk
20 stycznia 2021 (środa)
09:45
FIS Cup Szczyrk
seria próbna K
10:15
FIS Cup Szczyrk
konkurs K
13:30
FIS Cup Szczyrk
seria próbna M
14:30
FIS Cup Szczyrk
konkurs M
22 stycznia 2021 (piątek)
09:00
PŚ kobiet Ljubno
odprawa techniczna
12:00
PŚ kobiet Ljubno
oficjalny trening
13:00
PŚ Lahti
odprawa techniczna
14:00
PŚ kobiet Ljubno
kwalifikacje
15:00
PŚ Lahti
oficjalny trening
18:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
23 stycznia 2021 (sobota)
12:45
PŚ kobiet Ljubno
seria próbna
14:00
PŚ kobiet Ljubno
konkurs druż.
15:00
PŚ Lahti
seria próbna
16:15
PŚ Lahti
konkurs druż.
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu
dzisiaj
20:03
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
dzisiaj
22:13
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
00:44
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
03:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
04:01
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
05:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Zakopane
jutro
07:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
17:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
18:35
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
jutro
19:40
Eurosport 1 Puchar Świata, Zakopane
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Raporty specjalne - wszystko w jednym miejscu
Zainteresowała Cię tematyka najnowszego artykułu i chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasze raporty specjalne...
Sonda
Kto wygra PŚ w sezonie 2020/21?
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Markus Eisenbichler
Stefan Kraft
Karl Geiger
Peter Prevc
Halvor Egner Granerud
inny skoczek
koronawirus
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich