kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Jan Hoerl zdecydowanie wygrał pierwszy sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Świetnie spisali się Polacy - drugie miejsce zajął Jakub Wolny, czwarte - Maciej Kot, a szóste - Paweł Wąsek.

Hoerl był najlepszy w obu seriach konkursowych i zasłużenie wygrał z dużą przewagą nad rywalami. Skoki na odległość 137,5 oraz 132 metrów dały mu łączną notę o 16,2 punktu wyższą od Jakuba Wolnego (128,5 i 130 m). Warto dodać, że Polak awansował na drugie miejsce z czwartego zajmowanego na półmetku.

Na najniższym stopniu podium, z niewielką stratą do Wolnego, stanął reprezentant gospodarzy, Eetu Nousiainen (128,5 i 130,5 m), natomiast czwarty był Maciej Kot (128,5 i 131,5 m). Piąte miejsce zajął Anders Haare, a szóste - kolejny z naszych reprezentantów, Paweł Wąsek (127 i 128,5 m). Punkty do klasyfikacji generalnej zdobył jeszcze jeden z Polaków, Tomasz Pilch (122,5 i 120,5 m - dwudziesty), natomiast na pierwszej rundzie rywalizację zakończył Stefan Hula (108 m - 32.).

Podczas pierwszej serii skoczkowie startowali z siedemnastej belki, w finale - z osiemnastej. Wiatr wiał z różnych stron, z prędkością do 0,9 m/s.

Wkrótce kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Ruce (przeniesiony z niedzieli) - początek rywalizacji o 18:00 naszego czasu, godzinę wcześniej ruszy seria próbna.