Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, trzy wygrane konkursy Pucharu Świata i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla Dawida Kubackiego ten sezon był najlepszym w karierze, ale Polak ma ochotę na więcej.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Jeszcze przed - jak się okazało - ostatnim w sezonie konkursem w Lillehammer Polak plasował się na trzecim miejscu w Pucharze Świata, jednak stracił tę lokatę na rzecz Ryoyu Kobayashiego. Powrócić na podium już się nie udało:

- Zakończenie bardzo dziwne i nietypowe. W sumie szkoda, że sytuacja tak się rozwinęła, bo myślę, że można było jeszcze poskakać. Jest jak jest, trzeba to przyjąć na klatę i tyle - stwierdził Kubacki. - Przykro mi, że zakończył się przedwcześnie, a rzutem na taśmę trzecie miejsce w generalce mi uciekło. Wierzyłem, że to się uda. Teraz już nic z tym nie zrobimy.

Już poprzednia zima była dla Kubackiego bardzo udana, natomiast zakończony wczoraj sezon okazał się jeszcze lepszy:

- Myślę, że z tego sezonu dość wyraźnie zapamiętam Turniej Czterech Skoczni (bardzo dobrze się w nim pokazałem, jestem zadowolony z wykonanej tam pracy) - ale też inne momenty: zwycięstwa, serię podiów. To najlepszy do tej pory sezon w moim wykonaniu, choć wierzę, że przyjdą jeszcze bardziej udane.

Przez całą zimę słowem-kluczem dla Polaka była "praca", o której mówił niemal w każdym wywiadzie. Po zakończeniu sezonu zawodnik z Szaflar również będzie pracować - i jest do tego mocno zmotywowany:

- Z tych pozytywnych momentów chcę czerpać energię do pracy nad kolejnym sezonem, a z tych mniej pozytywnych chcę wyciągnąć lekcję, żeby ta praca dobrze rokowała i żeby błędów było jeszcze mniej - zapowiedział. - Prawie w każdym konkursie znalazłyby się elementy, które mogłem wykonać lepiej. Wiem, że nie jest możliwe być w szczytowej formie przez cały sezon; nie da się nie popełniać błędów. Wygrywa ten, kto popełnia najmniej błędów - a moja praca polega na tym, aby wyeliminować ich jak najwięcej.

W tym sezonie Kubacki dziesięć razy stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata, w tym trzy razy na najwyższym stopniu; wraz z kolegami wygrał też drużynówkę w Klingenthal. Gdy dołożymy do tego triumf w Turnieju Czterech Skoczni i wspomnianą czwartą lokatę w PŚ, to nie możemy mieć wątpliwości, że jest co świętować. Tak jednak nie będzie:

- Nie mamy planów świętowania i myślę, że w obecnej sytuacji nie będzie to możliwe - przyprowadzenie grupy ludzi w ograniczone miejsce byłoby nierozsądne. Po sezonie będzie się wracało do domu trochę na smutno, będziemy musieli ten okres po prostu przeczekać - mówił Polak, którego po powrocie do kraju czeka kwarantanna domowa.

Co dalej? Nie wiadomo:

- Pozostaje nam zobaczyć, jakie będziemy mieli po sezonie opcje treningowe, i pracować - tej zimy już nic nie zdziałamy.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
Raw Air
Jestem pewien, że następny sezon dla Polaków spoza "żelaznej trójki" będzie lepszy, o ile PZN podejmie odpowiednie działania. "Żelazna trójka" nie będzie skakać wiecznie, gdyż mogą zaliczyć upadek, uniemożliwiający starty, albo zakończyć karierę ze względu na brak formy. Wśród młodych skoczków perspektywy mają Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka czy Tomasz Pilch. Wolny w sezonie 2018/2019 już pokazał, że potrafi skakać, tylko szkoda, że tej zimy się nie wykazał. A gdyby nie koronawirus, może młodzi mogliby awansować w "generalce". A jeśli tylko w starszych skoczków z kadry A będą pompowali kasę, sytuacja sprzed Małysza będzie pewna.
(16.03.2020, 18:21)
Hej
Powtorze:
Dawid Kubacki przegrał Kryształowa Kule w Zakopanem. I mało było w tym jego winy. Dolezal przegrał szansę na podium Pucharu Narodów tuż po Zakopanem seria swoich dziwnych nieprzemyslanych decyzji.
(13.03.2020, 22:11)
Areq
Zgadzam się że najlepszy sezon ale pytanie czy następny będzie równie udany, lepszy czy (jak się obawiam) gorszy...
(13.03.2020, 21:06)
marmi
Gratulacje Dawid za najlepszy sezon w karierze!
@Polonus
Idą c spiskowym tokiem myślenia to myślę, że w opisanej sytuacji premier jak najbardziej przerwałaby turniej, przecież wszystko zgarnęliby Norwegowie!
Problem w tym, że pani premier nie przerwała tego turnieju tylko wszystkie imprezy sportowe oraz wprowadzono wiele innych dość drastycznych przepisów. Ten turniej nie miał żadnego znaczenia w tej sprawie ani Hofer czy ktokolwiek inny z FIS zresztą. To nie ten poziom decyzyjności :)
(13.03.2020, 19:27)
Hej
A nie możnaby dyskutować bez obdzielania się epitetami?
(13.03.2020, 17:23)
Laborre
Sugerowanie , że odwołanie bądź nie dalszych konkursów lub przerwanie bądź nie RawAir moglo mieć związek z narodowością aktualnego lidera RawAir to stan który raczej należy leczyć ( i nie jest to koronawirus) - skoro nie dziwi już że wykupują papier toal. i ryż to nie dziwia niestety takie wypowiedzi :(
(13.03.2020, 16:44)
Hej
Przeciez to Ty sugerowałes że jest fachowcem. Tak jest fachowcem od biegania.
A zresztą niech zatrudniają kogo chcą ale nie życzę sobie by w sezonie winę za brak wyników zwalano na zawodników lub przekonywania nas ze nie wiedzą w czym problem. Niech zatrudnia kogo im ślina na język przyniesie ale w przypadku braku wyników wszyscy działacze powinni natychmiast odejsc z PZN jako winni braku wyników.
(13.03.2020, 15:35)
Polonus
A uważasz, że facet od Kowalczyk powinien to robić bo jest od tego?
(13.03.2020, 15:03)
Polonus
Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Polakom odebrano dwa konkursowe zwycięstwa i, być może, wygrana w MŚwL.
Ciekawe czy pani premier norwegii w porozumieniu z Hoferem przerwałaby Rower gdyby, na przykład, w Turnieju prowadził Tande przed Lindvikiem, a konkurs w Lillehammer wygrałby Johansson.
Myślę, ze wątpię.
(13.03.2020, 15:01)
Hej
Czy facet od Kowalczyk zjeżdża przed skoczkiem tak jak na treningach biegał przed Kowalczyk i nadawał tempo?
(13.03.2020, 15:01)
Polonus
@Hej
To w końcu ilu tych dyletantów tam jest?
Jeden, dwóch, sami?
Przecież tam jest facet od Kowalczyk, są też inni, którzy mają dobre opinie. Nazwij rzeczy po imieniu, a nie wciąż stosujesz taktykę "wiem, ale nie powiem".
(13.03.2020, 14:58)
Polonus
Szkoda tego sezonu.
Był moment, że się nawet wydawało, że może zdobyć KK. Co było iluzją, bo Puchar był przydzielony już w połowie sezonu i wszystko było robione pod Krafta.
(13.03.2020, 14:52)
KKE
Dawid, gratulacje i dzięki oraz dla Kamila, Piotra, trenerów i całej ekipy. Dla mnie moralnie co najmniej nie przegraliście Trondheim, Vikkersund i Planicy, w normalnej równej walce Kamil mógł przekonująco wygrać "Raw Air", Ty mogłeś przeskoczyć Ryoyu w pucharze, a Piotrek :-) może np. niespodziewanie pobić rekord świata na mamutach, no i drużynowo byśmy byli wyżej. Można gdybać, co by było, ale przede wszystkim na następne sezony życzę Wam wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa, i cały sercem dziękuję za wzruszenia i radości, jakich nam swych kunsztem, pracą i wytrwałością dostarczyliście. Czekamy na następny sezon w normlanych warunkach. Jeszcze Polska nie zginęła, póki Wy skaczecie. Dał nam przykład Adam Małysz jak zwyciężać mamy. Dzięki. Karol
(13.03.2020, 12:11)
Hej
Będą lepsze sezony o ile w sztabie będą profesjonaliści a nie protegowani działaczy PZN lub zatrudnieni z litości ludzie których nikt nie chce bo wielokrotnie udowodnili że oprócz gadania nic im dobrze nie wychodzi. Niestety nawet jeden taki dyletant w sztabie potrafi zepsuć pracę nawet najlepszych fachowców swiata.
(13.03.2020, 11:11)