Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2020
Najbliższe zawody
14.08.2020
Frenstat HS-0
CoC

Minion± zimę Maren Lundby zakończyła zdobyciem Pucharu ¦wiata po raz trzeci w karierze. Tym razem Norweżka nie dominowała jednak tak, jak w dwóch poprzednich sezonach...

O ile Puchar ¦wiata 2017/2018 i 2018/2019 Maren Lundby wygrała z przewag± ponad czterystu punktów nad drug± zawodniczk± rankingu, to w sezonie 2019/2020 mocno naciskała na ni± Chiara Hoelzl, która ostatecznie straciła tylko 65 punktów. W końcówce Austriaczka zanotowała jednak obniżkę formy, co - przy wysokiej dyspozycji Norweżki - oznaczało wygran± Lundby.

- Ten sezon był pełen wzlotów i upadków, a zakończył się nagle. Oczywi¶cie bardzo się cieszę, że byłam w stanie zrealizować swój cel i ponownie wygrać Puchar ¦wiata. Teraz potrzebuję czasu, aby to do mnie dotarło - wszystko działo się tak szybko. My¶lę, że jestem bardzo szczę¶liwa. W sumie to za dużo o tym nie my¶lałam - mówiła nieco oszołomiona Lundby tuż po odwołaniu zawodów w Trondheim.

To oszołomienie było oczywi¶cie zwi±zane z przedwczesnym zakończeniem rywalizacji w Pucharze ¦wiata - panie miały rozegrać jeszcze pięć konkursów:

- Odwołanie ostatnich zawodów to szczególna sytuacja - to nie tak miało być. Nie jeste¶my jednak jedynymi, których to dotknęło.

W skokach narciarskich więcej Kryształowych Kul na swoim koncie maj± tylko Sara Takanashi, Matti Nykänen i Adam Małysz, którzy Puchar ¦wiata zdobywali czterokrotnie. Z tym ostatnim Norweżkę ł±czy jeszcze jedno osi±gnięcie:

- Zdobycie trzeciego z rzędu Pucharu ¦wiata było dla mnie najważniejszym celem. Jak wiemy, wcze¶niej dokonał tego tylko Adam Małysz - to legenda, więc bardzo się cieszę, że do niego doł±czyłam.

Oprócz Pucharu ¦wiata Norweżka zapisała w swoim CV jeszcze inny sukces - drug± wygran± w klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air:

- Dobrze się bawiłam podczas Raw Air, oddałam kilka dobrych skoków. Po zawodach w Ljubnie zdołałam poprawić swoje skoki - jestem zadowolona z postępów - oceniła Lundby, która już trzydziestokrotnie triumfowała w konkursach Pucharu ¦wiata.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Chyba panowanie Takanashi i Iraschko zakończyło się i nie wróci.
Trwa era Lundby.
(05.04.2020, 03:19)
Paw245
Redakcjo podać co¶ o Polskich skoczkach czy s± zdrowi, bo się martwię.
(21.03.2020, 01:07)
Paw245
Dzi¶ by były pierwsze medale, ciekawe kto by wygrał i teraz nie dowiemy się przez tego ...
(20.03.2020, 18:58)
Komuszek77
Maren, jeste¶ piękna i wspaniała i jeszcze tego naszego Adasia pobijesz!
(19.03.2020, 21:05)
PeeJoot
@Paw245
Daniel to jego brat
(19.03.2020, 09:32)
Paw245
A wiecie że w 2002 roku Niemcy mogli wystawić 18 skoczków na konkurs Pucharu ¦wiata w turnieju czterech skoczni i teraz tych kwot startowych nie mog± podnie¶ć do jednego skoczka nie 7 tylko 8 lub nie 6 tylko 7.
(19.03.2020, 09:06)
Paw245
Daniel Forfang był ojcem Forfanga czy nie.
(19.03.2020, 08:56)
Żenuaaaa
LUDZIE, to że Lundby jest kobiet± to nie znaczy, że nie można jej do Małysza porównywać. Być może w aspekcie fizycznym się nie da, ale kiedy porównujemy SUKCESY, to się nie kompromitujcie bo total żenuaaa
(19.03.2020, 08:11)
Fanka
Najlepszym podsumowaniem tej dyskusji niech będzie fakt, że Adam Małysz pogratulował Maren sukcesu i zdobycia 3 KK z rzędu :-).
(18.03.2020, 20:20)
Paw245
Będzie team Czechów Sakala i Doleżel.
(18.03.2020, 11:48)
Paw245
Tak patrzę na wyniki starych olimpiad to Szwecja była na medale i co się z nimi stało. Rok 1924 ciekawe jak wtedy skakali, nie długo będzie znowu przypomnienie dobrych skoków z Czech powrót do przeszło¶ci czyli Sekala i Doleżel młodzi.
(18.03.2020, 11:46)
MM
Po prostu jest mi żal czytać komentarze typu "nie porównaj się do Małysza". Nie wiem czy to zazdro¶ć czy głupota?
(18.03.2020, 10:59)
MS
Lauchlan, Seidl i Bjerkeengen juz nigdy nie skocza w zawodach...
(17.03.2020, 23:38)
Tomasz
To oczywiste,że mężczyzna i kobieta nie mog± się równać fizycznie, przynajmniej na najwyższym poziomie. Ale próby umniejszania jej sukcesów w oparciu o porównanie z facetami jest nie na miejscu. Waszym dzieciom też mówicie, że s± słabe kiedy wygraj± jaki¶ szkolny turniej albo bieg bo nie mog± się równać z dorosłym sportowcem?
(17.03.2020, 16:01)
Fan Kamila Stocha
@kuba.923 dzięki za info
(16.03.2020, 21:35)
Genesis
Ale tu nikt nie kwestionuje faktu że nie ma porównania, chyba że sama Lundby, ale tego już nie wiemy ;)

W inny sposób nie mogła zdobyć trzech kul, więc osi±gnęła tyle ile mogła i ma się z czego cieszyć.

I nikomu trofeów odbierać nie trzeba, wystarczy pamiętać co z czym się je.
(16.03.2020, 20:08)
kuba.923
@Fan Kamila Stocha
Tak, drugi raz z rzędu
(16.03.2020, 18:03)
Fan Kamila Stocha
Lundby wygrala RAW AIR?
(16.03.2020, 17:24)
PLANET
Owszem, zdobyła 3 P¦ pod rz±d, ale w P¦ kobiet, gdzie jest o WIELE łatwiejsze. Niestety, ale w tym przypadku umniejszanie tego sukcesu jest na miejscu.
(16.03.2020, 16:30)
fan skoków 886
no gdyby startowała w pucharze ¶wiata mężczyzn to nie wiem czy awansowała by do 30 np.zawody w Lillehammer w tym roku
Stoch 139,5m z 11 belki
Lundby 134 z 15 belki
nie ma porównania kto lepszy
(16.03.2020, 16:17)
Awatar
Nigdy nie porównuj się do Małysza, bo ty jeste¶ Bab±, a on chłopem, a redakcjo takiego tematu mogli¶cie nie dawać i tak nikt tego nie przeczyta.
(16.03.2020, 15:17)