Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
04.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-140
PŚ K

Nasi Czytelnicy przyzwyczaili się, że kilka godzin przed konkursem Pucharu Świata można tu znaleźć obszerną zapowiedź zawodów. Dziś tego nie będzie, ponieważ rywalizacja w Pucharze Świata została zakończona!

Zagrożenie koronawirusem przybiera na sile, a kolejne imprezy sportowe są odwoływane (jak choćby Puchary Świata w biegach narciarskich czy narciarstwie alpejskim). Wydawało się, że dziś rano zapadnie decyzja odnośnie zawodów skoków narciarskich, jakie jeszcze nam pozostały w kalendarzu na ten sezon. W mediach pojawiały się różne informacje - zarówno takie, że rywalizacja w Pucharze Świata już się zakończyła, jak i takie, że zakończy się dziś albo w niedziele; pojawiły się też głosy, że skoczkowie sami wycofują się z rywalizacji - nawet jeśli zawody otrzymają zielone światło.

Skoczkowie mieli pojawić się na Granåsen o 16:00, jednak już wiadomo, że tak się nie stanie. Zgodnie z zaleceniem norweskich władz na terenie tego kraju do odwołania nie będą odbywać się zawody sportowe.

Los zawodów w Norwegii podzieliły zaplanowane na ten i przyszły tydzień kończące Puchar Świata kobiet konkursy w Rosji, z kolei mistrzostwa świata w lotach w Planicy zostały przełożone na następny sezon.

Odwołanie zawodów w Trondheim i Vikersund oznacza, że Puchar Świata trafi w ręce Stefana Krafta i Maren Lundby, a w Pucharze Narodów zwyciężyli Niemcy i Austriaczki. Turniej Raw Air wygrali natomiast Kamil Stoch i Maren Lundby.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
skifan
@skifan (13.03.2020, 02:36)

"Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.
W tym roku nie odbędą się letnie igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy w piłce nożnej i mnóstwo innych, mniej prestiżowych zawodów sportowych.
Trzeba teraz walczyć o życie i o zdrowie ludzi, a przyjemności później będą smakowały dużo lepiej. Bo zaraza prędzej, czy później sczeźnie. Można w tym pomóc i obecnie lepiej na tym właśnie się skoncentrować szczególnie gdy się weźmie pod uwagę, ilu wokół półgłówków będzie w tym przeszkadzać."

@cedryk (13.03.2020, 08:41)

"@skifan< br>Do tych imprez jeszcze 3-4 miesiące i naprawdę może się to zmienić jeszcze, więc nie mówiłbym już, że się nie odbędą."

Moje przypuszczenia były słuszne. Wcale mi się to nie podoba.
(25.03.2020, 03:54)
skifan
@Paw245

"Skifan, ty naprawdę sedziś (...)"

Gdy się za punkt wyjścia przyjmie wyniki igrzysk olimpijskich, to sporządzenie początkowych zestawień (klasyfikacji punktowej, bo medalową wprost podaje MKOl.) zajmuje kilkadziesiąt godzin, około dwóch tygodni, po ok. 2 godziny dziennie.
Potem idzie już łatwo. Trzeba tylko w miarę systematycznie z właściwych stron internetowych wprowadzać i przetwarzać kolejne porcje danych nie dopuszczając do powstania zaległości. Kiedy ja to robię? Latem podczas transmisji lekkoatletycznych, kajakarskich lub wioślarskich (mam obok siebie ustawione 2 monitory, jeden komputerowy, drugi telewizyjny z tym, że prawie całkowicie wyciszony), zimą podczas transmisji ze skoków narciarskich. Pomaga skupienie, podzielność uwagi oraz samokontrola, czyli zawsze dwukrotne sprawdzenie logicznej i arytmetycznej poprawności wprowadzenia danych i ich przetworzenia. Owszem, to gigantyczna praca, ale jednak dość łatwa i szybka do wykonania, jeśli się ją wykonuje starannie i systematycznie. Taka to jest zabawa.Kilkadziesiąt cały czas w sporcie nie masz nic do innego do roboty, ja oglądam tylko Skoki i Siatkówka, oraz olimpiadę zimową i nic po za tym, nawet nie oglądam olimpiady letniej.
(20.03.2020, 09:48)
Paw245
Skifan, ty naprawdę sedziś cały czas w sporcie nie masz nic do innego do roboty, ja oglądam tylko Skoki i Siatkówka, oraz olimpiadę zimową i nic po za tym, nawet nie oglądam olimpiady letniej.
(20.03.2020, 08:22)
skifan
@jb

"A co z dyskwalifikacjami za doping klika lat wstecz? ;) (...)."

Niekonie cznie się sypie. To zależy od sytuacji. W każdym razie przypadki dopingowe z całego świata staram się śledzić bardzo uważnie posługując się głównie (ale nie tylko) komunikatami WADA i jeśli logicznie biorąc jest to konieczne, uwzględniam je w zestawieniach.
Proszę pamiętać, że celem jest stworzenie aktualnego obrazu.
Co to oznacza w praktyce?
Załóżmy, że WADA lub IBU lub jakieś inne wiarygodne źródło stwierdza, że jakaś np. rosyjska lub ukraińska, czołowa biatlonistka stosowała doping i w związku z tym dyskwalifikuje się ją i anuluje jej wyniki w pewnym okresie. Istotne jest, jaki to jest okres. Jeśli kończy się on przed ostatnimi rozegranymi mistrzostwami świata, na przykład 2 lata temu, to nie ma to wpływu na klasyfikację, ponieważ jest to klasyfikacja aktualna, bieżąca, uwzględniająca wyniki ostatnio rozegranych mistrzostw świata. Ma to natomiast wpływ, oczywiście, na klasyfikacje historyczne, sporządzone na jakieś konkretne
momenty w przeszłości, które jednak później zostają zastąpione przez kolejne, aktualne ujęcia.
Jeśli natomiast, co również się zdarza, okres anulowania wyników obejmuje ostatnie, rozegrane
mistrzostwa świata, to korekta jest konieczna i ją wprowadzam.
Nie twierdzę przy tym, że moje prowadzone na bieżąco zestawienia są pewne w 100%, ale - moim zdaniem - na 99,5% są poprawne. Trzeba uwzględnić setki, a nawet tysiące jednostkowych informacji i obliczeń (w odniesieniu do igrzysk zimowych - informacyjna podstawa obliczeń: 109 konkurencji x 8 miejsc), więc można się oczywiście pomylić, ale to jest kwestia koncentracji, staranności i wprawy.
Ostatecznie całkiem pewny obraz uzyskujemy raz na 4 lata. Podczas igrzysk. Taka to jest zabawa.
(20.03.2020, 00:30)
jb
A co z dyskwalifikacjami za doping klika lat wstecz? ;) Toż wystarczy jedna dyskwalifikacja w zawodach powiedzmy sprzed 4 lata, w konsekwencji anulowanie kolejnych wyników danego zawodnika, i wszystko się sypie.
(19.03.2020, 22:17)
skifan
@marmi

"O, to niewątpliwie (...)"

1. Dzięki za uznanie.
2. Zestawiam na podstawie wyników poszczególnych krajów, ponieważ końcowym produktem są klasyfikacje (punktowa i medalowa) krajów.
Bardziej szczegółowo, to znaczy z uwzględnieniem poszczególnych zawodników, prowadzę osobne zestawienie miejsc punktowanych i medali polskich sportowców, żeby mieć bieżący obraz naszego sportu olimpijskiego, przy czym koryguję wyniki naszych sportowców stosownie do reguł obowiązujących
podczas igrzysk olimpijskich. Co to oznacza? Na przykład zdarzają się sytuacje, że nasz zawodnik w regatach o mistrzostwo świata w jakiejś klasie żeglarskiej zajmie, powiedzmy, 7 miejsce, lecz wyprzedzi go, powiedzmy, dwóch Holendrów i dwóch Brytyjczyków. Wiadomo zaś, że w regatach olimpijskich wystąpić może co najwyżej jeden żeglarz lub jedna załoga w każdej klasie.
W takiej sytuacji eliminuję z zestawienia jednego Holendra (tego, który zajął niższą pozycję) i jednego Brytyjczyka (analogicznie). Skutkiem tego zmienia się, oczywiście, cała klasyfikacja (punktowa, czyli miejsca 1-8, a bywa że również medalowa, czyli miejsca 1-3), przy czym nasz zawodnik w tym przykładzie awansuje z miejsca 7 na 5, a Polsce przypisuję wobec tego nie 2 punkty, lecz 4. Inne kraje też mają stosowne korekty. Jest sporo różnych sytuacji, gdy rozmaite korekty (które uważam za stosowne, logiczne lub konieczne) przeprowadzam (np. dotyczy do judo i zawodników japońskich lub tenisa stołowego i Chińczyków, itd.).
3. Podzielam Twój pogląd na temat klasyfikacji punktowej, której obecnie prawie się już nie prowadzi. Jest tego kilka powodów, z których najważniejszym jest, jak sądzę, masowe ogłupienie świata, jaki, w dużej mierze za sprawą polujących na "newsy" mediów, zauważa tylko
zwycięzców i rekordy.
Ale ja stworzyłem system bieżącej obserwacji wyników w sportach olimpijskich z jeszcze innego, według mnie bardzo ważnego, powodu, który mogę wyjawić, jeśli jesteś zainteresowany.
4. Pozdrawiam.
(19.03.2020, 21:22)
marmi
O, to niewątpliwie jest dużo większe zadanie, ale robisz to z dokładnością do krajów czy nazwisk? Nie jest to dla mnie jasne z opisu. Chodzi mi o to, czy w twoich danych występują właśnie państwa czy konkretni sportowcy każdy z osobna, a sama klasyfikacja jest prowadzona dla krajów.
Jako ciekawostka mam coś takiego jak Almanach igrzysk olimpijskich. Bardzo gruby tom z wszystkimi wynikami punktowanymi z igrzysk do Moskwy 1980 (w tych czasach wydany, oczywiście papierowy), począwszy od starożytnych :)
Gdybyś potrzebował jakichś danych z tego to mogę podać (byle nie wszystkich :)
Zawsze mnie bardziej interesowała właśnie klasyfikacja punktowa IO jako o wiele lepiej pokazująca "siłę" danego kraju w sporcie niż medalowa (zwłaszcza taka szeregująca wg najpierw złotych medali), ale obecnie to trudno w ogóle taką znaleźć, nawet jak się chce...
Oczywiście każdy zorientowany wie, że kiedyś było mniej konkursów w sezonie i co się z tym wiąże, wyjaśnienie było dla tych, którzy nie wiedzą, a takich też nie brakuje, nawet na tej stronie :)
(19.03.2020, 17:24)
skifan
@marmi

"@skifan< br>No dobra, może i spora praca to była, ale nie wspominam tego w ten sposób. Może dlatego, że to było coś co bardzo chciałem zrobić :)".

1. Wiem, jaka to robota, ponieważ z identyczną motywacją wykonuję podobną.
Na podstawie wyników mistrzostw świata rozgrywanych w dyscyplinach i konkurencjach należących do programu zarówno letnich jak również zimowych igrzysk olimpijskich na bieżąco prowadzę klasyfikację medalową i punktową wszystkich krajów. Na każdy dzień można ustalić, jaki jest obejmujący cały świat obraz rywalizacji w sporcie olimpijskim.
Oczywiście, gigantycznym zadaniem było stworzenie pierwszego zestawienia punktowego, ponieważ w ujęciu medalowym inicjalnie posłużyłem się oficjalnymi klasyfikacjami MKOl. z ostatnich igrzysk letnich i zimowych znajdującymi się na stronie internetowej komitetu.
Według mnie z rozmaitych powodów jest to zadanie o wiele bardziej skomplikowane niż Twoje, ale Twoją robotę bardzo szanuję i oceniam bardzo wysoko.
2. Każdy zorientowany obserwator dobrze wie o tym, że dawniej bywało w sezonie dużo mniej konkursów skoków narciarskich niż bywa teraz, więc dawne sławy z konieczności zajmują w tak ujętym zestawieniu niższe lokaty niżby to wynikało z ich wielkiej sławy, prestiżu i legendy. Cóż, taka kolej rzeczy.
(19.03.2020, 00:46)
marmi
@skifan
No dobra, może i spora praca to była, ale nie wspominam tego w ten sposób. Może dlatego, że to było coś co bardzo chciałem zrobić :)
Dzięki za sprawdzenie i potwierdzenie, że się (wyrywkowo) zgadza. Sam sprawdzałem po sobie, ale ze względu na ręczne wpisywanie danych w tabelach pojedyncze błędy mogą się zdarzyć.
Weryfikuję sumę punktów z konkursu, uwzględniając ewentualne ex equo (bez tego jest 718 pkt na konkurs do podziału) no i sumę punktów zawodnika w sezonie z tabelą PŚ choćby stąd (tyle, że dla pierwszych sezonów tak się nie da).
Uwzględnienie zaś miejsc 16-30 ze starych sezonów tak naprawdę niewiele zmienia, zwłaszcza w czołówce. Taki np. Nykaenen nie zwykł był zajmować takich miejsc, zdarzało mu się to prawie tylko na samym początku i na końcu kariery. Niemniej pozwoliło to mu wyprzedzić Widhoelzla...
No i ten rok jest symboliczny, bo wypadł właśnie z top10 wszechczasów.
Gdyby ktoś się zastanawiał, dlaczego taka legenda jak Nykaenen jest dopiero 12., to trzeba wziąć poprawkę na to, że jego kariera była stosunkowo krótka (8 pełnych sezonów, z czego połowę wygrał!), a konkursów w każdym było mniej. Jak się weźmie pod uwagę, że wystąpił w 143 konkursach, a taki Stoch czy Małysz mają 2,5x więcej to dopiero robi wrażenie :)
(18.03.2020, 15:32)
skifan
@Arturion

"@Reda kcja
Ponawiam w WIDCZNY DLA WSZYSTKICH sposób prośbę o usunięcia wpisów trolla @skifan
Pozostali użytkownicy. Proszę o przyłączenie się do tej prośby."

Jak najbardziej.
(17.03.2020, 20:53)
skifan
@ marmi

"(...) Wiem, że kilka innych osób prowadzi podobną statystykę (m.in. Polonus) tyle, że nie wiem czy ktoś uwzględniał/dopisywał miejsca 16-30 ze starych konkursów, których wyników nie ma w bazie FIS. (...)"

1. Przeliczenie wyników starych konkursów (z uwzględnieniem miejsc 16-30) według obecnych reguł punktacji to jest główna zaleta Twojego zestawienia.
2. Sam sprawdziłem dane dotyczące kilkunastu naszych zawodników (od sezonu 1992/1993, gdy nasi skoczkowie nie zdobyli żadnego punktu) i wszystko się zgadza.
3. Twoja skromność jest sympatyczna, ale nie zmieniam mojej opinii: robota gigantyczna i wygląda na to, że rzetelna.
4. Pozdrawiam.
(17.03.2020, 20:52)
skifan
@cedryk

"@skifan
Do tych imprez jeszcze 3-4 miesiące i naprawdę może się to zmienić jeszcze, więc nie mówiłbym już, że się nie odbędą".

Co do mistrzostw Europy w piłce nożnej to sprawa już jest jasna. W tym roku ich nie będzie.
Co do igrzysk olimpijskich, to MKOl. chyba jeszcze się łudzi, ale najpóźniej za kilka tygodni przymuszony realiami odwoła igrzyska w tym roku. Tylko jeszcze nie wiadomo, jaki będzie ich nowy termin. Nie odbędą się w tym roku, najwcześniej za rok, może za dwa lata. To ogromna impreza, więc spraw organizacyjnych do ustalenia i uzgodnienia są tysiące, zatem i nowy termin to nadzwyczaj ważna decyzja.
(17.03.2020, 20:41)
marmi
Zaraz tam gigantyczna praca, jak się prowadzi od lat tabele na bieżąco to nie aż taka wielka. Nie wiem ile mi to zajęło, nie robiłem tego oczywiście naraz, a stare sezony uzupełniłem już parę lat temu. Myślę, że ze 2-3 godz. na stworzenie tabeli jednego sezonu wystarczy. Zaś dopisywanie na bieżąco zajmuje chwilę po każdym konkursie. Wiem, że kilka innych osób prowadzi podobną statystykę (m.in. Polonus) tyle, że nie wiem czy ktoś uwzględniał/dopisywał miejsca 16-30 ze starych konkursów, których wyników nie ma w bazie FIS.
Szkoda, że nikt nie skomentował samej statystyki, nie wiem czy inni je prowadzący nie czytali, czy może wszystko się zgadza (przynajmniej jeśli chodzi o tych po sezonie 92/93). Moje tabele są teraz daleko w środku komentarzy wymieszane z innymi statystykami, więc już mało kto zobaczy.
@jb
Ty to masz świetne źródła informacji, jak rozumiem śledzisz strony zagraniczne, może federacji czy samych skoczków. To dopiero szacun :)
Dzięki za informacje szczególnie o tych skoczkach, którzy zakończyli karierę a punktowali w przeszłości w PŚ. Zaznaczam ich odpowiednio w swoim podsumowaniu, co mi ułatwia sprawę pod paroma względami :)
(17.03.2020, 17:30)
jb
Kolejny zawodnik, który ogłosił zakończenie kariery, to Fredrik Bjerkeengen (rocznik 1988). Dwukrotnie punktował w zawodach PS - w Harrachovie w 2013 r., najwyższe miejsce to 24. Wygrał dwa zawody COC w sezonie 2012/13, był wtedy drugi w klasyfikacji generalnej COC. Jest wciąż aktualnym rekordzistą czterech skoczni: skoczni normalnej w Westby, skoczni średnich w Raelingen i Vegarshei oraz skoczni K-70 w Stryn.
(16.03.2020, 23:58)
jb
@borek99 Tak, wystepował w kombinacji. Dokładnie wystąpił w czterech zawodach PS. Za każdym razem zajmował miejsca w piątej dziesiątce, najwyższe to 43. W kontynentalu jego najwyższe miejsce to 15.
(16.03.2020, 23:48)
borek99
@jb
Oczywiście, że Schluetter występował w PŚ - tyle że w kombinacji norweskiej ;)
(16.03.2020, 14:29)
troll
ciekawostka z tweetera - Simon Amman tym sezonem zamknął najdłuższą serię kończenia w top 30 na koniec sezonu. Staneło na 18 sezonach pod rząd w top 30 generalki
(15.03.2020, 22:37)
jb
Dzisiaj zakończenie karier ogłosiło dwóch skoczków niemieckich: Fabian Seidl i Anton Schluetter (obaj rocznik 1997).
Żaden z nich nigdy nie wystąpił w PS. Najwyższe miejsce Seidla to 14. w COC w Sapporo w 2017 r. Dwa razy wygrał zawody FIS Cup. Schluetter nigdy nie zapunktował w COC, tylko dwukrotnie wystąpił w zawodach tej rangi (w tym sezonie zresztą). Jego najwyższe miejsce w zawodach FIS Cup to 11. w Zakopanem w 2019 r. (w debiucie w zawodach tej rangi).
(15.03.2020, 21:35)
Arturion
@Redakcja
Ponawiam w WIDCZNY DLA WSZYSTKICH sposób prośbę o usunięcia wpisów trolla @skifan

Pozostali użytkownicy. Proszę o przyłączenie się do tej prośby.
(15.03.2020, 03:17)
skifan
@marmi

"@DragonL
Tak właśnie zrobiłem, spisałem co brakowało z bazy p. Kwiecińskiego. Tam właśnie brakuje wyników z kilku konkursów z miejsc 16-30 (bądź niektórych z tych miejsc).
Bardzo mnie to ciekawiło a przez lata nie widziałem aby ktoś taką klasyfikację miał, więc w końcu sam się za to zabrałem :) (...)"

Robota gigantyczna i imponująca. Jeszcze raz wielkie brawa!
Ciekawe, czy gdzieś za granicą, może w Niemczech, Austrii, Norwegii lub Słowenii ktoś zrobił coś podobnego? Może warto byłoby się zastanowić, jak to sprawdzić? Może warto byłoby się zastanowić, jak spopularyzować wyniki Twojej pracy w tych krajach i w kilku innych, gdzie skoki są popularne albo w FIS (na ich stronie internetowej)? Przecież to znakomity materiał i raczej szkoda byłoby ograniczać dostęp do niego tylko do niniejszej strony. Pozdrowienia i powodzenia!
.

(15.03.2020, 02:10)
marmi
@DragonL
Tak właśnie zrobiłem, spisałem co brakowało z bazy p. Kwiecińskiego. Tam właśnie brakuje wyników z kilku konkursów z miejsc 16-30 (bądź niektórych z tych miejsc).
Bardzo mnie to ciekawiło a przez lata nie widziałem aby ktoś taką klasyfikację miał, więc w końcu sam się za to zabrałem :)
Mógłbym też przeliczyć wszystko na stare punkty i uwzględniać tylko top15, ale to chyba jako ciekawostkę, w czołówce raczej nic by to nie zmieniło.
(14.03.2020, 22:42)
skifan
@Arturion

"@Reda kcja
proszę o usunięcie postów przykrego trolla @skifan
Wyglądało, że sobie odpuścił. Ale znów wpadł pojątrzyć."

Wy gląda na to, że redakcja potraktowała Cię z łokcia. Według mnie, słusznie.
Ale to interesujące, dlaczego uważasz mnie za trolla?
(14.03.2020, 01:50)
DragonL
@marmi
Tak było. Doświadczył tego Piotr Fijas, bijąc rekord świata, oczywiście nieoficjalny w długości skoku w Planicy - 194m. Wtedy jednak anulowano kolejkę, bo z powodu wiatru nie dało się dokończyć zawodów. Potem przez 7 lat nikt nie pobił jego rekordu, bo było dążenie organizatorów, aby nie skakać tak daleko. W tym konkursie był do wygrania Mercedes, dla tego kto przekroczy 200m. Nikomu się nie udało, Fijas był najbliżej. Dodam tylko, że miałem przyjemność oglądać te zawody w TV.
Co do liczenia jest trochę z tym kłopotu. Chociaż można przyjąć te same punkty co dzisiaj i przeliczyć cała 30tkę od nowa, ale to mozolna praca. Jeśli tak zrobiłeś to gratuluję, że miałeś tyle samozaparcia. No i to co piszesz, nawet w oficjalnych wynikach FIS zdarzają się błędy. Warto skorzystać ze strony Adama Kwiecińskiego, on ma najbardziej wiarygodne archiwum.
(13.03.2020, 23:24)
Arturion
@Redakcja
proszę o usunięcie postów przykrego trolla @skifan
Wyglądało, że sobie odpuścił. Ale znów wpadł pojątrzyć.
(13.03.2020, 22:03)
fan skoków 886
@troll i marmi
dostarczą wszystko pocztą nie było dekoracji
(13.03.2020, 20:52)
troll
@ marmi.
Ja nigdzie nie słyszałem o dekoracjach tylko od razu wracają
(13.03.2020, 20:36)
marmi
A tak swoją drogą to odbyły się jakieś dekoracje, wręczenia nagród czy coś? Może jakiś news na ten temat @redakcjo?
No chyba, że nie było. Nie wiem, bo nie sprawdzałem gdzie indziej :)
(13.03.2020, 19:14)
marmi
@DragonL
Jeśli mnie pamięć nie myli to nie było tak, że odejmowali punkty, tylko nie były liczone za metry ponad limit, który był 190m czy może 185.
Powodowało to, że nie opłacało się dalej skoczyć, bo punktów brak a trudniej poprawnie wylądować. Może w tym sensie punkty ujemne, że mniej za styl...
Sens tego miał być taki, że skoki na większą odległość były wówczas uznawane za niebezpieczne i to miało zniechęcać do ciągnięcia skoku na rekord (w tym czasie też zaprzestano właśnie notowania rekordu świata w długości skoku jeśli się nie mylę).
Tak czy siak wpływ tego na punktację wszechczasów jest minimalny. Większy ma liczenie np. 3 z 4 konkursów turnieju takiego czy innego do PŚ czy inne zawiłości trudne dziś w ogóle do zidentyfikowania.
Przez to klasyfikacja liczona wg obecnych zasad się różni. W dwóch sezonach w moich tabelach mam nawet innego zwycięzcę PŚ niż był!
Chodzi o 1983/84 gdzie Nykaenen zamienił się z Weissflogiem i 1985/86 gdzie z kolei Nykaenen z Vettorim. Liczba kul dla Nykaenena pozostała jednak ta sama (w przeciwieństwie do pozostałych dwóch). Przy dzisiejszych zasadach okazałoby się, że Weissflog nigdy nie zdobył Kryształowej Kuli (choć 3x był drugi)...
(13.03.2020, 19:13)
Komuszek77
Zwolniły się terminy na Mistrzostwa Polski.
(13.03.2020, 17:27)
Kondzik19
Ciekawa statystyka o której się nie mówi. Stoch punktował w 82 na 84 konkursy w ostatnich 4 sezonach. Jedyne dwie wpadki paradoksalnie w Zakopanem. Niesamowity sportowiec.
(13.03.2020, 15:38)
jb
@KKE Jeśli się potwierdzi, że Bjoereng złapał wirusa, to kazanie skakać osobom narażonym bezpośrednio na zakażenie podpada na narażenie ich życia i zdrowia.
(13.03.2020, 13:36)
KKE
Tam w wyliczeniu "stałej ekipy" zapomniałem o dziennikarzach, ale to też - co najmniej tych, co w mix-zonie rozmawiają ze skoczkami - można było zarządzić, że do końca sezonu ma być tylko ta sama wąska grupa, już przebadana. Spokojnie mogli te 4 dni w Norwegii doczekać, a w międzyczasie zabezpieczyć Planicę, przebadać tam grupkę gospodarzy i to zamknięte grono już przebadane zawodników i obstawy z Norwegii tam przewieźć, "sterylnie". Kamerzystów tv też można było przebadać, ale :-) raczej nie podchodzą do skoczków na odległość kichnięcia lub kaszlnięcia, bo by obraz mieli nieostry. Dałoby się wyodrębnić zdrową grupę ludzi, którzy dokończyliby te 4 dni w Norwegii i zaraz potem przelecieli do Słowenii.
(13.03.2020, 13:09)
KKE
Dzięki za news o Stephanie Leyhe. Wir wünschen Ihnen Genesung! - przekażcie jakoś na niemieckie portale narciarskie.
Spadł jak Ikar. Poniosła go radość, że tak wspaniale daleko leci i zapomniał o uważnym lądowaniu. Kamil jest zawodnikiem o wiele klas bardziej dojrzałym, doświadczonym, mistrzem i takiego błędu nie zrobił, a na fali wzrostu koncentracji - dzień wcześniej wygrał Lilliehammer - dałby radę spokojnie w "Raw Air" wygrać z St. Leyhe (przed kwalifikacjami w Trondheim wyprzedzał o 0,7 pkt) i wszystkimi (rozluźnienie, słabsze wyniki St. Krafta i już zupełnie K. Geigera, a - poza Słoweńcami i Norwegami, ale co z kolei skakali nierówno, nerwy im puszczały i tracili prowadzenia - z czołówki podobny przyrost formy miał Ryoyu, ale :-) Kamil bardziej przekonująco).
Dawid miał możliwości poprawić błędy, znów "zaskoczyć w tryb" technicznej perfekcji i spokojnie przeskoczyć Ryoyou, może tez cos nawet znów wygrać, a w tych ostatnich kwalifikacjach :-) chwalił się, że o 0,5 pkt wyprzedził (mimo mniejszej odległości w 2. skoku) Kamila. Po upadku Leyhe cieszyliśmy się, że nasi obaj bezpiecznie wylądowali, a po prostu Ryoyu umiał się bardziej od wypadku na dole "odciąć" i zachował zimną krew, nerwy, dlatego skoczył minimalnie lepiej, wyprzedził Piotra i dzień wcześniej w pucharze Dawida. Gdyby Dawid sobie przypomniał, jak skakać bez błędów, to miałby szansę wrócić na podium sezonu.
Na mamutach szanse mieli ogromne. Kamil był rekordzistą Planicy, wygrał już "Raw Air" po Vikkersund. Dawid jw., gdyby, to pokazywał, że umie. Piotr :-) potrafi być na tyle cudownie szalony (byle bez upadków!), by właśnie na mamucie wygrac. Rok temu w Oberstdorf nawet Wolny był wyżej, ale :-( tu niestety nie w tym sezonie, już raczej uznanie, że budził się Kot, no i może by się też :-) dał odrodzić Hula - o mało nie został mistrzem olimpiady po 1. serii rok temu.
Na mamutach miałem też nadzieję, że nagle przyjedzie i będzie miał szansę skoczyć - nie tak dawno bywał wysoko - Noriaki Kasai - ikona, że :-) "stary człowiek i może", nadzieja dla całego pokolenia pobliskich rówieśników. W Planicy jest zawsze najbardziej miła atmosfera, piosenka za ponad 230 m, tłum utalentowanych skoczków z grupy narodowej.
Powtórzę w skrócie:
Tych ok. 60 skoczków (można było narzucić, by już do Vikkersund nikt nowy - oczywiście, wtedy by mi szkoda, że nie Noriaki) + ich trenerzy i ekipa (czyli wspólni dla reprezentacji, nie mnożyć za łatwo przez ilość) to w sumie kilkaset osób. Od początku rozwoju epidemii w Europie (w Predazzo byli dawno, tj. może poza M. Kotem i innymi z Continentalu) przebywali głównie w swym gronie. Można to było na potrzeby tych 4 dni do końca "Raw Air" wręcz nakazać, odciąć ich od reszty świata, a do Planicy, to nawet Dawid mówił, że skoro w Polsce po przylocie kwarantanny, to póki co lepiej nie wracać, czyli można było prosto z Norwegii do Słowenii ich 3 dni wcześniej przetransportować. Gdy już i tak kolejne zawody bez widzów, to do przebadania pozostawałaby tylko miejscowa obsługa skoczni, hoteli i transportu. To było w możliwościach organizatorów - i w Norwegii już praktyka, i do Planicy tydzień czasu. Histeria zakłóciła święto, wysiłek sportowców i nasze wyczekiwanie cały sezon na mamuty. Nie widzę tu logiki, a krzywda się stała.
Raz jeszcze brawa dla Kamila, Dawida i Piotra za wysokie lokaty.
(13.03.2020, 12:59)
troll
w tegorocznym sezonie Fis Cup zgłoszonych do startu zostało 316 zawodników z 27 państw. Ostatecznie wystartowało 309 zawodników z 26 państw(Nie przystąpił do konkursu m i n Łotysz Markuus Vinogradovs). Punkty zdobyło łącznie 181 zawodników z 22 państw. Bez punktów sezon skończyły następujące państwa
- Słowacja
- Serbia
- Wielka Brytania
- Gruzja
Co warto odnotować w letniej części Fis Cup na podium stali reprezentanci korei Południowej.
Chiny także zdobyły punkty w Fis Cupie - Guang Yang zdobył 5 punktów.
Najliczniejszą reprezentacją w Fis CUpie tym razem okazała siębyć reprezentacja Norwegii. Do konkursów zgłoszono 38 Norwegów z których w konkursie wystartowało 35. Nie wystartowali z Norwegów: Joakim Aune, Fredrik Villumstad i Andreas Granerud Buskum.
Najwięcej Punktów zdobył Tim Fuchs - 791. Najmniej Marinus Kraus,Espen Alexander Johansen Aspen, Simon Assen Markeng i Eric Hoyer - Po 1.
Najwięcej punktów wśród skoczków którzy wystartowali w mniej niż 5 startach zdobył Luca Roth - 226 w 4 startach co dało 17 miejsce w generalce. Najwięcej punktów wśród skoczków którzy startowali w mniej niż 3 startach zdobył Mathias Braathen -160 w2 startach co dało 28 miejsce w generalce . Najwięcej punktów wśród zawodników którzy nie wystartowali potem w COC zdobył Janni Reisenauer - zdobył 298 pkt co dało 11 miejscew generalce
O Polakach:
w tym sezonie Fis Cup wystartowało 27 zawodników z których 12 zdobyło punkty(jeden z nich - Bartosz Czyż zakończył karierę). Najlepiej punktującym Polakiem był Adam Niżnik - 509 pkt dało mu 4 miejsce nakoniec sezonu. Najsłabszym polakiem z punktami był z kolei Kacper Stosel- 3 pkt dały mu 171 miejsce na koniec sezonu.
Łącznie polacy staneli na podium FIS CUP 3razy - wszystkie podia to 2 miejsca Adam Niżnika.
Tyle naklepałem jak ktoś chce to doda jakąś ciekawostkę
(13.03.2020, 12:06)
Fanka
Stephan Leyhe już jest po operacji, szczęśliwie wszystko przebiegło prawidłowo, ale czeka go długa przerwa.
(13.03.2020, 11:53)
Hej
PUCHAR KONTYNENTALNY

Polska zdobyła 1485 pkt

Kadra DOLEZALA .(Kot i Hula)... 515 pkt i 3 razy na podium

Kadra MACIUSIAKA...

963 pkt w całym sezonie zimowym. 5 razy na podium

Z tego starty w konkursach "kadlubowych" czyli o zmniejszonej ilości najlepszych zawodników (Sapporo. Iron Mountain, Lahti) aż 428 pkt z tego 4 razy na podium.

To daje do myślenia...
(13.03.2020, 11:52)
troll
W Pucharze Kontynentalnym 2019/2020 wystartowało łącznie 172 zawodników z 21 państw. Punkty w zawodach pucharu kontynentalnego zdobyło 111 skoczków z 15 państw. Najwięcej zawodników startujących w Kontynentalnym w tym sezonie posiadała znowu Austria - 20. Z tych 20 aż 18 zdobyło punkty.
Państwa które nie zdobyły w tym sezonie ani jednego punktu w kontynentalnym to:
- Węgry
- Rumunia
- Chiny
- Korea PD
- Estonia
- Turcja(szkoda tego 31 miejsca ipcioglu)
Najwięcej punktów w sezonie zdobył Clemens Leitner - 1085. Najmniej Decker Dean - 1
Najwięcej punktów wśród zawodników którzy wystartowali w mniej niż 5 konkursach zdobył Keichii Sato - 276 w 4 startach(dało to 20 miejsce w generalce COC). Najwięcej punktów wśród tych którzy wystartowali w mniej niż 3 startah zdobył Robin Pedersen - w 2 startach 160 punktów(30 miejsce w generalce). Najmniej punktów wśród zawodników którzy wystartowali w więcej niż 10 startach zdobył wspomniany wcześniej Decker Dean - 1 co dało 111 miejsce.
Jeszcze słówko o Polakach. W tegorocznym COC wystartowało 11 Polaków z czego 9 zdobyło punkty(Mateusz Gruszka i Arkadiusz Jojko nie zdobyli punktów). Najlepszym polakiem w COC okazał się Paweł Wąsek który zdobył 363. Dało mu to 12 miejsce w generalce. Najsłabszym Polakiem był z kolei Adam Niżnik - 101 miejsce w generalce z 7 punktami na koncie.
W tegorocznym COC polacy na podium staneli 8razy z czego 3 razy był to najwyższystopień(2x Kot i raz Murańka), 3 razy było to 2 miejsce(2x Wąsek i raz Murańka) i 2razy 3(raz Hula i raz Wąsek).
Jeżeli ktoś zechce to mnie uzupełni.
(13.03.2020, 11:20)
troll
Ciekawostka o której nie wspomniałem. Najwięcej w tym sezonie wystąpiło zawodników austriackich. W całym sezonie przewineło się 14 różnych nazwisk
(13.03.2020, 10:46)
hololomat
@jb
Uwzględniam tylko zawody pod egidą FIS.
To znaczy, że np. wspomniany Cockta Cup, czy LOTOS Cup nawet w kategoriach seniorskich się nie wliczają.
Podobnie z mistrzostwami krajowymi też ich nie wliczam bo np. 10 pkt za wygraną w Mistrzostwach Austrii nie byłoby warte tyle samo co wygrana na Mistrzostwach Szwecji czy Rumunii.
(13.03.2020, 10:46)
troll
@Paw
uwzględniałem tylko pś Panów
(13.03.2020, 10:36)
nieiixi
Paw przestań trollowac i wróć do szkoły, bo piszesz po polskiemu, a nie po polsku.
(13.03.2020, 10:15)
nowyskoczek
Oceny za sezon:
Stoch: 4
Kubacki: -5
Żyła: 4
Wolny: 2
Kot: 2
Hula: 1
Kadra B:
Zniszczoł: +3
Wąsek: 3
Murańka: 3
Stękała: -3
(13.03.2020, 09:32)
cedryk
@skifan
Do tych imprez jeszcze 3-4 miesiące i naprawdę może się to zmienić jeszcze, więc nie mówiłbym już, że się nie odbędą
(13.03.2020, 08:41)
cedryk
A kogo ja lubię?
Polaków, może poza Stochem
Szwajcarów i wszystkich słabszych od nich, może jakoś poza Finami
Sloweńców, a zwłaszcza Cene Prevca
Z Japonii Yukie Sato
Austriaków
Z Norwegii Lindvika
(13.03.2020, 08:39)
Hej
Dawid Kubacki przegrał Kryształowa Kule w Zakopanem. I mało było w tym jego winy. Dolezal przegrał szansę na podium Pucharu Narodów tuż po Zakopanem seria swoich dziwnych nieprzemyslanych decyzji.
(13.03.2020, 05:25)
Rererer
Nie jest ta decyzja do końca zrozumiała prolog soe odbył a zawody już nie moga? Dla mnie porazka
(13.03.2020, 03:35)
skifan
Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy.
W tym roku nie odbędą się letnie igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy w piłce nożnej i mnóstwo innych, mniej prestiżowych zawodów sportowych.
Trzeba teraz walczyć o życie i o zdrowie ludzi, a przyjemności później będą smakowały dużo lepiej. Bo zaraza prędzej, czy później sczeźnie. Można w tym pomóc i obecnie lepiej na tym właśnie się skoncentrować szczególnie gdy się weźmie pod uwagę, ilu wokół półgłówków będzie w tym przeszkadzać.
(13.03.2020, 02:36)
pius.
Japonia i Polska ten sam poziom aktualnie - raz 5, raz 6 miejsce w konkursach drużynowych
poprawiam komentarz
(13.03.2020, 02:30)
pius.
w konkursach drużynowych
(13.03.2020, 02:29)
pius.
trener powoływał najlepszych, najstabilniejszych
(13.03.2020, 02:24)
pius.
@Fanka
Noriaki, Daiki, Taku i Naoki to drużyna na medal? Kobayashi, Sato najlepsi w tej kolejności, bez nich Japonia jako drużyna nie istnieje
Japonia i Polska ten sam poziom aktualnie - raz 5, raz 6 miejsce
(13.03.2020, 02:22)
Fanka
@ Arturion
Lubisz pewnego skoczka, a nie wiesz, jak poprawnie pisze się jego nazwisko?
(13.03.2020, 02:15)
DragonL
@marmi
to spoko, że wziałeś to pod uwagę. Był jeszcze jeden aspekt w lotach. Np. jak Piotr Fijas bił rekord długości lotu w Planicy 194 metry, to dostał ujemne punkty za skok powyżej 190 metra. No ale takich idiotyzmów nie da sie niestety wykluczyć.
(13.03.2020, 02:06)
Arturion
Wiem, że trollownia bywa tu uporczywa i złośliwa, ale jest na rzeczy, że niektórych zawodników bardziej lubimy, innych mniej.
Napisz więc, których lubię.
1. Polaków
2. Wszystkich słabszych i "egzotycznych".
3. NOR: Wąsacz, Lindvik
4. GER: Geiger, Paschke, Schmidt, Freund, Freitag, Baer
5. AUT: Aigner, Leitner
6. JAP: J. Kobayashi, Nakamura
7. SLO: C. Prevc, Jelar, Hvala
:-)
I może jeszcze kogoś czasami.
(13.03.2020, 01:34)
jb
@hololomat A co z innymi konkursami czwartej ligi o międzynarodowej obsadzie (np. 5 Hills, Pokal Cocta, itp.)?
(13.03.2020, 01:10)
Fanka
@ Yyy
Wskaż proszę chociaż 1 mój post, w którym negatywnie (według ciebie) wypowiadam się o Taku Takeuchim, zanim napiszesz coś takiego. Wręcz przeciwnie -bardzo cenię tego zawodnika nie tylko za wyniki sportowe, ale i walkę z ciężką chorobą parę lat temu.
@ Jacek placek
Jaka rzekoma dyskryminacja Japończyków przeze mnie? Nie przepadam za trzema skoczkami z tego kraju, co do jednego jeszcze się zastanawiam (od czasu tegorocznej drużynówki w Zakopanem), ale przecież taki "dream team" to dla mnie: Noriaki, Daiki, Taku i Naoki. Szkoda, że - widząc, kogo trener powoływał do konkursów - raczej nie zobaczę takiego składu w zawodach.
(13.03.2020, 01:07)
hololomat
A i zapomniałem dodać, że w moich rankingach cykle FIS Cup, Alpen Cup i Puchar Karpat uwzględniam zarówno zimę jak i lato, ponieważ w tych pucharach bez względu na porę roku startują ci, którzy raczej by startowali i tak, natomiast LGP i LPK odrzucam, ponieważ nie są całoroczne i nie startuje w nich na ogół pelna grupa zawodników, których byśmy się spodziewali w zimowym odpowiedniku.
(13.03.2020, 00:35)
troll
od siebie ogólne statystyki o PŚ. Ciekawostki ktoś dopisze
W tym Sezonie PŚ Wystartowało Łącznie 132 zawodników z 20 państw. Punkty zdobyło 74 zawodników z 15 państw.
Najwięcej punktów Zdobył Stefan Kraft(1659). Najmniej Ex aequo Shohei Tochimoto i Sewerin Freund(po 2).
Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem mającym mniej niż 10 występóww tym sezonie jest Ziga Jelar - 28 z 200 punktami. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z mniej niż 5 występami jest z kolei Thomas Assen Markeng - 36 z 80 punktami. Dla odmiany najniżej sklasyfikowanym zawodnikiem mający punkty z ilością występów większą niż 10 jest Roman Trofimow - w17 występach zdobył tylko 3 punkty.
W pś mieliśmy 5 państw które miały zgłoszonych zawodników do pś ale nie zdobyły żadnego punktów. Są to
-Włochy
-Rumunia-Korea PD
-Ukraina
-FrancjaW Konkursach Drużynowych wzieło udział w tym sezonie łącznie 10 państw. To oznacza że 5 nacji zdobyło punkty tylko z konkursów indwyidualnych. W tym gronie są
-Kazachstan(Brawo)
-USA
-Ka nada
-Estonia
-Bułgar ia
Tylko 8 reprezentacji wystartowało w kadym konkursie drużynowym. W niektórych zabrakło czechów i Finów.
Każda reprezentacja którawdrużynówce zajeła min 6 miejsce przynajmniej raz w sezonie stała na podium.
Tylko Polska reprezentacja zajeła w każdym konkursie drużynowym inne miejsce.
To tyle ode mnie w PŚ. Jutronapiszę o kontynentalu i Fis CUP
(12.03.2020, 23:56)
ciekawy świata
@marmi
owszem, tu piszemy o skokach, ale jak już skaczemy sobie do gardeł to zmiana tematu nie zaszkodzi, no, ale zgadzam się kolego, wszędzie można o wirusie przeczytać, ja już mam tego dość
(12.03.2020, 23:50)
marmi
Przecież napisałem jak liczę punkty. Żeby jednak nie było wątpliwości: dokładnie tak jak obecnie, czyli 100pkt. za zwycięstwo, 1 pkt za 30te miejsce. Nie uwzględniam również zawiłych zasad nie liczenia punktów z niektórych konkursów z lat 80tych. Po prostu tak, jakby nigdy nie było innej punktacji niż obecna. Wiem, że to ma pewne (niewielkie) wady, ale lepszego sposobu nie ma.
@redakcja
Proponuj ę usunięcie postów nie związanych ze skokami. O tych rzeczach możemy przeczytać wszędzie, czy musimy też tutaj?
(12.03.2020, 23:36)
troll
jednak nie. Mój błąd
(12.03.2020, 23:30)
troll
@holomat
może mi się wydaje alew swojej statystyce nieuwzględniłeś jeszce jednego bułgara
(12.03.2020, 23:28)
Jacek placek
nie mam idola swojego, ale doceniam osiągnięcia skoczków, w tym Kobayashiego i nie umniejszam jego zasług
@Fanka
kilka słów do ciebie
normalna dyskryminacja Japończyków, szczególnie R., sam jad w twoich słowach, co ci w życiu nie wyszło? że tyle gniewu, nienawiści coś jest na rzeczy
(12.03.2020, 23:19)
foka
@Fanka
zrozum "kobieto", że każdy kibicuje komu chce
(12.03.2020, 23:06)
Johansson
@marmi

Jak przeliczasz punkty sprzed 1993?(kiedyś za zwycięstwo było 25 pkt) Ja mnożę przez cztery.
Ja używam klasyfikacji z tej strony, która nie uwzględnia odrzucania najgorszych wyników sezonu.
(12.03.2020, 23:06)
Olo
Wszystkim, którzy tak krytykują decyzję o odwołaniu zawodów proponuję trochę refleksji. Wielka krzywda was spotkała, bo nie możecie sobie poglądać zawodów w tv. Dla waszej rozrywki ileśtam osób ma ryzykować infekcję, a w konsekwencji życie. Widać, że nie dociera do was powaga sytuacji, bo w Polsce to dopiero początki. Zobaczcie co się dzieje we Włoszech, dziś zmarło tam 300 osób z powodu koronawirusa. Zobaczycie co się będzie dziać w Polsce za miesiąc. Nikt z was nie będzie płakał po jakichśtam niedokończonych zawodach i obyście nie musieli płakać po kimś bliskim.
(12.03.2020, 23:04)
DragonL
@marmi
a jak liczyłeś punkty przed zmianą systemu punktowania, czyli do sezonu 1992/93, kiedy punktowała sama 15tka? Bo wtedy trzeba by to jakoś przeliczyć. No i co z miejscami 15-30, które były wtedy bez punktów? Nie podałeś zasad swoich wyliczeń.
(12.03.2020, 23:02)
Kibic (fan Zografskiego)
No właśnie, Hofer. Nie tak sobie pewnie wyobrażał Hofer pożegnanie ze stanowiskiem, które pełnił. Po tylu latach DOBREJ roboty, zakończyć to wszystko w tak przygnębiającej atmosferze, to musi być naprawdę złośliwość losu.
(12.03.2020, 22:59)
cedryk
Do widzenia skoki, do widzenia panie Hofer

Szkoda, że to tak się skończyło, na lepsze pożegnanie oboje zasłużyli
(12.03.2020, 22:46)
Kibic (fan Zografskiego)
Smutne zakończenie sezonu. Niby Kamil wygrał ale to nie smakuje jak powinno. Ominęły nas loty na dwóch największych skoczniach. Szkoda bo Stoch był w formie, a on jak forme złapie to nie odpuszcza jak wtedy kiedy pierwszy raz wygrywał rower. Kto wie czy to nie była ostatnia szansa na wielkiego szlema skoków. Nie da się ukryć, że Kamil przechodzi pomału na drugą stronę rzeki.
Ogólnie smutno się zrobiło. Skoki przerwane przed najbardziej atrakcyjnymi zawodami, mecze będą bez publiczności a wkrótce też ich nie będzie. W sporcie za chwilę niczego nie będzie, jak mawiał pewien klasyk.
(12.03.2020, 22:44)
cedryk
No szkoda, ale cóż sezon 19/20 to koniec pewnej ery - ery Hofera, a może i symboliczny początek upadku skoków w ogóle?
(12.03.2020, 22:43)
Hej
Gdyby kwestie były ważne to wystarczy telekonferencja a nie raj turystyczny
(12.03.2020, 22:39)
Sztabowiec
Na kongresie w Tajlandii będą omawiane bardzo ważne kwestie.
(12.03.2020, 22:36)
Hej
A ja tam czekam na ranking 1) ulubieńców Teresa 2) ulubieńców Sedlaka 3) ulubieńców poszczególnych starterów PK. To byłby prawdziwy hit a nie sucha statystyka. Czyli zawodnicy z największymi sumami punktów odjetych i zawodnicy z najwiekszymi sumami punktów dodanych u poszczególnych starterów.
(12.03.2020, 22:34)
Hej
No tak Tajlandii szczególnie żal. Te panienki w koronie i skocznie błotne a może banji?
(12.03.2020, 22:30)
Pawmak
A propos tych lotów, to jeszcze tak się ciekawie złożyło, że w tym sezonie najlepszy Norweg jest ex aequo z Finem :P

Finów zresztą też szkoda w kontekście odwołania, bo obu forma urosła. Nawet Maeaettae dobrze skakał u siebie na PK. Ogółem dla Finów sezon nieznacznie słabszy niż poprzedni, ale już jest jakiś zalążek przyzwoitej drużyny (podobnie, jak u Kazachów).

Może się uda: https://docs.google.com/spread sheets/d/1HDHNFkCp1FjUEbS33iqf SWIlhfcSw7nyw9rRooJ-Llg/edit#g id=0
(12.03.2020, 22:24)
marmi
Miejsca dalszych Polaków (100+ punktów):
156. Hula 1124
188. Mateja 754
189. Bobak 753
246. Ziobro 500
253. Wolny 464
270. Skupień 418
311. Murańka 314
339. Kowal 253
355. K. Miętus 222
394. Bachleda 179
406. Zniszczoł 170
422. Malik 152
427. Biegun 145
476. Ł. Rutkowski 108
481. Stękała 105
483. Pawlusiak 104

Jeszcze z takich nietypowych za cały PŚ. Najwyżej z tych, którzy nigdy nie wygrali konkursu jest Neumayer (56), co ciekawe nie ma nad nim też nikogo, kto wygrałby tylko raz. Z tych, którzy nie stanęli na podium to H. Stensrud (120. 1701pkt).
Najniżej z tych, którzy wygrali jest oczywiście Rok Urbanc 132pkt (drugi jest Biegun), a z tych którzy stanęli na podium to Tadeusz Fijas (64pkt).
Najwięcej występów w konkursach PŚ ma oczywiście Kasai: 571 (tj. 2 więcej niż podaje FIS), dalej Ammann 438, Ahonen 412, Janda 361, Loitzl 356, Ljoekelsoey 350, Małysz 349, Stoch 342, Kranjec 325, Kofler i Ito po 309, Hoellwarth 307.
To by było na tyle, kto zainteresowany niech czyta :)
Jeśli ktoś prowadzi swoją punktację i coś się nie zgadza to proszę o informację co!
(12.03.2020, 22:08)
Sztabowiec
Oby tylko Kongresu FIS w Tajlandii nie odwołali.
(12.03.2020, 22:07)
Hej
Na młodych przyjdzie kolej jesienią. Teraz wirus mutuje. Na razie kosi tych z domów opieki gdzie klimatyzacja i zamknięty obieg powietrza. Za duża koncentracja wirusa nie daje im szans. Gdy zmutuje to dopiero będzie jazda skoro żyje 3 godz iny uczepiony cząstek powietrza. Strach będzie chodzić nawet chodnikami
(12.03.2020, 21:55)
marmi
51. Okabe 4067
52. Forfang 4054 (58)
53. Hilde 3949
54. Wellinger 3899
55. Puikkonen 3840
56. Naumayer 3658
57. Kubacki 3581 (84)
58. Bredesen 3539
59. M. Tepes 3521
60. R.Kobayashi 3505 (87)
61. Fannemel 3484
62. Geiger 3451 (101)
63. Damjan 3418
64. Saito 3394
65. Eisenbichler 3335 (71)
66. Miyahira 3230
67. Wasiliew 3214
68. Ottesen 3211
69. Bergerud 3197
70. Neuper 3181
71. Sakala 3083
72. Fidjestoel 3082
73. Opaas 3045
74. Stjernen 3037
75. Duffner 2941
76. Jussilainen 2923
77. Johansson 2808 (88)
78. Bauer 2802
79. Ingebrigtsen 2795
80. Kuttin 2723
81. Schwarzenberger 2663
82. Fettner 2644
83. Laitinen 2607
84. Leyhe 2565 (123)
85. Takeuchi 2533
86. J. Tepes 2525
87. Ruud 2487
88. Kot 2459
89. D. Prevc 2433
90. Jez 2401
91. Pettersen 2352
92. Dluhos 2199
93. Fijas 2109
94. Dessum 2102
95. Nieminen 2057
96. Haim 2053
97. Holland 2051
98. P.Kokkonen 2034
99. Wallner 2032
100. Zonta 2027
Wystarczy, bo pojawiają się bliżej nieznani większości skoczkowie :) Tak się składa, że dokładnie 100 przekroczyło 2000 zdobytych punktów. Liczba w nawiasie oznacza miejsce po poprzednim sezonie (dla tych skoczków, którzy ją poprawili).
cdn.
(12.03.2020, 21:53)
skifan
@marmi

"1. Ahonen 15786 pkt.
(...)"

Brawo.
(12.03.2020, 21:46)
Michał77rocznik
Beznadziejna decyzja. Co wy wszyscy z tym calym wirusem?? Przeciez na to chorują tylko stare dziady reszta przechodzi to łagodnie czekalem na loty caly rok a tutaj sobie odwolali bo wirusek jest, napewno by sie zarazili i pomarli z tego powodu.. bez przesady przynajmniej vikersund mozna bylo rozegrac jeszcze i wtedy konczyc
(12.03.2020, 21:45)
Hej
@holmat
No cóż staczamy się. Działacze mają co chcieli. Więcej takich mądrych powołań do sztabow.
(12.03.2020, 21:42)
hololomat
RANKING KRAJOWY:
Kraj - Punkty - Liczba sklasyfikowanych:
1. Austria 20629 (45)
2. Niemcy 16765 (39)
3. Słowenia 16172 (40)
4. Norwegia 15134 (49)
5. Polska 13242 (37)
6. Japonia 12485 (29)
7. Szwajcaria 5016 (13)
8. Rosja 4341 (28)
9. Czechy 3964 (18)
10. Finlandia 3021 (18)
11. Stany Zjednoczone 1502 (12)
12. Kazachstan 1479 (10)
13. Włochy 1336 (10)
14. Kanada 1226 (6)
15. Francja 957 (7)
16. Bułgaria 881 (1)
17. Estonia 675 (7)
18. Korea Południowa 583 (4)
19. Ukraina 375 (11)
20. Turcja 201 (4)
21. Rumunia 192 (15)
22. Wegry 66 (3)
23. Chiny 42 (16)
24. Wielka Brytania 14 (1)
25. Gruzja 1 (2)
25. Szwecja 1 (1)
27. Łotwa 0 (1)
27. Serbia 0 (1)
27. Słowacja 0 (4)
(12.03.2020, 21:35)
marmi
1. Ahonen 15786 pkt.
2. Kasai 13483
3. Małysz 13070
4. Ammann 12637
5. Schlierenzauer 11908
6. Stoch 11342 (7)
7. Morgenstern 10875
8. Goldberger 9679
9. P.Prevc 8912 (13)
10. Weissflog 8895
11. Kraft 8879 (20)
12. Nykaenen 8648
13. Widhoelzl 8628
14. Schmitt 8354
15. Vettori 7871
16. Hautamaeki 7776
17. Kofler 7713
18. Ljoekelsoey 7538
19. Freund 7517
20. Felder 7268
21. Loitzl 7211
22. Hoellwarth 6975
23. Bardal 6932
24. Nikkola 6528
25. Thoma 6436
26. Funaki 6334
27. Hannawald 6191
28. Kranjec 5729
29. Ito 5478 (31)
30. Freitag 5433
31. Koch 5304
32. Jacobsen 5179
33. Parma 5134
34. Koudelka 5003 (37)
35. Uhrmann 4995
36. Ploc 4957
37. Peterka 4952
38. Hayboeck 4849 (45)
39. Kogler 4779
40. Bulau 4724
41. Horngacher 4690
42. Harada 4610
43. Janda 4609
44. Romoeren 4596
45. Żyła 4541 (51)
46. Soininen 4505
47. Kuettel 4340
48. Ulaga 4320
49. Tande 4110 (61)
50. Cecon 4078
cdn.

(12.03.2020, 21:34)
hololomat
RANKING POLAKÓW:
1. Dawid Kubacki 2190
2. Kamil Stoch 2175
3. Piotr Żyła 1843
4. Maciej Kot 1117
5. Jakub Wolny 953
6. Stefan Hula 872
7. Aleksander Zniszczoł 715
8. Klemens Murańka 694
9. Paweł Wąsek 687
10. Andrzej Stękała 532
11. Adam Niżnik 491
12. Kacper Juroszek 306
13. Tomasz Pilch 289
14. Mateusz Gruszka 103
15. Jan Habdas 57
16. Szymon Jojko 52
17. Arkadiusz Jojko 45
18. Wiktor Pękala 42
19. Jarosław Krzak 34
20. Szczepan Kupczak 24
21. Bartosz Czyż 18
22. Kacper Stosel 3
23. Stanisław Ciszek 0
23. Krystian Zygmuntowicz 0
23. Karol Niemczyk 0
23. Robert Ryś 0
23. Szymon Zapotoczny 0
23. Krzysztof Kieta 0
23. Jakub Harat 0
23. Jan Rzadkosz 0
23. Krzysztof Leja 0
23. Wiktor Węgrzynkiewicz 0
23. Stanisław Majerczyk 0
23. Jan Galica 0
23. Wiktor Fickowski 0
23. Adam Ruda 0
23. Łukasz Bukowski 0
(12.03.2020, 21:24)
hololomat
Same rankingi natomiast skończyły się tak:
TOP 3 INDYWIDUALNIE:
AUSTRIA:
1. Stefan Kraft 2401
2. Philipp Aschenwald 1772
3. Daniel Huber 1604
BUŁGARIA
1. Vladimir Zografski 881
CHINY
1. Guang Yang 17
2. Zhe Chen 11
3. Jingtao Hu 7
CZECHY
1. Roman Koudelka 1251
2. Viktor Polasek 754
3. Filip Sakala 659
ESTONIA
1. Artii Aigro 454
2. Kevin Maltsev 155
3. Martti Nomme 59
FINLANDIA
1. Antti Aalto 1013
2. Jarkko Maatta 581
3. Niko Kytoesaho 416
FRANCJA
1. Mathis Contamine 512
2. Jonathan Learoyd 240
3. Valentin Foubert 103
GRUZJA
1. Alan Gobozovi 1
2. Artur Sarkisiani 0
JAPONIA
1. Ryoyu Kobayashi 2129
2. Yukiya Sato 1460
3. Daiki Ito 1211
KANADA
1. Mackenzie Boyd-Clowes 843
2. Matthew Soukup 327
3. Nigel Lauchlan 54
KAZACHSTAN
1. Sergey Tkachenko 721
2. Sabirzhan Muminov 471
3. Danil Vassilyev 99
KOREA POŁUDNIOWA
1. Heung-Chul Choi 253
2. Seou Choi 244
3. Sung-Woo Cho 65
ŁOTWA
1. Markuss Vinogradovs
NIEMCY
1. Karl Geiger 2349
2. Stephan Leyhe 2154
3. Constantin Schmid 1761
NORWEGIA
1. Marius Lindvik 2042
2. Robert Johansson 1899
3. Johann Andre Forfang 1863
POLSKA
1. Dawid Kubacki 2190
2. Kamil Stoch 2175
3. Piotr Żyła 1843
ROSJA
1. Evgeniy Klimov 1017
2. Roman Sergeevich Trofimov 777
3. Mikhail Nazarov 465
RUMUNIA
1. Daniel Andrei Cacina 155
2. Andrei Feldorean 14
3. Radu Mihai Pacurar 12
SERBIA
1. Nikola Stevanovic 0
SŁOWACJA
1. Erik Kapias 0
1. Hektor Kapustik 0
1. Marek Badani 0
1. Filip Siragi 0
SŁOWENIA
1. Peter Prevc 2059
2. Anze Lanisek 1708
3. Timi Zajc 1678
STANY ZJEDNOCZONE
1. Kevin Bickner 649
2. Andrew Urlaub 301
3. Casey Larson 155
SZWAJCARIA
1. Killian Peier 1156
2. Gregor Deschwanden 897
3. Simon Ammann 891
SZWECJA
1. Jonathan Swedberg 1
TURCJA
1. Fatih Arda Ipcioglu 136
2. Muhammet Irfan Cintimar 37
3. Muhammed Ali Bedir 23
UKRAINA
1. Vitaliy Kalinichenko 165
2. Yevgen Marusiak 160
3. Andrii Vaskul 34
WĘGRY
1. Eduard Torok 43
2. Florian Molnar 23
3. David Kelemen 0
WIELKA BRYTANIA
1. Sam Bolton 14
WŁOCHY
1. Federico Cecon 528
2. Alex Insam 336
3. Giovanni Bresadola 269
(12.03.2020, 21:20)
Pawmak
@ jb
Fakt - czyli po prostu najlepszy sezon w karierze.

Chciałem dać adres do zestawienia, ale mi nie przepuściło.
(12.03.2020, 21:17)
marmi
Dzięki @Pawmak za ciekawe informacje dotyczące właśnie zakończonego sezonu.
Ja przejdę do klasyfikacji całkowitej punktów PŚ, którą prowadzę. Dotąd miejsce w 30. zawodów PŚ zajmowało 960 skoczków (ewentualnie kilku więcej, brak dostępnych pełnych wyników kilku konkursów z początków PŚ), w tym 42 Polaków, 108 z nich uznaję za aktywnych. Czołówka tej klasyfikacji (punkty/miejsca przeliczone w razie potrzeby na obecną punktację) w następnym komentarzu.
(12.03.2020, 21:16)
Yyy
@Fanka nikt zadowolony nie jest, bo Japoniec Polaka wyprzedził, ale na pewno nie rozczarowany, bo to akurat było jak najbardziej sprawiedliwe. A Twoich komentarzy akurat każdy się czepia, bo szukasz dziury i spisków w osiągnięciach Rjoju, nie widząc wyraźnych "pomocy" u innych skoczków, narodowości germańskiej. Pal licho Eisenbichlera, bo tutaj był błąd liczników, nie było żadnego interesu, ale o dobrze znanym skoczku z krokiem w kolanach wspominać nie będę. Zresztą nawet jakby to był jakiś Watanabe czy inny Takeuchi to mam wrażenie że byłoby to samo. Chodzi i awersję do Japończyków i umniejszanie ich osiągnięć sportowych. A sezon w którym zwyciężył Japończyk był do bani. W sumie to Eisenbichler jest o wiele gorszym gburem, ale nie ma skośnych oczu więc się nie liczy. O to chodzi.
(12.03.2020, 21:16)
Arturion
@hololomat
A gdzie to można obejrzeć?
(12.03.2020, 21:14)
hololomat
Prowadziłem cały sezon podobnie jak przez ostatnie 5 lat (a nadrobiłem kolejne 8 więc posiadam od sezonu 2006/2007) rankingi krajowe.
Kiedyś opisywałem zasady, ale tak dla jasności
PŚ (1-70pkt...50-21pkt)+2pkt powołanie
qPŚ (1-15pkt...15-1pkt, 51-20pkt...70-1pkt)
PK/MŚ J/UNI (1-50pkt...50-1pkt)+1pkt powołanie
FCU/YOG/EYOF/IA zjaty ckie (1-30pkt...30-1pkt)+0pkt powołanie
Alpen Cup (1-15pkt...15-1pkt, 15-30 - 0 pkt)
PKarpat (1-8pkt...8-1pkt, 9-15 - 0 pkt)
Druż PŚ (60-52-44-36-28-20-16-12-8-6-4 -3-2-1/zawodnika)
Druż MŚJ (30-26-22-18-14-10-8-6-4-3-2-1 /zawodnika)
Druż YOG (12-10-8-6-4-3-2-1/zawodnika)< br> Treningi PŚ - czołowa 8
Treningi PK/MŚJ - czołowa 5
Treningi FIS Cup - czołowa 3
(12.03.2020, 21:09)
jb
@Pawmak
Sprostowanie: Stefan Huber po raz pierwszy w PS punktował w Sapporo w 2017 r.
(12.03.2020, 21:00)
Pawmak
Zadowoleni raczej nie, ale o tyle bardziej zasłużenie to wygląda, że startował w mniejszej liczbie konkursów.
(12.03.2020, 20:46)
Fanka
Coraz ciekawsza dyskusja... Przez kilka sezonów, kiedy na forum chwaliłam Markusa oraz innych skoczków z Niemiec i Austrii, byłam wielokrotnie za to krytykowana, że tak nie można, nie powinno się kibicować zagranicznym skoczkom, tylko Polakom itp. W związku z tym, nie chcąc narażać się na niekiedy bardzo niesympatyczne komentarze, ograniczyłam pisanie o tamtych zawodnikach, chociaż oczywiście kibicowałam nadal i trzymałam kciuki.
A od kilku dni (zwłaszcza dziś) po prostu własnym oczom nie wierzę: niektórzy forumowicze są zadowoleni, bo Japończyk wyprzedził Polaka w PŚ. OMG!
(12.03.2020, 20:35)
Pawmak
- Najmniej w historii punktujących Czechów
- Najwięcej od 20 lat punktujących Szwajcarów i od 10 lat Japończyków
- Pierwszy sezon od 16 lat bez punktów Włochów (poprzednim był pierwszy po zakończeniu kariery przez R. Cecona)
- Pierwsze od 10 lat punkty dla Kazachstanu
- Drugi z rzędu sezon bez punktów dla Francji, po tym jak poprzedni był pierwszym od 28 lat
- 8 nowych punktujących: 39. S. Huber (AUT), 45. Haare (NOR), 56. Tkaczenko (KAZ), 58. Kytösaho (FIN) i Peter (SUI), 60. Wörgötter (AUT), 61. Roth (GER), 64. Buskum (NOR). Dwaj z nich (Haare i Kytösaho) to synowie skoczków punktujących kiedyś /o ile nie 3, ale nie wiem, czy Klaus Huber był kimś dla obecnych braci/
- Po najdłuższej przerwie (7 lat) punkty zdobył H. Watanabe
- Najlepsze (jeśli chodzi o miejsca - Oprócz debiutantów w punktach) sezony w karierze Aschenwalda, Hörla, Leitnera, Geigera, Leyhego, Schmida, Baera, Lindvika, Pedersena, Markenga, Satów, Iwasy, Watanabego, Laniška, Jelara, C. Prevca i Schulera (a wyrównał najlepsze miejsce poza Kraftem Aigro)
- Najlepszym Polakiem po raz pierwszy od końca kariery Małysza (9 lat) nie został Stoch, a pierwszy raz od 21 lat został nim ktoś inny niż Małysz i Stoch (poprzednim był Mateja, potem 12 razy z rzędu najwyżej był Małysz, dopóki skakał)
(12.03.2020, 20:26)
foka
chcesz to "poruszaj problemy", ale to nic nie da
(12.03.2020, 20:25)
foka
@Hej
no co ty nie powiesz? co tu pisać, większość chyba widzi jak jest w polskich skokach
(12.03.2020, 20:24)
Hej
Nalot plaskoziemcow Kobayashiego. Pozorowana dyskusja by nie poruszać problemów w polskich skokach.
(12.03.2020, 20:17)
foka
@Fanka"Ale i tak najbardziej żal Stephana Leyhe :-(. Był w świetnej formie (najlepszy sezon w karierze), oddał niesamowity skok w Trondheim, a spotkało go takie nieszczęście. Dlaczego tacy fajni zawodnicy doświadczani są ciężkimi kontuzjami?!"

sa m sobie jest winny
(12.03.2020, 20:15)
Fanka
@ marmi
Anders Fannemel podczas treningu przed LGP w Wiśle miał upadek, zerwał więzadła w kolanie, przeszedł kilka operacji, w związku z czym nie wystąpił w żadnym konkursie LGP i PŚ.
(12.03.2020, 20:14)
foka
@Fanka
jak miał pozwolenie na start, to startował, normalne
w czym problem?
(12.03.2020, 20:11)
foka
Ne brał udziału w 2 konkursach, mimo to Dawid nie utrzymał przewagi
Ryoyu nie miał szans na ani 1 punkt, skoro nie startował
to o czymś świadczy Fanka
Dawid startował i nie wykorzystał maksymalnie szansy, żeby się zabezpieczyć, także nie zwalaj winy na Japończyka, bo to akurat robisz doskonale
(12.03.2020, 20:10)
Malgos
@Fanka, tak czytam twoje komentarze i się zastanawiam czy ty tak na serio... przyczepilas się do tego Kobayashiego i wiecznie jaki to on zły, jaki każdy poszkodowany, a on ciągniety za uszy... wiecznie wszedzie wyczuwasz spisek (dotyczący tylko i wyłącznie tego zawodnika) zamiast docenić jego talent.
A może, idąc twoim tokiem myślenia, to właśnie Geiger powinien zdobyć KK? Przecież to był spisek, Kraft miał zawyżane noty... anulowana druga seria na Kulm, żeby tylko on wygrał... (z mojej strony to oczywiście ironia). Proszę Cię o jedno, daj już spokój Kobayashiemu. Jak widzisz, działa to na nerwy już wielu osobom czytającym Twoje komentarze
(12.03.2020, 20:09)
foka
Kobayashi ma chyba jakieś problemy zdrowotne
z plecami czy coś, w sensie, że odczuwa ból i mówił przed tym sezonem, że będzie miał plan treningowy zmieniony dostosowany do jego stanu
(12.03.2020, 20:07)
marmi
Ktoś wie może co z Fannemelem? Ostatnio wystąpił rok temu, nie przypominam sobie aby ogłaszał koniec kariery ani poważnej kontuzji. To najwyżej sklasyfikowany zawodnik, którego statusu jako skoczka nie znam...
(12.03.2020, 20:05)
foka
Fanka nie masz racji, Kobayashi jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem od Kubackiego
cały czas szukasz dziury w całym, ale pamiętaj, że Kubacki przypadkiem złoto zdobył, konkurs loteria
(12.03.2020, 20:04)
Hej
Teraz leci kilka samolotów z Trondheim do Oslo. To chyba skoczków wywoza.
(12.03.2020, 20:03)
marmi
Parę nietypowych statystyk na wstępie :)
Zawodnicy, którzy punktowali w każdym konkursie to Kraft, Geiger i Stoch, najdłuższą serię z punktami ma obecnie Kraft: 46 (od 4.01.19). Do rekordowych serii jednak daleko.
Najwyżej w klasyfikacji bez zwycięstwa 10. Aschenwald a bez podium 12. Forfang. Najniżej ze zwycięstwem 11. Żyła a z podium 28. Jelar. Stosunkowo słabo spisali się debiutanci w sezonie wśród punktujących w PŚ, najlepszy z nich Haare 35pkt i 45. miejsce i jest to najgorszy pod tym względem wynik w historii PŚ (a i tak był dużo lepszy od każdego innego debiutanta)...
(12.03.2020, 19:56)
Pawmak
- Najmniej w historii punktujących Czechów
- Najwięcej od 20 lat punktujących Szwajcarów i od 10 lat Japończyków
- Pierwszy sezon od 16 lat bez punktów Włochów (poprzednim był pierwszy po zakończeniu kariery przez R. Cecona)
- Pierwsze od 10 lat punkty dla Kazachstanu
- Drugi z rzędu sezon bez punktów dla Francji, po tym jak poprzedni był pierwszym od 28 lat
- 8 nowych punktujących: 39. S. Huber (AUT), 45. Haare (NOR), 56. Tkaczenko (KAZ), 58. Kytösaho (FIN) i Peter (SUI), 60. Wörgötter (AUT), 61. Roth (GER), 64. Buskum (NOR). Dwaj z nich (Haare i Kytösaho) to synowie skoczków punktujących kiedyś /o ile nie 3, ale nie wiem, czy Klaus Huber był kimś dla obecnych braci/
- Po najdłuższej przerwie (7 lat) punkty zdobył H. Watanabe
- Najlepsze (jeśli chodzi o miejsca - Oprócz debiutantów w punktach) sezony w karierze Aschenwalda, Hörla, Leitnera, Geigera, Leyhego, Schmida, Baera, Lindvika, Pedersena, Markenga, Satów, Iwasy, Watanabego, Laniška, Jelara, C. Prevca i Schulera (a wyrównał najlepsze miejsce poza Kraftem Aigro)
- Najlepszym Polakiem po raz pierwszy od końca kariery Małysza (9 lat) nie został Stoch, a pierwszy raz od 21 lat został nim ktoś inny niż Małysz i Stoch (poprzednim był Mateja, potem 12 razy z rzędu najwyżej był Małysz, dopóki skakał)
(12.03.2020, 19:47)
troll
i jeszcze jedna ciekawostka
otóż ostatnim konkursem sezonu okazałsię być konkurs pucharu świata kobiet w Lillehamer. I w sumie dobrze ten konkurs podsumował sezon - jako strasznie nieporadny
(12.03.2020, 19:44)
troll
Taka ciekawostka przemilczana
Kryształowa kula w lotach dla Stefana Krafta. Piotr Żyła na 3 miejscu
(12.03.2020, 19:39)
Fanka
Ale i tak najbardziej żal Stephana Leyhe :-(. Był w świetnej formie (najlepszy sezon w karierze), oddał niesamowity skok w Trondheim, a spotkało go takie nieszczęście. Dlaczego tacy fajni zawodnicy doświadczani są ciężkimi kontuzjami?!
(12.03.2020, 19:35)
marmi
No to pozamiatane, jednak moim zdaniem konkurs dzisiejszy mógł zostać rozegrany. Z powodów już opisanych.
Gratulacje dla Krafta (wiadomo), Geigera (najlepszy wynik w karierze), Kubackiego (to samo, TCS), Stocha (RA, zwycięstwa), Żyły (zwycięstwo, 3cie miejsce w lotach).
Później będę zamieszczał trochę statystyk, głównie całkowitą klasyfikację punktową :)
(12.03.2020, 19:21)
Kshatri
Majac na uwadze, że w 2 ostatnich konkursach byly loty w Viekersund . Moze i dobrze sie skonczylo dla nas ze sezon zakonczony przedwcześnie . Bo w Raw Air mogloby byc roznie a w PŚ i tak Kubacki by 3 miejsca nie zajal bo lotnik z niego nie jest
(12.03.2020, 19:15)
Fanka
@ skysky
Podobno w Engelbergu Kobayashi też miał nie startować, a jednak był.
Szkoda Dawida, liczyłam, że będzie miał (i kibice razem z nim) prezent urodzinowy.
(12.03.2020, 18:57)
Arturion
@Troll
Czytam, ale nieprawdy nie napiszę... :-) Ale może w 15.? Czemu nie.
(12.03.2020, 18:50)
Fanka
Przypominam, że w Rasnovie Dawid był chory, a Kobayashi odpoczął i dlatego, także dzięki punktom za wiatr w ostatnim (jak się później okazało) konkursie sezonu udało mu się wyprzedzić Dawida. Bardzo szkoda - mogło być fajne podium, złożone z indywidualnych medalistów ostatnich MŚ. Dobrze chociaż, że Stefan Kraft zdobył KK, a Karl Geiger jest drugi.
(12.03.2020, 18:47)
.
Paw245
poważnie? :)
(12.03.2020, 18:30)
realnie
i tak jak ktoś wspomniał, Japończyk punktował w każdych zawodach oprócz 2, kiedy nie wystąpił, a Kubacki chyba 2 razy nie wszedł do 2 serii
no i.. jeśli Kobayashiemu czasem "pomogli", to i Kubackiemu
(12.03.2020, 18:26)
realnie
@SkiJumper
dokładnie, a Kobayashi nie skacze za Dawida, po co go obwiniać, że Kubackiemu nie wyszło, bez sensu
(12.03.2020, 18:23)
SkiJumper
Kobayashi wyprzedził Kubackiego bo jest po porostu lepszy. Pomimo absencji Ryoyu w Rasnowie Polak nie potrafił utrzymać przewagi. Pod koniec wróciły stare demony mianowicie jeden skok dobry, a drugi do bani.
(12.03.2020, 18:19)
Ania
Szkoda Dawida. Blisko było podium
(12.03.2020, 18:12)
sky sky
@Fanka
tak, cieszę się, bo zasłużył na to 3 miejsce
(12.03.2020, 18:07)
kokos
@Fanka
tego się już nie da czytać
zastanawiam się czy z twoją głową wszystko w porządku jest
@sky sky
dokładnie
(12.03.2020, 18:06)
sky sky
cieszę się, że cierpisz @Fanka
cierp jak najwięcej
(12.03.2020, 18:01)
sky sky
@Fanka
olał zawody? zastanów się zanim coś napiszesz
walczył o możliwość startu, ale mu nie pozwolono, tak samo innym zawodnikom z Japonii
i ty piszesz, że olał zawody
śmieszna jesteś!!
(12.03.2020, 17:59)
Hej
W Norwegii kwarantanna dla każdego kto przyjechał z zagranicy po 27 lutego. Ciekawe czy naszych wypuszcza?
(12.03.2020, 17:56)
RA
poza tym RA przerwano i ta wygrana Stocha "taka sobie"
(12.03.2020, 17:55)
Fanka
@ jednak K.
Czyli co? Cieszysz się, że jakiś Kobayashi wyprzedził Dawida?
Japończyk OLAŁ zawody w Rasnovie, odpoczął, a Dawid na nie pojechał, nie zlekceważył i niestety zapłacił za to chorobą, która na pewno przyczyniła się do tej nieznacznej obniżki formy w końcu sezonu. W ten sposób solidność Dawida i nieolewanie zawodów obróciła się przeciwko niemu :-(. Potwornie przykro.
(12.03.2020, 17:55)
RA
osobiście uważam, że Stoch przegrałby z Kobayashim w Raw Air
(12.03.2020, 17:54)
Danek
Niestety ale tak to sie musiało skończyć sytuacja na świecie jest zbyt poważna , to smutne że tak kończy się ten sezon ale cóż zrobić . Podsumowując uważam że Doleżal po części się sprawdził , Kubacki wygrał turniej 4 skoczni , Stoch cały czas utrzymuje się w światowej czołówce a Żyła od czasu do czasu potrafi błysnąć znakomitymi skokami i te 3 nazwiska to napewno plus . Na minus natomiast pozostali zawodnicy , Kot i Hula mieli zostać naprawieni i nie zostali , Wolny miał skakać podobnie albo i lepiej jak w poprzednim sezonie też się nie udało , współpraca między Kadrami zdecydowanie lepsza tylko co z tego skoro ci z Kadry B wskakiwali do Kadry A i nie spisywali sie zadowalająco . Dużo pracy przed Doleżalem by poprawić wielu polskich skoczków i przede wszystkim Juniorzy muszą wskoczyć na ten wyższy poziom ale oczywiście to nie zależy głównie od Doleżala . Fatalny był ten sezon pod względem pogody i tym co sie później działo w zasadzie na palcach jednej ręki można policzyć sprawiedliwe konkursy . Jeden z gorszych sezonów jakie miałem okazje obserwować głównie z wymienionych wcześniej czynników . Mam nadzieje że tan następny będzie dużo lepszy jeśli chodzi o pogodę no i oczywiście liczę że ten przeklęty wirus zniknie gdy temperatura zacznie oscylować w granicach 27 stopni .
(12.03.2020, 17:46)
SkiJumper
Dobra decyzja. Bezpieczeństwo publiczne jest ważniejsze niż sport, zwłaszcza tak niszowy. Wprawdzie kilku awanturników może się rzucać z tytułu odwołania ale to dosłownie margines.
(12.03.2020, 17:44)
SkiJumper
Bezpieczeństwo publiczne jest ważniejsze niż jakaś rozrywka jakiegoś cebulaka i awanturnika z piwem przed telewizorem dla którego tak niszowy sport jak skoki są całym życiem. Odwołanie reszty sezonu to dobra decyzja!
(12.03.2020, 17:41)
elmovankielmo
@blue

Fanka ma klapki na oczach a poza tym jest.../cenzura/
(12.03.2020, 17:39)
blue

"Albo gdyby Kobayashiemu prawidłowo policzono punkty za wiatr w Niżnym Tagile..."

a twojemu markusikowi, pupilkowi ostatnio??
(12.03.2020, 17:20)
blue
@Fanka
a pamiętasz jak Kobayashi przegrał na rzecz Krafta (12 m mniej skoczył od Kobayashiego) - wyciągnęli go na 1 miejsce, zakończyli zawody po 1 serii
Kobayashi już wiele razy był poszkodowany, ale y oczywiście nie bierzesz tego pod uwagę
(12.03.2020, 17:19)
Frank
No zeźlili mnie niesamowicie
(12.03.2020, 17:17)
troll
natomiast jedna rzecz jest głupia.
W Biathlonie zawodów nikt nie odwołał. BAA godzinę temu biegli sprint. A tutaj mają problem by konkurs rozegrać
(12.03.2020, 17:13)
troll
@Arturion
jeśli to czytasz to powiedz żę za rok będe 1 w typierze:P.
(12.03.2020, 17:12)
Bez sensu
Rozumiem, że bez publiczności, ale ryzyko dla zawodników minimalne. Bardziej prawdopodobna jest śmierć po złym lądowaniu. A zwykli ludzie przez takie rzeczy będą panikować i popadać w depresję.
(12.03.2020, 17:07)
Ja
Jak dla mnie raw air nie powinno się liczyć, bo jeszcze sporo sporo serii zostało
(12.03.2020, 17:05)
jednak Kobayashi :D
trzeba zaznaczyć, że nie wystartował w 2 zawodach i, że w każdym konkursie punktował (w przeciwieństwie do Kubackiego)

(12.03.2020, 17:04)
jednak Kobayashi :D
@Fanka
pewnie wyjesz w poduszkę
(12.03.2020, 17:01)
troll
a więc jednak top 20 w typierze jest.
(12.03.2020, 17:01)
:)
Stoch słabo w tym sezonie, ale chociaż ma wygraną w ra :)
(12.03.2020, 16:59)
miau
witam, skoro sezon skończony, to kiedy Kraft odbierze kryształową kulę i Stoch czek, z pozostałymi wygranymi zawodnikami?
(12.03.2020, 16:52)
jb
Podobno testom na koronawirusa ma zostac poddany Bioereng. Ciekawe, z iloma innymi skoczkami miał kontakt...
(12.03.2020, 16:52)
jb
@Hej Zgodnie z zasadami ustalonymi przed sezonem, warunkiem zachowania miejsca w kadrze B na kolejny sezon dla seniorów miało być miejsce w czołowej 30-tce COC. Stękała ledwie ledwie się zmieścił, więc spełnił warunek.
Z kolei Zniszczoł zajął miejsce w 55-tce PS, więc może ubiegać się o awans do kadry A.
(12.03.2020, 16:49)
rustusx
akurat w czasie, gdzie Stoch się rozpędził pod koniec sezonu musieli odwołać, oczywiście mś w lotach w następnym sezonie, te raw air to taka nagroda pocieszenia.
(12.03.2020, 16:33)
Tomek
Trudno. Ludzie zawodów nie odwołali, a bandyci zawsze źle rządzili i za dużo kradli.
(12.03.2020, 16:31)
???
Redaktor Formela podobno w bunkrze aktualnie przebywa:)
(12.03.2020, 16:20)
kurdę
akurat Vikersund i Planicy czyli dwóch najlpeszych konkursów sezonu nie będzie..
(12.03.2020, 16:18)
ds
to ładnie zakladke skoki mozna usunc , do zobaczenia w grudniu
(12.03.2020, 16:16)
KKE
I to w dniu 30. urodzin Dawida, jak mogli Mu to zrobić, świństwo!
(12.03.2020, 16:01)
jamajka
Dekoracja ma się odbyć podobnież na rynku w Chebziu. Terminu jeszcze nie ustalono.
(12.03.2020, 15:56)
KKE
Skoro większa część sezonu na sztucznym śniegu (nie w Norwegii i Finlandii), to może dałoby się to przesunąć? Igielit to nie to, a mamuty są najpiękniejsze!
(12.03.2020, 15:52)
Ads
Gratulacje dla najlepszych w typerze!
(12.03.2020, 15:51)
kuba
Ponawiam pytanie, co z dekoracja itp?
(12.03.2020, 15:48)
Sztabowiec
@Fanka
We wtorek w pierwszej serii Kobayashiemu odjęto za wiatr o 1343% punktów więcej niż skaczącemu bezpośrednio po nim Kubackiemu. Dziwię się że ktoś na Ciebie "krzyczał" kiedy ujawniałaś to skandaliczne oszustwo.
(12.03.2020, 15:46)
KKE
Przecież mają rękawiczki, a w Oslo wszystkie drużyny do kamery myli ręcę w płynie dezynfekcyjnym - domyć resztę też można było, nieracjonalne!
(12.03.2020, 15:39)
DojczBoy
pozostało tylko ukoronować krafta!
:D :D :D
(12.03.2020, 15:39)
dr Półpewny
Przecież mogli skakać w tych maseczkach.
(12.03.2020, 15:36)
Babisław Przemas
Otwieram wino a tam Sabirżan Muminov. Chciałbym , żeby ten czas nie przeminął. Nigdy nie przeminął, nigdy nie przeminął...
(12.03.2020, 15:33)
KKE
Przecież Oni są w zamkniętym gronie! Obsługę hoteli, skoczni i pociągów/busów i tak trzeba badać w 1. kolejności, FIS na to stać. Dawid mógł jeszcze wrócić na podium, Pioter wlecieć wyżej, a Kamil wygrać bez dyskusyjnie, a nie przez kontuzję Leyhe. Loty są najfajniejsze, a marnuje się sezon na skocznie "normalne". W Vikkersund rekordy świata, w Planicy najładniej, najmilej, entuzjazm gospodarzy i imponującej plejady ich zdolnych skoczków, tradycja finału sezonu, z piosenką "Planica, Planica
snežena kraljica". Histeria lub lobby - znów (jak w Kulm 2. seria) odwołane na korzyść Stephana i drużyny Niemiec. Skrzywdzili skoczków i nas pod pretekstem wirusa, żadnej osłody życia w takich czasach. Zepsuli święto. Brawo, Kamil za "Raw Air".
(12.03.2020, 15:33)
KIBIC
@Yyy

W następnym sezonie będzie próba przed-olimpijska w Chinach. :|
(12.03.2020, 15:29)
Yyy
Jestem bardzo ciekaw kolejnego sezonu, bez Hofera. Już nawet nie chodzi o ustawianie not pod Krafta, ale ogólnie o zmiany które zajdą lub nie w kolejnych latach w tej dyscyplinie. Bo być może były propozycje, pomysły ktorych nie zrealizowano w ciągu ostatniej dekady, kiedy to zmian w skokach zaszło wiele.
(12.03.2020, 15:26)
KIBIC
Jakbym miał ten sezon ocenić w skali od 1 do 10. Dałbym tutaj 7.
(12.03.2020, 15:25)
KIBIC
Tak szybko jak Puchar Świata się zaczął, tak szybko się zakończył. KORONAWIRUS niestety wygrał
(12.03.2020, 15:24)
Miniu
Zasłużył na to miejsce, które zajął.
(12.03.2020, 15:22)
Yyy
Lepszy zapewne dlatego, że tamte turnieje i PŚ wygrał skoczek, ktorego nie lubisz i ktory ciągle ma naginane wskazania wiatromierzy? Oba sezony były bardzo ciekawe. Z jednej strony absolutna dominacja Rjoju, z drugiej wyrównana rywalizacja o KK(a przynajmniej dopóki wpływy Hofera nie zaczęły odgrywać decydującej roli). Zawsze jest ciekawie, chyba że ktoś zacznie oceniać sezon na podstawie tego, czy lubi zwycięzcę czy nie. Nie o to w sporcie chodzi.
(12.03.2020, 15:21)
Kuba
Wiadomo coś o "dekoracji", wręczeniu kuli itd?
(12.03.2020, 15:20)
lipo
@Fanka co ty ode mnie chcesz lubie Kamila i tyle
(12.03.2020, 15:17)
Po prostu xd
Durny koronawirus

miałem nadzieje że Geiger pokona Krafta a Dawid kobayashiego

no cóż
(12.03.2020, 15:13)
lipo
Brawo, pięknie Ryoyu dojechał Kubackiego w generalce. Stoch "159 metruw na mamucie" ma szczęście bo nie wszetby do 30 do kojca sezonu
(12.03.2020, 15:11)
Fanka
Ale i tak ten sezon o niebo lepszy od poprzedniego: świetny TCS, Willingen 5(3), zwycięzca RawAir (i zdobywca 3. miejsca), zdobywca PŚ i drugiego miejsca w tej rywalizacji oraz całe podium PŚwL.
(12.03.2020, 15:10)
Glon
Panie też zakończyły sezon
(12.03.2020, 15:07)
p
@Fanka
Ty dalej swoje :) gdyby nie odwołali tego konkursu, Ryoyu byłby liderem RawAir. Dużo lepiej się spisuje na tej skoczni niż Stoch i to we wszystkich skokach. Więc gdyby nie odebrał mu dzisiaj koszulki było by zaskoczeniem
(12.03.2020, 15:06)
cedryk
No cóż, skoki umierają

Albo klimat, albo teraz wirus. Smutno.
(12.03.2020, 15:02)
Fanka
@ jb
A jak ja pisałam tu o odejmowanych Dawidowi we wtorek punktach, porównując je z punktami odejmowanymi Kobayashiemu, to zostałam zakrzyczana. I co teraz powiecie/napiszecie, jak w ten sposób Dawida skrzywdzono, pozbawiając go miejsca na podium w PŚ? Żaden zawodnik podczas tamtego konkursu nie miał tak gigantycznego odjęcia w żadnej z serii. Albo gdyby Kobayashiemu prawidłowo policzono punkty za wiatr w Niżnym Tagile...
(12.03.2020, 15:00)
nowyskoczek
Smutno. Można było rozegrac to dzisiaj chociaż żeby miało rece i nogi a tu...najdziwniejszy sezon jaki ogladalem w życiu. Zasłużoną KK zdobył Kraft,za to mała KK mogl zdobyć Zyla. Szkoda Kubackiego że nie stanal na podium sezonu. Slaby wynik w PN. Za to wygraliśmy: RA,TCS i kilka konkursow. Dobry sezon naszej trójki,slaby sezon Kota,Huli i Wolnego
(12.03.2020, 14:58)
Hej
A Polska w tym roku właściwie nic nie wygrała. Sorry ale te turniejki to tylko kasa dla zawodników i tyle. No może jeszcze te 4 skocznie Dawida coś warte bo cały turniej się odbył. Dalej PaNowie Działacze dobierajcie tak sztaby. W końcu tyłu ludzi pracy potrzebuje co tam jacyś skoczkowie i kibice...
(12.03.2020, 14:58)
tomek44
Najsmutniejszy sezon w historii PŚ. Niedokończony, MŚwL zapewne odwołane, tragedia.

(12.03.2020, 14:56)
run
Oczywiście, mój komentarz sprzed minuty za chwilę zniknie...
(12.03.2020, 14:54)
Hej
A kto by chciał usuwać Zniszczola i Stekale i niby kim ich zastąpić? Bzdurne zasady w obliczu upadku polskich skoków. Kto te zasady wymyślił?
(12.03.2020, 14:53)
run
Idiotyczne powody idiotycznego zakończenia Pucharu. Tak jak tu ktoś wcześniej wspomniał, wszyscy obecni tam na skoczni są i tak w kontakcie ze sobą od dawna. Ale poprawność polityczna jest najważniejsza. Od góry musi przecież iść "dobry" przykład dla plebsu... Wszyscy usłużnie mają ugiąć kolana...
Piszę to świadomy całego nieszczęścia wynikającego z chorób.
(12.03.2020, 14:53)
jb
Za to na odwoływaniu kolejnych zawodów zyskali Zniszczoł i Stękała - bo dzięki temu utrzymali pozycje dające im miejsca w kadrach w przyszłym sezonie, mimo że byli ostatnio w słabszej formie i byli blisko ich utraty.
(12.03.2020, 14:50)
Fanka
Gratulacje dla Karla Geigera za podium w PŚ, Timiego i Piotra w PŚwL (Piotr po raz drugi z rzędu) i Mariusa Lindvika w RawAir.
(12.03.2020, 14:50)
Hej
Kto im przyniósł pecha?
(12.03.2020, 14:50)
nwm
Ja nie mogę po co odwoływać konkursy wystarczy je przeprowadzić bez kibiców
(12.03.2020, 14:48)
jb
Najbardziej stracił na tym Kubacki - w ostatnim konkursie zmierzono mu jakiś wiatr, przez co został wyprzedzony w konkursie przez Kobayashiego (choć powinien być jedno miejsce przed nim), a w konsekwencji - także i w PS, choć nie powinien. A gra szła o miejsce na podium.
(12.03.2020, 14:47)
DojczBoy
@Hej
Kubacki 3-ci, nie uwzględniaj hofera podszywającego sie pod kraftusia
(12.03.2020, 14:46)
Zalew 11
Szkoda również Żyły, że poza pierwszą dziesiątką pucharu świata zabrakło 5 pkt
(12.03.2020, 14:46)
Yyy
Hofer chyba zakumplował się z tym koronawirusem, dzięki temu ma co chciał - pupilek ma dwie kryształowe kule!
(12.03.2020, 14:45)
Fanka
Bardzo, ale to bardzo szkoda Dawida. I oczywiście Zigi - ale jak ktoś inny ma stale pecha do warunków, to ma fart w takiej sytuacji. Gratulacje dla Kamila za drugą wygraną w RawAir, dla Stefana Krafta za zwycięstwo w PŚ po raz drugi.
Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Stephana Leyhe (prawdopodobnie ma zerwane więzadła w lewym kolanie).
(12.03.2020, 14:43)
Horus
No cóż, to chyba najbardziej beznadziejna końcówka sezonu w historii. Cały ten wirus, puste trybuny, odwołane zawody, wczoraj upadek Leyhe, dziś chaos z decyzją o zakończeniu... I co teraz? czy Stoch wygrał Raw Air? Czy Kraft dostanie Puchar pocztą? Pandemonium.
(12.03.2020, 14:42)
Zalew 11
Kraft oprócz KK zgarnął małą KK, za to drugi Timi brawo! a trzeci Piotrek brawo!
(12.03.2020, 14:40)
Zalew 11
Koniec sezonu!!! Szkoda, że to tak się kończy ale bezpieczeństwo jest ważne. Gratulacje dla Kamila za zwycięstwo w Raw Air szkoda dla niego, że nie będzie MŚwL bo jest w wysokiej formie. Szkoda Jelara bo był blisko podium Raw Air.
(12.03.2020, 14:38)
Hej
Odwołano. Szkoda Dawida
(12.03.2020, 14:36)
Totalitaryzm
Do 18 nie ma zagrozenia a od 18 juz bedzie takie ze nie wolno skakac? Boze jak ja sie brzydze czyms takim. Brudne lapska "prawa" i rzadow glupoty. Na tym etapie rownie dobrze moga zachorowac i umrzec na grype sezonowa a media robia z tego cyrk jakby to byla Ebola ktora miala ponad 50% skutecznosc w zabijaniu.
(12.03.2020, 14:34)
DojczBoy
fajnie by było jakby kraftus mial 99pkt przewagi i dzis geiger oddał skok na prowadzenie o 17.59 po czym kraftus musialby zawracac w locie xd
(12.03.2020, 14:34)
Fanka
Czyli wygląda, że może być tylko jedna seria i do zobaczenia w następnym sezonie. Trzymajmy kciuki za Dawida, Kamila i Zigę.
(12.03.2020, 14:33)
Lahye
Wiadomo coś o Stephanie Lahye? Masakrycznie to wyglądało
(12.03.2020, 14:31)
kjackie
Można zerwać więzi rodzinne, albo wiązadła w kolanie :))
(12.03.2020, 14:30)
nowyskoczek
Odwołane imprezy sportowe w NOR od godziny 18. Bez sensu. Na miejscu skoczków bym nawet nie jechał,bo się nie opłaca
(12.03.2020, 14:28)
Grypos Koronawirus
Czyli co? W przyszłym sezonie Roth do kadry? Liczę na to bo talent i sympatyczny jes
(12.03.2020, 14:24)
Grypos Koronawirus
Leyhe zerwał więzadła
(12.03.2020, 14:23)
nowyskoczek
trwa konferencja premier Norwegii
(12.03.2020, 14:23)
Grypos Koronawirus
I po zawodach
(12.03.2020, 14:20)
nolaan
Planica już na 100% odwołana. Szkoda, ale co zrobić...
(12.03.2020, 14:18)
Fanka
Dawid, wracaj na podium PŚ, Ziga - RA!
(12.03.2020, 14:08)
nowyskoczek
Niestety,wygląda na to że wszystko odwołane. Ehhh
(12.03.2020, 13:56)
thanos
Z jednej strony Dawidowy przepadnie szansa na podium, ale z drugiej Kamil wygrałby RA, a Żyła 3 miejsce w lotach by obronił.
(12.03.2020, 13:47)
Yyy
Konkurs powinien się odbyć. Skoczkowie i sztaby szkoleniowe i tak przebywają w swoim gronie. Przy pustych trybunach i bez dostępu do ośrodka z zewnątrz i tak się nie zarażą, z wyjątkiem gdy któryś ze skoczków był już nosicielem wirusa wcześniej, mimo że sam nie choruje. W Trondheim i tak są już od wczoraj - resztę może dobrze byłoby odwołać. Chociaż szkoda, bo zostały nam loty na największych skoczniach.
(12.03.2020, 13:44)
Marvin
Jeżeli już tyle czasu tam czekają, to chociaż te zawody na Granasen powinni dopuścić. Ryzyko choroby przy zamkniętych trybunach i tak się nie zwiększy a skoczkowie będą mieli przynajmniej pożegnalny konkurs...
(12.03.2020, 13:40)
Za
Skoczkowie są w zamkniętym gronie wraz z trenerami.
Dzisiejsze zawody powinny się odbyć, wczoraj Ci sami ludzie się spotykali
(12.03.2020, 13:34)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Zawody w Norwegii, Rosji i Słowenii odwołane, sezon 2019/2020 zakończony!
Zawody w Norwegii, Rosji i Słowenii odwołane, sezon 2019/2020 zakończony!

Zawody w Norwegii, Rosji i Słowenii odwołane, sezon 2019/2020 zakończony!

Kalendarium
Adam Małysz
Dziś urodziny obchodzą:
Andriy Kalinchuk (1995)
Najbliższe zawody
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
16:30
PŚ K Lillehammer
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
9 grudnia 2022 (piątek)
10:00
PŚ Titisee
kwalifikacje M
11:45
PŚ Titisee
konkurs ind. M
14:00
PŚ Titisee
oficjalny trening K
15:30
CoC Vikersund
odprawa techniczna K
17:00
CoC Vikersund
oficjalny trening K
18:30
CoC Vikersund
konkurs ind. K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
jutro
16:20
Eurosport w Player.pl Lillehammer | Konkurs indywidualy kobiet, HS 140
LIVE
8.12.2022
04:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
04:00
Eurosport 1 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
06:00
Eurosport 2 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
06:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
12:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
12:00
Eurosport 2 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
12:30
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
12:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
8.12.2022
15:45
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich