BetX - nowy sponsor strony Skokinarciarskie.pl - oferujemy najwyższy bonus na rynku
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
4
5
7
8
11
12
13
14
18
21
22
25
26
styczeń 2021
Najbliższe zawody
20.01.2021, godz. 10:15
Szczyrk HS-104
FIS Cup K

Kamil Stoch rozpędzał się powoli, ale najwyraźniej wreszcie osiągnął swój odpowiedni pułap - wygrana w Innsbrucku poprowadziła go do wyraźnego prowadzenia w 69. Turnieju Czterech Skoczni...

BetX - graj bez ryzyka. Twój 1 zakład na skoki narciarskie
Polak był dziś bezkonkurencyjny - po piątym miejscu w serii próbnej uzyskiwał najlepsze rezultaty w obu rundach konkursowych. Ostatecznie drugiego Anze Laniska pokonal o dwanaście punktów.

- To był super dzień, super skoki - począwszy do próbnego, skończywszy na ostatnim. Nie wiem, czy to na stałe, ale postaram się kontynuować tę pracę i utrzymywać, albo i polepszać, takie skoki - mówił po zawodach. - Skoki były naprawdę super - każdy cieszył mnie coraz bardziej, już w powietrzu uśmiechałem się i cieszyłem każdą sekundą.

Po trudnościach na początku sezonu Stoch najwyraźniej ustabilizował dyspozycję, i to na wysokim poziomie:

- Było trudno, bo miałem trudności nie tylko z tym, co powinienem wykonać (konkretne ćwiczenia), ale też z nerwami. Wydawało się, że im starszy będę, tym będzie łatwiej - ale wciąż jest coraz trudniej. W każdym razie jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się tak dobrze skakać.

Polak nie chce osiadać na laurach - jest świadomy, że musi pozostać skoncentrowany:

- Cieszę się, że jestem w bardzo dobrej dyspozycji; najbardziej cieszę się z powtarzalności. Wiem jednak, że łatwo wpaść w różne pułapki - dlatego zamierzam skupić się na sobie, swojej pracy i dobrym skakaniu; to wszystko, co mogę zrobić.

Dzisiejsza wygrana jest dla Polaka 37. w karierze - więcej mają tylko Gregor Schlierenzauer, Matti Nykänen i Adam Małysz. Na Bergisel Stoch zwyciężył dopiero drugi raz, zajmował tu też drugie i trzecie miejsce.

- Uwielbiam tu skakać, uwielbiam Innsbruck i cieszę się, że właśnie tutaj mogłem wykonać takie skoki - przyznał piąty najstarszy zwycięzca zawodów Pucharu Świata w historii (po Noriakim Kasaim, Takanobu Okabe, Robercie Kranjcu i Jerneju Damjanie). W tej klasyfikacji zresztą w tym sezonie już nie awansuje.

Może natomiast stać się piątym skoczkiem, który wygra Turniej Czterech Skoczni przynajmniej trzy razy. Sam jednak nie zwraca na to uwagi:

- W ogóle nie myślę o wygranej w Turnieju, staram się to odłożyć na bok, bo to nie pomaga, a rozprasza. Muszę skupić się na sobie, na tym, co mam do zrobienia - po prostu oddawać swoje najlepsze skoki, to wszystko - zadeklarował, a jednocześnie zaznaczył, że nie patrzy na formę rywali: - Nie mam potrzeby skupiać się na tym, kto, jak, gdzie, kiedy, ile. To nie ułatwia mi zadania. Potrzebuję skupić się na sobie, swoim dobrym skoku; nie mam wpływu na to, jak skacze reszta - zakończył lider TCS.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2021 - wszystkie artykuły
Komentarze
Arturion
@Lolek
Evensen sam kiedyś nieźle palnął krytykując Kubackiego, że za bardzo się cieszy, co oznacza... brak pokory. Może przemyślał. :-)
(04.01.2021, 01:45)
Lolek
Granerud dziś przegiął oczywiście potem przeprosił bo sam Hilde i Evensen mu powiedzieli co o tym myślą
Co do straty niby jest te 20 punktów ale jednak w Bischofshofen można to odrobić zwłaszcza że myślę że Kamil właśnie ta skocznie nie za bardzo lubi chociaż to jest mistrz i jest w formie to nie powinno być przeszkodą wygranie 3 orła
Co do Graneruda jeszcze to troszkę mu za bardzo odwaliło on myśli że jak wygrał 5 konkursów to jest jakimś mistrzem możliwe że on przepadnie tak jak Rune Velta widać w nim tą złość jak przegra nie może się z tym pogodzić zobaczymy jak będzie skakał w kolejnych konkursach bo jest bardzo możliwe że on będzie słabł a Kamil rósł i będzie 3 KK oby tak było
Dobranoc wszystkim
(04.01.2021, 00:50)
killersn
@Gienek
No i dzisiaj karma wróciła do Granerudka. Koncertowo wypuścił z rąk złotego orła i nie jestem do końca przekonany czy go odzyska.
Swoją drogą do tego momentu nawet lubiłem typa ale dziś stracił w moich oczach. Na taką postawe trzeba sobie zapracować i zbudować charyzme taka jaka ma dziś Kamil.
Było w histori juz wielu takich którzy mocno zaczynali a potem przepadali w odchłań przeciętności
(03.01.2021, 21:29)
marmi
Oprócz tego, że to 11ty rok kalendarzowy ze zwycięstwem w PŚ to Stoch został najstarszym polskim zwycięzcą konkursu PŚ.
To pierwsze osiągnięcie zaburza mi fakt, że sezon pośrodku tego okresu był bez nawet jednego podium PŚ, więc to taka trochę naciągana statystyka, pod potrzeby tego rekordu wynaleziona można powiedzieć. No ale nikt inny tego też nie dokonał więc rekord jest.
Nie umniejszam oczywiście tego rekordu, chodzi mi tylko o to, że gdyby ktoś inny miał 11 sezonów z rzędu ze zwycięstwem, to takie osiągnięcie byłoby bardziej wartościowe.
(03.01.2021, 21:12)
Genek
@kibic(fan Zografskiego)
Z jednej strony, gdy są bunczuczne zapowiedzi, to też jakas zaleta. Trochę pikanterii jest wskazane, bo wieczne spijanie sobie z dziubkow trochę slabe. Ale z drugiej strony opowiadać, że życzy innym zlych warunków to buractwo, dobrze, ze upadku nie zyczyl.. Po dwóch miesiącach taka sodowa..
(03.01.2021, 20:53)
kibic (fan Zografskiego)
O wylazło chamstwo z Graneruda. Zresztą Norwegowie w tym przodują od czasów Małysza. Począwszy od złodziei samochodów, poprzez czepianie się Jego not i tym podobnych uszczypliwości. Dzisiaj Miklas opowiadał o tym, że po skoku Małysza, jakiś sędzia wpłynął na innych, bo krzyknął "brak telemarku". Podejrzewam, że tym sędzią też był Norweg.
Co do Graneruda: pomyślcie sobie drodzy antyniemieccy kibice: czy słyszeliście kiedyś takie chamstwo z ust Geigera?
(03.01.2021, 20:35)
Bob
@Genek

Widziałem jego wypowiedź i faktycznie brzmi to tak, jakby to Stoch ustawił cały konkurs ;) Tam chyba Hilde też się wypowiadał, że Halvor przesadził. Najlepsze jest to, że jak Polaków nie chcieli dopuścić do TCS, to wypowiadał się do mediów jako jeden z nielicznych zawodnikow, że przez to znacznie spadnie atrakcyjność turnieju (czy coś podobnego). Więc czego się spodziewał, że nasi będą w porywach w 2. dziesiątce? Druga sprawa - ma złość, że Kamil znowu wygrał/znowu na podium? A kto wygrał w tym sezonie 5 konkursów z rzędu? :D
(03.01.2021, 20:24)
zielu
@Gienek Hilde nieco utemperował tego pajacyka Graneruda - miszcza wszechświata i okolic:-)
(03.01.2021, 20:24)
Wiatrak
Kamil Stoch to kolejna "ikona" tego sportu... nie można to porównać do żadnego innego skoczka bo po pierwsze nigdy sobie tego nie życzył ale dla mnie to fenomen dekady 2011-2021. Napewno Adam Małysz przyłożył się do tego bezapelacyjnie gdyż jego kariera nakreciła zainteresowanie tą dyscypliną w Polsce... Brawa również dla Dawida - który pisze nowy ciekawy rozdział oraz Piotr bez którego nie byłoby drużyny... 4 to zawsze znak ? Ale cieszy fakt że ktoś się pojawia i są medale oraz wysoka klasyfikacja generalna narodów...
(03.01.2021, 19:39)
Kubic
11 rok kalendarzowy ze zwycięstwem. Ale sezon już nie. 2015/16 nie było wygranej.
(03.01.2021, 19:36)
Obserwator
Dzisiejszym zwycięstwem Kamil otworzył kolejny rok, w którym wygrywa przynajmniej jeden konkurs PŚ. Nie pamiętam już, czy to jest 11ty czy 12ty taki rok, ale chłop jest ewenementem w historii tego sportu. Tak równo trzymającego poziom czołówki zawodnika praktycznie nie było. W konkury można tutaj zestawić tylko Ahonena, aczkolwiek jego seria w latach była nieco krótsza, choć z drugiej strony zaliczył więcej podiów.
(03.01.2021, 19:17)
Genek
Wypowiedz mistrza .A Granerud? Ja rozumiem,ze sa ludzie ktorzy nie gryza sie w jezyk.Ale co gosc odpala teksty...2miesiace dobrze skacze,a ego ma jak 10krotny mistrz olimpijski:-)Poczytajcie co facet wygaduje,niezla beka:-)
(03.01.2021, 19:13)