Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31
sierpień 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020, godz. 10:30
Frenstat HS-106
LGP-k

To, czego można było się spodziewać, stało się faktem. Tegoroczna Letnia Grand Prix, po odwołaniu zawodów w Szczuczyńsku i Czajkowskim, będzie obejmowała zaledwie dwa konkursy w Wiśle.

Wcześniej ofarią koronawirusa padły konkursy Letniej Grand Prix w Courchevel, Hinzenbach i Klingenthal, dziś do listy dołączyły Szczuczyńsk i Czajkowski. Tym samym wszystko wskazuje na to, że cykl zwycięzca LGP mężczyzn 2020 zostanie wyłoniony po zaledwie dwóch dniach rywalizacji w Wiśle.

Organizatorzy zawodów w Wiśle wydają się zdeterminowani, by przeprowadzić zmagania z udziałem publiczności (999 biletów na każdy dzień), jednak nie można wykluczyć, że rosnąca liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce doprowadzi do rozegrania konkursów bez kibiców lub nawet do ich odwołania - stąd nie ma pewności, że LGP w ogóle się odbędzie.

Wśród zawodów, jakie - przynajmniej oficjalnie - pozostały w kalendarzu możemy wymienić ponadto LGP kobiet we Frenstacie, Puchar Kontynentalny i FIS Cup w Rasnowie, Puchar Kontynenalny w Wiśle czy Puchar Kontynentalny w Klingenthal.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« lipiec 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
Paw245
Jest git udało się zarejestrować i jest w porządku, tylko żeby znowu mnie nie wywalili.
(09.08.2020, 21:49)
Paw245 Rycerz Boga Avengers
Co tam
(09.08.2020, 21:47)
Paw245
Wujek Google nic mi nie powiedział, a do lekarza nie pójdę, bo mi kwarantannę dadzą i powiedzą że mam korw.. , a robić trzeba, więc nie narzekam, bo to jest tak że raz mnie boli mocnej, a drugi raz wcale, a najbardziej czuję jak wodę piję, może mój organizm walczy z korw...,
(09.08.2020, 17:06)
Hej
Jeśli wujek Google nic ci nie pod powiedział i zioła nie pomagają to pora na lekarza.
(09.08.2020, 14:38)
Paw245
No i problemy z przełykaniem wody, a coś innego nie.
(09.08.2020, 13:14)
Paw245
Wierzysz to, bo ja już nie, choć od tygodnia boli mnie w klatce piersiowej może to oznak tego, ale wszyscy koło mnie są zdrowi, więc chyba nie to.
(09.08.2020, 13:04)
Hej
Schlierenzauer miesiąc walczył z jakąś zagadkowa infekcja. Na moje oko to bylo to a jego osłabilaa burza cytokinowa bo młody i silny organizm podjął przesadna walkę
(09.08.2020, 11:56)
Paw245
Sami gadają o swir.., a ludziom prawdy nie mogą mówić, bo nawet komentarza nie wkleją, lub zablokują.
(09.08.2020, 09:54)
Hej
Może olejek lawendowy wypróbować. Ponoć rekawicznikow z Francji którzy lawenda nasaczali rękawiczki pewna straszna pandemia ominęła. Strach napisać nazwę bo cenzura nie przeusci na pewno. :)
(08.08.2020, 20:23)
Hej
No cóż cenzor wstrzymał moja odpowiedź
(08.08.2020, 19:58)
Paw245
Niby miał Koronawirusa, a chodzi bez maski.
(08.08.2020, 18:09)
Paw245
A wiesz że to wszystko fałszywe jest to i tamto, a Małysz też dobry kurdę, kłamie jak wlezie o tym wiru..
(08.08.2020, 18:05)
Hej
Patrząc na wyniki Lotos CUP to można się załamać jak niski poziom reprezentują młodzi. Czyli trenują już tylko ci co nie stać ich na regularna pracę i kilku "botatuskazal". Do tego musiało dojsc w kraju gdzie działacze sami się wybierają i obdzielaja funkcjami do rozdzielania publicznej kasy.
(08.08.2020, 15:20)
AntyKibicPolaków
@ilop
Dokładnie,a szczególne Kot
(08.08.2020, 12:59)
Paw245
Nie długo nie będzie można nigdzie wchodzić do internetu, a nawet słuchać się muzyki, tylko ta strona jeszcze została by pisać komentarze bo faysbook też mnie zablokował, choć piszę na tej stronie, to i tak pisze że mogę dodać jeden komentarz w jednym dniu, więc pewnie tego komentarzu nie uznają, a jak mnie nie będzie to znaczy że znowu zablokowali.
(08.08.2020, 11:22)
Hej
Wolność to tylko frazesy. Im mniej wolności w jakimś ustroju tym więcej się go reklamuje jako demokratyczny. Ludzie są naiwni to wszystko łykna. .
(08.08.2020, 08:43)
Paw 245
Tej co oni porobili znowu za prywatność w internecie, a jak zwykle w telewizji nic o tym mowa, w nie które strony wchodzę, to wyskakuje mi 1 akceptuj wszystko, 2zarejestruj się i zapłać i wyjdź, już tej naprawdę mnie mają dosyć, mniej wolności słowa jest, oj oj, a ja za gó.. nie będę za nic płacić, mamy tą politykę prywatności, blokujących ludzi prawdy.
(07.08.2020, 23:20)
Paw245
Poli komentuj się na wp, a nie tu i jeśli dalej będziesz obrażał prezydenta to cię zablokują, a jak nie oni to ja.
(07.08.2020, 14:49)
ilop
Najważniejsze, żeby Stoch jusz skojczył ten cyrk za nasze pieniądze. Emeryturka i tyle a nie pajacowac nie wchodząc do drugich serii
(07.08.2020, 06:54)
Paw345
No i Poli komentuje na wp.
(07.08.2020, 01:56)
Paw245
Nie są na wczasach, bo mnie zablokowali przez nie całe 2 tygodnie, a wszędzie mnie blokują, bo mówię prawdę o tym i o tam tym, więc mam w d... te portale i to wszystko, więc więcej nic nie napiszę, tylko piszę, by powiedzieć że żyję.
(06.08.2020, 22:15)
Hej
Redakcja chyba na wczasach bo nie ma info o tym że Kasper zostaje a wybory dopiero w czerwcu. Trochę dziwne że nie można tego zrobić przez internet. Czego się boją?
(04.08.2020, 22:19)
Polonus
@Danek
Bo w piłce i siatkówce telewizja płaci organizatorom tyle za transmisję, że im się opłaca.
Widocznie w skokach jest inaczej.
Mam na myśli te kraje, gdzie skoki nie są traktowane w sposób inny niż większość dyscyplin.
(04.08.2020, 11:52)
fan skoków i żużla 886
rekord Takanobu Okabe zostanie wyrównany czyli wygranie wszystkich konkursów cyklu LGP pod warunkiem że Wisła zostanie w kalendarzu
(02.08.2020, 07:30)
Kolos
M.

Koszt organizacji zawodów letnich to groszowe sprawy, bo odpada drogie naśnieżanie skoczni a nagrody finansowe są wielokrotnie niższe. Po za tym taka skocznia np. w Wiśle ale i większość pozostałych na których zwykle odbywa się LGP i tak muszą być "na chodzie" niezależnie od tego czy zawody tam będą organizowane czy nie, bo i tak są wykorzystywane do treningów.

W tym momencie największe wyzwanie to logistyka związana z zapewnie niem bezpieczeństwa epidemiologicznego.

To, że Rosjanie, Kazachowie czy nawet Francuzi odwołali to nie dziwi. Ale, że takie bogate potęgi jak Niemcy i Austriacy odwołali to kpina i żart. No ale oni mogą, no ich nikt w FIS-e nie ruszy...
(01.08.2020, 14:25)
Hej
WIdocznie niektórzy mają obiecane premie I delegacje za konkursy no i sporo szmalu za start bo wiadomo ze słaba konkurencja i domowa skocznia gdzie sędziowie ptasiego mleczna nie żałują i konto pecznieje. To jest sport tylko dla nas. Dla nich to kopalnia kasy. Podatnik ma koszta organizacji a oni tylko spijaja śmietanę
(01.08.2020, 13:49)
M.
Przepraszam bardzo, ale co jest złego w odwołaniu zawodów, jeśli mają się nie zwrócić? Lepiej dopłacić, by zrobić konkurs, który jest tak naprawdę jedynie pokazowy, bo LGP nie ma żadnego znaczenia w rywalizacji skoczków? No to by było całkowite pokpienie sprawy. Postaw się, a zastaw to nie jest racjonalne podejście życiowe.
(01.08.2020, 11:56)
M.
Myślę, że nie ma szans. Jeśli my tych zawodów nie odwołamy, to odwoła je FIS. Przecież nikt tu nie przyleci. Co to za LGP, gdzie będą skakać sami Polacy i dwóch Słowaków mieszkających w Polsce?
(01.08.2020, 11:55)
Hej
Te procedury związane z wirusem są bardzo kosztowne i dodatkowo brak widzów. Nikomu się nie opłaca. A teraz FIS odwołał jeszcze klasyfikację generalna LGP.
(31.07.2020, 15:09)
kolos
Danek

Akurat Rosjanie i Kazachowie odwołali LGP u siebie nie tyle przez epidemię co przez brak chętnych do startu.

Natomiast Niemcy z Austriakami faktycznie pokpili sprawę. Ale im wolno wszystko o nikt im nic w FIS-e nie zrobi...
(31.07.2020, 07:30)
Danek
To jest jakiś absurd ! Organizatorzy tych imprez powinni powiedzieć prawdę a nie oszukiwać w żywe oczy . Wiadomą sprawą jest że zawody odwołują nie za względu na wirusa a ze względu na to że koszty tych zawodów im się nie zwrócą gdyż miały być bez kibiców , po prostu nie opłaca im się organizować tych zawodów ale nie bo lepiej wykorzystywać sytuacje i zwalać na wirusa . Jakoś w piłkę i siatkówkę grać potrafią to czemu niby ze skakaniem byłby problem . Żałosne i tyle .
(31.07.2020, 01:47)
Hej
Tylko Polskę stać na marnowanie pieniędzy w takiej sytuacji