kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Morten Solem wygrał niedzielny konkurs - ostatni w tym sezonie - z cyklu letniego Pucharu Kontynentalnego. Wczoraj norweski skoczek zakończył zawody na miejscu czwartym ex aequo z Robertem Mateją, który właśnie dzięki tej pozycji zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej letniego COC.

Zwycięzca zawodów oddał skoki na odległośc 101 i 99 metrów, zdobywając w sumie 275 punktów. Na drugiej pozycji uplasował ze stratą 10 punktów triumfator z soboty Ferdinand Bader (99 i 98 metrów), a trzeci był Daniel Forfang (98,5 i 99 metrów), któremu do drugiego miejsca zabrakło tylko 0,5 pkt.

Pozycję tuż za podium zajął Balthasar Schneider, który w pierwszej serii konkursu ustanowił nowy rekord skoczni. Wynikiem 103,5 metra o pół metra poprawił wczorajsze osiągnięcie Daniela Forfanga. Niestety w drugiej serii Austiak skoczył krócej, bo tylko 97 metrów. 5-tą lokatę zajął drugi w klasyfikacji łącznej COC - Austriak Stefan Kaiser (98 i 101 metrów).

Najlepszy z polskich skoczków startujących w Lillehammer, Robert Mateja, zajął szóste miejsce. Zwycięzca letniego COC oddał skoki na odległość 93 i 101 metrów. Tuż za skoczkiem z WKS Zakopane uplasował się drugi Polak. Tomisław Tajner dzięki skokom na odległość 94,5 i i 101 metrów zajał siódme miejsce.

Dalszą lokatę - 22 miejsce - zajął Tomasz Pochwała (93,5 i 86 metrów). Niestety, do finałowej trzydziestki nie wszedł czwarty z naszych reprezentantów - Marcin Bachleda. Skok na odległość 84 metrów wystarczył jedynie na 37 miejsce.

Jak już informowaliśmy w wczoraj, już w sobotę Mateja zagwarantował sobie triumf w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego.