Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

To, czego wielu obawiało się po upadku Stephana Leyhe w Trondheim, potwierdziło się. Niemiec zerwał więzadło krzyżowe przednie i czeka go długa przerwa od skoków.

Podczas ¶rodowych kwalifikacji w Trondheim Leyhe poleciał bardzo daleko - na odległo¶ć 141,5 metra. L±dował jednak z dużej wysoko¶ci i tuż po dotknięciu zeskoku upadł, długo się nie podnosił, trzymaj±c się za kolano, a wybieg skoczni opu¶cił na toboganie.

Od razu pojawiły się obawy, że u 28-latka, który ma za sob± najlepszy sezon w karierze, mogło doj¶ć do zerwania więzadła, czyli kontuzji w ostatnich latach bardzo "popularnej" w¶ród skoczków.

Dzi¶ tę diagnozę potwierdziła niemiecka federacja - Leyhe ma zerwane więzadło przednie krzyżowe (ACL) oraz uszkodzon± ł±kotkę w lewym kolanie. Dzi¶ w Monachium Niemiec przeszedł operację, a za kilka dni powinien rozpocz±ć rehabiltację.

- W momencie l±dowania poczułem ukłucie w kolanie, chwilę póĽniej upadłem. Badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło zerwanie więzadła - mówił Leyhe. - To smutne, ale teraz muszę spogl±dać przed siebie. Operacja się udała, teraz skupię się na rehabilitacji, a następnie będę się przygotowywać do mistrzostw ¶wiata w Oberstdorfie - dodał.

Coraz trudniejsz± sytuację w swoim zespole ma trener Stefan Horngacher - wcze¶niej podobnych urazów doznawali David Siegel, Andreas Wellinger oraz Severin Freund. Dwaj pierwsi wci±ż pauzuj±:

- Nieobecno¶ć Stephana nie jest niczym dobrym ani dla niego samego, ani dla naszej drużyny. Skoczek może liczyć na nasze wsparcie w rehabilitacji. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i rychłego wzmocnienia niemieckiej ekipy.

Na koniec przypomnijmy, że Leyhe tej zimy prezentował wysok± i równ± formę, wygrywaj±c w Willingen swój pierwszy konkurs Pucharu ¦wiata (i przy okazji skrócony miniturniej Willingen Five), a w sumie czterokrotnie stawał na podium konkursów indywidualnych, by w klasyfikacji generalnej P¦ zaj±ć szóste miejsce. Był też silnym punktem drużyny, która wygrywała w Zakopanem i Lahti oraz triumfowała w Pucharze Narodów. Jak się okazało, upadek przytrafił się w ostatniej oficjalnej serii skoków w tym sezonie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
No popieram @Fankę jak rzadko :)
Takie dyskusje to na innych portalach, st±d powinny być usunięte. Dodatkowo jeszcze sianie zbędnej paniki.
(15.03.2020, 13:50)
Fanka
@ Arturion, Paw245
Czy to jest forum o transporcie drobiu (choćby wypatroszonego) poczt± czy jednak o skokach narciarskich?
Btw. Sk±d te teksty, że w sklepach niczego nie ma? Wczoraj zrobiłam takie zakupy na kilka dni, że ledwo przyniosłam to wszystko do domu.
(15.03.2020, 08:49)
Arturion
Zobaczymy, co będzie za rok. Teraz to pewnie nawet kura zbyt długo by szła jako przesyłka...
(14.03.2020, 18:30)
Fanka
@ marmi
Upadków Andreasa Wellingera i Severina Freunda, które skutkowały zerwaniem więzadeł, nie widziałam. Ale ta ¶rodowa kontuzja Stephana to niemal kalka z wypadku Davida Siegela w Zakopanem w zeszłym roku. Oby Stephan mógł szybciej wrócić do skoków niż David, który od stycznia 2019 r. jeszcze nie pojawił się w zawodach.
(13.03.2020, 20:23)
marmi
Gdzie¶ kto¶ pisał, że Niemcy maj± inne buty, które ułatwiaj± im utrzymanie nart czy co¶, jednak przy upadku s± bardziej niebezpieczne, groż±ce kontuzj±.
Nie mam pojęcia, czy to prawda, ale ilo¶ć podobnych kontuzji w tej samej drużynie jest zastanawiaj±ca...
Mam nadzieję, że do następnego sezonu zimowego wszyscy będ± mogli przyst±pić do rywalizacji ł±cznie z Leyhe.
(13.03.2020, 19:36)
Polonus
Jedn± serię dałoby się rozegrać BEZ PRZYSPIESZANIA konkursu
(13.03.2020, 15:06)
Michał77rocznik
Głupia panika doprowadzila do tego ze skonczono sezon ktory smialo mozna bylo dokonczyc. A kazdy z nas moze byc nosicielami i nie miec zadnych dolegliwosci tam. Choruja zazwyczaj na to same stare dziady to oni sobie juz wszystko odwoluja. Mogli chociaz dociagnac rawair juz tam pomijam mistrzostwa w lotach choc tez smialo mogly sie odbyc. 64 w 38 milionowym kraju zarazonych a umarla tylko jedna osoba i to na dodatek stara baba
(13.03.2020, 15:04)
Hej
Panie beczka zostan skoczkiem dziennikarzem rodzicem skoczka lub inna ważna osobisto¶ci to dostaniesz range VIP.
(13.03.2020, 14:59)
Hej
Znów bezmyslnosc jury doprowadziła do osobistej tragedii zawodnika. Po co była ta wysoka belka i to w kwalifikacjach?
A co do konkursu. Z niektórych wpisów wynika że jest podejrzenie koroniarza. Dlatego natychmiastowe przerwanie rywalizacji jest dlanie zrozumiałe. Inaczej rezygnacja z konkursu w Trondheim byłaby kompletnie bezsensowna bo jedna serię przeprowadzić się dało przyspieszaj± konkurs.
(13.03.2020, 14:56)
vnmk
Oł laje lajer ajer oł bejbe, bejbe...
E dis e lajer...
(13.03.2020, 14:33)
Polonus
Już przynajmniej z szacunku dla Leyhe Hofer powinien zrobić wszystko, żeby konkurs w Trondheim się odbył.
Hofer nie zrobił nic.
(13.03.2020, 14:30)
Polonus
@Daniel andree forfang
Stoch o szczę¶ciu? Skromna rekompensata za całosezonowe nękania Sedlaka.
Zreszt±. Leyhe nie musiał zerwać więzadeł. Znam paru skoczków, którzy by się w tej sytuacji spokojnie wybronili.
(13.03.2020, 14:28)
Fanka
Bardzo przykra informacja, chociaż trzeba było się z tym liczyć, jak ogl±dało się transmisję z kwalifikacji lub potem film z tego upadku w necie.
Pozostaje życzyć skutecznej rehabilitacji i powrotu na skocznię w dobrej formie temu jednemu z najsympatyczniejszych skoczków w P¦. Pamiętam, jak w zeszłym roku po upadku Davida Siegela w Zakopanem wnosił na podium jego narty, a teraz doznał bardzo kontuzji :-(.
Gute Besserung, Stephan!
(13.03.2020, 14:24)
Polonus
Przynajmniej wiadomo po co odbyły się kwalifikacje w Trondheim.
Proste. Po to, żeby Leyhe zerwał więzadła.
No bo jaki inny powód?
(13.03.2020, 14:23)
Z innej beczki
Ej tak zupełnie z innej beczki: co trzeba zrobić żeby mieć kategorię VIP w komentarzach?
(13.03.2020, 14:21)
rustusx
Miał pecha, ale raczej popełnił bł±d próbuj± l±dować telemarkiem ten skok.
(13.03.2020, 14:16)
Daniel andree forfang
I pomy¶leć że gdyby wyl±dował ten skok to na spokojnie wygrał by raw air . Stoch może mówić o dużym szczę¶ciu
(13.03.2020, 14:12)
Wojtekk
Taka drużyna jak Wellinger Freund Siegel i Leyhe wygrała by pewnie niejeden konkurs drużynowy P¦ :)
(13.03.2020, 13:30)